Jump to content

kafirler

Recommended Posts

murted dargot ,ve diğerleri...

siz kim oluyorsunuz ki , islamın emirlerini keyfinize göre yorumluyorsunuz?

size bu hakkı veren nedir?

islam küflenmiş beyinlerin , mühürlenmiş kalp sahiplerinin , içinden çıkabileceği bir din değildir...süslü kelimeler kullanarak , bir şeyler bildiginizi göstermeye çalışıyorsunuz..sizin bildiğiniz ,sadece koca bir hiç..

evrim teorisi, yok efendim tek atadan gelmişmişiz...yok efendim ALLAH (cc) ,neden açık açık emirlerini tebliğ etmedi..

değerli mumin kardeşlerim, kafirlerle din konusunda tartışmayın..bu tartışma onların içinde bulundukları, ve çıkmak için bir yol aradıkları bir labirentin kıvrımlarını daha da karmaşık hale getireceği gibi, sizin de imanınızın artmasına bir fayda vermeyecektir...

iflah olmaz kafirleri ,doğru yola çekmeye çalışmayın..binlerce hile ve desise ile size karşılık vereceklerdir.

önlerine istediğiniz mucizeyi getirin..inanmazlar..

sen öyle avut kendini.

muhammed de sizi böyle kandırmış.

aklınız ermez demiş.

inanmayanların kalbi mühürlü ondan anlamıyorlar demiş.

bişey bildiğimi ispatlamak gibi derdim yok.

ama bu konuda çok iddialıyım:

islamı sizden iyi biliyorum.

bu yüzden müslüman kalamadım zaten.

sen de öğren,çok sürmez bu hallerin. ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

herşeyin özü var onda.

ictihat edip evrenin sırrını bile bulabilirsiniz.

maalesef böyle alimler bugün yok.

o yüzden batı ilerde bizden.

biz onu adam gibi okusaydık ve anlasaydık,onunla amel etsseydik,

kuantum fiziği bile 13. yüzyılda falan bulunabilirdi. :blink:

mürtedd beni şaşırtıyorsun yanlış anlamıyorsam

mürtedin anlamını bilerek seçtin değil mi?

biraz hakaret gibi olmamış mı kendine (mürdet=dinden çıkmış, dinsiz demek).bizde bu kavram hoş değil bak. haberin olsun

Sitelerde Paylaş
mürtedd beni şaşırtıyorsun yanlış anlamıyorsam

mürtedin anlamını bilerek seçtin değil mi?

biraz hakaret gibi olmamış mı kendine (mürdet=dinden çıkmış, dinsiz demek).bizde bu kavram hoş değil bak. haberin olsun

evet özellikle seçtim.

yazıyı da hacıya,kıllık olsun diye yazdım. ;)

Sitelerde Paylaş
Selam,

evet biliyorum, Lutun kavmi escinsel degilmiydi? Bunlar bebek nasil yapmislar?

Bu da bir zan, hic bir yerde yazmiyor tüm dünya tufandan gitmis diye....

Cocuk konusunda, sen de lütfen 18:60 -82 ye kadar bir oku.

Baris ve Güven

OO eşicinselliğe tam senin düşüncene göre bir yaklaşım...

Sodom ve gomorada yaşayanların hepsi eşcinseldi ve bölünerek ürüyorlardı...

Saçma bir fikri (üç kitap ehlininde inandığı) mantıklı bir hale getirmek için bu kadar

uğraşmak yerine bu boş inançları bırakıp biraz araştırın ve sorgulayın...

Tüm dünyanın gitmediğini ben de biliyorum

Senin Allahın gönderdiği kitaplarda öyle demiyor ama

Yoksa neden her türden iki canlı binsinki gemiye....

Gemide olanlar hariç geride kalanlar gitti demek olmuyormu bu ??

Yoksa burada da edebiyatın bilmemne sanatı,

arapçanın bilmem hangi versiyonu, Elmalılının tefsiri,

Bunları savunanların izanı offf....

Bir yaradan ihtiyacınız varsa, yaradanınızı arayın

ama lütfen yaradanınızın böyle fikirlerle dolu kitaplar gönderip

göndermediğini düşünce ve akıl süzgecinden iyi geçirin...

Sitelerde Paylaş
OO eşicinselliğe tam senin düşüncene göre bir yaklaşım...

Sodom ve gomorada yaşayanların hepsi eşcinseldi ve bölünerek ürüyorlardı...

Saçma bir fikri (üç kitap ehlininde inandığı) mantıklı bir hale getirmek için bu kadar

uğraşmak yerine bu boş inançları bırakıp biraz araştırın ve sorgulayın...

Tüm dünyanın gitmediğini ben de biliyorum

Senin Allahın gönderdiği kitaplarda öyle demiyor ama

Yoksa neden her türden iki canlı binsinki gemiye....

Gemide olanlar hariç geride kalanlar gitti demek olmuyormu bu ??

Yoksa burada da edebiyatın bilmemne sanatı,

arapçanın bilmem hangi versiyonu, Elmalılının tefsiri,

Bunları savunanların izanı offf....

Bir yaradan ihtiyacınız varsa, yaradanınızı arayın

ama lütfen yaradanınızın böyle fikirlerle dolu kitaplar gönderip

göndermediğini düşünce ve akıl süzgecinden iyi geçirin...

sağol önerilerin için. şimdi biz bütün müslümanlar toplanım biyük şuura toplantısı düzenleyeceğiz ve yaradanımızı arayacağız. hatta canlı telefon bağlantısı ile arayacağız. :P :lol:

şaka bi tarafa

kuranı kerim okumak Allah senle konuşuyor demek.

dua etmek ise sen rabbinle konuşuyorsun demek.

bizim rabbimiz başka tanrıları aramayacak kadar mantık vermiş bize.akıl vermiş.düşünme vermiş.

Allahtan başka ilah yoktur.

biz sonunda rabbimize kavuşacağız..

siz de o güne kavuşacaksınız. ve çok pişman olacaksınız. inanlar için o gün korku yoktur..

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Ilayda,sen kendini kandiriyorsun,senin anladigin anlamda bir Tanrinin olmasi olanak disidir.Sen ve senin inancinda olanlar,hem kendini hemde cahil bos kafalilari kandirmaktadirlar.

Sana birsey yazmistim,Kabe ,Kabedi putlar ve onlara inananlar hakkinda bilgileri,bulgulari,belgeleri bul oku demistim.Bulup okudunsa,senin Allahin adi Kureys putunun adi oldugunuda okumusundur ve bu putun kirilmayip kabede saklandigi ortaya cikmistir.Böylece siyah tas putundan sonra gercek putun etrafinda tur atmis oluyorsunuz.Size hayirli ugurlu olsun:-)))))))).Ilayda bosa kürek cekiyorsun.

Ingilizcesi iyi olanlar,Ingiliz sitelerine girip,Kabede saklanan El-Illah putunun durumunu sorunuz,onlar bu konuda coh daha saglikli bilgileri vardir.

Benim Ingilizcem yeterli olsa ben derhal bu ise girisirdim ama ne yazihki zayifim.

Bu ehli sünnetcilerin saclarini tiraj edip önlerine dökelim.Zaten döküyoruz ama yine ayranim KARA deyolar:-))))

Putlara inananlarin aynisini seninde yaptigini ve onlarin yaptigini senin din edindigini mutlaka görmüsündür.

Eyer senin inancin dogruysa,o putpereslerin inanclarida dogru olmak zorundadir.

Ne diyorsun bu gerceklere?

Birbirlerini yalanlayan iki ayet:Maide 51:Yahudi ve hiristiyanlari dost edinmeyin.

Alin size bunun tersi bir ayat :Maide 69:Dogrusu, inanan Yahudiler,Hiristiyanlar ve Sabillerden Tanriya,Ahret gününe inananlardan,YARARLI IS GÖRENLERDEN,INSANLARA FAYDALI OLAN kimselere ötede korku yoktur.

Hiristiyan,Yahudiler,ve Sabiller müslümanlardan önce Tanriya inananlardir.

Is üretmeye gelince,Avrupada nerdeyse 15 milyon müslümana is vermektedirler.

Halbuki islam ülkelerin hali perisaninda ötesinde.

Simdi ne diyorsun bu iki ayete.

Sonra Fetosun ,Erdoganin ve avanesinin Yahudilerle,Hiristiyanlarla DINLER DIYALOGUNA bu ayatlari okuduktan sonra ne deyeceksin bakem.

BUKADAR BÜYÜK TUTARSIZLIK OLURMU? Ehli sünnet velcamaatindan olan gardaslar?

Kestane kebab,coh acele cugap

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Evvettt

Ilayda,sen kendini kandiriyorsun,senin anladigin anlamda bir Tanrinin olmasi olanak disidir.Sen ve senin inancinda olanlar,hem kendini hemde cahil bos kafalilari kandirmaktadirlar.

Sana birsey yazmistim,Kabe ,Kabedi putlar ve onlara inananlar hakkinda bilgileri,bulgulari,belgeleri bul oku demistim.Bulup okudunsa,senin Allahin adi Kureys putunun adi oldugunuda okumusundur ve bu putun kirilmayip kabede saklandigi ortaya cikmistir.Böylece siyah tas putundan sonra gercek putun etrafinda tur atmis oluyorsunuz.Size hayirli ugurlu olsun:-)))))))).Ilayda bosa kürek cekiyorsun. Ingilizcesi iyi olanlar,Ingiliz sitelerine girip,Kabede saklanan El-Illah putunun durumunu sorunuz,onlar bu konuda coh daha saglikli bilgileri vardir.

Benim Ingilizcem yeterli olsa ben derhal bu ise girisirdim ama ne yazihki zayifim.

Bu ehli sünnetcilerin saclarini tiraj edip önlerine dökelim.Zaten döküyoruz ama yine ayranim KARA deyolar:-))))

Putlara inananlarin aynisini seninde yaptigini ve onlarin yaptigini senin din edindigini mutlaka görmüsündür.

Eyer senin inancin dogruysa,o putpereslerin inanclarida dogru olmak zorundadir.

Ne diyorsun bu gerceklere?

Birbirlerini yalanlayan iki ayet:Maide 51:Yahudi ve hiristiyanlari dost edinmeyin.

Alin size bunun tersi bir ayat :Maide 69:Dogrusu, inanan Yahudiler,Hiristiyanlar ve Sabillerden Tanriya,Ahret gününe inananlardan,YARARLI IS GÖRENLERDEN,INSANLARA FAYDALI OLAN kimselere ötede korku yoktur. Hiristiyan,Yahudiler,ve Sabiller müslümanlardan önce Tanriya inananlardir.

Is üretmeye gelince,Avrupada nerdeyse 15 milyon müslümana is vermektedirler.

Halbuki islam ülkelerin hali perisaninda ötesinde.

Simdi ne diyorsun bu iki ayete.

Sonra Fetosun ,Erdoganin ve avanesinin Yahudilerle,Hiristiyanlarla DINLER DIYALOGUNA bu ayatlari okuduktan sonra ne deyeceksin bakem.

BUKADAR BÜYÜK TUTARSIZLIK OLURMU? Ehli sünnet velcamaatindan olan gardaslar?

Kestane kebab,coh acele cugap

tolonbeg

1. si sağol bakış aıların için

2. kabenin iinde put yoktur. Allah ise zaman ve mekandan münezzehtir. kabe bir helezondur.

3. hıristiyan yahudi vss.. islamiyet gelmeden önce ki dinlerin bozulmadan yaşayanlar için geçerli.islamiyetten sonra o dinler geçersizdir

4. dinlar arası diyalo olayı kişilerle iletişime geerek onlara uykudan uyanmalrını sağlamak içidir. en dindar yahudi ve en dindar hıristiyanın eninde sonunda müslüman olması kaçınılmazdır. çünkü onların kitapların da hep muhammed sas müjdelenmişdir

vesselam

Sitelerde Paylaş
sağol önerilerin için. şimdi biz bütün müslümanlar toplanım biyük şuura toplantısı düzenleyeceğiz ve yaradanımızı arayacağız. hatta canlı telefon bağlantısı ile arayacağız. :P :lol:

şaka bi tarafa

kuranı kerim okumak Allah senle konuşuyor demek.

dua etmek ise sen rabbinle konuşuyorsun demek.

bizim rabbimiz başka tanrıları aramayacak kadar mantık vermiş bize.akıl vermiş.düşünme vermiş.

Allahtan başka ilah yoktur.

biz sonunda rabbimize kavuşacağız..

siz de o güne kavuşacaksınız. ve çok pişman olacaksınız. inanlar için o gün korku yoktur..

Zakkum ağacı, günahkârların yemeğidir. Erimiş mâden tortusu(nun potada kaynaması) gibi, (kezâ), sıcak suyun (tencerede) kaynaması gibi karınlarında kaynar!

mümkünse böyle bir tnrı benimle konuşmasın.hah konuşuyormuş...ne kadar değişik işkence çeşitleri hazırlamış öyle süper süper bizi çok seviyor

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

Evvettt

Ilayda,verdigin yanitti,hic beyenmedim.Öteki inananlar gibi hep kacamak güresiyorsunuz.

Bir kere Ehli sünnetlilerin inandigi gibi bir Tanri yok,Olamazda.

Ehli sünnet dememek gerek size,size yakisan ,yabani sünnettir.

Cünkü Tanriyi nerdeyse Muhammedin sekreteri,dünür basisi,kadin bulucusu,sunun bunun üstüne vara yoga yemin edenin biri,yarattiklarini asagilayan,hakaret eden,kötü gösteren biri olarak gösteriyorsunuz.

Böyle tanri olmaz,böyle ancak CÖL FELLAHI OLUR.

Arap cok yalan söyler,yalanlarina insanlari inandirsin deye,cok yemin ederler.

Tanri yemin etmez,tehditde etmez,kötüde söylemez.Bunlar Tanrida deyil Cöl Fellahinin kendisine aittir.

Incir üstüne yemin ederimki veya Zeytin üstüne.

Bunlarin üstünlügü nedirki,Tanri onlarin üstüne yemin etsin.

Inciri,zeytini yiyorsun az sonra gidip cikariyorsun.

Yemin ediyorum demek ,Tanri sahidimdir demek.

Allahdan baska Allahmi varki,Allah yemin etsin?

burdanda anlasiliyorki bunlar,insanlari kandirmak icin Cöl Fellahlarinin yalanlaridir.

Gerci,Ehli sünnetli olmayan Araplarda var tabi,yani ,dümenci olmayan Araplari bu katagoriye sokmuyoruz:-)))))

Fazla yazip usunuzu dagitmiyim,zaten yeteri kadar kafanizi karistirmislar.

Güzel günlere

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Yoksa ben de bana inanın, Allah yalancıdır, Allah'a inanan kâifrdir diyebilirim.

Değil mi?

HACI

hacı abi bunu ıspatlayabilirmisin? bizim kanıtımız koskoca bi din bir peygamber ve kutsal bir kitaptır.senin kanıtın nedir? şimdi demeki ben diyorum vs.sen bizim için kanıt değilsin.

Sitelerde Paylaş
KÂFİRLER

Arab lisanında küfür; gerçeği örtme, nimeti gizleme, inkâr etme, nankör olma manalarına gelmektedir. Küfrün zıddı iman'dır. Küfre sapana da kâfir denir. Kâfir, iman edeni temsil eden mü'min'in de zıddıdır.

Küfür; varlık ve oluştaki mükemmelliği, güzelliği, nimet ve lütfu görememe, Cenâbı Allah'ın varlığını kabul etmeme sapıklığıdır. Küfür ehli; Yeryüzünün nimetlerine saplanmışlar, iman etmemişler, olgunlaşamayarak da dünya'da ki sınavlarını kaybetmişlerdir.

Zalimlerin özellikleri; Cenâbı Allah'ın sevmedikleri benliklerin tümünü içerdiğinden, zalimlerle ilgili ayetler aynı zamanda zalim olan kâfirler için de geçerli olmaktadır. Bakara 2/254: " ... Küfre sapanlar, zalimlerin ta kendileridir. "

ALLAH KÂFİRLERİ SEVMEZ

3/32: ... Allah, kâfirleri sevmez.

2/89: ... Allah'ın lâneti, kâfirlerin üstüne olsun.

2/276: ... Allah, nankörlüğe batmış günah işlemişlerin hiçbirini sevmez.

Yaratılıştaki mükemmelliği, nimetleri, lütfu göremeyip Allahü Teâlâ'yı inkâr eden kâfirler; sonsuza kadar lânetlenecekler, azaba uğrayarak da cehennem ehli olacaklardır.

muhammedin günlüğünden inciler

Sitelerde Paylaş

ateist sitesine kimin gelmesini bekliyordun..tamamen reddettiğimiz kitaptan bir kanıt sunuluyor..boyle sacma sapan bişey olurmu..sen, açtıgın konuya yazdıgım cevaba bak..bunlar boş konular..kız yazdı diye herkes yuklenmiş..aynı kitapta sana celişkiler gosterebilirim..herseyi biliyor havasındasın

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Kendi sözleriyle kendilerini ele veriyorlar.

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yaratılıştaki mükemmelliği, nimetleri, lütfu göremeyip Allahü Teâlâ'yı inkâr eden kâfirler; sonsuza kadar lânetlenecekler, azaba uğrayarak da cehennem ehli olacaklardır.

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Yaradilisdaki mükemmellik deve üstünden görülmez.

Yaradilisdaki mükemmellik dev teleskoplarla veya fezaya giden gemilerderin teleskoplariyla görülür.

Onlarida bulan ,imal edenler ne yazihki Müslümanlar deyil.

Fellah,Ayi elma sandigindan,uzanip gökten güya ayi aliyor eline,cakisiyla Ayi ikiye bölüyor.Bir parcasinida havaya atiyor.Oda gidip Aslan Alinin bahcasinada Alinin kafasina düsüyor.Ay parcasi elmanin yarisi büyüklügünde oldugunda Alicik yirtiyor.Alinin basinda ufak bir siskinlik oluyor,hepsi bukadar.

Bunlara inanmayanlar yancekler cehennomda cayir cayir.

Emmeeeeeeeeee,inananlarin bir eli cig köftede,

Öteki eli 16 lih hurilerin goynunda,

Bir öteki eli yüzleri ay kimin parlayan parlah oglanlarin galcalarinda,sarapmi,istersin,yohsa Urus votgasimi,hemen yanindan ahan dereden marsapayi daldirip alacahsin.

Bu kafada ölürseniz , CENNET BIRYANA , SIZI CEHENNOMDA kabul etmez vallaaaa:-))))))))).

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...