Jump to content

yeryüzünde yaşayanların en kötüsü

Recommended Posts

İlayyyda

Kimseye bu şekilde hakaret edemezsiniz..

Ama ediyorsunuz..

Bu iletiniz savunduğunuz İslam'ın ne kadar ilkel ve hoşgörüsüz bir din olduğunu gösteriyor.

Bu ileti tavanarası için iyi bir üye ama, aynı zamanda İslam'ın ne kadar çağ dışı olduğunu gösterdiği için de, burada kalması mümkün bir yazı..

Yazının şimdilik burada kalmasına itiraz etmiyorum..

Ama size gösterilecek tepkilere hazır olmanızı tavsiye ediyorum..

Çünkü bu iletiden hoşlanmayacaklar sizi ve İslam'ı sert bir üslupla eleştirebilirler.

Buna hazır mısınız?

HACI

Ukalalığın luzumu yok.

Azıcık kafanı kumdan çıkar ve forumu dolaş.

Ateistlerin teistlere yaptığı her hakaretleri iftiraları gör.

Diyecem ama sende nerde o yürek!

Kutsalımıza küfür hakaret eden zibidiler yiyiyorsa onu bilgisayar arkasından değilde sokakta yapsınlar...

Bakalım ne kadar erkek var forumda!

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

YERYÜZÜNDE YAŞAYANLARIN EN KÖTÜSÜ

8/55: Allah katında Yeryüzünde yaşayanların en kötüsü, inkara sapıp bir türlü iman etmeyenlerdir.

31/32: ... Ayetlerimizi bile bile inkâr edenler, ancak zalim ve nankör olanlardır.

Yeryüzünde yaşayan canlı varlıkların en kötüsü, Cenâbı Allah'ı inkâr ederek iman sahibi olmayanlardır. Kendisine akıl ve gönül veren, bu hayatı ona bahşeden Allahü Teâlâ'yı inkâr sapıklığı; ancak programlandığı gibi hayatını sürdüren hayvanlardan bile derecesi daha aşağıdadır. Araf 7/179: "... Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha şaşkın ve sapıktırlar... " Onlara Kıyamet Günü'de hiçbir değer verilmez. Kehf 18/105: " Bunlar, Rablerinin ayetlerini ve O'na ulaşmayı inkâr etmişler de bütün amelleri boşa çıkmıştır. Bu yüzden onlara, Kıyamet Günü hiçbir değer vermeyiz. "

NÎMETLERİ İNKÂR EDEN NANKÖRLER

14/34: Hem de size, istediğiniz şeyleri hepsinden verdi. Öyle ki, Allah'ın nimetlerini saysanız bitiremezsiniz. İnsan; gerçekten çok zalim, çok nankördür.

22/66: Size hayat veren O'dur. Sonra sizi öldürüyor, sonra sizi diriltecektir. Gerçek şu ki, insan çok nankördür.

İnsanlara verilen nimetlerin en büyüğü muhakkak ki hayat'tır. Ayrıca hayatımızın devamı için ise, saymakla bitirilemeyecek nimetler, Cenâbı Allah tarafından insanlara lütfedilmiştir. Mü'min 40/64: " Allah O'dur ki, Yeryüzünü sizin için durulacak yer, göğü de bir bina yaptı, sizi temiz ve güzel nimetlerle rızıklandırdı. " , Bakara 2/22: " O Rabb ki, ... gökten bir su indirdi de onunla sizin için ürünlerden bir rızık çıkardı...", Lukman 31/20: " Allah, göklerde ve yerde bulunan şeyleri sizin emrinize verdi ve görünür görünmez nimetleri üstünüze saçtı... ", En'am 6/165: " Sizi Yeryüzünde halifeler yapan O'dur... ". Kur'ânı Kerim; bunların dışında birçok nimetler daha bildirmiş, birçoklarını da açıklamamıştır.

Bütün bu nimet ve olanakları veren Yüce Yaratıcı'ya isyan eden, nankörlük ederek iman etmeyen sapıklar, maalesef insanların çoğunu teşkil etmektedir. Furkan 25/50: " ... İnsanların çoğu nankörlükte ısrar etmektedir... "

Arkadas:Sizin batil Inanciniza Göre:Islam dinin Allahi ve Peygamberi :Muhamede inanmayan insanlar,dinleri ve Tanri inanci olsa bile:Kafir ve Cehenemlik Hayvanlar oluyorlar.

Bu senin Inandigin Din Iman Peygamber.

Müslüman olana kiyak ,4 kari.Peygambere Allahtan tarafinda kiyaklarin allasi.

Birde Hz.Muhemedi Allahtan daha üstün tutuyorsunuz. 4 rekat farzi Allaha 6 rekatini Peygambere kiliyorsunuz.

Peygamber Kuranda daha yetkili gözüküyür Allaha nazaran.

Niye Cünkü Sefeat yetkisini yani Cennetin yolu Muhamedinn size sefatinden geciyor.

Bu Allaha sit kosmak en büyük Kafirlik degilde nedir?

Sizin inandiginiz Islam Dininin Allahi sizce haksizlik yapmiyormu.?

Geriye kalan Tanri inanci ve sükrü olan dogru insanlar yani Cehenemlik Kafirler.

Bu mu sizin Inandiginiz dogru Allah ve Din.??

Arkadas her kez kendi inancini dogru bilir .Fakat sizinki düpe düz cahilik ve bencilik.

Hep bana rabena diyorsunuz!!

Saygilar.

Dimension

Sitelerde Paylaş

Sn haci:

Bir şeye tapmak şart mı?

Bu ne kadar ilkel düşünce böyle...

Şunu artık kabul edin insan acizdir aciz oğlu aciz hemde kendini tanrı ilan eden firavun

denizde boğulurken allah demedi mi?

Allaha savaş açan nemrud topal bir sinekle öldürülmedi mi?

Aciz olan insanın yaradana dönmesi ona ibadet etmesi acizlik mi?

Ha insan bir şeye tapmalı mı? Bence allahtan başka hiç bir şeye elbette tapmamalı

ama yok ben inanmıyorum diyenlere dinsiz tanrısız yaşamayın derim.

Bu ilkel düşünce filan değil bu realistliğin ta kendisi...

Eğer insanoglunun gücü yetiyorsa kendisini ölümden felaketlerden kurtarsın...

Allaha yönelmek ona sığınmak yaradanın insana verdiği en güzel lütuftur...

tarihinde cumali tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bende ateistliği yaşadım içi boş sürekli boşluktasın anlıyorum sizi...

Bunun yalan oldugunu bir ateistler, birde sen biliyorsun. Peki bunu bilmeyen müslümanlari kandirmaya yönelik bu sözün icin, allahindandami korkmuyorsun? Siz ne kadar yalanci insanlarsiniz yahu.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------

Bak arkadaşım ben ateistliği yaşadım. Sürekli beyninde allah var mı yok mu diye

soru soruyorsun olmayacak şeylerle kendini kandırıyorsun.

Yani demek ki ben yalan söylemiyorum ve allahtanda senden çok kurkuyorum korktuğum

için inanıyorum.

İnkarcılıkla ele bir şey geçmez üç günlük dünyaya aldanmamalı

Muhteşem bir yazı koydum Yaradanın(allahın) varlığı okumanı tavsiye ederim...

Sitelerde Paylaş
Ukalalığın luzumu yok.

Kutsalımıza küfür hakaret eden zibidiler yiyiyorsa onu bilgisayar arkasından değilde sokakta yapsınlar...

Utanmadan tehdit...Ne kadar ilkel adamsın sen , ülkücü bozuntusu , çapulcu...

Bu dine ancak böyle adamlar layık...

Sitelerde Paylaş
YERYÜZÜNDE YAŞAYANLARIN EN KÖTÜSÜ

8/55: Allah katında Yeryüzünde yaşayanların en kötüsü, inkara sapıp bir türlü iman etmeyenlerdir.

31/32: ... Ayetlerimizi bile bile inkâr edenler, ancak zalim ve nankör olanlardır.

Yeryüzünde yaşayan canlı varlıkların en kötüsü, Cenâbı Allah'ı inkâr ederek iman sahibi olmayanlardır. Kendisine akıl ve gönül veren, bu hayatı ona bahşeden Allahü Teâlâ'yı inkâr sapıklığı; ancak programlandığı gibi hayatını sürdüren hayvanlardan bile derecesi daha aşağıdadır. Araf 7/179: "... Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha şaşkın ve sapıktırlar... " Onlara Kıyamet Günü'de hiçbir değer verilmez. Kehf 18/105: " Bunlar, Rablerinin ayetlerini ve O'na ulaşmayı inkâr etmişler de bütün amelleri boşa çıkmıştır. Bu yüzden onlara, Kıyamet Günü hiçbir değer vermeyiz. "

NÎMETLERİ İNKÂR EDEN NANKÖRLER

14/34: Hem de size, istediğiniz şeyleri hepsinden verdi. Öyle ki, Allah'ın nimetlerini saysanız bitiremezsiniz. İnsan; gerçekten çok zalim, çok nankördür.

22/66: Size hayat veren O'dur. Sonra sizi öldürüyor, sonra sizi diriltecektir. Gerçek şu ki, insan çok nankördür.

İnsanlara verilen nimetlerin en büyüğü muhakkak ki hayat'tır. Ayrıca hayatımızın devamı için ise, saymakla bitirilemeyecek nimetler, Cenâbı Allah tarafından insanlara lütfedilmiştir. Mü'min 40/64: " Allah O'dur ki, Yeryüzünü sizin için durulacak yer, göğü de bir bina yaptı, sizi temiz ve güzel nimetlerle rızıklandırdı. " , Bakara 2/22: " O Rabb ki, ... gökten bir su indirdi de onunla sizin için ürünlerden bir rızık çıkardı...", Lukman 31/20: " Allah, göklerde ve yerde bulunan şeyleri sizin emrinize verdi ve görünür görünmez nimetleri üstünüze saçtı... ", En'am 6/165: " Sizi Yeryüzünde halifeler yapan O'dur... ". Kur'ânı Kerim; bunların dışında birçok nimetler daha bildirmiş, birçoklarını da açıklamamıştır.

Bütün bu nimet ve olanakları veren Yüce Yaratıcı'ya isyan eden, nankörlük ederek iman etmeyen sapıklar, maalesef insanların çoğunu teşkil etmektedir. Furkan 25/50: " ... İnsanların çoğu nankörlükte ısrar etmektedir... "

burada buayeti üzerine alanlar çok galiba. ama neden ben üzrime alınmadım?

ben neden kendimi nankör görmedim?

inanmıyorsanız bu ayetlerden korkmanızın bi anlamı var mı? n

niye gocunuyorsunuz?

Allah insanlara deği nankörlük yapanları böyle nitelendirmiş.

inanmıyorsanız kormanıza gocunmanıza gerek yok.

bu ayetler inananların, ianmayanlara allahın bakışının nasıl olduğunu göstermek.

yarası olan gocunur

aptal olsam size laf yetiştirecek gücüm olmaz. hakaret edenleri kaale almıyorum. hıyar olsam tarlada olurdum ayrıca.

herkes kendi kişiliğini gösteriyor

üzgünüm..

tarihinde ilayyyda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
burada buayeti üzerine alanlar çok galiba. ama neden ben üzrime alınmadım?

ben neden kendimi nankör görmedim?

inanmıyorsanız bu ayetlerden korkmanızın bi anlamı var mı? n

niye gocunuyorsunuz?

Allah insanlara deği nankörlük yapanları böyle nitelendirmiş.

inanmıyorsanız kormanıza gocunmanıza gerek yok.

bu ayetler inananların, ianmayanlara allahın bakışının nasıl olduğunu göstermek.

yarası olan gocunur

aptal olsam size laf yetiştirecek gücüm olmaz. hakaret edenleri kaale almıyorum. hıyar olsam tarlada olurdum ayrıca.

herkes kendi kişiliğini gösteriyor

üzgünüm..

Ayeti kelimeler üzerinden gelip burda ateistlere hakaret edeceksin fakat.

Niye gocunuyorsunuz diyecek kadarda basitleşebiliyorsun.

Şimdi bir İnsan evladı gelip sana şöyle bir soru sorsa

Sizin dininize göre inamayanlar nedir?

Sen hemen bu ayetleri yapıştıracaksın dimi. Allah'ın dediklerinin dışına çıkma çarpılırsın.

Çünkü o herşeyi en iyi bilir.

Kişide cevabından sonra yani o kişiler size göre sapıktır. Hayvandan daha aşağılıktır. Sizde bu gözle bakarsınız.

Cevap Evet .. Cennetten arsa kazandın İlayda.

Şimdi birine her önüne gelenle yatıyor demekle orospu demek arasındaki fark nedir İlayda.

Senin yaptığında budur.

Sitelerde Paylaş
Ukalalığın luzumu yok.

fazla kurtlar vadisi izleme, çapulcu.

Sitelerde Paylaş
Utanmadan tehdit...Ne kadar ilkel adamsın sen , ülkücü bozuntusu , çapulcu...

Bu dine ancak böyle adamlar layık...

Ne tehtidi?

Tehdit mehdit etmiyorum.

Sıkıyorsa çıkın dışarıda söyleyin diyorum.

Hatta sıkıyorsa bana söylediklerin gel yüzüme söyle..

Ama nerde sizde o yürek...

Sitelerde Paylaş
Ne tehtidi?

Tehdit mehdit etmiyorum.

Sıkıyorsa çıkın dışarıda söyleyin diyorum.

Hatta sıkıyorsa bana söylediklerin gel yüzüme söyle..

Ama nerde sizde o yürek...

Hala tehdit...İlkokul çocukları gibi , mahalle kabadayıları gibi ...Aslanım sen buralarda vakit harcama , mahallendeki kahvehanene git , aşağı mahaleyle yapılacak kavga için adam topluyorlardır , sen de takıl ; sana iyi gelir....

Ha tanrını da al götür...

Sitelerde Paylaş

en kotusu hee dua ederken ısraıl bombasıyla olen bır fılınstının tanrısı nerede buze nankorlukten bahsedenlere bak

ırakta henuz bebek oluyor hanı bebekler melektı bunu yazan ve soyleyenler nerede

ey yuce koruyucu ınsanları korumaktan vazmıgectın yoksa abd ısraıl ve tum ezen ulusların cebınde ve bombalarındamısın

Sitelerde Paylaş
gerçeklerden bahsetmişsin ilayda.sadece gerçeklerden.cidden yazılarını beğeniyorum.ister hakaret algılasınlar ister başka birşey.kuran ne yazıyorsa değiştirilemez hükümleri vardır.kıyamete dekte değişmicektir.

teşekkür ederim ..her ne kadar bazı hadislerle ayrılsak ta seninle en azından bu konularda gözüm arkada kalmıyor yorumlarında. sağol gerçekten..

Sitelerde Paylaş
Ayeti kelimeler üzerinden gelip burda ateistlere hakaret edeceksin fakat.

Niye gocunuyorsunuz diyecek kadarda basitleşebiliyorsun.

Şimdi bir İnsan evladı gelip sana şöyle bir soru sorsa

Sizin dininize göre inamayanlar nedir?

Sen hemen bu ayetleri yapıştıracaksın dimi. Allah'ın dediklerinin dışına çıkma çarpılırsın.

Çünkü o herşeyi en iyi bilir.

Kişide cevabından sonra yani o kişiler size göre sapıktır. Hayvandan daha aşağılıktır. Sizde bu gözle bakarsınız.

Cevap Evet .. Cennetten arsa kazandın İlayda.

Şimdi birine her önüne gelenle yatıyor demekle orospu demek arasındaki fark nedir İlayda.

Senin yaptığında budur.

çok gocungan ve değişiksin gerçekten..ben olanları paylaştım. sadece müslüman olmayanlar gocundu. ama ayetler böyle ne yapalım. kurtarmıyor. müslüman olsan çok rahat ederdin böyle fobi oluşmazdı içinde..

Sitelerde Paylaş
Tanrına bak öyle konuş. Hiçbir ateist kimsenin elini kolunu kesmez. Hiçbir ateist taşlanarak öldürülmeyi kabul etmez. Hiçbir ateist kadınları erkeğin malı olarak görmez.

Esas kör sağır dilsiz topal ve kel olan sizlersiniz. Bizim saçlarımız oldukça gür.

yuru be kım tutar senı

Sitelerde Paylaş
evet bay yalaka ama sunu belırteyım tanrı yalakalardan hoslanmaz

hiç alakası yok o dediğinin.çok ayıp bak. arkadaşıma laf ettirmem.tanrı yalaka diyen kimseden de hoşlanmaz :lol: tanrı ne yaa hmm sen tanrı diyorsun...tanrı deyince yunan mitolojisi

geliyor aklıma..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...