Jump to content

Sarayları Olmayan Bir Peygamber

Recommended Posts

evet ben yeni bir din kurmaya çalışıyorum; yobazların,dallamaların,sahtekarların,münafıkların olmadığı saf islam..

istersen ilk müridim sen ol :)

Bu kaçak cevap, sünneti bir video ile yerle bir ettiğin gerçeğini değiştirmiyor. İmanın tahminimden de öte zayıfmış. Sen de diğer tatlı su müslümleri gibi yeri gelince hadisleri, yeri gelince sünneti silenlerdensin. Ayetleri silip, isyan bayrağını çekeceğiniz günler de yakındadır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Onun yerine ben bir videoyla cevap vereyim sayın Ebucehil. :)

İslam'da kızların evlenmesinde bir alt sınır yoktur. 1 yaşındaki kızla bile evlenilir.

http://www.youtube.com/watch?v=aEysWEDkZNc

İnsanlar bunu hep sübyancılık olarak görüyorlar haklılarda.

Ancak hiç şöyle düşündünüz mü?

Peygamberden önce cahiliye dönemlerinde insanlar küçük kızları canlı canlı toprağa gömüp öldürüyorlarmış?!?

Böyle bir vahşetten yani küçük kızların canlı canlı toprağa gömülüp öldürülmesinden küçük de olsa bir adama eş olması daha iyi değilmidir?

Sitelerde Paylaş

İnsanlar bunu hep sübyancılık olarak görüyorlar haklılarda.

Ancak hiç şöyle düşündünüz mü?

Peygamberden önce cahiliye dönemlerinde insanlar küçük kızları canlı canlı toprağa gömüp öldürüyorlarmış?!?

Böyle bir vahşetten yani küçük kızların canlı canlı toprağa gömülüp öldürülmesinden küçük de olsa bir adama eş olması daha iyi değilmidir?

Vay be mantığa bak! Ya küçük kızları diri gömmeli yada çocuk yaşta babası, dedesi yaşında adamlarla evlendirmeli. Küçük kızların önündeki seçenekler sadece bunlar mı? Aklına başka bir yol gelmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
rden önce cahiliye dönemlerinde insanlar küçük kızları canlı canlı toprağa gömüp öldürüyorlarmış?!?

Böyle bir vahşetten yani küçük kızların canlı canlı toprağa gömülüp öldürülmesinden küçük de

bu deli saçmalıklarını buraya yazıp durmayın. böyle öldürme vakaları çok yaygın olsa ortalıkta kadın kalmazdı.Erkek araplar da birbirlerini şeederlerdi.

Niye hala adamın 5 yaşında bir bebe ile evlendiğini saklamaya çalışırlar , anlaması zor. Avrupada dahi sanayi devrimine kadar insanlar 12-13 yaşlarında evlenmiş olurlardı. 19uncu yüzyıla kadar insanların 30 yaşına kadar zarzor yaşadıklarını düşünürsek. Bu arada bu muho denen adam yaşadı da evlenmesi kaldı.

Sitelerde Paylaş

Vay be mantığa bak! Ya küçük kızları diri gömmeli yada çocuk yaşta babası, dedesi yaşında adamlarla evlendirmeli. Küçük kızların önündeki seçenekler sadece bunlar mı? Aklına başka bir yol gelmiyor mu?

Cahilliğin dibine vurdunuz tebrikler.

Günümüz toplumları 14. YY toplumların'dan her şekilde daha medenidir.

Hadi günümüzde küçük kızları diri diri gömelim demiyorum. Yada çocuk yaştaki kızları babası dedesi yaşındaki insanlarla evlendirelim de demiyorum.

Ben sadece insanların yaptıkları vahşetin bu şekilde önüne geçilmeye çalışılmış olabilir diyorum.

Bakmakla görmek arasındaki fark bu olsa gerek.

Edit: Ekleme

İslam da 10-15 yaşından küçük kızlar ile evlenme olayı başlı başına bir tartışma konusu olup kimi islam alimlerine göre doğrudur kimi islam alimlerine göre yanlış ve uydurmadır.

tarihinde Martı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Cahilliğin dibine vurdunuz tebrikler.

Günümüz toplumları 14. YY toplumların'dan her şekilde daha medenidir.

Hadi günümüzde küçük kızları diri diri gömelim demiyorum. Yada çocuk yaştaki kızları babası dedesi yaşındaki insanlarla evlendirelim de demiyorum.

Ben sadece insanların yaptıkları vahşetin bu şekilde önüne geçilmeye çalışılmış olabilir diyorum.

Bakmakla görmek arasındaki fark bu olsa gerek.

Edit: Ekleme

İslam da 10-15 yaşından küçük kızlar ile evlenme olayı başlı başına bir tartışma konusu olup kimi islam alimlerine göre doğrudur kimi islam alimlerine göre yanlış ve uydurmadır.

Allah'ın ilk doğan kız çocuklarını diri diri gömülmekten kurtarmak için bulabildiği tek çözüm, onları küçük yaşta evlendirmek mi yani? Gele gele aklına bu çözüm mü gelmiş?

Bir vahşeti başka bir vahşetle önlemeye çözüm mü diyorsun?

Sitelerde Paylaş

haklı çıkacaklar ya nerden bir çıkış bulacaklar onu arıyorlar.

koskoca kainatın yaratıcının gönderdiği din çözüm bulmaktan aciz.. üstelik son din bütün insnalığa hizmet etmesi gerekirken, nedense böyle uçkur mevzularında bile çözüm bulamamış..

ama şunu düşünmezler milleti şavasa götüren din denen kızların çocuk yaşta evliliğini engellemedi acaba

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah'ın ilk doğan kız çocuklarını diri diri gömülmekten kurtarmak için bulabildiği tek çözüm, onları küçük yaşta evlendirmek mi yani? Gele gele aklına bu çözüm mü gelmiş?

Adam hala muhalefet yapıyor.

Sevgili sevgi PITIRCIĞI seni... Kendini çook bilgili zanneden insan seni... Sen daha iyi bir çözüm önerisinde bulunsana bana aklına gelen?

1400 sene öncesinden bahsediyoruz. 14 asır öncesine göre mantıklı bir öneride bulun bana? İnsanların kazığa oturtulduğu, atın arkasına bağlanıp sürüklendiği, kafalarından aşağıya kızgın yağ döküldüğü dönemler. Daha neler neler...

1400 seneyi bıraktım git ortaçağ işkence yöntemlerini bir araştır yahu! Sözde aydınlanma çağı (rönesans) döneminde bile insanlara neler yapıldığını öğren...

Sonrada git araştır hayatta en zor şeylerden biri neden insanların alışkanlıklarını/inançlarını/gelenek göreneklerini değiştirmekmiş?

Ondan sonra gel bana yorum yaz.

Bu arada yine söylüyorum islamda küçük yaştaki kız çocuklarıyla evlenmek tamamen tartışmalı bir konu olup ben anlatılanların doğru olduğunu varsayarak yorum yapıyorum.

Ayrıca ben kesinlikle küçük yaşlardaki kızlarla erkeklerin evlenmelerini uygun bulmuyorum.

Sitelerde Paylaş

Adam hala muhalefet yapıyor.

Sevgili sevgi PITIRCIĞI seni... Kendini çook bilgili zanneden insan seni... Sen daha iyi bir çözüm önerisinde bulunsana bana aklına gelen?

1400 sene öncesinden bahsediyoruz. 14 asır öncesine göre mantıklı bir öneride bulun bana? İnsanların kazığa oturtulduğu, atın arkasına bağlanıp sürüklendiği, kafalarından aşağıya kızgın yağ döküldüğü dönemler. Daha neler neler...

1400 seneyi bıraktım git ortaçağ işkence yöntemlerini bir araştır yahu! Sözde aydınlanma çağı (rönesans) döneminde bile insanlara neler yapıldığını öğren...

Sonrada git araştır hayatta en zor şeylerden biri neden insanların alışkanlıklarını/inançlarını/gelenek göreneklerini değiştirmekmiş?

Ondan sonra gel bana yorum yaz.

Bu arada yine söylüyorum islamda küçük yaştaki kız çocuklarıyla evlenmek tamamen tartışmalı bir konu olup ben anlatılanların doğru olduğunu varsayarak yorum yapıyorum.

Ayrıca ben kesinlikle küçük yaşlardaki kızlarla erkeklerin evlenmelerini uygun bulmuyorum.

avrupanın ortaçağını bile kattın araya helal olsun sana..

tartışmalı konu değil ya ne tartışması. ayşe de ümmügülsümde küçüktü evlendiklerinde, bunun neyini tarışıyorlar..

alışkanlık değiştirmek değil bizzat savaşıp insanları esir almışlar ve paralarını da almışlar bu hakkı Allah mi verdi onlara

Sitelerde Paylaş

bu olayla ilgili aynı şeyi savundum.sen yanlış anlamışsın..bu kararı veren hakimler uzaydan gelmedi sanırım..verdikleri karar da uzay anayasasına ait değildir değilmi arkadaşım?freeman06

Sevgili freeman06, bu olayla ilgili aynı şeyleri savunmadığımız çok açık. Öyle olsaydı, ben de yazımın başlığına "Alın size uygar Yasalar " yazıp yanına üç "ünlem" işareti koyardım ki bu ifadenin ne anlama geldiğini herhalde iyi biliyorsun!

Senin beğenmeyip burun kıvırdığın eski Türk Ceza Yasası 15 yaşından küçük bir kızın "rızasıyla" ırzına geçme suçuna 5 yıl ağır hapis, "zorla" ırzına geçme suçuna ise 10 yıl Ağır hapis cezası öngörmüş. Yeni Ceza Kanununda ise çok daha ağır cezalar var. Bunları az bulup eleştirebilirsin ama beğenmediğine ve "alın size!!" dediğine göre, iyi bir alternatifin olmalı. Bildiğim kadarıyla, Kuran'da ve hadislerde, "zorla tecavüz"le ilgili bir ceza bulunmuyor. Çok daha basit suçlar için varken neden bu suçta bulunmadığı ayrı bir tartışma konusu olabilir ama İslam Hukukunda bulunan çözüm nedir? Uygar Yasaları eleştiren bir kişi olarak sana bunları sordum sadece.

sorduğun soruların cevaplarını %100 bildiğin için cevaplamaya gerek yok..aydınlanmaya ihtiyacın olsaydı kelime oyunlarıyla değilde düzgün bir şekilde sorardın..olayı Hz.Aişe meselesine getireceğin için ciddiye almıyorum.. teşekkürler..

Buna en basit tabiriyle "suizan" denir. Nerede kelime oyunu yaptığımı anlayamadım, düzgün soru sorma tekniğini öğretirsen sevinirim. Ayrıca konuyu Hz. Aişe meselesine getirmek amacıyla sormadım bu soruları...Benim için nikahlandığında 6 ya da 14 olması arasında çok fark yok.Hatta bu tartışmalara, -sadece kızların bedensel ve cinsel gelişimi üzerinden yapıldığı,mental gelişimleri ve iradeleri ihmal edildiği için- girmek istemiyorum. N. Ç olayında da, mağdure bedenen cinsel olgunluğa erişmiş olabilir ama asıl tartışılan ve önemli olan bu yaştaki bir çocuğun cinsel ilişkiye (ya da evliliğe) rıza gösterebilecek zihinsel olgunluğa erişip erişmediği, bu konuda "özgür iradesinin" olup olamayacağıdır.Bu nedenle uygar yasalarda evlenmenin bir alt sınırı vardır.Sorularımı Ciddiye almamanıza çok üzüldüm zira forumda bu konularda İslam Hukukuna yöneltilen ağır eleştirilere net cevap vermiş olurdunuz. Saygılar...

Sitelerde Paylaş

koskoca kainatın yaratıcının gönderdiği din çözüm bulmaktan aciz.. üstelik son din bütün insnalığa hizmet etmesi gerekirken, nedense böyle uçkur mevzularında bile çözüm bulamamış..

2012 yılına gireceğiz değil mi? Sözde çok medenileştik uzaya çıktık marsa gidilmesi hedefleniyor v.s değil mi?

Birtakım ateistler haşa! kendini ilah zannediyor o zaman hadi Filistin olayına Çeçenistan olayına kuzey/güney kore olayına dünyadaki gelir adeletsizliğine rüşvete gayri meşru ilişkiye tecavüze cinayetlere çözüm bulsanız ya?

Sanki dünyadaki herşey güllük gülistanlık da islam herşeyi bozmuş/bozuyormuş gibi lanse etmeyin insanlara.

Polyannacılık oynamayı bırakacaksın. Bilmiyormusun Polyanna bile bacağı kırıldığı için hayata küsmüş somurtmuştur?

avrupanın ortaçağını bile kattın araya helal olsun sana..

Rönesans aydınlanma çağı değilmi bize öyle öğretmediler mi? Gitde araştır o çağda bile insanlara neler yapıldığını.

Kaldıki biz burada 1400 sene öncesinden bahsediyoruz.

tartışmalı konu değil ya ne tartışması. ayşe de ümmügülsümde küçüktü evlendiklerinde, bunun neyini tarışıyorlar..

Evet bu tartışmalı bir konu bak 2 tane link vereyim hemen google'dan rastgele bulduğum.

9 Yaşında olduğunu söylüyor. http://aytanrisi.blogspot.com/2009/11/muhammed-kz-ummu-gulsum.html

20 yaşında olduğunu söylüyor. http://toplumvetarih.blogcu.com/muhammed-in-9-yasindaki-ayse-ile-evlendigi-iddialari-hurafe/4390531

Birileri kalkıp burada bana küçük kızlarla evlenmektense onları diri diri toprağa gömmek daha medeni geliyor diyor resmen..

alışkanlık değiştirmek değil bizzat savaşıp insanları esir almışlar ve paralarını da almışlar bu hakkı Allah mi verdi onlara

Git de kuranı bir oku sonra soru sor. Adam hayatında sure okumamış birilerinin yazıp çizdiği ile bana soru soruyor.

Sitelerde Paylaş

Bir kere başlık yanlış: 'Sarayları olmayan bir peygamber.'

Bu ancak 'Sarayları olmayan bir kral', 'Sarayları olmayan bir hükümdar' ya da 'Sarayları olmayan bir padişah' denirse mantıklı olur.

Peygamberlerin sarayları mı olması gerekiyor? Nereden çıktı bu? Sarayları olanlar kral, hükümdar, imparator ve padişahlardır.

Bu yanılgı, İsrail kralları Davut ve Süleyman'ın imajından gelmektedir. Ama zaten Museviler onlara 'peygamber' demiyorlar ki; 'kral' diyorlar. Onlara peygamberliği yakıştıran, Müslümanlar...

Yahudilerin 'peygamber' saydığı hiç kimse saraylarda yaşamamıştır.

tarihinde satsuma56 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Git de kuranı bir oku

Biz de onu yapıyoruz. Ayşe'nin dokuz yaşında gerdeğe girdiği hakkında rivayetler çok daha fazla. Yirmi yaşında olduğuna dair rivayetler modernist yutturmacı müslüman propagandistlerinin uydurması. Ama biz tamam peki diyoruz.

Sizin daha güvenilir kaynağınıza bakıyoruz. Bizim için ikisi de aynı, farkı yok da sizin iddianız Kuranın değişmediği olduğu için bunu yapıyoruz.

Bakıyoruz Talak adlı pasajda "henüz adet görmeyenler" cümlesini buluyoruz. Bu pasajda boşamadan bahsedilip iddet müddeti konu ediliyor. Boşayacağın kadın adetten kesilmişse, veya henüz adet görmemiş bir çocuksa, üç ay iddeti vardır diyor.

Yani adetten kesilmiş diyorsun ama, belki son bir adet daha görecek bilemezsin. Ya da daha henüz adet görmeye başlamamış ama tam boşayacağında adet görmeye başlayacağı tutarsa demeye getiriyor. İşi sağlama alıyor!

Burada açıkça henüz adet görmeden evlendirilmiş kız çocuklarından bahsediyor. Kıvırma payı sıfır...

Sitelerde Paylaş

gömülüp öldürülmesinden küçük de olsa bir adama eş olması daha iyi değilmidir?

Sen bitmişsin, argümanın kalmamış, nasıl çırpınıp kurtulacağını bile şaşırmışsın, değil kıvırmak...

Şimdi sığınacağın bir bu mu kaldı? Ölmek istemiyorsan sıtma ol sürün mantığı ha?

Allah olsa böyle saçma sapan şeyler indirmezdi demek bu kadar zor geliyor öyle mi? Doğru, itiraf zor iştir. Cesaret ister...

Sitelerde Paylaş

2012 yılına gireceğiz değil mi? Sözde çok medenileştik uzaya çıktık marsa gidilmesi hedefleniyor v.s değil mi?

Birtakım ateistler haşa! kendini ilah zannediyor o zaman hadi Filistin olayına Çeçenistan olayına kuzey/güney kore olayına dünyadaki gelir adeletsizliğine rüşvete gayri meşru ilişkiye tecavüze cinayetlere çözüm bulsanız ya?

Sanki dünyadaki herşey güllük gülistanlık da islam herşeyi bozmuş/bozuyormuş gibi lanse etmeyin insanlara.

Polyannacılık oynamayı bırakacaksın. Bilmiyormusun Polyanna bile bacağı kırıldığı için hayata küsmüş somurtmuştur?

Rönesans aydınlanma çağı değilmi bize öyle öğretmediler mi? Gitde araştır o çağda bile insanlara neler yapıldığını.

Kaldıki biz burada 1400 sene öncesinden bahsediyoruz.

Evet bu tartışmalı bir konu bak 2 tane link vereyim hemen google'dan rastgele bulduğum.

9 Yaşında olduğunu söylüyor. http://aytanrisi.blogspot.com/2009/11/muhammed-kz-ummu-gulsum.html

20 yaşında olduğunu söylüyor. http://toplumvetarih.blogcu.com/muhammed-in-9-yasindaki-ayse-ile-evlendigi-iddialari-hurafe/4390531

Birileri kalkıp burada bana küçük kızlarla evlenmektense onları diri diri toprağa gömmek daha medeni geliyor diyor resmen..

Git de kuranı bir oku sonra soru sor. Adam hayatında sure okumamış birilerinin yazıp çizdiği ile bana soru soruyor.

"Bilin ki, ganimet olarak aldığınız herhangi bir şeyin beşte biri mutlaka Allaha, Peygambere, onun yakınlarına, yetimlere, yoksullara ve yolculara aittir. Eğer Allaha; hak ile batılın birbirinden ayrıldığı gün, (yani) iki ordunun (Bedirde) karşılaştığı gün kulumuza indirdiklerimize[251] inandıysanız (bunu böyle bilin). Allah, her şeye hakkıyla gücü yetendir." enfal 41

"Sana ganimetlerin bölüştürülmesini soruyorlar. De ki, ganimetlerin taksimi Allah'a ve Resulüne aittir. Onun için siz gerçekten mümin kimseler iseniz Allah'tan korkun da biribirinizle aranızı düzeltin. Allah'a ve Resulü'ne itaat edin." enfal 2

hep kaçamak cevap verip kıvırıyorsun git araştır filan felan çünkü cevap veremiyorsun. al sana ganimet taksimini anlatan Kuran'dan alıntılar Allah bizzat söylemiş bak söyle kırışacaksınız diye. ben tekrarllıyorum ne hakla inanmayan insanları esir alıyorlar paralarını ganimet diye alıyorlar sonrada aralarında taksim ediyorlar?

tartışmalı konu olan yaşının 9 mu olduğu 20 mi olduğudur. ben de sana diyorum ki 20 yaşında varsayıp kabul etsek 20 yaşında(17-18 diyorlar aslında ama hadi 20 olsun) ki birinin 60 yaşındakiyle evlenmesi normal mi? yani en iyi ihtimali kabul etsek yine kurtarmıyor diyorum ama ya anlamıyorsun yada anlamak istemiyorsun... bi tutturdun ölmektense diye bak insanları böyle evinden ocağından savaşa sürükleyen bu durumu çözmekten acız mi he? ki Koskoca Allah bu kadar basit mi ya ki böyle bişyei çözemiyorda bari kartlaşmışların koykuna sokarak çözüm buluyor.. senin kafan iyice sulanmış körelmiş ya bitmissin sen..

dünyadaki adaletsizliği diyosun ama sorun şurada ama körleştiğin için görmüyorsun. bu gun dunyanın çok iyi oldugunu kimse idda etmiyor ama ashabın yani islamın incileri olan insanların islam adına yaptıkalrına bakınca dunyanın bu gunku hali onları haklı cıkaramaz. onlar barışın iyiliğin Allah ın dinin en öneml üyeleri onların yapması sorun oluyor anlatabildim mi.. bide şöle bi laf var imam osurursa cemaat sıçar.. İslam gelmiş ama birşey değişmemiş değişmiş gibi anlatılmış sadece... cariye yerine 4 kadınla evlenmeyi meşrulaştırmış, esir alınamsına devam etmiş, ganimet diye yağmalamaya devam etmiş.. hani nerde barış hoşgörü.. adamlar inanmıyor diye neden malları alınıyor..?

Dünya da ki gelir adaletsizliğide senin inandığın dine göre Allah ın yaptığı bir sınav.. ama ben o zaman nedne gelir dengesizliği var demedim. bu barış dininin öncüleri niye kılıcı çekip barış dini yaymaya gidiyor ve milletin parasını musluman olmadığı için nedne alıyor dedim tekrar ettim ki iyice kafana girsin diye.

Sitelerde Paylaş

Sen bitmişsin, argümanın kalmamış, nasıl çırpınıp kurtulacağını bile şaşırmışsın, değil kıvırmak...

Şimdi sığınacağın bir bu mu kaldı? Ölmek istemiyorsan sıtma ol sürün mantığı ha?

Allah olsa böyle saçma sapan şeyler indirmezdi demek bu kadar zor geliyor öyle mi? Doğru, itiraf zor iştir. Cesaret ister...

kıvırmaktan oryantal olacak ya iyice saçmalamaya başladı:) aynen ya bunca bildiği ve savundugunun bir anda tersine dönmesini kaldıramıyor demekki

Sitelerde Paylaş

Kıvıran sensin.

Herşeyi mantık çerçevesinde ele alan senin gibi ateistlere mantık çerçevesinde bir şey sununca hemende maymundan kalma genlerinizi devreye sokuyorsunuz. Çooook enteresan. :D

Ölmek istemiyorsan sıtma ol sürün mantığı ha?

Alakaya maydonoz. :D

Doğru, itiraf zor iştir. Cesaret ister...

Sen yazmamışmıydın daha önceki mesajlarında sırf ateist olduğum için öldürülmekten korkuyorum diye? Böyle bir insanın kalkıp da bana cesaretten söz etmesi??? :D

Sitelerde Paylaş

Burada açıkça henüz adet görmeden evlendirilmiş kız çocuklarından bahsediyor. Kıvırma payı sıfır...

muhtemel cevap: ama bak neden anlamıyosun yaa o çağda kızlar öldürülüyormuş islam ne güzel çözüm bulmuş. kız ölse bundan daha mı iyi haa ..

iç ses: ulan koskoca İslam bula bula böyle bir çözüm mü bulmuş Allah öldürmeyin diyememiş mi? hain şeytan vesevse veriyo yine ya boşver düşünme böyle şeyler uyma şeytana.. ulan ya dogr, bosşverr şeytana yenilmee

hadi bakalım cemaat kıvırmanın inceliklerini de öğrenelim..

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin tanrın çözüm bulmuşta sanki! Çözüm bulmak bir yana işleri daha da berbat etmiş, insanlar düzeltmeye çalışıyor.

İslam'ın insanları geri bıraktığı gün gibi ortada. Ortada bir tane adam gibi yönetilen, insan haklarına, demokrasiye, özgürlüklere saygılı bir İslam devleti var mı Türkiye'den başka(Gerçi bizimde katetmemiz gereken çok yol var ama yine de diğer İslam ülkelerine kıyasla daha ilerdeyiz.)? O da Atatürk gibi ileri dörüşlü bir devlet adamı sayesinde.

Lafları çarpıtmakta da pek hünerlisin. Kız çocuklarını diri diri toprağa gömeceğimize babası dedesi yaşındaki adamlarla evlendirelim diyen sensin. Sanki başka çözüm yokmuş gibi. Ben de diyorum ki, ne toprağa gömelim ne de çocuk yaşta evlendirelim, erkek çocuklara nasıl değer veriyorsak onlara da aynı değeri vermeliyiz, zamanı geldiğinde de uygun bir adayla evlenir. Erkek çocuk, kız çocuk ayırımı yapmayalım. Mirastan her ikisi de eşit pay alsın.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...