Jump to content

Sarayları Olmayan Bir Peygamber

Recommended Posts

Bu forumda bana en ilginç gelen şey; ateistlerin, temel İslami kavramları, kendisini müslüman olarak tanımlayıp bir de "konu açan" müslüman arkadaşlardan daha iyi bilmesi...

Çoğumuz Kuran'ı iyice okuyup saçmalıklarını mantık yürütüp anladığımız için daha iyi biliyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sen harbi Ebu Cehilsin "ebucehil"..sana göre de din yok! hangisi doğru peki..bu da senin "mutlak gerçeğin" çık işin içinden şimdi.. sen diyorsunki "siz kafayı yemişsiniz çünkü ben haklıyım" ..benim sana vereceğim cevap da aynısı olacaktır..peki kim haklı oldu?

Sitelerde Paylaş

Hz.Cüveyriye meslesi; Hz. Peygamberin bu evliliği de altmış yaşları dolayındadır. Bu evlilikte O, önemli bir kabileyle akrabalık kurmayı hedeflemiş, pek çok esirin serbest bırakılmasını sağlamış, bundan da önemlisi pek çok Yahudinin İslâmla şereflenmesine vesile olmuş ve kocası savaşta ölen, dolayısıyla İslâma ve Müslümanlara aşırı bir şekilde kinle dolu bir hanımı, şefkat kanatlarının altına alarak onu müminlerin anası mertebesine yükseltmiştir.

Gerçekten ciddi olmak istiyorum ancak bu anlattıkların öylesine gülünç ki.Muhammedin birşeyleri değiştirebilmek için tek elinden gelen şey kadınları nikahına almak mı?Bir peygamber Yaratıcı'nın söylediklerini insanlara anlatmakla görevli iken, İslam yayılsın diye evlilik yapmasını nasıl bir mantıkla kabul edebiliyorsun anlamak çok zor.

Hz.Safiyye nin asıl adı Zeynepti zaten..bu mesele de şöyle..

Safiyye, İslâma karşı aşırı bir şekilde kin ve nefretle doluydu.Savaş sonrası Resulullah onu kendi nikahına alarak, yumuşamasını sağlamış oldu. Bu evlilikle de Yahudilerin önemli bir bölümüyle akrabalık kurulmuş, onların Müslümanlığı yakından tanımaları imkânı sağlanmış, düşmanların kötü bir kısım emellerinin, önceden bilinmesi kolaylaşmış ve Müslümanlığın sınırları bu vesileyle genişlemeye yüz tutmuştur.

Yine aynı saçmalıklar.Peygamber bakmış bunlar laftan anlamıyor, İslamı kabul etmeyecekler, gel bakalım nikahıma demiş Safiyye'ye ve insanlar da bunu görüp Müslüman olmuşlar..Bırakın arkadaş böyle aptalca açıklamaları ya lütfen. Bu peygamberin en büyük marifeti karı nikahlamak galiba.

Zeyd meselesi de sizin en sevdiğiniz meselelerden biri..

cahiliye arap geleneği evlatlık olayının kaldırılması amaçlanmıştır..zaten Peygamberimiz kendizi bizzat onları evlendirmiştir..en başta isteseydi kendisine çok rahatlıkla alırdı..

kalbiniz kararmışsa biz ne yapalım bilmiyorum..

Muhammed bir dolu kadını nikahına almış, neymiş bunu onların iyiliği için yapmış filan.Adamın peygamberliği karı nikahlama ile güncelleniyor. Buna göre ayetler iniyor, seks yaşantısı düzenleniyor. Hadislerde anlatılanlar ise tam kepazelik.Adetliyken karılarının memelerini okşayıp sürttürmesi.Tüm bu uçkur meselelerini sanki çok önemli ve kutsal değerler gibi anlatmakta ayrıca nasıl bir kafa yapınız olduğunu gösteriyor.

Gerçekten bu kadar kör olmanız için ne yaptılar size ? Operasyon mu geçirdiniz ?

Sitelerde Paylaş

ayşe nin kendi rivayetinde 6 yaşında nişan yaptığıda yazıyor? diğer karıları dini öğretemiyor ve salaklarmıydı ki küçük yaşta bir cocuğa düştü bu görev ha illa ayşe ile olacaksa biraz neden bekleyemediler, veyahut öz kızları neden bu dini kadınlara öğretme görevini üstlenemedi.. hatice ile evlendi hatice zengindi bu su götürmez bir gerçek hatta kendisi bir kadınla bir erkeğin evlenme sebeplerini anlatırken hadisinde biride kadınların zenginliğidir. "Bir kadın dört sebepten dolayı evlenilir:Malı,soyu,güzelliği ve dindarlığı." Tirmizi.

sanırım hatice ile neden evlendiğini açıklıyor ki neden evlendiği belli zaten.

"Hayız olduğumuz zaman bize, geniş bir izar giymemizi emreder, sonra sine ve göğsümüze iltizamda (temasta) bulunurdu." Nesai

ayşe kendisi anlatmış, senin dediğin gibi değil, şehvet hiçte bitmişe benzemiyor...

ümmügülsüm de ömerle küçük yaşta evlenmiş.. sizi ne duruma düşüreceklerini hiç düşünmemişler ya..

kusura bakma ama çok saçma bir yere tutunuyorsun. haklı çıkamayınca bu günde dünyada var böyle çocuk olayları diyerek haklı çıkmaya çalışıyorsunuz müslüman olmayan kişilerin çocuklarla yaptığını göstererek müslüman olanları haklı çıkarmaya çalışıyorsunuz ama birinde evlilik var diğerinde yok:), hem biz bu gün o sektörleri destekliyoruz dedik mi size? aycıra bu gün var olması ayşe ile ümmügülsüm ün evliliklerini haklı çıkarmaz.. bak bu günkü olaylardan sektör diye bahsediyorsun, bizim bahsettiğimiz insanlar İslam dininin en önemli isimleri.. yaptığın karşılaştırmaya bi kendin bak istersen..:)senin gösterdiğin emsali kabul etsem bu gün millet yapıyor(gavurlar yapıyor) hatta sektör olmuş zaten, onlarda o zaman yapmışlar, hem onlarin ki sektörel çapta da büyük değil , doğru söylüyorsun desem, Ayşe Ümmügülsüm Ömer ve Muhamed'in ne duruma düceşeklerinin farkında mısın acaba?

burarada şunuda belirtiyim, o sektörün müşteri kitlesi içinde bir sürü de müslüman var emin olabilirisin..

bu iletini cevaplamışım dediğine göre;

diğer topikte belirttim zaten burdaki iddiların cevabını.. Hz.Hatice validemizle para için evlendiyse mekke müşriklerinin o mükemmel tekliflerine neden hayır dedi! sen de bunu bir düşün istersen.. bak diyorum sen haklısın ve para için evlendi..peki neden o kavmin ileri gelenlerinin çılgın tekliflerini neden kabul etmedi? buyur sen cevapla şimdi?

Sitelerde Paylaş

bu iletini cevaplamışım dediğine göre;

diğer topikte belirttim zaten burdaki iddiların cevabını.. Hz.Hatice validemizle para için evlendiyse mekke müşriklerinin o mükemmel tekliflerine neden hayır dedi! sen de bunu bir düşün istersen.. bak diyorum sen haklısın ve para için evlendi..peki neden o kavmin ileri gelenlerinin çılgın tekliflerini neden kabul etmedi? buyur sen cevapla şimdi?

diğer topik derken neyi kast ediyorsun anlamadım ama konu küçük yaşta evlilikti, (ümmügülsümdü ayşe'ydi). Ayşe yi kadınlara dini öğretsin diye aldı dedin, bende kendi kızları diğer karıları öğretemiyor muydu dedim.. yani Hatice nin dışında da birşeyler yazdım ama onlar yokmuş gibi cevap veriyosun.. ne diyim sende haklısın aslında savunulacak bir yanı yok ne deyip cevap vereceksin ki? e bana haklısın desen küçük yaşta evliliktir desen buda olmaz en iyisi soru sor gitsin..

hangi çılgın teklif bilmiyorum ama anladığım kadarı ile baya mal mülk teklif etmişler neden kabul etmeyebilir. onları kabul ederse parayı veren kişinin üstünlüğünüde kabul etmiş olur.

Sitelerde Paylaş

sen harbi Ebu Cehilsin "ebucehil"..sana göre de din yok! hangisi doğru peki..bu da senin "mutlak gerçeğin" çık işin içinden şimdi.. sen diyorsunki "siz kafayı yemişsiniz çünkü ben haklıyım" ..benim sana vereceğim cevap da aynısı olacaktır..peki kim haklı oldu?

Bak çocuk, sen ne benim yazdıklarımı anlayabilecek ne de bu forumda özgün yorum yapabilecek düzeyde bilgi birikimine, zekaya, ufka sahip değilsin şimdilik. Yazdıkların tutarsız, çelişkili, mantık örgüsünden yoksun...Ben kimseye, ne kadar mantıksız olursa olsun, inancı nedeniyle "kafayı yemişsin" demem yeter ki kendi inancını "mutlak gerçeklik" olarak dayatmaya kalkmasın ve o inanç üzerinden diğer insanların inançlarına,yaşamlarına karışmaya kalkmasın zira insanlık tarihi bunun yol açtığı sayısız felaketlerle, savaşlarla, acılarla doludur...

"Mutlak gerçek benim söylediklerim, sizin kalbiniz mühürlenmiş" diyen sensin ve "şimdi çık işin içinden" diyende sen. "Mutlak gerçek benim söylediğim dediğinde, aslında konuşan "egondur" çünkü "ego" ne olursa olsun haklı çıkmaya ve karşıdakini haksız çıkarmaya bayılır, yenilgiye tahammül edemez. Öyle ki bazen sırf haklı çıkmak uğruna, mantığı bile bir kenara koyabilir, saldırgan ve tehditkar bir tutum takınabilir insanlar. Forumlar, bunların örnekleriyle doludur...Kes-kopyala-yapıştır yaparak, kendin sorup, kendin cevaplayarak, çocukluğundan beri beynine kazınan ve doğruluğunu sorgulamayı asla aklından geçirme cesaretini dahi gösteremeyeceğin bilgileri körü körüne savunarak, "mutlak gerçek" olarak herkese kabul ettirmeye çalışarak/dayatarak olmaz bu işler. Önce önyargılarından, mutlak kabullerinden sıyrılıp çok okuyacaksın, araştıracaksın, bilgi sahibi olacaksın, sorgulayacaksın, muhakeme edeceksin, karşılaştıracaksın, mantıklı, tutarlı yorum yapabilecek, fikir üretebilecek duruma geleceksin ve ondan sonra kendine göre bir gerçeğe ulaşacaksın ki İslamda bile "tahkiki iman, taklidi imana" göre üstün tutulur. Ve bunlar Hıristiyan, Musevi, deist ya da ateist herkes için geçerli olmalı diye düşünüyorum...

Sitelerde Paylaş

Hz.Cüveyriye meslesi; Hz. Peygamber’in bu evliliği de altmış yaşları dolayındadır. Bu evlilikte O, önemli bir kabileyle akrabalık kurmayı hedeflemiş, pek çok esirin serbest bırakılmasını sağlamış, bundan da önemlisi pek çok Yahudi’nin İslâm’la şereflenmesine vesile olmuş ve kocası savaşta ölen, dolayısıyla İslâm’a ve Müslümanlara aşırı bir şekilde kinle dolu bir hanımı, şefkat kanatlarının altına alarak onu müminlerin anası mertebesine yükseltmiştir.

Hz.Safiyye nin asıl adı Zeynepti zaten..bu mesele de şöyle..

Safiyye, İslâm’a karşı aşırı bir şekilde kin ve nefretle doluydu.Savaş sonrası Resulullah onu kendi nikahına alarak, yumuşamasını sağlamış oldu. Bu evlilikle de Yahudilerin önemli bir bölümüyle akrabalık kurulmuş, onların Müslümanlığı yakından tanımaları imkânı sağlanmış, düşmanların kötü bir kısım emellerinin, önceden bilinmesi kolaylaşmış ve Müslümanlığın sınırları bu vesileyle genişlemeye yüz tutmuştur.

Zeyd meselesi de sizin en sevdiğiniz meselelerden biri..

cahiliye arap geleneği evlatlık olayının kaldırılması amaçlanmıştır..zaten Peygamberimiz kendizi bizzat onları evlendirmiştir..en başta isteseydi kendisine çok rahatlıkla alırdı..

kalbiniz kararmışsa biz ne yapalım bilmiyorum..

Yani ya döve döve ya da s.ke s.ke müslüman yapmışlar insanları. Desene Muhammed bir 20 sene daha yaşasaydı daha çok kadını müslüman yapacaktı koynuna alarak. Bir de bu evlatlık olayının neresi kötü ki. Hiç kimsesi olmayan veya akrabaları tarafından istenmeyen çocuklar ölüme mi terkedilsin yani? Ayrıca evlatlık olayını kaldırmak için ille de evlatlığının karısını koynuna mı almalı insan?

Muhammed'in mesleği nedir peygamberlik haricinde? Omrü boyunca başkalarının sırtından geçinmiş birisi. Kendi emeği ile kazandığı hiçbirşey yok. 50 yaşına kadar karısı Hatice'nin servetini yemiş, daha sonra da soygun ve talanla başkalarının emeğini gaspetmiş birisi.

Sitelerde Paylaş

Sence şeriatla yönetilen Katar'da kaç tane fakir Müslüman kadın Katar emirini karısı gibi giyinip sokağa çıkabilir ? Hani Islam eşitliği getirmişti kadınlar arasında ve bir kaç şey dısında erkeklerle?

peki dediğini olsun Ateizim tek doğru.

Ozaman ayrı kafadan ayrı konuşmaya da hak ver.

bilgi birikerek ilerler durum bu.

değer yargısı olmayan toplum değer yargısı üretmez yıkar.

Doğru duranları mutlaka olcak ama yanlış tutumluların ucuzamı yapar bunu.

Devlet yok çünkü gücünü bağlayan bir değer yok( değer kuran değildir)

Sen şimdi öyle bir laf atıyorsun ki ortaya 1 kişinin benzetmesini aldın alladın pulladın herkese verdin türkiyede kim başbakanın karısı olarak soakakta çıplak gezer.

konuşurken daha kesinkanıt iseten sizler bunlarda neden istisnai düşünceleri barındıra barındıra cevaplıyorsunuz.

Ben yukarda ateist düşünceyi ele aldım ve içindeki kötüleride iyileride irdeledim dikkat iyilerde var

ama sizin ağzınızda neden kötüler var.?

Sitelerde Paylaş

:lol::lol: Espri yapıyorsun herhalde. Şeriat diye bir şey duymadın mı sen yahu? :) Türkiye'den başka hangi müslüman ülkede kadın-erkek eşitliği var söyle bakalım? Gerçi bizde bile yarım yamalak.

Bu müslümanların yorumu. Müslümanlar cahiliye adındaki dönemin yaşam tarzını beğenmiyor olabilir ama bu onları suçlamayı gerektirmez. Roma imparatorluğunda kölelik vardı ama ben bir Roma hayranıyım mesela.

Neden? Çünkü ben olayları gerçekleştiği zamanın şartlarına göre değerlendiririm. Günde 10 000 çocuk kesen Aztek ve İnkalara bile kızmıyorum. Onların bulunduğu dönem ve yerin şartları olabilir.

Sorun bu değil Mustafa. Ben 2011 yılında bilgisayarımdan bu mesajı yazarken kölelerden ve cariyelerden bir koleksiyona sahip olan Muhammed'i eleştiriyor değilim. Dinlerin sorunu geçmişi bugüne dayatması.

Sizler yani müslümanlar kölelik ve cariyelik gibi sistemleri günümüze taşımakla kalmıyor, insan hak ve özgürlüklerinin tıpkı Ortaçağdaki gibi kısıtlanması için elinizden geleni yapıyorsunuz.

Benim kızdıklarım çağımızın iki yüzlü müslümanları. Peygamberlerini olduğu gibi kabul edemiyorlar ve onu sanki bugünün modern şartlarında yaşamış iyi kalpli bir adam gibi gösteriyorlar.

Muhammed bizim bu saydıklarımızın tamamını yapmıştır. Onlarca kölesi, cariyesi, yüzlerce devesi, bir sürü evi vardı. Koskoca bir İslam devletini yönetiyordu, emrindeki topraklar Basra'dan Hicaz'a kadar uzanıyordu.

Bunları öğrendiğimiz kaynaklar da zaten sizin kaynaklarınız. İslam kaynakları gerçekten de biz ateistleri haklı çıkarıyor. Şimdinin müslümanları tam inkarcılardır. Recmi, mürtedin katlini, Aişe vakasını inkar eder dururlar.

Savunduğum düşünce baya garip kabul ediyorum Freand Ama ben İnsanın oluşturduğu sahtekar tanrının (şeriat) buyruğuna inanmayan Müslüman biriyim. Ben kişinin düşüncesine kadar şekillendirme veren bir tanrıya zaten inanmıyorum. Çünkü tanrı (eğer) bizi yaratıysa ve kendisinin tanınmasını istiyorsa bu tek kuranla yaşaraka olmaz Sahte tanrı(şeriat) ile hiç olmaz. tanrı gücünü gösterecekse kuran öğüdünü veririr kurallarını ortaya koyar ama tanrının kuvveti her yerde ise araştırdığımızdada çıkacak ve görünecekse araştırmayın zaten demez böyle bir saçmalık ancak Sahte tanrının işidir.

Şimdi şeriate neden karşı geldiğimi( insanın üretiği) neden Müslümanım dediğimi bira daha iyi anlıyor olmalısınız.

Freand birde ben yazının çok az bir bölümüne katılıyorum. Ortada Sahte tanrı var ve sahte tanrı insan ve onun üretiği bilgi. Ben bu bilgi ile gerçek allahı yok saymam. Görüyorum ki herşey raslantıdan oluşmayacak kadar bir sırada ve bir hesapta. Raslantı fazlasıyla bilime uydurulmuş bir mucize oysaki ateizmin mucizeye inanmadığını düşünüyordum olsun böylede kabul ederim.

Şimdi kısa bir yazı.

Devletler kurulur ve yıkılır. İşte her devlet belli kuralların altında sonsuza kadar yaşatılacak diye kurulur ama ben sonsuz bir devlete henüz raslamadım hiç değil uzun süredir yaşayan bir devleti görmedim bile.

Bu insan zihninin üretiği bir kurum ama gariptir yıkanda insan. İşte Devir dediğimiz özellikte insanın bilgisinde oluşuyor. İnsanı at halen taş devrine girebilmiş değiliz.

İşin yargılama kısmını sana bırakıyorum. NE demek istediğimi daha net anlarsın umarım.

tarihinde mustafa2116 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sahte tanrı

Sahte tanrı bunca işleri başarır, (sözümona) kitap din resul gönderir, insanları düşman eder savaştırırken, gerçek tanrı "bu olmadı, tam bir fiyasko, acemiliğime geldi, dur daha düzgün bir dünya yaratayım bakayım" diye başka işe mi dalmış?

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani ya döve döve ya da s.ke s.ke müslüman yapmışlar insanları. Desene Muhammed bir 20 sene daha yaşasaydı daha çok kadını müslüman yapacaktı koynuna alarak. Bir de bu evlatlık olayının neresi kötü ki. Hiç kimsesi olmayan veya akrabaları tarafından istenmeyen çocuklar ölüme mi terkedilsin yani? Ayrıca evlatlık olayını kaldırmak için ille de evlatlığının karısını koynuna mı almalı insan?

Muhammed'in mesleği nedir peygamberlik haricinde? Omrü boyunca başkalarının sırtından geçinmiş birisi. Kendi emeği ile kazandığı hiçbirşey yok. 50 yaşına kadar karısı Hatice'nin servetini yemiş, daha sonra da soygun ve talanla başkalarının emeğini gaspetmiş birisi.

başka topikte bahsettim.. arkadaş; madem Hz.Hatice validemizle serveti için evlenmiş, yahu daha sonra en kral teklifler yapılmış kendisine..kadınsa kadın,paraysa para,yönetimse yönetim teklif edilmiş..bunu o dönemin tüm münafık ve kafirleri bilir ve itiraz eden yoktur..uydurma diyemezsiniz çünkü o dönemin kafirleri bu teklifleri yapmıştır.. adın gibi biliyorsun neden bahsettiğimi.. ona da bir kılıf bulursunuz..işiniz gücünüz sallamak..hayal gücünüz çok geniş..

Sitelerde Paylaş

başka topikte bahsettim.. arkadaş; madem Hz.Hatice validemizle serveti için evlenmiş, yahu daha sonra en kral teklifler yapılmış kendisine..kadınsa kadın,paraysa para,yönetimse yönetim teklif edilmiş..bunu o dönemin tüm münafık ve kafirleri bilir ve itiraz eden yoktur..uydurma diyemezsiniz çünkü o dönemin kafirleri bu teklifleri yapmıştır.. adın gibi biliyorsun neden bahsettiğimi.. ona da bir kılıf bulursunuz..işiniz gücünüz sallamak..hayal gücünüz çok geniş..

Bazı yollar vardır, bir kere girdin mi o yola, artık dönüşü yoktur. Muhammed'inki de işte öyle bir yoldur. Bir kere peygamberlik iddiasında bulunupta, sonra para, pul, kadın veya mevki için vazgeçerse ne olur, biliyor musun? Ne itibarı kalır, ne de onuru. Biranda yalancı, şerefsiz, itibarsız bir adam durumuna düşer. Peygamberlik iddiasından vazgeçmesi demek, siyaseten intihar demek.

Muhammed'in derdi para, kadın veya herhangi bir makam değil ki bence. Onun hedefleri daha yüksek. Arapları bir bayrak altında toplamak ve iktidarı elde etmek.

Çok kadınla evlenmesinin sebeplerinden birisi de, bence tabii, erkek çocuk sahibi olmaktı. Hatice'den doğan erkek çocukları daha bebek yaştayken ölmüüşlerdi, bu yüzden kendisine ebter yani soyu kesik diyorlardı. Buda kendisine çok koymuş olacak ki, teselli olarak Kevser Suresi'de kendisine kevser verildiğini iddia etmiştir. Cariyesi Marya'dan bir erkek evladı olduğunu öğrenince, bu kadar çok sevinmesi de bu özlemin sonucudur.

Sitelerde Paylaş

Bazı yollar vardır, bir kere girdin mi o yola, artık dönüşü yoktur. Muhammed'inki de işte öyle bir yoldur. Bir kere peygamberlik iddiasında bulunupta, sonra para, pul, kadın veya mevki için vazgeçerse ne olur, biliyor musun? Ne itibarı kalır, ne de onuru. Biranda yalancı, şerefsiz, itibarsız bir adam durumuna düşer. Peygamberlik iddiasından vazgeçmesi demek, siyaseten intihar demek.

Muhammed'in derdi para, kadın veya herhangi bir makam değil ki bence. Onun hedefleri daha yüksek. Arapları bir bayrak altında toplamak ve iktidarı elde etmek.

Çok kadınla evlenmesinin sebeplerinden birisi de, bence tabii, erkek çocuk sahibi olmaktı. Hatice'den doğan erkek çocukları daha bebek yaştayken ölmüüşlerdi, bu yüzden kendisine ebter yani soyu kesik diyorlardı. Buda kendisine çok koymuş olacak ki, teselli olarak Kevser Suresi'de kendisine kevser verildiğini iddia etmiştir. Cariyesi Marya'dan bir erkek evladı olduğunu öğrenince, bu kadar çok sevinmesi de bu özlemin sonucudur.

harbiden hayal gücün genişmiş.. hem Hz.Hatice validemizle serveti için evlendiğini iddia et,hem de itibarını kaybedermiş de..zaten deve kervanlarınız sahibi ve güya zengin! kim sorgulayabilirdiki kabul etseydi..ayrıca etse suç etmese suç..etseydi diyecektin ki; "bak tüm bunları para pul kadın için yapmış"

ne önünüzden gidilir,ne arkanızdan..

Sitelerde Paylaş

harbiden hayal gücün genişmiş.. hem Hz.Hatice validemizle serveti için evlendiğini iddia et,hem de itibarını kaybedermiş de..zaten deve kervanlarınız sahibi ve güya zengin! kim sorgulayabilirdiki kabul etseydi..ayrıca etse suç etmese suç..etseydi diyecektin ki; "bak tüm bunları para pul kadın için yapmış"

ne önünüzden gidilir,ne arkanızdan..

Kabul etseydi şu anda biz bunları tartışıyor bile olmayacaktık, çünkü Muhammed diye birisinin varlığından bile haberdar olmazdık.

Her insan için zenginlik yeterli birşey mi? Zenginlikten daha önemlisi güce, iktidara sahip olmak, namını gelecek nesillere duyurmaktır. Hatice ile evlenmesi sadece 1. basamaktı.

Sitelerde Paylaş

Kabul etseydi şu anda biz bunları tartışıyor bile olmayacaktık, çünkü Muhammed diye birisinin varlığından bile haberdar olmazdık.

Her insan için zenginlik yeterli birşey mi? Zenginlikten daha önemlisi güce, iktidara sahip olmak, namını gelecek nesillere duyurmaktır. Hatice ile evlenmesi sadece 1. basamaktı.

hani Hz.Hatice validemizle serveti için evlenmişti! çarkettin birden..

ayrıca ebu süfyan ve tayfası iktidarı şöhreti vs teklif ettiler zaten..kolay yoldan yapmak varken neden taşlanmayı göze alsınki..sen alırmıydın..

Sitelerde Paylaş

Sahte tanrı bunca işleri başarır, (sözümona) kitap din resul gönderir, insanları düşman eder savaştırırken, gerçek tanrı "bu olmadı, tam bir fiyasko, acemiliğime geldi, dur daha düzgün bir dünya yaratayım bakayım" diye başka işe mi dalmış?

onu bilemem ama dediğine katılıyorum sahte tanrı sıfırdan bir din değil bir dünya bile yaratabilir kan revan içinde bir gelecek sunabilir.

Sitelerde Paylaş

Dedik ya, iktidara, güce giden merdivenin basamaklarından birisi de servettir diye.

Farzet ki, iktidarı kabul etti. Yalancı, dönek, onursuz bir adamın iktidarını kim ciddiye alır ki. Her seferinde yalancılığını yüzüne vurmayacaklar mı, sanıyorsun.

Falanca: "Muhammed bizden şunu istemiş."

Filanca: "Hangi Muhammed? Hani şu peygamberlik iddiasında bulunupta, daha sonradan makam, para ve kadın için çarkeden Muhammed mi? Kim takar yalancı, şerefsiz döneği. Salla gitsin."

İşte insanlar böyle konuşacaktı.

Sitelerde Paylaş

Dedik ya, iktidara, güce giden merdivenin basamaklarından birisi de servettir diye.

Farzet ki, iktidarı kabul etti. Yalancı, dönek, onursuz bir adamın iktidarını kim ciddiye alır ki. Her seferinde yalancılığını yüzüne vurmayacaklar mı, sanıyorsun.

Falanca: "Muhammed bizden şunu istemiş."

Filanca: "Hangi Muhammed? Hani şu peygamberlik iddiasında bulunupta, daha sonradan makam, para ve kadın için çarkeden Muhammed mi? Kim takar yalancı, şerefsiz döneği. Salla gitsin."

İşte insanlar böyle konuşacaktı.

yani diyorsunki; iktidarı sonra elde etmek için kızlarının, torunlarının,sahabelerinin şehit edilmesi gerekiyordu!

kim kızını torununu iktidar için ateşe atar,kim taşlanıp yuhlanmayı göze alır,kim en sevdiği amcasının ölümüne izin verir! laf olsun torba dolsun..

sen iktidar için kızını,amcanı ve çok sevdiğin torunlarını feda edermiydin?

Sitelerde Paylaş

yani diyorsunki; iktidarı sonra elde etmek için kızlarının, torunlarının,sahabelerinin şehit edilmesi gerekiyordu!

kim kızını torununu iktidar için ateşe atar,kim taşlanıp yuhlanmayı göze alır,kim en sevdiği amcasının ölümüne izin verir! laf olsun torba dolsun..

sen iktidar için kızını,amcanı ve çok sevdiğin torunlarını feda edermiydin?

Ben etmem, ama Muhammed'le ben aynı mıyım? Ayrıca nerede kızları veya torunları onun zamanında ölmüş? Sahabelerden ona ne ki? Adam Medine'ye kaçarken bile Ali'yi kendi yatağında yatırmış ki, kaçtığı belli olmasın. Bütün inananlarını arkasında bırakmaktan bile çekinmemiş, kendi canının telaşından.

Bu ödleklikte peygamberlerin ortak özelliklerinden birisi. İbrahim'de canının korkusundan, karısını firavuna kızkardeşim diye tanıtmıştı.

Sitelerde Paylaş

Ben etmem, ama Muhammed'le ben aynı mıyım? Ayrıca nerede kızları veya torunları onun zamanında ölmüş? Sahabelerden ona ne ki? Adam Medine'ye kaçarken bile Ali'yi kendi yatağında yatırmış ki, kaçtığı belli olmasın. Bütün inananlarını arkasında bırakmaktan bile çekinmemiş, kendi canının telaşından.

Bu ödleklikte peygamberlerin ortak özelliklerinden birisi. İbrahim'de canının korkusundan, karısını firavuna kızkardeşim diye tanıtmıştı.

sen etmezsin tabiki..kimse etmez.. Ama o kadar baskıya zulüme rağmen iktidarı kabul etmemiştir..

ayrıca tedbir almak herzaman iyidir..sen bırak savaş zamanını normal zamanda bile insanlar tedbirli olurlar..mesela yola çıkarken emniyet kemerini takarsın..bu ödleklikmidir.. kaza yapma ihtimaline karşı bir tedbirdir,tıpkı onların düşmanlarına karşı tedbir alması gibi..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...