Jump to content

Sarayları Olmayan Bir Peygamber

Recommended Posts

o kadar şey saydırmışsın ama son cümlen herşeyi bitirmiş,son noktayı sen koymuşsun arkadaşım; "" Belki de Allah kasten bizim gibileri tuzağa düşürüp cehenneme atmak için bahanesi olsun diye kasten bu işi planlamıştır.""

ben hikmetlerini sıraladım sen kafandakileri döktürdün..herşeye madde aleminde bakmak bu olsa gerek..

"Hikmetleri" dediğin sadece sizin kendinizi kandırmak için uydurduğunuz yalanlar. "Safiye Peygamberimizi ilk gördüğü anda ona aşık oldu" ya da "Cüveyriye peygamberin bu teklifine aşırı derecede mutlu oldu, onun için büyük bir şerefti, zaten aşık olmuştu" falan gibi hikayeler de duyduk.

Bak zamanında bu foruma bir tip gelirdi. O dümdüz adamdı. "Benim peygamberim erkek adamdı, tabi yapacak, harem de kuracak, zırlamayın" derdi. Sen de harbi ol. Kendini kandırma. Ne diye utanıyorsun? Yakıştıramıyor musun bu kadar mübarek bir adamın kadınlara düşkün olmasını? Hakkaten acaip durum. Fethullah Gülen mesela 70 yaşında adam hayatında kadına dokunmamış hocası Said Nursi de aynı sanırım. Daha ne böyle kendini Allaha adamışlar tarihte, kendini kadınlardan uzak tutmuş, Yunus Emre falan. Ama bizzat peygamber kendine harem kuruyor. Bir tanesini görüyor hemen onu haremine almaya karar veriyor. Sen demek ki utanıyorsun bu olaydan ki kalkıp olayı başka türlü açıklmaya çalışıyorsun. Sanki peygamber hepsini başka sebeplerle aldı ve hiçbiriyle de yatmadı, sabahlara tesbih çekerdi, namaz kılardı, kadınlarla işi yoktu, sadece Allahı düşünürdü. Niye böyle demek istiyorsun? Demek ki sen de kadınlara düşkün bir mübarek Allah adamı fikrini anlamakta zorlanıyorsun bizim gibi. O yüzden inkar ediyorsun. "Hikmetlerini" açıklıyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 217
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sana Hz.Hatice validemizden sonra kimlerle evlendiğini yazayım iyi oku;

çok da şehvetliymiş gerçekten..!!!

Şehvet kötü bir şey değildir. Peygamber olarak kabul ettiğiniz Muhammed Mustafa bin Abdullah gerçekten de oldukça sehvetliydi. Bunu söyleyenler yine sizin kaynaklarınız.

Peygamber, savaşta kadınların ve çocukların öldürülmesinin bir sakıncası olmadığını söyledi (Buhari, Cihad/146; Ebu Davud 113).

Peygamber nerede güzel bir kadın görse hemen eve koşar, Zeynep'le yatardı" (Buhari, Hibe 8 ). :lol:

Resulullah'ın tek bir gusülle, bütün hanımlarını dolaştığı olmuştur.(Buhari Gusl 12,24) :lol:

Sana 40 hadislik bir video tavsiye edeyim. İbret al. B)

http://www.ateistforum.org/index.php?showtopic=47484

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

pişkinliğin daniskası buna derler herhalde.

Adam yazdığın saçmalıkları bir bir yedirmiş sen ise hoop kıvır öbür tarafa diye lafın feleğini şaşırtmışsın.

Peygamber dediğin adamı savunacaksın diye karı listesinden sadece yaşlıları yaz. Safiyeyi, Cüveyriyeyi, Ayşeyi, Zeynebi es geç. Gözüne sokuluncada hiç görmemiş gibi yapıp lafı kıvır. Tipik müslüman örneği

sana bu ayetle cevap veriyorum..

"31 - Biz o ateşin muhafızlarını hep melekler yaptık. Bunların sayılarını da ancak kâfirler için bir imtihan kıldık ki, kendilerine kitap verilenler kesin bilgi edinsinler, iman edenlerin de imanı artsın. Kendilerine kitap verilenler ve müminler şüpheye düşmesinler. Kalplerinde hastalık bulunanlarla kâfirler de: "Allah bu misalle ne demek istedi?" desinler. İşte böyle, Allah dilediğini şaşırtır, dilediğini de yola getirir. Rabbinin ordularını ancak Rabbin bilir. Bu, insanlar için uyarıdan başka bir şey değildir."

Sitelerde Paylaş

"Hikmetleri" dediğin sadece sizin kendinizi kandırmak için uydurduğunuz yalanlar. "Safiye Peygamberimizi ilk gördüğü anda ona aşık oldu" ya da "Cüveyriye peygamberin bu teklifine aşırı derecede mutlu oldu, onun için büyük bir şerefti, zaten aşık olmuştu" falan gibi hikayeler de duyduk.

Bak zamanında bu foruma bir tip gelirdi. O dümdüz adamdı. "Benim peygamberim erkek adamdı, tabi yapacak, harem de kuracak, zırlamayın" derdi. Sen de harbi ol. Kendini kandırma. Ne diye utanıyorsun? Yakıştıramıyor musun bu kadar mübarek bir adamın kadınlara düşkün olmasını? Hakkaten acaip durum. Fethullah Gülen mesela 70 yaşında adam hayatında kadına dokunmamış hocası Said Nursi de aynı sanırım. Daha ne böyle kendini Allaha adamışlar tarihte, kendini kadınlardan uzak tutmuş, Yunus Emre falan. Ama bizzat peygamber kendine harem kuruyor. Bir tanesini görüyor hemen onu haremine almaya karar veriyor. Sen demek ki utanıyorsun bu olaydan ki kalkıp olayı başka türlü açıklmaya çalışıyorsun. Sanki peygamber hepsini başka sebeplerle aldı ve hiçbiriyle de yatmadı, sabahlara tesbih çekerdi, namaz kılardı, kadınlarla işi yoktu, sadece Allahı düşünürdü. Niye böyle demek istiyorsun? Demek ki sen de kadınlara düşkün bir mübarek Allah adamı fikrini anlamakta zorlanıyorsun bizim gibi. O yüzden inkar ediyorsun. "Hikmetlerini" açıklıyorsun.

neden utanayım arkadaş.. ben hikmetini bildiğim için bunu sizin anlayacağınız bir dille anlatmaya çalışıyorum..

magazinciler gibisiniz,bilmeden etmeden işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz..bunlar adamın yanında kendi öz kızını göreseler hemen sorarlar;" efendim ne zamandan beri çıkıyorsunuz?" , " şok şok şok x bey güzel bir hanımla yakalandı." vs vs karakter olarak bir farkını yok.."vay be adam 60 yaşında nasıl olur bu iş"

evet evlenmiştir ama neden evlenmiştir..biz bunu anlatmaya çalışıyoruz..

Sitelerde Paylaş

[

Zeyd meselesi de sizin en sevdiğiniz meselelerden biri..

cahiliye arap geleneği evlatlık olayının kaldırılması amaçlanmıştır..zaten Peygamberimiz kendizi bizzat onları evlendirmiştir..en başta isteseydi kendisine çok rahatlıkla alırdı..

kalbiniz kararmışsa biz ne yapalım bilmiyorum..

AHZAB 33/37. Allahın nimet verdiği ve senin de nimetlendirdiğin kimseye: "Eşini bırakma, Allahtan sakın" diyor, Allahın açığa vuracağı şeyi içinde saklıyordun. İnsanlardan çekiniyordun; oysa Allahtan çekinmen daha uygundu. Sonunda Zeyd eşiyle ilgisini kestiğinde onu seninle evlendirdik, ki evlatlıkları eşleriyle ilgilerini kestiklerinde onlarla evlenmek konusunda müminlere bir sorumluluk olmadığı bilinsin..."

Kaldırılan "evlatlık olayı" mı, evlatlığının boşadığı ve bir zamanlar " gelinin, kızın" olan kadınla evlenme yasağımı? Türk milleti olarak sanırım bu bize pek uymuyor..."En başta isteseydi" demişsin ayete bakılırsa "en baştan istemese de sonradan istedi" gibi bir anlam çıkıyor sanki...

Sitelerde Paylaş

neden utanayım arkadaş.. ben hikmetini bildiğim için bunu sizin anlayacağınız bir dille anlatmaya çalışıyorum..

magazinciler gibisiniz,bilmeden etmeden işinize geldiği gibi yorumluyorsunuz..bunlar adamın yanında kendi öz kızını göreseler hemen sorarlar;" efendim ne zamandan beri çıkıyorsunuz?" , " şok şok şok x bey güzel bir hanımla yakalandı." vs vs karakter olarak bir farkını yok.."vay be adam 60 yaşında nasıl olur bu iş"

evet evlenmiştir ama neden evlenmiştir..biz bunu anlatmaya çalışıyoruz..

Evet ama uyduruyorsun işte sorun burda. Bir skandalın üstünü örtmek için delilsiz şeyler uyduruyorsun ya da zamanında uydurmuşlar. Tek dayanağın da bu: "bu anca bu şekilde olmuş olmalıdır çünkü burada bahsettiğimiz zat Hz Peygamber, bu yüzden aksi olabilir mi? Mübarek bir adamdı, çok da yakışıklıydı o kadınların hiçbiri kendini zorla ona ait olmuş hissetmedi hepsinin gönlü vardı, hem de mükemmel ahlak sahibi biriydi kadınlara zaten zaafı olamazdı ve zaten büyük davalar ve derin tefekkürlerin adamı olduğu için bunlar ona yakışmaz, çok da zekiydi, stratejik hesaplar da yapıyordu ümmet için, o zaman bu şekilde olmuş olmalı". Bu senin varsayımın. Bunun delili yok. Bu varsayım üzerinden kalkıp bu "hikmetleri" uyduruyorsunuz işte. Ama sadece kendi kendinizi kandırıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Evet ama uyduruyorsun işte sorun burda. Bir skandalın üstünü örtmek için delilsiz şeyler uyduruyorsun ya da zamanında uydurmuşlar. Tek dayanağın da bu: "bu anca bu şekilde olmuş olmalıdır çünkü burada bahsettiğimiz zat Hz Peygamber, bu yüzden aksi olabilir mi? Mübarek bir adamdı, çok da yakışıklıydı o kadınların hiçbiri kendini zorla ona ait olmuş hissetmedi hepsinin gönlü vardı, hem de mükemmel ahlak sahibi biriydi kadınlara zaten zaafı olamazdı ve zaten büyük davalar ve derin tefekkürlerin adamı olduğu için bunlar ona yakışmaz, çok da zekiydi, stratejik hesaplar da yapıyordu ümmet için, o zaman bu şekilde olmuş olmalı". Bu senin varsayımın. Bunun delili yok. Bu varsayım üzerinden kalkıp bu "hikmetleri" uyduruyorsunuz işte. Ama sadece kendi kendinizi kandırıyorsunuz.

bence de öyle..

Sitelerde Paylaş

pişkinliğin daniskası buna derler herhalde.

Adam yazdığın saçmalıkları bir bir yedirmiş sen ise hoop kıvır öbür tarafa diye lafın feleğini şaşırtmışsın.

Peygamber dediğin adamı savunacaksın diye karı listesinden sadece yaşlıları yaz. Safiyeyi, Cüveyriyeyi, Ayşeyi, Zeynebi es geç. Gözüne sokuluncada hiç görmemiş gibi yapıp lafı kıvır. Tipik müslüman örneği

ne kıvırması kardeşim..dansözlükte sizi geçecek yoktur..

yaşlılar demişsin de, onları da sayarak birsürü hanımı var diyen siz değilmisiniz..o zaman sadece genç olanları ortaya atın.. bunun adı kıvırmaktır..işine geldiği gibi de yorumlamaktır..yeri gelse "vay efendim birsürü kadınla evlenmiş,yok harem kurmuş vs " gibisinden birsürü saçmalığı dizen siz değilmisiniz..

ayrıca ben evlenmemiştir dedim mi hiç..tüm yazıları bir daha oku..belki görme problemin vardır..

Sitelerde Paylaş

aslında böyle olayların olması gerçekten çok iyi olmuş..bu da bir rahmettir.. böyle olaylar sayesinde kimlerin kalbi hastalıklı,kimler inkarcı,kimler münafık birbir ortaya çıkmış..tıpkı şimdi olduğu gibi..

siz bu meseleleri kullanarak müslüman kardeşlerimin kalbinde ve zihninde gedik açacağınızı zannediyorsunuz..Elhamdülillah topla tüfekle de gelseniz İman zırhını delemezsiniz..hakikat asla değişmez.

Sitelerde Paylaş

canlı canlı toprağa gömülüp öldürülmesinden küçük de olsa bir adama eş olması daha iyi değilmidir

Yuh artık! Daha hâla bu akla zarar iddianın seni alenen bir mal yaptığını göremediysen senle konuşulmaz!

Ayşe evlenmese gömülecek miydi?

Hem altı yaşında artık gömülmez. Öyle bir şey olsa doğduğunda gömerlerdi, altı yaşına kadar niye getirsinler?

Dogmada mantık arama ki hakkaten tozunu izini bile aramak akıl işi değil...

Sitelerde Paylaş

aslında böyle olayların olması gerçekten çok iyi olmuş..bu da bir rahmettir.. böyle olaylar sayesinde kimlerin kalbi hastalıklı,kimler inkarcı,kimler münafık birbir ortaya çıkmış..tıpkı şimdi olduğu gibi..

siz bu meseleleri kullanarak müslüman kardeşlerimin kalbinde ve zihninde gedik açacağınızı zannediyorsunuz..Elhamdülillah topla tüfekle de gelseniz İman zırhını delemezsiniz..hakikat asla değişmez.

Farkındamısın, aynı şeyleri Yahudiler, Hıristiyanlar ya da ne bileyim başka bir dindekiler de müslümanlar için söylüyor ve hepsi "mutlak gerçeklik bizim dinimizdir" diyorlar. Çok uzaklara gitmeye gerek yok, Girit Adasında bir Rum çocuğu olarak doğsaydın belki Hıristiyanlık için aynı şeyleri söyleyecektin. O halde neyi tartışıyoruz? Tanrıyı ararken kullanmamız istenen "aklı", Tanrıyı bulduktan sonra bir kenara bırakmamızmı isteniyor ya da öylemi gerekiyor?

Sitelerde Paylaş

Farkındamısın, aynı şeyleri Yahudiler, Hıristiyanlar ya da ne bileyim başka bir dindekiler de müslümanlar için söylüyor ve hepsi "mutlak gerçeklik bizim dinimizdir" diyorlar. Çok uzaklara gitmeye gerek yok, Girit Adasında bir Rum çocuğu olarak doğsaydın belki Hıristiyanlık için aynı şeyleri söyleyecektin. O halde neyi tartışıyoruz? Tanrıyı ararken kullanmamız istenen "aklı", Tanrıyı bulduktan sonra bir kenara bırakmamızmı isteniyor ya da öylemi gerekiyor?

Geliş sırasına bakılırsa herşey ortadadır..En son Hz.İsa(a.s.) gönderilseydi ona inanırdık.. ama durum öyle değil.. İncil ve Tevrat tahrif edilmeseydi onlar Hak olarak kalacaktı.. sonradan Hristiyan olan var,sonradan müslüman olan var,sonradan ateist olan var,ateistken müslüman olan var..hangisi doğru? kimin ne zaman ne olacağından eminmisin?

Sitelerde Paylaş

sana bu ayetle cevap veriyorum..

"31 - Biz o ateşin muhafızlarını hep melekler yaptık. Bunların sayılarını da ancak kâfirler için bir imtihan kıldık ki, kendilerine kitap verilenler kesin bilgi edinsinler, iman edenlerin de imanı artsın. Kendilerine kitap verilenler ve müminler şüpheye düşmesinler. Kalplerinde hastalık bulunanlarla kâfirler de: "Allah bu misalle ne demek istedi?" desinler. İşte böyle, Allah dilediğini şaşırtır, dilediğini de yola getirir. Rabbinin ordularını ancak Rabbin bilir. Bu, insanlar için uyarıdan başka bir şey değildir."

bizim kalbimiz hasta mühürlü :) yine lafı dönderip dolaştırıp buraya getirdiniz ya :) madem dilediğini şaşırtıyor biz ne yapalı şaşırttı iste bizi:P bu arada sanırım çok yoğun oldugundan bana cevap yazmamışıssın :p

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yuh artık! Daha hâla bu akla zarar iddianın seni alenen bir mal yaptığını göremediysen senle konuşulmaz!

Ayşe evlenmese gömülecek miydi?

Hem altı yaşında artık gömülmez. Öyle bir şey olsa doğduğunda gömerlerdi, altı yaşına kadar niye getirsinler?

Dogmada mantık arama ki hakkaten tozunu izini bile aramak akıl işi değil...

Şimdi aklıma geldi...

Hadis ne demek sen onu biliyormusun?

Hadis demek Peygamber efendimizin kuran dışında söylediği sözler demektir!

Ayşe kimdi Peygamber mi? Onun söylediğini rivayet ettiğini sen nasıl alırda bana hadis diye gösterirsin o zaman?

Al işte! O zaman o hadisin uydurma olduğunuda ortaya çıkartmış oldum.

Bu bağlamda Ayşenin gerçek yaşını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz...

tarihinde Martı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şimdi aklıma geldi...

Hadis demek Peygamber efendimizin kuran dışında söylediği sözler demektir!

Ayşe kimdi Peygamber mi? Onun söylediğini rivayet ettiğini sen nasıl alırda bana hadis diye gösterirsin o zaman?

Al işte! O zaman o hadisin uydurma olduğunuda ortaya çıkartmış oldum.

Bu bağlamda Ayşenin gerçek yaşını hiçbir zaman öğrenemeyeceğiz...

Sen bunu ciddi mi yazdın yoksa aklınca komiklik mi yaptın? Hadisler peygamberin ağzından çıkmış lafları mı sadece bize bağlamsız olarak getiriyor, yoksa her hadis bir olayı mı anlatıyor? Hatta peygamberin ölmesinden sonraki bazı olayları da hadis alimleri kaydetmemiş mi? Mesela Kuran'ın daha sonra nasıl toplandığını derlendiğini, ya da Osman'ı Ali'yi kimin öldürdüğünü falan sen neye dayanarak biliyorsun? Hangi tarihsel belgeye binaen?

Sitelerde Paylaş

Geliş sırasına bakılırsa herşey ortadadır..En son Hz.İsa(a.s.) gönderilseydi ona inanırdık.. ama durum öyle değil.. İncil ve Tevrat tahrif edilmeseydi onlar Hak olarak kalacaktı.. sonradan Hristiyan olan var,sonradan müslüman olan var,sonradan ateist olan var,ateistken müslüman olan var..hangisi doğru? kimin ne zaman ne olacağından eminmisin?

[/quote

"Geliş sırasına bakılırsa herşey ortadadır..En son Hz.İsa(a.s.) gönderilseydi ona inanırdık" :) Kime göre? Tabi ki size göre? Bir Hıristiyana göre de gönderilen son peygamber İsa. Onların "mutlak gerçekliği" de bu. Peki bunlar nedir ve hangisi doğru? Her ikisi de "inanç" ve sandığın gibi "herşey ortada" değil sadece "sana göre" ortada...anlayamadığın bu

Sitelerde Paylaş

Bu müslümanlara kendi dinlerini öğretmekten gına geldi. Madem dininizi bilmiyorsunuz, ateistlerden öğrenmeden kendi hocaefendi hazretlerinizden iyice bir öğrenip öyle gelseniz de bizi yormasanız?

Hadis peygamber söyledi diye aktarılan rivayetler, peygamber bir davranışı gördü, methetti veya yerdi diye aktarılan rivayetler, peygamber bir davranışı gördü, sükut etti, sesini çıkarmadı diye aktarılan rivayetler, birisi bir şey anlattı, peygamber itiraz etmedi, o öyle değil demedi diye aktarılan rivayetler olarak çeşitlidir.

Bunların hepsi hadis kitaplarında yer alır. Biz yine de bu hadisleri tek başına ele almıyor, Talak pasajındaki "henüz adet görmemiş eşlerinizi boşamak isterseniz" şeklindeki cümleyi bu hadislere destek olarak gösteriyoruz.

Muhammed bir sürü yetişkin kadından sonra bir çocukla birlikte olmanın nasıl bir iş olduğunu merak etmiş ve bu merakını gidermiş bir adamdır... Üzmez de peygamberini üzmemiş, onun yolundan gitmiştir... Uydurma sözde delillerle tutuklananlar hâla tutukluyken Üzmez üzülmesin, peygamberinin yolundan gitti diye dinci yargı tarafından serbest bırakılmıştır.

Din böyle bir rezalettir...

Sitelerde Paylaş

Bu müslümanlara kendi dinlerini öğretmekten gına geldi. Madem dininizi bilmiyorsunuz, ateistlerden öğrenmeden kendi hocaefendi hazretlerinizden iyice bir öğrenip öyle gelseniz de bizi yormasanız?

Bu forumda bana en ilginç gelen şey; ateistlerin, temel İslami kavramları, kendisini müslüman olarak tanımlayıp bir de "konu açan" müslüman arkadaşlardan daha iyi bilmesi...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...