Jump to content

yeryüzünde yaşayanların en kötüsü

Recommended Posts

YERYÜZÜNDE YAŞAYANLARIN EN KÖTÜSÜ

8/55: Allah katında Yeryüzünde yaşayanların en kötüsü, inkara sapıp bir türlü iman etmeyenlerdir.

31/32: ... Ayetlerimizi bile bile inkâr edenler, ancak zalim ve nankör olanlardır.

Yeryüzünde yaşayan canlı varlıkların en kötüsü, Cenâbı Allah'ı inkâr ederek iman sahibi olmayanlardır. Kendisine akıl ve gönül veren, bu hayatı ona bahşeden Allahü Teâlâ'yı inkâr sapıklığı; ancak programlandığı gibi hayatını sürdüren hayvanlardan bile derecesi daha aşağıdadır. Araf 7/179: "... Onların kalpleri vardır, onlarla kavramazlar; gözleri vardır, onlarla görmezler; kulakları vardır, onlarla işitmezler. İşte onlar hayvanlar gibidir; hatta daha şaşkın ve sapıktırlar... " Onlara Kıyamet Günü'de hiçbir değer verilmez. Kehf 18/105: " Bunlar, Rablerinin ayetlerini ve O'na ulaşmayı inkâr etmişler de bütün amelleri boşa çıkmıştır. Bu yüzden onlara, Kıyamet Günü hiçbir değer vermeyiz. "

NÎMETLERİ İNKÂR EDEN NANKÖRLER

14/34: Hem de size, istediğiniz şeyleri hepsinden verdi. Öyle ki, Allah'ın nimetlerini saysanız bitiremezsiniz. İnsan; gerçekten çok zalim, çok nankördür.

22/66: Size hayat veren O'dur. Sonra sizi öldürüyor, sonra sizi diriltecektir. Gerçek şu ki, insan çok nankördür.

İnsanlara verilen nimetlerin en büyüğü muhakkak ki hayat'tır. Ayrıca hayatımızın devamı için ise, saymakla bitirilemeyecek nimetler, Cenâbı Allah tarafından insanlara lütfedilmiştir. Mü'min 40/64: " Allah O'dur ki, Yeryüzünü sizin için durulacak yer, göğü de bir bina yaptı, sizi temiz ve güzel nimetlerle rızıklandırdı. " , Bakara 2/22: " O Rabb ki, ... gökten bir su indirdi de onunla sizin için ürünlerden bir rızık çıkardı...", Lukman 31/20: " Allah, göklerde ve yerde bulunan şeyleri sizin emrinize verdi ve görünür görünmez nimetleri üstünüze saçtı... ", En'am 6/165: " Sizi Yeryüzünde halifeler yapan O'dur... ". Kur'ânı Kerim; bunların dışında birçok nimetler daha bildirmiş, birçoklarını da açıklamamıştır.

Bütün bu nimet ve olanakları veren Yüce Yaratıcı'ya isyan eden, nankörlük ederek iman etmeyen sapıklar, maalesef insanların çoğunu teşkil etmektedir. Furkan 25/50: " ... İnsanların çoğu nankörlükte ısrar etmektedir... "

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

İlayyyda

Kimseye bu şekilde hakaret edemezsiniz..

Ama ediyorsunuz..

Bu iletiniz savunduğunuz İslam'ın ne kadar ilkel ve hoşgörüsüz bir din olduğunu gösteriyor.

Bu ileti tavanarası için iyi bir üye ama, aynı zamanda İslam'ın ne kadar çağ dışı olduğunu gösterdiği için de, burada kalması mümkün bir yazı..

Yazının şimdilik burada kalmasına itiraz etmiyorum..

Ama size gösterilecek tepkilere hazır olmanızı tavsiye ediyorum..

Çünkü bu iletiden hoşlanmayacaklar sizi ve İslam'ı sert bir üslupla eleştirebilirler.

Buna hazır mısınız?

HACI

Sitelerde Paylaş

Iyide haci agabey, ben arkadasin, ayetlerde kullandigi küfürlerin aynisina, fazladan "hiyar" ekledim. Yoksa ortada kuranin ayetlerinden daha fazlasi yok. O küfür etmis, bende "bende senin" demisim.

Zaten bunlari, biraz uyanmalari icin, söylememizde yarar var gibi geliyor bana. Ayet gösterir gibi yapip, acik acik küfür ediyor.

Sitelerde Paylaş

Bu dünyada ne kadar iyi ol, Allah'a inanmadıktan sonra hepsi boşa mı gidecek...,

Mesala ben Allah'ın varlığını inkar etmiyorum, ama olmayabilirde diyorum ve hayatımda hiç Allah'a isyan etmedim, oda benim alnıma çizdiği kader harici karışmadı, sonum ne olacak benim? :)

Sitelerde Paylaş

ya senin allahın kullarına böyle sövdüğü için senin de sövmen normal.

o yüzden suçu sende aramıyorum.

insanlara kuranınn bakış açısı ile bakarsanız insanları sevemezsiniz.

insanları cehenneme odun,cennette huri falan diye ayırırsanız asla burnunuz b.ktan çıkmaz. ;)

Sitelerde Paylaş

Yazılanlar ile muhammetin genel tavrı arasında hiçbir çelişki yok. Kuranda çelşki vardır diyenler hani nerde çelişki.

Bu adama iyi niyetli, dürüst, yardım sever insanlar gerekmiyor ki. Ona inananacak, peşinden gidecek, yeri geldiğinde onun için ölecek, ganimetin 5'te 1'ini sorgusuz sualsiz teslim edecek, gerektiğinde karısını,

kızını koynuna verecek adamlar lazım. Doğaldır ki bunları yapmayanlar kötülerin en kötüsü, cehennemliklerin en cehennimliğidir.

Kuranda kötü ahlaklıya bir küfür varsa inanmayana on küfür var.

A ha işte kuran da bu konuda bi çelişki yok.

Sitelerde Paylaş

8/55: Allah katında Yeryüzünde yaşayanların en kötüsü, inkara sapıp bir türlü iman etmeyenlerdir.

31/32: ... Ayetlerimizi bile bile inkâr edenler, ancak zalim ve nankör olanlardır.

Süpersin İllayda!!!

İslamın ilkelliğini ve hoşgörüsüzlüğünü anlatmak açısından çok güzel ayetler seçmişsin.

Yalnız sana kötü bir haberim var,

Dünyada müslümanların dışında geriye kalan yaklaşık 5 milyar insan var,

Yani sen dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu ZALİM, NANKÖR ve SAPKIN olarak nitelendirip aşağılıyorsun,

Şimdi de benim sana karşılık olarak tüm küfürleri saydırmam gerekir ama seviyene inmicem :)

Sitelerde Paylaş

Ahhh ahhhh inanmayanlar nasıl da çarpıtıyorsunuz ayetleri bal gibi doğru olduğunu biliyor

sunuz. ALLAH ya da bir yaratan yoksa siz nasıl var oldunuz. Tesadüfen mi yoksa maymun

dan gelerek mi? Buna 6 yaşındaki çocuk bile güler bence...

Elbette bir yaratıcı var. Yaratıcıyı inkar eden kendi varlığını inkar eder...

Ben sizin yerinizde olsam madem islamı kabul edemiyorsunuz ama hak ve gerçek olduğu

kaçınılmaz bir gerçektir. Budist sihist gibi dinlere tabi olurum.

Ateist olmaktan iyidir :)

Sitelerde Paylaş

Süpersin İllayda!!!

İslamın ilkelliğini ve hoşgörüsüzlüğünü anlatmak açısından çok güzel ayetler seçmişsin.

Yalnız sana kötü bir haberim var,

Dünyada müslümanların dışında geriye kalan yaklaşık 5 milyar insan var,

Yani sen dünya nüfusunun büyük çoğunluğunu ZALİM, NANKÖR ve SAPKIN olarak nitelendirip aşağılıyorsun,

Şimdi de benim sana karşılık olarak tüm küfürleri saydırmam gerekir ama seviyene inmicem .

Yanıt:

Öncelikle şöyle bir gülüm: zuhahahahaha

Benimde sana kötü bür haberim var: :)

Yaw islam ilkel diyorsunuz :D:D aklınız var okumanız var yazmanız var o halde siz bir modern din inye getirmiyorsunuz :D :D

Biz size islamı kabul edin mi diyoruz..Şu bir gerçek İslamiyeti kabul etmessenizde

Yaratanı kabul etmelisiniz. Çünkü insan ya da bitkiler başıboş değil.

O dünya nüfusunun 5 milyarlık kısmının en az 3 milyarı merak etmeyin yaradanı biliyorlar.

Geriye kalan kısımları da dolaylı yoldan yine tanrının varlığını kabul ediyorlar..

Amaaa velakin inanmayanları sayısı 10 milyonu bulmaz. belki de

Sitelerde Paylaş
Yaw islam ilkel diyorsunuz :D aklınız var okumanız var yazmanız var o halde siz bir modern din inye getirmiyorsunuz

Demek muhammedin, ihtiyaca göre din getirdigini pardon uydurdugunu kabul ediyorsun?

Sana göre, bir dinin sacmaligini kanitlamak icin, yerine daha iyisini getirmek sart yani.

Illede tapinman lazim demekki. Bir seylere tapmayinca, kendini hiyar gibimi hissediyorsun?

Sitelerde Paylaş
Yanıt:

Öncelikle şöyle bir gülüm: zuhahahahaha

Benimde sana kötü bür haberim var: :)

Yaw islam ilkel diyorsunuz :D:D aklınız var okumanız var yazmanız var o halde siz bir modern din inye getirmiyorsunuz :D :D

Biz size islamı kabul edin mi diyoruz..Şu bir gerçek İslamiyeti kabul etmessenizde

Yaratanı kabul etmelisiniz. Çünkü insan ya da bitkiler başıboş değil.

O dünya nüfusunun 5 milyarlık kısmının en az 3 milyarı merak etmeyin yaradanı biliyorlar.

Geriye kalan kısımları da dolaylı yoldan yine tanrının varlığını kabul ediyorlar..

Amaaa velakin inanmayanları sayısı 10 milyonu bulmaz. belki de

Şu cahil yorumun neresinden tutsam elimde kalır, laf yetiştirip zaman kaybetmeye gerek yok.

Sitelerde Paylaş

Demek muhammedin, ihtiyaca göre din getirdigini pardon uydurdugunu kabul ediyorsun?

Sana göre, bir dinin sacmaligini kanitlamak icin, yerine daha iyisini getirmek sart yani.

Illede tapinman lazim demekki. Bir seylere tapmayinca, kendini hiyar gibimi hissediyorsun

Zavallıı ne diyim sana aferin güzel çarpıtmışsın inanamıyorsun bunun din ile alakası yok

asıl hıyar sensin kendi yaratanını inkar edecek kadar...

Hz. muhammed devrinde dine ihtiyaç vardı ve Allah peygamberi görevlendird.

Şimdi ise buna gerek çünkü zaten var...

Bende ateistliği yaşadım içi boş sürekli boşluktasın anlıyorum sizi...

İslam ilkel diyorsunuz bende diyorum ki sizde gidin ilkel olmayan bir şeye tapın alla alla

Sitelerde Paylaş
Bende ateistliği yaşadım içi boş sürekli boşluktasın anlıyorum sizi...

Bunun yalan oldugunu bir ateistler, birde sen biliyorsun. Peki bunu bilmeyen müslümanlari kandirmaya yönelik bu sözün icin, allahindandami korkmuyorsun? Siz ne kadar yalanci insanlarsiniz yahu.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...