Jump to content

Sarayları Olmayan Bir Peygamber

Recommended Posts

sen etmezsin tabiki..kimse etmez.. Ama o kadar baskıya zulüme rağmen iktidarı kabul etmemiştir..

ayrıca tedbir almak herzaman iyidir..sen bırak savaş zamanını normal zamanda bile insanlar tedbirli olurlar..mesela yola çıkarken emniyet kemerini takarsın..bu ödleklikmidir.. kaza yapma ihtimaline karşı bir tedbirdir,tıpkı onların düşmanlarına karşı tedbir alması gibi..

Tedbirli olmak, başkalarının hayatını tehlikeye atmak mıdır? Madem öyle, Ali'yi ne riske atıyor, kendi yerine yatırmakla? Ya adamlar Ali'yi öldürseydi ne olacaktı? Hem bu peygamberlerin tanrıları ne işe yarar? Seçtikleri elçileri bile korumaktan acizler mi? Savaşa gönderdikleri melekleri, elçilerini de korumak için göndermeleri akıllarına gelmiyor mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tam ben yazacaktım ki aklımdakine paralel yazılar yazmışsın.

Bir tanrı gönderdiği peygambere 3 tane erkek evlat verip de nasıl olurda birini 3 ay,diğerini 7 ay ve ötekini 4 yıl sonra geri alır. Sonra 4 tane kız verir yine onlar da öyle. 11+ kadından sadece bu kadar mı çocuk olmuştur? Muhammed ve çevresindekiler ile ilgili yazılanlardan başka bir şey yok ortada.

Bu kadar insan çadır da mı kalıyor? Ne yiyor ne içiyorlar?

Soy ağacına bir bak. Başka kardeşi yok bir de.

Muhammedin Soy Ağacı

niye bu kadar şaşırdın ki, evet o kadar kadından o kadar çocuğu vardı.. kalkıpta ben aşiret kurayım dememiş..ayrıca babadan oğula iktidar aktarımı yapılmamış..Ondan sonraki halifeler bile onun soyundan değildi..

ayrıca bu kadar insan ne yer ne içer orası Allah(c.c.)'a kalmış.. gerçi siz akılcısınız ama böyle şeyleri aklınız almaz.. Hak dostlarının halleri farklıdır..

Sitelerde Paylaş

Allah yaşamayacağını bildiği halde kainatı senin için yarattım dediği peygamberine neden 3 tane oğlan vermiş ve geri almış?

öyle bir soru sordunki..bir müslüman olarak cevabı çok basit; "en doğrusunu ALLAH(c.c.) bilir.hikmetini biz bilemeyiz"

ayrıca yaradana inanmadığın için sorayım sana;

sen neden türkiyede doğdun?

neden Alman değilsin ya da neden ingiliz değilsin de türksün?

anne babanı sen neden seçemedin? n

eden istediğin bir hayatı yaşayamıyorsun da bu haksızlıklarla dolu ülkede doğdun ve yaşıyorsun? buna senin yerine kim karar vermiş?

lütfen cevap verirmisin..

Sitelerde Paylaş

Tarihsel bir süreç.

Geriye doğru: Varoluşum < anne+baba < dedeler+buyukanneler < atalar < kavimler göçü < afrika savanaları < tarih öncesi, pangea, tekhücre < samanyolu < evren < madde < ilk

< : işareti tarihsel, kültürel, biyolojik, jeolojik, moleküler evrimi gösteriyor.

işi yine evrime bağladın..cevap belliydi senin sorunun cevabı gibi..herkesin doğruları farklı.kabul etmek zorunda değiliz ama küfretmek zorunda da değiliz.mesele bu..

Sitelerde Paylaş

Size bir soru: Muhammed'in erkek çocukları neden öldü? Ben bunun pek de tesadüfi olduğunu sanmıyorum.

Peygamber soyu erkek olarak devam edecek olursa din baştan aşşağı oynanabilir bir halde olacaktı.

Kadın olduğunda ise etkjin kuvvet olan erkeğin himayesine girmeyecek bunun yerine kızları diyerek saygı gösterilecekti.

Peygamberlik babadan oğula geçen bir meslek haline gelebilirdi. Erkek bu nedenle yoktur.

Ama bilmediğim bir yeri varsa paylaşırsan sevinirim.

Sitelerde Paylaş

Peygamber soyu erkek olarak devam edecek olursa din baştan aşşağı oynanabilir bir halde olacaktı.

Kadın olduğunda ise etkjin kuvvet olan erkeğin himayesine girmeyecek bunun yerine kızları diyerek saygı gösterilecekti.

Peygamberlik babadan oğula geçen bir meslek haline gelebilirdi. Erkek bu nedenle yoktur.

Ama bilmediğim bir yeri varsa paylaşırsan sevinirim.

İşte bence de Muhammed bu sebepten dolayı kendi çocuklarını öldürmüş olabilir.

Sitelerde Paylaş

Bence Muhammed'in erkek soyunun devam etmemiş olması onun yaratılmış hayali bir karakter olduğunun, gerçekte yaşamış biri olmadığı tezinin destek unsurlarındandır. Son peygamber diye yaratılmış bir karaktere oğlan çocuğu yaratılmamış.

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bence Muhammed'in erkek soyunun devam etmemiş olması onun yaratılmış hayali bir karakter olduğunun, gerçekte yaşamış biri olmadığı tezinin destek unsurlarındandır. Son peygamber diye yaratılmış bir karaktere oğlan çocuğu yaratılmamış.

ateizm insanı ileri derece septik yapıyor anlaşılan..ilginç..

Sitelerde Paylaş
septik

Muhammed'in hayali bir kişilik olduğu bir tezdir. Bazı emareleri olan bir tez. Her tez gibi doğru olma olasılığı elbette vardır.

Ben bu teze kesin gözüyle bakmıyorum. Ama olası görüyorum.

Kesin olduğunu bildiğim şey, yaşadıysa da abartılmış, süslenmiş ve kutsanmış olduğu. Gönlün çektiği bir formatta eğer sıfırdan değilse, yeniden yaratıldığı.

Yok bir gusülle tüm eşlerini, cariyelerini dolaşırmış bilmem ne... Geçeceksiniz bu uydurma müslümana müslüman propagandalarını. Heee, Battal gaziye de bütün Bizans prensesleri aşıktı! :lol:

Yok kocasını öldürdüğü kadın hemen o gece "ben zaten sana aşıktım, rüyamda görmüştüm, kocamı hiç sevmezdim" demiş de, kucağına atlamış da... Yahu bu erotik fantezileri lise çağındaki yeni yetme ergenler bile uçuk buluyor!:lol:

Sitelerde Paylaş

İşte bence de Muhammed bu sebepten dolayı kendi çocuklarını öldürmüş olabilir.

öldüreceğini pek sanmıyorum. Öldür emri varsa bilemem ama başta bunu öldürmek için bir nedende ararsak arada bir zincir halkası boşa düşüyor.

örnek bir düşünce.

Muhammedin erkek çocukları oldu ve öldürdü. Kızlarına bakacaktı.

Kadın islamiyette erketen belli yerlerde düşük görülür bunların başında ise geçinme ve iş yer almakta birazda kültürel bir kuvvet te var ortada.

Eğer muhammed bu kadar kişiyi kandıracak kadar akıllı bir kitap ortaya atıysa burda bir idealist düşünce üretmek zorunda ve geleceğini teminata sokmak zorunda. Ama geleceğe bakıyoruz teminatı bozuk bir düşünce Kadın.

Erkek onun iktidarını alabilirdi desek bile inananlar ona inanınıyordu oğlu din çıkara bilir düşüncesi zaten başta hatalı olacaktı çünkü allah birdir muhammed onun son elçisidir diye sürekli dedirtiyordu. Bu denli kaliteli düşüncede erkeğin çıkarılması için bir neden ortada oluşmuyor çünkü görülen o ki savaş meydanlarında savaşcak erkekler aranıyor.

bir tür çelişki ortaya çıkıyor bu kezde eğer peygamber bu şekilde erkekleri öldürmüş olsaydı doğan erkeklerin öldürülmesi oluşacak peygamberin yaptığı olarak görünecekti ama buda yok. Yani koca bir çelişki ortaya çıkıyor.

Eğer muhammed sahtekar olup sizin dediğiniz gibide oğullarını öldürmüş olsaydı kendi dalını kendi kesecekti.

Yani olay burda hataya uğruyor.

Sitelerde Paylaş

Muhammed'in hayali bir kişilik olduğu bir tezdir. Bazı emareleri olan bir tez. Her tez gibi doğru olma olasılığı elbette vardır.

Ben bu teze kesin gözüyle bakmıyorum. Ama olası görüyorum.

Kesin olduğunu bildiğim şey, yaşadıysa da abartılmış, süslenmiş ve kutsanmış olduğu. Gönlün çektiği bir formatta eğer sıfırdan değilse, yeniden yaratıldığı.

Yok bir gusülle tüm eşlerini, cariyelerini dolaşırmış bilmem ne... Geçeceksiniz bu uydurma müslümana müslüman propagandalarını. Heee, Battal gaziye de bütün Bizans prensesleri aşıktı! :lol:

Yok kocasını öldürdüğü kadın hemen o gece "ben zaten sana aşıktım, rüyamda görmüştüm, kocamı hiç sevmezdim" demiş de, kucağına atlamış da... Yahu bu erotik fantezileri lise çağındaki yeni yetme ergenler bile uçuk buluyor!:lol:

şimdi kendi kaynağını yok et ozaman. terzi:)

Denilenin olmadığını düşünelim ve fransız bir kadının yazdığı küçük bir anı kitabını ele alalım.:) (şaşırma bu olay gerçek)

orda kendisinin bir prense olduğunu ve babasının bir aslan avında öldüğünü yazmış ve bu Yalanı belli yollarla desteklemişsede tarihi kaynakların belirtilen tarihlerde kitapta yazan kraliyet isminin yer almadığı gibi böyle kralında ölümü yazılı değildir. Ya bunlar uzaylıydı yada ansızın tüm kayıtları silindih halbuki yazı var ortada..

Diyelim peygamber yalan ve bir tür hayalden ibaret. Hangi geri zekalı kendini kral ilan etmek varken işte muhammed bunu dedi şunu dedi diye ortaya atıp yüzbinlerce kişiyi kandırır.

hatta daha ileri giderek nasıl oluyorda onca kişi mekkeye yürüyüm muhammed adına savaşır.

bunlar yetersiz mi peki kim bunca görülmeyen şey etrafında toplanır.

özür dilerim. siz mantıksal sorular la ilkgilenmiyordunuz biraz daha kanıtlı konuşayım.

mühür giysi sakal hepsi hava civa.

anlaşmalar sallama orda savaş bile olmadı.

abbasi emevi osmanlı selçuklu memlüklü bunlar kafalarına göre kitap uydurmak yerine nerden olduğu belli olmayan kitaba taptılar.

Halifeler kafadan sallama olmayan kitap sayfalarını toplayıp yaktılar ve tek kitap oluşturdular.

Sizede bunca büyük bir yalan koordineli olsada bir yerde patlak vermezmiydi?.

En azından şunu kabul edin o devirde muhammed adında biri yaşadı peygamber değilsede iyi bir kumandan oldu diyin ne mutlu kanıtlara inanıyor diyelim.

Sitelerde Paylaş

bir tür çelişki ortaya çıkıyor bu kezde eğer peygamber bu şekilde erkekleri öldürmüş olsaydı doğan erkeklerin öldürülmesi oluşacak peygamberin yaptığı olarak görünecekti ama buda yok. Yani koca bir çelişki ortaya çıkıyor.Eğer muhammed sahtekar olup sizin dediğiniz gibide oğullarını öldürmüş olsaydı kendi dalını kendi kesecekti.Yani olay burda hataya uğruyor.

Nasıl yani? Bundan kimsenin haberi olmayacaktı ki zaten. Bebekleri zehirleyerek öldürmesi, ertesi gün de müslümanlara Allah canlarını aldı bunların diye yalan söylemesi mümkün.

Muhammed yaşadıysa, tüm erkek çocuklarını gizlice öldürmüş olması bir gerçektir. Yaşamamış olması da ihtimaller dahilindedir.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Nasıl yani? Bundan kimsenin haberi olmayacaktı ki zaten. Bebekleri zehirleyerek öldürmesi, ertesi gün de müslümanlara Allah canlarını aldı bunların diye yalan söylemesi mümkün.

Muhammed yaşadıysa, tüm erkek çocuklarını gizlice öldürmüş olması bir gerçektir. Yaşamamış olması da ihtimaller dahilindedir.

dediğin elebet mümkün olabilir ama dediğimde eğer bu olsaydı bu kezde ikinci halka kadın kültürü hatası ortaya çıkıyor.

onuda geçiyorum bu kez ortada bir çelişki daha var ki güç kaybı yaşayacak. bu bir tür a işte kızı var kızı doğuyor erkeği ölü gibi bir kavramda ortaya çıkar.

o devirde değilim ama düşünce daha derin başka şeylerde ortaya çıkartabilir.

Sitelerde Paylaş

Muhammed neden erkek çocuklarını öldürsün? O devirde bir insanın erkek çocuğu olmaması aşağılanma sebebidir, hatta bu yüzden Muhammed'e ebter yani soyu kesik demişlerdir, çünkü soyu devam ettirenin erkek çocuk olduğu kabul edilirdi. Muhammed'de züğürt tesellisi olarak Kevser Suresi'nde kendisine kevserin verildiği yazmıştır. Cariyesi Marya'dan bir erkek çocuk sahibi olduğunda da çok sevinmiştir. Gerçi o çocuğunda kendisine ait olmadığı, zina mahsulü olduğu söylenir. Muhammed bu yüzden Ali'yi Marya'nın zina etmekle suçlandığı köleyi öldürmesi için gönderir, ama Ali adamın tenasül organları olmadığını söyleyerek adamı öldürmez. Muhammed'de Allah bana İbrahim'in babası dedi diyerek çocuğun kendine ait olduğunu kendince ıspatlamış olur.

Sitelerde Paylaş

Hangi geri zekalı kendini kral ilan etmek varken işte muhammed bunu dedi şunu dedi diye ortaya atıp yüzbinlerce kişiyi kandırır.

Araplarda sarayda oturan kral geleneği yoktur. Kaddafi bile sarayları olmasına karşın bu geleneği bu devirde canlı tutmaya çalışıyor, çadırda konuk ağırlıyordu. Müslümanlıktan önce de Mekke ileri gelenlerinin sarayları yoktu. Kral seçmemişlerdi.

Muhammed yaşamadı tezi Araplar hiç bir şey yapmadı, oturup sadece bir hayal ürünü masal yazdılar demek değildir. Tabii ki bu işi kotaran bazı kişiler vardı. Medine ile Mekke arasında tabii ki savaşlar oldu. Çok putları teke tabii ki indirdiler. Fakat bunları bir peygamber koordine etmedi. Bir insan ömrüne sığmayacak bir süreç, böyle lanse edildi ve kutsal bir kişi kısa sürede yapmış bu işleri gibi gösterildi. Muhammed yaşamadı tezinin anlamı budur.

Ola ki bir mecnun, saralı biri garip hareketleri kutsal diye lanse edilip bu işe temel yapılmış olsun. Bu da ayrı bir tezdir. Bu da olasıdır. Sık sık Kuranda Muhammedin mecnun olmadığı, deli olmadığı, şair olmadığına vurgu yapılması, bu iddiaların gerçek olduğunu da kanıtlıyor olabilir. Bazen tersten kanıta gidilebilir. Karakola alınır alınmaz "vallaha ben öldürmedim" diye tekrarlamaya başlayan kişi kendini ele vermiş olur. Daha cinayetle suçlanmadı ki, belki hırsızlıkla suçlanacak, nerden biliyor?

Sitelerde Paylaş

Ayşe ile Safvan aşkı dedikoduları da ayet indi diye bastırılmıştı. Elbette anlatılan öykü garip. Bir genç kadın haber vermeden kafileden ayrılıp gerdanlığını aramaya gidiyor, tek başına! Gerdanlığını ararken Safvan adlı genç adamla karşılaşıyor. Kocasının bir sürü karısı var ve yaşlı bir adam. Üstüne üstlük habire canı çektiği kadını alıyor, her yeni kadın aldığında sadece onunla ilgileniyor. Bir de cariyeler var. Bu yeni aldığı kadınlarla da pek bir icraat yapmış olacağını sanmam. İşte kendini böyle canlandırmaya çalışmış olmalı.

Bu şartlarda genç Ayşe'nin tek başına kafileyi terkedip ıssız çöllerde dolanması, sonra da Safvan ile birlikte kafileye katılması, dedikodular çıkması için son derece müsait bir durum yaratıyor.

Bu dedikoduları ancak ayet indi höt bötü bastırabilirdi, öyle de oldu...

Ben Muhammed sıfırdan yaratıldı tezinden çok, yaşadığı fakat efsanelerle sarmalanıp yeni baştan yaratıldığı tezine yakın duruyorum. Ama hiç bir tezi olamaz diye kestirip atmam...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...