Jump to content

Sarayları Olmayan Bir Peygamber

Recommended Posts

• İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ganimet peygamberindir demek devlet hazinesinindir demek...

toplumun ihityaçları için harcanması gerekir demektir...

Doğru.

Adam sürekli daldan dala atlıyor birisini anlatıyorum başka birşey çıkarıyor.

Liseli ergenler gibi aynı. :D

Sitelerde Paylaş

Boşuna uğraşıyorum sanırım.

88 - O halde, siz niçin münafıklar hakkında iki gruba ayrılıyorsunuz? Allah onları kazandıkları günah yüzünden terslerine döndürdüğü halde Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için bir çıkış yolu bulamazsın.

tarihinde Martı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Boşuna uğraşıyorum sanırım.

88 - O halde, siz niçin münafıklar hakkında iki gruba ayrılıyorsunuz? Allah onları kazandıkları günah yüzünden terslerine döndürdüğü halde Allah'ın saptırdığını yola getirmek mi istiyorsunuz? Allah kimi saptırırsa, sen onun için bir çıkış yolu bulamazsın.

kardeş, bu arkadaşlar kendilerini gerçekten şartlandırmışlar..önlerinde tüm fizik kanunlarını yerle bir edip mucizeler de göstersen illüzyondur derler.. bu dünyada niçin bulunduklarını bile açıklayamıyorlar..birkaç teori dışında hiçbir dayanakları yok.. senin de belirttiğin gibi, adam tek hücreli canlılardan bu kadar kompleks 2 milyon tür canlının oluştuğuna inanıyor,ama bu evrenin akıllı bir tasarım ürünü olduğuna inanmıyor..tam bir akıl tutulması..

Sitelerde Paylaş

kardeş, bu arkadaşlar kendilerini gerçekten şartlandırmışlar..önlerinde tüm fizik kanunlarını yerle bir edip mucizeler de göstersen illüzyondur derler.. bu dünyada niçin bulunduklarını bile açıklayamıyorlar..birkaç teori dışında hiçbir dayanakları yok.. senin de belirttiğin gibi, adam tek hücreli canlılardan bu kadar kompleks 2 milyon tür canlının oluştuğuna inanıyor,ama bu evrenin akıllı bir tasarım ürünü olduğuna inanmıyor..tam bir akıl tutulması..

Bu ateistlerin kafaları çalışmıyor beah!

Çalışanlarınkilerin de kalpleri mühürlüdür Manitu bilir.

Yüce Manitu cezalarını verecek. Herkese baldırını gösterecek, onlara göstermeyecek. :lol:

Sitelerde Paylaş

Bu ateistlerin kafaları çalışmıyor beah!

Çalışanlarınkilerin de kalpleri mühürlüdür Manitu bilir.

Yüce Manitu cezalarını verecek. Herkese baldırını gösterecek, onlara göstermeyecek. :lol:

Pante , yemin ederimki sizi asla küçümsemiyorum..insanları küçümsemek haddimiz değildir..inancıma da terstir..esasında küçümseyenler sizlersiniz..size göre olmayan bir şeye inanıyormuşuz..eminimki bize acıyorsunuzdur..biz de öyle şey olmaz..siz bildiğinizi okuyun farketmez..

ben sadece durum tespiti yaptım yukarda...saygılar..

Sitelerde Paylaş

Yılbaşı yaklaştı! Dansöz adayları artıyor! Gerçekten hangi kanala gitseler çıkarırlar, çünkü kıvırtma müthiş!

Ayşe yirmi yaşında evlendi iddiasından nerelere düştüler bu oryantal müslümanlar! :lol: Adet görünce evlenir oldu! Yok gömüleceğine evlenir oldu! :lol:

Kardeşim Talak pasajındaki ifadeye göre çocuk 1 yaşında da olsa evlenilir, elli kere mi yazacağız, beşik kertme olayı da burdan kaynaklanır. Şu var ki Kuranda belirtmez ama adamın kız adet görmeden herhalde ayı değil ya, gerdeğe girmez bekler diye varsayılır! Ayşe'nin de oyuncaklarıyla oynarken Muhammed'in evine geldiği ve 6 yaşında olduğuna dair bir sürü hadis vardır. Evlendiğinden haberi bile olmayan küçücük bir çocuktu bu rivayetlere göre...

Hatta suret yapmak haramdır ama çocuklar bez bebeklerle oynayabilir hükmünü müçtehitler bu hadislerden çıkarır! Muhammed bu bebeklere ses çıkarmamışmış! Denilen o ki Ayşe ile gerdeğe girmek için dokuz yaşına gelinceye kadar beklemiş.

Bu bilgiler normal karşılanmasa muhaddisler reddederdi. Kabul görmüştür. Yahu kıvırtacak milim pay yok, ama kıvırtma yeteneği müthiş olunca kıvırtacak yer nasılsa buluyorlar...

Sitelerde Paylaş

Yılbaşı yaklaştı! Dansöz adayları artıyor! Gerçekten hangi kanala gitseler çıkarırlar, çünkü kıvırtma müthiş!

Ayşe yirmi yaşında evlendi iddiasından nerelere düştüler bu oryantal müslümanlar! :lol: Adet görünce evlenir oldu! Yok gömüleceğine evlenir oldu! :lol:

Kardeşim Talak pasajındaki ifadeye göre çocuk 1 yaşında da olsa evlenilir, elli kere mi yazacağız, beşik kertme olayı da burdan kaynaklanır. Şu var ki Kuranda belirtmez ama adamın kız adet görmeden herhalde ayı değil ya, gerdeğe girmez bekler diye varsayılır! Ayşe'nin de oyuncaklarıyla oynarken Muhammed'in evine geldiği ve 6 yaşında olduğuna dair bir sürü hadis vardır. Evlendiğinden haberi bile olmayan küçücük bir çocuktu bu rivayetlere göre...

Hatta suret yapmak haramdır ama çocuklar bez bebeklerle oynayabilir hükmünü müçtehitler bu hadislerden çıkarır! Muhammed bu bebeklere ses çıkarmamışmış! Denilen o ki Ayşe ile gerdeğe girmek için dokuz yaşına gelinceye kadar beklemiş.

Bu bilgiler normal karşılanmasa muhaddisler reddederdi. Kabul görmüştür. Yahu kıvırtacak milim pay yok, ama kıvırtma yeteneği müthiş olunca kıvırtacak yer nasılsa buluyorlar...

doğru söze denecek bir şey yok.

Sitelerde Paylaş

Sizin atalarınız olarak kabul ettiğiniz şempanzeler daldan dala çook güzel atlıyorlar değil mi?

O özelliğinizde oradan gelmiş sanırım. :D

Neyi tartışıyorduk konuyu nereye getirdin. Ne oldu Ayet mi bulamadın?!

Senin gibi kendini aydınlanmış gören yobazlara dert

anlatmakdan bıktım.

EVRİM TEORİSİNE İNANIP ONU DESTEKLEYİP

Atalarının maymun olduğunu kabul eden insanlar 20

yaşındaki kız ile 60 yaşındaki adamın evlenmesine mi

takılıyorlar??!?

Bu insanlar doğada her dişi canlı için doğurganlığın yetişkinlik kabul edildiğini bilmiyorlar mı?

Tüh! unuttum bazı evrimciler biz insanlar aslında birer hayvanız da diyorlardı olaya bak!

Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu?

Eyy evrimci soruyorum sana doğada serbestçe gezip

yaşayan yabani koçların hareminin olmasını anlıyorsunda...

Hayvanlardan türediğimizi düşündüğün halde neden insanlar için çok eşliliğe karşı çıkıyorsun?

Bazıları diyor neymiş efendim kadına neden 4 erkek yokmuş? Bre kendini aydınlanmış zanneden bilim insanı bilmiyormusun böyle birşey olsa çocuk piç olurdu? Babası

belli olmazdı?

Dur yobaz kardeş sana birkaç ayet ile anlatalım anlamıyacaksın yoksa.

Nisa 6 - Evlenme çağına gelinceye kadar yetimleri gözetip deneyin. Onların akılca olgunlaştıklarını görürseniz,

mallarını kendilerine teslim edin. "Büyüyecekler de

mallarına sahip olacaklar" endişesiyle onları israf ederek,

tez elden yemeyin. Zengin olan, onların malını yemekten

çekinsin. Fakir olan ise, meşrû sûrette yesin. Mallarını

kendilerine verdiğiniz zaman, bunu şahitler karşısında

yapın. Hesap görücü olarak Allah yeter.

Böyle birşeyi tavsiye eden kuran'ın sizin değiminizle bana insanları nasıl sübyancılığa teşvik ettiğini izah et!

Nisa 3 - Eğer öksüz kızlarla evlendiğinizde onlara karşı

adaletli davranamamaktan korkarsanız, hoşunuza giden

diğer kadınlardan iki, üç ve dörde kadar evlenebilirsiniz.

Eğer adaleti gözetmemekten korkarsanız, o zaman bir tan

ile veya elinizin altındakiyle (sahip olduğunuz câriye ile) yetinin. Doğruluktan ayrılmamak için bu daha elverişlidir.

Bak ne diyor resmen bakabilecekseniz aralarında ayrım yapmayacaksanız evlenin diyor.

Aç ser sefil bırakacaksanız 1 tanesi ile yetinin diyor.

Yabani koyunların onuru kırılıyor mu yabani koçun hareminde olmaktan?

Sitelerde Paylaş

Sizin atalarınız olarak kabul ettiğiniz şempanzeler daldan dala çook güzel atlıyorlar değil mi?

Cahil adam, biz nerede söyledik atalarımız şempanzeler diye? İnsanın atası şempanze değildir, tıpkı şempanzenin atasının insan olmadığı gibi. Bilmediğiniz konularda ahkam kesmeyin.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ah be freeman06! Nerden girdin şu N.Ç davasına...Uygar Yasalara giydireyim derken bak konu nerelere geldi.Şimdi ayıkla pirincin taşını...Hazır Ayşe konusu açılmışken, bu konudaki rivayetler peygamberin hayatı, kişiliği, o günkü şartlar ile birlikte ele alındığında ben şahsen 9 yaşında evlendiği iddiasını zayıf buluyorum, 17-18 yaşlarında evlenmiş olması ihtimali bana göre daha yüksek fakat bu durumda bile "eş olarak istenmesi" 14,15 yaşlarındayken oluyor ki sanırım kendisi 50 li yaşlarında.O günkü Arap toplumunun örf ve adetlerinde bu durumun normal olduğu iddia edilebilir fakat ne Kuran'da ne de hadislerde evlenme için bir alt yaş sınırı koyulmamasından hareketle, bu olayı peygamberin sünneti kabul edip genellemeye ve evrenselleştirmeye kalktığınızda, işte o zaman olay beşik kertmesine kadar gidebiliyor ve olan küçük yaştaki kız çocuklarına oluyor ne yazık ki...Evet evlenme bir akittir ve kızlar bu aktin konusu, malı, emtiası değil, özgür iradesi olan tarafıdırlar, öyle olmalılar, yanılıyormuyum?

Sitelerde Paylaş
İnsanlar bunu hep sübyancılık olarak görüyorlar haklılarda.

Ancak hiç şöyle düşündünüz mü?

Peygamberden önce cahiliye dönemlerinde insanlar küçük kızları canlı canlı toprağa gömüp öldürüyorlarmış?!?

Böyle bir vahşetten yani küçük kızların canlı canlı toprağa gömülüp öldürülmesinden küçük de olsa bir adama eş olması daha iyi değilmidir?

Küçük kızları diri diri gömmeyip, onları küçük yaşta evlendirerek kurtaralım diyen birisi ile ne tartışılır ki? Yapılacak şey basit: Bunları psikolojik tedavi altına alıp, toplumdan izole etmek lazım.

Sitelerde Paylaş

O toprakları (haşa) bankadan faizli kredi çekip mi aldı..hayal gücünüz ne kadar geniş.

ayrıca alkol de kötüydü ancak hemen yasaklanmadı.medineye göç ettikten sonra bile müslümanlar halen alkol içiyorlardı..insanlar eski kültürleri bir anda terkedemiyorlar.faizciliğin bundan bir farkı yok..

Alkol yasaklanmadı değil, yasaklanamadı olacak Çünkü Muhammet'in amcası Hamza her gün içen bir adamdı ve Muhammet onun korkusundan -ki alkollü şekilde bizzat muhammet'e ve babasına hakaret etmiştir- yasaklayamadı. Ancak ve ancak Hamza öldükten bir sene sonra Bakara 219 ayeti kurana yazma cesaretini gösterebildi.

Para'nın bulunmasından beri insanlık tarihi mal ve paranın mukayesesi ve alım gücüyle çatışmaktadır. Parasını yastığının altında saklayan adam, piyasadan para çeken adam demektir. Oysa toprağın olmadığı bir dönemde paranın yastık altı olması düşünülemez. Bu nedenle faizi yasaklamak toprak geliri olmayan bir devlet için sakıncalıdır. Ancak toprak ağalarının özellikle para ile tohum alma dönemlerinde piyasadaki paranın alım gücünün yükselmesi yani faizin olmaması gerekir, bu nedenle insanlık tarih 3 bn senedir, faiz ve toprak ağalığı arasında ezilir. Ya para babaları, ya topra ağaları insanı sömürür. Muhammet toprak sahibi olana kadar para babası, toprak sahibi olunca da toprak ağası oldu. Bu yüzden Medine'de faiz haram Mekke'de değil... Eee ticaret para ile yapılıyor, ama toprak almak için zavallı insanları öldürmek yeterli...

NOT: Keşke faiz ile alsaymış, en azından daha insancıl olurdu.

Sitelerde Paylaş

9 yaşında evlendiği iddiasını zayıf buluyorum

Çok şaşırdım. Niye? Tonla hadis var! Hadisler uydurma dersen ayet de var! Muhammed kendi yazdığı ayetleri kendi takmaz ama, bu hadisleri destekleyen ayet olunca hadisler güçleniyor.

Yoksa çocukluktan beri bilinç altına sokulan "rahmet peygamberi" imajını kafandan kovmaya bir türlü cesaret edemiyor musun?

Olur ya, bi de hadi ahiret varsa şefaat eder belki de yırtar mısın? "Abi ya ben seni ucundan kıyısından azıcık savunduydum kurtar beni" diye ayaklarına sarılırsın belki değil mi...:lol:

Hep ateistler tutarsızlık ve bilinçaltlarını tam temizleyememekten çekiyor...

Sitelerde Paylaş

Çok şaşırdım. Niye? Tonla hadis var! Hadisler uydurma dersen ayet de var! Muhammed kendi yazdığı ayetleri kendi takmaz ama, bu hadisleri destekleyen ayet olunca hadisler güçleniyor.

Yoksa çocukluktan beri bilinç altına sokulan "rahmet peygamberi" imajını kafandan kovmaya bir türlü cesaret edemiyor musun?

Olur ya, bi de hadi ahiret varsa şefaat eder belki de yırtar mısın? "Abi ya ben seni ucundan kıyısından azıcık savunduydum kurtar beni" diye ayaklarına sarılırsın belki değil mi...:lol:

Hep ateistler tutarsızlık ve bilinçaltlarını tam temizleyememekten çekiyor...

Espri yapma ve düşünce okuma yeteneğin kayda değer.Ne şiş yansın ne kebap dimi ama:) Benim adıma düşündüğün için ayrıca çok teşekkür ederim ama biraz dikkat etseydin kimseyi savunmadığımı anlardın. Ben sadece, hadisler ve diğer birçok şey bir arada değerlendirdildiğinde, iki iddiadan birine (diğerine nazaran) daha çok ihtimal (ağırlık) veriyorum, hepsi bu. Pedofili, tedavisi çok zor, ciddi bir ruhsal hastalık ve ömür boyu sadece bir kez, bir çocukla tatmin edilecek bir sapkınlık değil. Bu tartışmanın sadece kız çocuklarının ergenliği ve cinselliği üzerinden yapılmasını doğru bulmuyorum. Bence bu konuda "yaşa" odaklanacağınıza İslam'da kadının konumuna odaklansanız daha akılcı olur. Hem sonra neden bu kadar şaşırdığını ve rahatsız olduğunu pek anlayamadım. Sanki Aişe'nin evlendiğinde 18 yaşında olduğu bir şekilde ispat edilse, ateizmle ilgili tüm gerekçelerinden vazgeçeceksin, tövbe edip af dileyeceksin gibi bir havan var :)Diğer argümanların sana yeter dostum...

Sitelerde Paylaş

ÇOOOOK Bilgili arkadaş hani çok biliyosun ya herşeyi seni neden sünnet etmişler (etmişlerse) bana anlat bakalım.

Google'den arama araştırma!!! daha kendi çükünün neden kesildiğini bilmeyen insan geliyor bana burada artistlik yapıyor birşeyler bildiğini zannediyor. ispatlamaya çalışıyor.

Senin bildiğin kadarını ben unuttum yahu...

konuya savaşta ganimet almak ve erken yaşta evlilikle başladık sürekli konuyu değiştirdin ve bana konu değirtirme diyosun sünnetle ne alakası var ya konunun o bambaşka bir konu haklı çıkacam diye elinden geleni yapıyorsun. ben hiç bir iletimde çok bilgili olduğumu yazmadın ama sen yazıyorsun fakat yazdıgım ayetlere cevap veremedin üstelik haklı çıkmak için olmayan ayetleri getir dedin bana ya bu kadar küçülür bir insan.. ayet getirmesi gereken sensin bak küçük yaşta evliliği islam kabul etmiyo diye aba benden böyle birşey istedin yuh artık sana.. sende biliyorsun küçük yaşta evliliğe izin verdiğini. bir erkeğin dört kadın ile evlenmeye izin verdiğini ama salağa yatıyorsun..

Sitelerde Paylaş

Doğru.

Adam sürekli daldan dala atlıyor birisini anlatıyorum başka birşey çıkarıyor.

Liseli ergenler gibi aynı. :D

haklı çıkamadın ama çamur atarak üste çıkmaya çalışıyorsun. konuları değiştiren sensin dön geri bak oku bakalım hangi konu ile başladık lan alakası olmadan sünnet konusunu açtın evrim teorisini açtın açtında açtın.. senin anlayacağın dilden konuşayım.. konu erken yaşta evlilik; 20 yaşında ki kızların 60 yaşındakilerle evlenmesi doğru mudur? vede islam neden net bir şekilde buna sınır çizmiyor. alışkanlık edebiyatı yapma alkol almayı pat diye kesmiş bunu kesmekten aciz mi. umarım kıvırmak yerine soruya cevap verirsin..

anlatıyorum dediğin şöle geri zekalı aptal bir mantık: o çağda kız çocukları öldürülüyorlardı toprağa gömülerek, İslam da öldürülmesinden se yaşlılarla evlensin yaşasın dedi. böyle aptal bir mantık kuruyorsun sonrada bana liseli egen diyorsun sen gerçekten gerizekalısın ya.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Freeman06 madem böyle diyorsun sen sadece islam herşeyi açıklıyor diye mi inanıyorsun. sen cevap ver bakalım 20 yaşındaki bir kızla 60 yaşındaki erkeğin evliliği doğrumudur?

Sitelerde Paylaş

Freeman06 madem böyle diyorsun sen sadece islam herşeyi açıklıyor diye mi inanıyorsun. sen cevap ver bakalım 20 yaşındaki bir kızla 60 yaşındaki erkeğin evliliği doğrumudur?

nerden baktığına bağlı..Peygamberimiz isteseydi gençlik çağlarında 40 yaşında Hz.Hatice validemizle evleneceğine sizin iddia ettiğiniz gibi giderdi 9 yaşında bir kızla evlenirdi..şehvetin bittiği yaşlarda ve islamı kadınlara iyice anlatılması gerektiğinden Hz.Aişe validemizle evlenmiştir..en fazla hadis rivayet eden mübarek bir kadındır..madem o yaşta evlendi sonradan aklı yokmuydu itiraz etmeye,şikayet etmeye..Eğer peygamberden nefret etseydi bu kadar hadis rivayet edeceğine gidip Peygamberi yerden yere vururdu,sizin gibi islam düşmanı olurdu..buyur burdan yak..sen cevap ver şimdi; silah zoruyla mı bu kadar hadis rivayet etti? niye hiç kötülemedi? neden bir tek kötü sözü olmadı Peygamberimize karşı? çevresindeki insanlara bile anlatmzmıydı bir rezillik olsaydı? buyur sen cevap ver şimdi..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...