Jump to content

Sarayları Olmayan Bir Peygamber

Recommended Posts

konuşma tarzın çok çirkin..kişiliğini ortaya koyuyorsun..ben sana ve inançsızlığına hakaret etmiyorum..adam gibi tartışmak çok mu zor..fikirleri kabul edersin veya etmezsin o sana kalmış..

bu saldırgan tutum benim haklı olduğumu gösteriyor..

1- Yazimin cirkin olan tarafi neresi?

2- Nerede kime hakaret ettim, gostereceksin.

Buyur, iletim aynen burada. Goster.

Bekliyorum.

Çöl bedevilerinin saray kültürü yoktur.

Muhammed'den asırlar önceki antik, Yunan, antik Roma medeniyetleri yollar, okullar, kütüphaneler, hamamlar, hatta kanalizasyon sistemleri inşaa ederken, Muhammed 3 taşla kıçını temizlemeyi öğretmiştir.

Antik mısırlılar Muhammed'den 2-3 bin yıl önce papirus kullanırken, Muhammed, ayetlerini ota, taşa. köpeğin kemiğine yazmışlar.

Saray arapların neyine ki?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

1- Yazimin cirkin olan tarafi neresi?

2- Nerede kime hakaret ettim, gostereceksin.

Buyur, iletim aynen burada. Goster.

Bekliyorum.

inanmıyor olabilirsin ama başkalarının inandığı değerlere saygılı olmalısın..o kısımı belirtmek istemiyorum ama "3 taş... " şeklinde geçen kısım.

içinizdeki nefretin dışa vurumumudur nedir anlamadım..

Sitelerde Paylaş

inanmıyor olabilirsin ama başkalarının inandığı değerlere saygılı olmalısın..o kısımı belirtmek istemiyorum ama "3 taş... " şeklinde geçen kısım.

içinizdeki nefretin dışa vurumumudur nedir anlamadım..

Anlasildi, senin Islami bilgin, donanimin ateistler kadar degil.

Olsun, onemli degil, ogrenmis olursun. (Hem de bir ateistten)

O "3 taş" benim degil, senin peygamberinin agzindan cikan, yani hadislerde yer alan bir konudur. Evet, Muhammed insanlara kiclarini 3 taş ile silmelerini ogutlemistir.

Ikincisi, baskalarinin inandigi degerlere saygili olmami istemissin. Insanlara saygim vardir, ama inanclarina degil. Senin inancin benim saygimi haketmiyor.

Senin dinine saygi duymak zorunda degilim.

Sitelerde Paylaş

Al sana uygarlık ve uygar yasalar!!! ;

""Yargıtay 14. Ceza Dairesi, kamuoyunda utanç davası olarak bilinen, Mardinde 13 yaşında satıldığı 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç. ile ilgili davada, büyük eleştirilere neden olan mahkeme yorumunu doğru buldu."" 30 Ekim 2011- habertürk

Sanırım Mahkeme kararı ile Yasaları birbirine karıştırıyorsun.

765 Sayılı TÜRK CEZA KANUNU

BİRİNCİ FASIL : CEBREN IRZA GEÇEN, KÜÇÜKLERİ BAŞTAN ÇIKARAN VE İFFETE TAARRUZ EDENLER

- Madde 414 (Değişik madde: 09/07/1953 - 6123/1 md.)

Her kim 15 yaşını bitirmiyen bir küçüğün ırzına geçerse beş seneden aşağı olmamak üzere ağır hapis cezasına mahkum olur.

Eğer fiil cebir ve şiddet veya tehdit kullanılmak suretiyle veya akıl veya beden hastalığından veya failin fiilinden başka bir sebepten dolayı veya failin kullandığı hileli vasıtalarla fiille mukavemet edemiyecek bir halde bulunan bir küçüğe karşı işlenmiş olursa ağır hapis cezası on seneden aşağı olamaz.[/i

N. Ç. davasında Yerel Mahkeme, olayda "cebir (zorlama), şiddet ve tehdit" olmadığı, yani N.Ç. nin "rızasıyle cinsel ilişkide bulunduğu" gerekçesiyle, yukarıdaki 765 sayılı Türk Ceza Kanununun 414. maddesinin ilk fıkrasını uygulayarak ceza verdi,Yargıtay'da "olayda zorlama olmadığı, N. Ç. nin rızası bulunduğuna" kanaat getirerek bu kararı onadı. Eğer olayda "cebir (zorlama)" olduğu tespit edilseydi verilecek ceza ikinci fıkra gereğince 10 yıldan aşağı olmayacaktı. http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=290578

Kamuoyunda bu kararın şiddetle eleştirilme nedeni, 13 yaşındaki bir çocuğun böyle bir olayda "rızası olduğunun" kabul edilmesiydi. 2005 yılında yürürlüğe giren 5237 sayılı Yeni Türk Ceza Yasası ise, çocuklara karşı işlenen cinsel saldırı suçlarında çok daha ağır cezalar öngörmüştür. Merak edenler Yasanın 102. ve devamı maddelerine bakabilirler..

freeman06 müsadenle sana üç sorum olacak:

1- İslam Hukukunda 13 yaşındaki bir kızla, rızasıyla cinsel ilişkide bulunmanın cezası varmıdır, varsa nedir?

2- İslam Hukukunda 13 yaşındaki bir kıza tecavüz etmenin cezası var mıdır varsa nedir? Kuran'da bu konuda bir ceza tayin edilmişmidir? (Kısas olabilir mi?)

3- İslam Hukukunda bir kızla evlenebilmek için alt yaş sınırı var mıdır? Örneğin 60 yaşında bir erkek, 13 yaşındaki bir kızla evlenebilirmi?

Lütfedip cevaplarsan bizleri aydınlatmış olursun. Şimdiden teşekkürler...

Sitelerde Paylaş

3- İslam Hukukunda bir kızla evlenebilmek için alt yaş sınırı var mıdır? Örneğin 60 yaşında bir erkek, 13 yaşındaki bir kızla evlenebilirmi?

Onun yerine ben bir videoyla cevap vereyim sayın Ebucehil. :)

İslam'da kızların evlenmesinde bir alt sınır yoktur. 1 yaşındaki kızla bile evlenilir.

http://www.youtube.com/watch?v=aEysWEDkZNc

Sitelerde Paylaş

Al sana uygarlık ve uygar yasalar!!! ;

""Yargıtay 14. Ceza Dairesi, kamuoyunda “utanç davası” olarak bilinen, Mardin’de 13 yaşında satıldığı 26 kişinin tecavüzüne uğrayan N.Ç. ile ilgili davada, büyük eleştirilere neden olan mahkeme yorumunu doğru buldu."" 30 Ekim 2011- habertürk

Sanırım Mahkeme kararı ile Yasaları birbirine karıştırıyorsun.

765 Sayılı TÜRK CEZA KANUNU

BİRİNCİ FASIL : CEBREN IRZA GEÇEN, KÜÇÜKLERİ BAŞTAN ÇIKARAN VE İFFETE TAARRUZ EDENLER

- Madde 414 (Değişik madde: 09/07/1953 - 6123/1 md.)

Her kim 15 yaşını bitirmiyen bir küçüğün ırzına geçerse beş seneden aşağı olmamak üzere ağır hapis cezasına mahkum olur.

Eğer fiil cebir ve şiddet veya tehdit kullanılmak suretiyle veya akıl veya beden hastalığından veya failin fiilinden başka bir sebepten dolayı veya failin kullandığı hileli vasıtalarla fiille mukavemet edemiyecek bir halde bulunan bir küçüğe karşı işlenmiş olursa ağır hapis cezası on seneden aşağı olamaz.[/i

N. Ç. davasında Yerel Mahkeme, olayda "cebir (zorlama), şiddet ve tehdit" olmadığı, yani N.Ç. nin "rızasıyle cinsel ilişkide bulunduğu" gerekçesiyle, yukarıdaki 765 sayılı Türk Ceza Kanununun 414. maddesinin ilk fıkrasını uygulayarak ceza verdi,Yargıtay'da "olayda zorlama olmadığı, N. Ç. nin rızası bulunduğuna" kanaat getirerek bu kararı onadı. Eğer olayda "cebir (zorlama)" olduğu tespit edilseydi verilecek ceza ikinci fıkra gereğince 10 yıldan aşağı olmayacaktı. http://www.cumhuriyet.com.tr/?hn=290578

Kamuoyunda bu kararın şiddetle eleştirilme nedeni, 13 yaşındaki bir çocuğun böyle bir olayda "rızası olduğunun" kabul edilmesiydi. 2005 yılında yürürlüğe giren 5237 sayılı Yeni Türk Ceza Yasası ise, çocuklara karşı işlenen cinsel saldırı suçlarında çok daha ağır cezalar öngörmüştür. Merak edenler Yasanın 102. ve devamı maddelerine bakabilirler..

freeman06 müsadenle sana üç sorum olacak:

1- İslam Hukukunda 13 yaşındaki bir kızla, rızasıyla cinsel ilişkide bulunmanın cezası varmıdır, varsa nedir?

2- İslam Hukukunda 13 yaşındaki bir kıza tecavüz etmenin cezası var mıdır varsa nedir? Kuran'da bu konuda bir ceza tayin edilmişmidir? (Kısas olabilir mi?)

Lütfedip cevaplarsan bizleri aydınlatmış olursun. Şimdiden teşekkürler...

bu olayla ilgili aynı şeyi savundum.sen yanlış anlamışsın..bu kararı veren hakimler uzaydan gelmedi sanırım..verdikleri karar da uzay anayasasına ait değildir değilmi arkadaşım?

sorduğun soruların cevaplarını %100 bildiğin için cevaplamaya gerek yok..aydınlanmaya ihtiyacın olsaydı kelime oyunlarıyla değilde düzgün bir şekilde sorardın..olayı Hz.Aişe meselesine getireceğin için ciddiye almıyorum.. teşekkürler..

Sitelerde Paylaş

bu olayla ilgili aynı şeyi savundum.sen yanlış anlamışsın..bu kararı veren hakimler uzaydan gelmedi sanırım..verdikleri karar da uzay anayasasına ait değildir değilmi arkadaşım?

sorduğun soruların cevaplarını %100 bildiğin için cevaplamaya gerek yok..aydınlanmaya ihtiyacın olsaydı kelime oyunlarıyla değilde düzgün bir şekilde sorardın..olayı Hz.Aişe meselesine getireceğin için ciddiye almıyorum.. teşekkürler..

Ayşe meselesine ek olarak ümmügülsüm de var

Sitelerde Paylaş

Onun yerine ben bir videoyla cevap vereyim sayın Ebucehil. :)

İslam'da kızların evlenmesinde bir alt sınır yoktur. 1 yaşındaki kızla bile evlenilir.

http://www.youtube.com/watch?v=aEysWEDkZNc

siz de haklısınız..böyle dallamaları müslüman diye tv ye çıkarırlarsa size de malzeme çıkar..yahu Kuranın hangi ayetine dayanıyor ki bunlar.. bunun gibileri çok duyduk çok okuduk..malzeme çok,mal da çok...

Sitelerde Paylaş

siz de haklısınız..böyle dallamaları müslüman diye tv ye çıkarırlarsa size de malzeme çıkar..yahu Kuranın hangi ayetine dayanıyor ki bunlar.. bunun gibileri çok duyduk çok okuduk..malzeme çok,mal da çok...

tamam bunlar dallama müslüman hadi attık bir kenara.

ayşe ve ümmügülsüm e gelince ne diyeceksin?

Sitelerde Paylaş

Senin dallama dediklerin kuran'ı olduğu gibi yaşayanlar. Kafana göre uygar, medeni din kuran sen ve senin gibiler. Hanginiz evla bilmiyorum ki..

Kuran'ın hangi ayetine mi dayanıyor dedin sen? Nası yani sünnet kavramını bir video ile yerle bir mi ettin? bak ordaki amca muhammed bizim için modeldir, o böyle yapmıştır biz de öyle yaparız diyor. Sen muhammedin dininden başka birşey mi yaşıyorsun yoksa?

Sitelerde Paylaş

tamam bunlar dallama müslüman hadi attık bir kenara.

ayşe ve ümmügülsüm e gelince ne diyeceksin?

bu yazı herşeyi özetliyor;

""Evlenmeyi yalnız şehvet cihetinden mutâlaa etmeye alışmış basit ve sığ idrâkliler, Peygamberimiz’in evliliklerinin hakîkatini kavramaktan âcizdirler. Zihinlerini ve kalblerini nefsânî temâyüllerle dolduranların verecekleri haksız ve ahmakça hükümler, kendi karanlık dünyâlarının aksinden ibârettir. Zîrâ, Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in evlilik hayâtının gençlik ve zindelik dönemine rastlayan ilk 24 senesi, yalnız Hazret-i Hatîce -radıyallâhu anhâ- vâlidemiz ile geçmiştir. Ondan sonraki evlenmeleri ise tamâmen birtakım İslâmî, siyâsî ve ictimâî gâyelere mebnî idi. Bunların çoğu, kendisinden yaşlı ve dul hanımlardı. İçlerinde bâkire ve genç olarak evlendiği yalnız Hazret-i Âişe -radıyallâhu anhâ- idi. Bunun sebebi de, hanımlara âit fıkhî meselelerin sâbit ve zâhir olmasını temin etmekti. Gerçekten de o, zekâsı ve firâsetiyle kadınlara âit şer’î meseleleri mükemmel bir sûrette kavramış ve Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-’in vefâtından sonra uzun yıllar muammer olarak müslüman kadınları bu bilgilerle irşâd etmiş, şer’î ahkâmın bir kısmının sağlam temellerinden birini teşkîl etmiştir. Sahâbe arasında temâyüz etmiş yedi fakîhten biri olduğu için kadınlar arasında fıkıh ilmi daha çok onunla yaygınlaşmıştır.""

Sitelerde Paylaş

Senin dallama dediklerin kuran'ı olduğu gibi yaşayanlar. Kafana göre uygar, medeni din kuran sen ve senin gibiler. Hanginiz evla bilmiyorum ki..

Kuran'ın hangi ayetine mi dayanıyor dedin sen? Nası yani sünnet kavramını bir video ile yerle bir mi ettin? bak ordaki amca muhammed bizim için modeldir, o böyle yapmıştır biz de öyle yaparız diyor. Sen muhammedin dininden başka birşey mi yaşıyorsun yoksa?

evet ben yeni bir din kurmaya çalışıyorum; yobazların,dallamaların,sahtekarların,münafıkların olmadığı saf islam..

istersen ilk müridim sen ol :)

Sitelerde Paylaş

bu yazı herşeyi özetliyor;

""Evlenmeyi yalnız şehvet cihetinden mutâlaa etmeye alışmış basit ve sığ idrâkliler, Peygamberimizin evliliklerinin hakîkatini kavramaktan âcizdirler. Zihinlerini ve kalblerini nefsânî temâyüllerle dolduranların verecekleri haksız ve ahmakça hükümler, kendi karanlık dünyâlarının aksinden ibârettir. Zîrâ, Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-in evlilik hayâtının gençlik ve zindelik dönemine rastlayan ilk 24 senesi, yalnız Hazret-i Hatîce -radıyallâhu anhâ- vâlidemiz ile geçmiştir. Ondan sonraki evlenmeleri ise tamâmen birtakım İslâmî, siyâsî ve ictimâî gâyelere mebnî idi. Bunların çoğu, kendisinden yaşlı ve dul hanımlardı. İçlerinde bâkire ve genç olarak evlendiği yalnız Hazret-i Âişe -radıyallâhu anhâ- idi. Bunun sebebi de, hanımlara âit fıkhî meselelerin sâbit ve zâhir olmasını temin etmekti. Gerçekten de o, zekâsı ve firâsetiyle kadınlara âit şerî meseleleri mükemmel bir sûrette kavramış ve Hazret-i Peygamber -sallâllâhu aleyhi ve sellem-in vefâtından sonra uzun yıllar muammer olarak müslüman kadınları bu bilgilerle irşâd etmiş, şerî ahkâmın bir kısmının sağlam temellerinden birini teşkîl etmiştir. Sahâbe arasında temâyüz etmiş yedi fakîhten biri olduğu için kadınlar arasında fıkıh ilmi daha çok onunla yaygınlaşmıştır.""

[/quot

öncelikle bu yazı ümmügülsümü anlatmıyor..

madem biz aciz insanlarız neden bizim kavrayamacağımız olaylar yapılıyor yada biz neden aciz oluyoruz. zaten tıkanınca ya konu değişir yada siz anlamazsınız olur ya kalpleri mühürlenmişleriz ya demi.

diğer kadınlar temin edemiyormuydu fıkhi meselelerin sabir olmasını... hem evlilikte cinsenlik önemli bir ögedir. Ayşe nin adetli iken bile cinsellik yaşadığını anlatan kendi rivayetleri var.

ashabin önemli isimleri niye böyle kadınlarla çok ilgilenmişler bunlar müslümanları ilerde nasıl bir sıkıntıya sokacaklarını hiç düşünmemişler?

bu arada yazıyı kopyala yapıştır yapmak yerine keşke kendin türkçe olarak yazsaydın..

Sitelerde Paylaş

evet ben yeni bir din kurmaya çalışıyorum; yobazların,dallamaların,sahtekarların,münafıkların olmadığı saf islam..

istersen ilk müridim sen ol :)

Senin o dallama, yobaz dediklerinden ne farkın var?

İnandığınız tanrının adı Allah, kitabı Kuran, peygamberi Muhammed, istikametiniz Kabe.

Sitelerde Paylaş

Senin o dallama, yobaz dediklerinden ne farkın var?

İnandığınız tanrının adı Allah, kitabı Kuran, peygamberi Muhammed, istikametiniz Kabe.

içinizde ağzı çok bozuk,kişiliksiz,kalitesiz,merhametsiz bir çok ateist var..senin onlardan farkın ne? yolunuz aynı davanız aynı ,tanrınız bilim vs vs..

Sitelerde Paylaş

Nerede yolumuz, davamız aynı? Ateizmin yazılı kuralları mı var da aynı olsun?

mesela komünizm davasını güdenler farklı görüşlerde mi oluyor yani? ateizm kişisel bir görüşmüdür,yoksa bir akımmıdır?

her -izm' in kendi kuralları vardır..illa yazılı olmasına gerek yok..

Sitelerde Paylaş

mesela komünizm davasını güdenler farklı görüşlerde mi oluyor yani? ateizm kişisel bir görüşmüdür,yoksa bir akımmıdır?

her -izm' in kendi kuralları vardır..illa yazılı olmasına gerek yok..

Ateizm sadece tanrı yok der, başka da bir görüşü, kuralı vs. yoktur. Bir ateist yol gösterici olarak bilimi, geçmişten gelen tecrübeleri, aklını, mantığını, sağduyusunu, vicdanını kabul eder. Ama teistler öyle değildir, onların tek bir kitabı vardır, o kitaba bağımlıdırlar. O dallama, yobaz dediğin de aynı kitaptan beslenir, sen de aynı kitaptan beslenirsin.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...