Jump to content

TÜRK İNSANI VE KOMPLEKS

Recommended Posts

bügün farkettim türk insanların yüzde 99 da aşağılık kompleks had safada, evet ben gün farkettim,insanlarda hep karşı tarafa bir şeyleri ispat etme gereği duyuyor,hep kavgacı ben onun altında kalmam gibi davranışlar ,şuursuzca alışveriş, biz bu hafta parisde doğum günü kutladık,biz herşeyi biliriz, vb

evet arkadaşlar ,benim gözlemlediğim inanılmaz bir aşağılık kompleks almış başını gidiyor,sevmedim bu düzeni, hayatımıza internet girdiktren sonra böyle olduk,iyimi kötümü bilmiyorum,

bu söylediklerim marmara bölgesi için,diğer bölgelerde oturan arkadaşlarında yorumlarımnı alalım

Sitelerde Paylaş

Evet kesinlikle, ülkemizdeki bu durumdan bende çok dert yanıyorum. Genel olarak aşırı bir aşağılık kompleksi, gerçekçilikten çok uzak, bunun yan etkisi olarak aşağilıyıcı bir küçük görme, bu , bu forumda da böyle, ülkemizde de böyle, milletimimizde de böyle..

Sitelerde Paylaş

Bu bahsettiğimiz her insanda var.

Bence insanın yapısı böyle

Her insanda kıskançlık vardır.

Zaten kıskançlık olmasa başarı olmaz.

Ama bu kıskançlık aşırı boyutlara ulaştığında tehlikelidir.

Bence burda bahsedilen, her insanda olan basit bir ego ve ya kıskançlık durumu değil, durum daha vahim maalesef.

Sitelerde Paylaş

bügün farkettim türk insanların yüzde 99 da aşağılık kompleks had safada, evet ben gün farkettim,insanlarda hep karşı tarafa bir şeyleri ispat etme gereği duyuyor,hep kavgacı ben onun altında kalmam gibi davranışlar ,şuursuzca alışveriş, biz bu hafta parisde doğum günü kutladık,biz herşeyi biliriz, vb

evet arkadaşlar ,benim gözlemlediğim inanılmaz bir aşağılık kompleks almış başını gidiyor,sevmedim bu düzeni, hayatımıza internet girdiktren sonra böyle olduk,iyimi kötümü bilmiyorum,

bu söylediklerim marmara bölgesi için,diğer bölgelerde oturan arkadaşlarında yorumlarımnı alalım

Haklısın ataizm,Türkiye'de sadece Türkler yaşıyor zaten, maksat çamur atmak olunca ortada kimse kalmıyor başka.Eskiden beri böyle saçma başlıklar atıyorsun ,bilmiyorum o tarafta zaman senin için durmuş durumda mı..

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Haklısın ataizm,Türkiye'de sadece Türkler yaşıyor zaten, maksat çamur atmak olunca ortada kimse kalmıyor başka.Eskiden beri böyle saçma başlıklar atıyorsun ,bilmiyorum o tarafta zaman senin için durmuş durumda mı..

20 den fazla ülke gezdim,

Sitelerde Paylaş

Bir de Türk insanıyla ilgili duygusal olma geyiği vardır beni rahatsız eden ve gerçek duygsusallığın arkasına sığınan. "Çok duygusal bir milletiz" söylemi de bir nevi komplekstir cahilliklerimizi örtmeye çalışan. Mantığımızla çözemeyip sinirlendiğimiz, kaba kuvvete başvurarak çözebildiğimiz işlerden sonra söylenir genelde.

Sitelerde Paylaş

Yüzyıllardır savunma psikolojisi içerisinde olan ülkemizin siyasi problemlerinin de karakterik özelliklerine yansıması kaçınılmazdır. Bu kadar ezilmiş , tahkir edilmiş ve tüm değerleri tezyif edilmiş bir ülkenin de sağlıklı insanlar yetiştirmesi beklenemez . Başarısızlık ve başarısızlığın getirdiği özgüven sonucu tezahür eden bir çok müspet durumdan sonra ; biz adam olmayız , bizden bir cacık olmaz telakkisiyle hareket etmeleri ve iletişimin kolaylaştığı dünyada insanlarımızın asosyalliğe itilmesi tatmin edilmesi gereken duyguların da bastırılmasına yol açmaktadır. Duyguları zamanla birikip ufak birşeyde patlaması ise '' kompleks '' insan intibası bırakmaktadır . Ayrıca yoksulluğun had safhada olduğu , başarının ödüllendirilmedigi ve milyonlarca insanın serseri mayın gibi gezdiği bir ülkede elbette ki duygusal boşluklar meydana gelecek , sinirler daha zayıf bir şeklde girecek ve refleksif tepkiler artış gösterecektir.

Saygılarımla...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...