Jump to content

yeryüzünde yaşayanların en kötüsü

Recommended Posts

çok gocungan ve değişiksin gerçekten..ben olanları paylaştım. sadece müslüman olmayanlar gocundu. ama ayetler böyle ne yapalım. kurtarmıyor. müslüman olsan çok rahat ederdin böyle fobi oluşmazdı içinde..

İlayda bu cevap yazdığım iletinin sonuna bir soru soracaktım fakat sonra vazgeçtim. Keşke yazsa imişim. Şimdi İlayda

Kavga etmek kötüdür. İnsanlar birbirleriyle kavga etmemelidirler.

Ahmet Mehmete durduk yerde vurdu.

Mehmet ne yapmalıdır.

Aynı şekilde vurmalı mıdır?

Cevabın cevabımı getirecek. ....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hiç alakası yok o dediğinin.çok ayıp bak. arkadaşıma laf ettirmem.tanrı yalaka diyen kimseden de hoşlanmaz :lol: tanrı ne yaa hmm sen tanrı diyorsun...tanrı deyince yunan mitolojisi

geliyor aklıma..

tamam allah yalakalardan hıc hoslanmaz sımdı ne geldı:D aklına

bısey gelecegını sanmıyorum ama yıne bır umut sorayım:D:D:D saka ha saka tartısırken bır ıkı laf atısalım degılmı sıra sende karsılık beklıyom aynı guzellıkte:D:D:D

Sitelerde Paylaş
Arkadas:Sizin batil Inanciniza Göre:Islam dinin Allahi ve Peygamberi :Muhamede inanmayan insanlar,dinleri ve Tanri inanci olsa bile:Kafir ve Cehenemlik Hayvanlar oluyorlar.

Bu senin Inandigin Din Iman Peygamber.

Müslüman olana kiyak ,4 kari.Peygambere Allahtan tarafinda kiyaklarin allasi.

Birde Hz.Muhemedi Allahtan daha üstün tutuyorsunuz. 4 rekat farzi Allaha 6 rekatini Peygambere kiliyorsunuz.

Peygamber Kuranda daha yetkili gözüküyür Allaha nazaran.

Niye Cünkü Sefeat yetkisini yani Cennetin yolu Muhamedinn size sefatinden geciyor.

Bu Allaha sit kosmak en büyük Kafirlik degilde nedir?

Sizin inandiginiz Islam Dininin Allahi sizce haksizlik yapmiyormu.?

Geriye kalan Tanri inanci ve sükrü olan dogru insanlar yani Cehenemlik Kafirler.

Bu mu sizin Inandiginiz dogru Allah ve Din.??

Arkadas her kez kendi inancini dogru bilir .Fakat sizinki düpe düz cahilik ve bencilik.

Hep bana rabena diyorsunuz!!

Saygilar.

Dimension

evet bu da gayet sefil ve cahil bir düşünce.seni de cahiller odasına sevkediyorum..

peygamberi Allah övmül alemlerin sultanı diye..biz ne kadar övebiliyoruz ki onu?

korkun onu Allahtan haşa! üstün tutmamızdansa merak etme böyle bir düşünce aklıma hiç gelmedi gelmezde..Allah ilahımız rabbimiz..peygamberse insanlığın efendisiAllahın seçkin kulu. beşerüstü beşer..diğer paygamberlere de inanırım onlarda başım üstüne ama onun sas üstüne insan tanımam..

tarihinde ilayyyda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İlayda bu cevap yazdığım iletinin sonuna bir soru soracaktım fakat sonra vazgeçtim. Keşke yazsa imişim. Şimdi İlayda

Kavga etmek kötüdür. İnsanlar birbirleriyle kavga etmemelidirler.

Ahmet Mehmete durduk yerde vurdu.

Mehmet ne yapmalıdır.

Aynı şekilde vurmalı mıdır?

Cevabın cevabımı getirecek. ....

ahmet mehmete durduk yere vursa şöyle olur:

mehmet tarikat ehliyse: şöyle arkasına dönüp bakar kim diye sonra işine devam eder.(sepeplere bakar fakat sorgulamaz)

mehmet şeriat ehli ise: o da ona bir tane yapıştırır.(kısasa kısas vardır şeriatta)

mehmet hakikat ehli ise:ne arkasını döner bakar ne de vurur aldırmaz( yani hayır vr şerrin allahtan gelip hikmete bırakır)

Sitelerde Paylaş
tamam allah yalakalardan hıc hoslanmaz sımdı ne geldı:D aklına

bısey gelecegını sanmıyorum ama yıne bır umut sorayım:D:D:D saka ha saka tartısırken bır ıkı laf atısalım degılmı sıra sende karsılık beklıyom aynı guzellıkte:D:D:D

Allah senden hoşlanıyor mu hiç düşündün mü?

sorsana bir kedine

--acaba Allah yaptıklarımdan hoşnut mu?

Sitelerde Paylaş
ahmet mehmete durduk yere vursa şöyle olur:

mehmet tarikat ehliyse: şöyle arkasına dönüp bakar kim diye sonra işine devam eder.(sepeplere bakar fakat sorgulamaz)

mehmet şeriat ehli ise: o da ona bir tane yapıştırır.(kısasa kısas vardır şeriatta)

mehmet hakikat ehli ise:ne arkasını döner bakar ne de vurur aldırmaz( yani hayır vr şerrin allahtan gelip hikmete bırakır)

:lol: :lol: :lol:

Neyse üçüde yanlış .

Mehmet hemen kendini korumaya geçmelidir.

Ahmet hala vurmay niyetliyse Mehmet'te kendini korumak için tepkisini göstermelidir.

Yoksa hayatta çok dayak yer.

İşte sende o sorudaki Ahmetsin. ( Bu başlıkta)

Diğer başka başlıklarda ise Ahmet biziz.

Neden mi? Cani veya barbar olduğumuz için değil ( biz sen ayrımı yok. Tüm insanlar var)

Kendisini korumak için yapmak zorundadır.

Düşün sen bu forumda niye gelip yazıyorsun. ?

Sitelerde Paylaş
bu arada tanrı yıne ben oluyo9rum ama neyse:D:D

Allah katındaki dereceni öğrenmek istiyorsan :

senin kalbinde Allahın değeri nasılsa onun indinde de senin değerin okadar.

kendini firavunlaştırmana gerek yok yani..geç oldu gecenin geç saati olmasına yani uyku sersemliğine veriyorum bu konuşmalarını

Sitelerde Paylaş
:lol: :lol: :lol:

Neyse üçüde yanlış .

Mehmet hemen kendini korumaya geçmelidir.

Ahmet hala vurmay niyetliyse Mehmet'te kendini korumak için tepkisini göstermelidir.

Yoksa hayatta çok dayak yer.

İşte sende o sorudaki Ahmetsin. ( Bu başlıkta)

Diğer başka başlıklarda ise Ahmet biziz.

Neden mi? Cani veya barbar olduğumuz için değil ( biz sen ayrımı yok. Tüm insanlar var)

Kendisini korumak için yapmak zorundadır.

Düşün sen bu forumda niye gelip yazıyorsun. ?

soruyu verdiğim cevapla soramadın değil mi? :lol: anlayacağın için değil bununiçin yazdım zaten.

dediklerin mantıksız değil..sorunun ne ki?

Sitelerde Paylaş
soruyu verdiğim cevapla soramadın değil mi? :lol: anlayacağın için değil bununiçin yazdım zaten.

dediklerin mantıksız değil..sorunun ne ki?

Seninle çok işimiz var...

Gerçek hayatta Tarikat , haikat veya Şeriat ehli yoktur.

Var olanlar ise en çok şeriat ehline yakın olanlardır. Sende onlardan birisin.

Sorum şu ..

Bu forumda ne için yazı yazıyorsun.?

Burda kendini korumak için yazıyorsun. Neden mi burda açılan başlıklar,yorumlar, hitabetler senin aklının ucundan bile geçiremeyeceğin şeyler.

Hatta kendini tecavüze uğramış bile hissedebilirsin.( düşünce dünyana, inanç dünyana yapılmış bir girişim).

İşte kendini bu saldırılardan korumak için burada yazı yazıyorsun.

Bir nevi karşı koyuş. Direnç .

Bu başlıkta aldığın tepkiler bu yüzden Bu başlıkta Ahmet sensin.

Ayetler üzerinden birilerine vurduktan sonra .

Tepki aldığında neden gocunuyorsunuz dememen için bu yazı.

Bu doğal bir süreç ...

Sitelerde Paylaş

İlayda Allah hz.lerinin hiçkimseyi ayırmadan ; ateist, teist, kötü veya iyi demeden rızıklandırdığını anlatan ''Allah herkesin rıskını verir'' ayetini neden yazmadın.

Kadınlara kendi ismini/sıfatını ve dualara başlangıcını erdiğini ya da :

Bismillahirrahmannirrahim.

Allah Rahman ve Rahim' dir.

Hangi niyetle yazdın bu ayeti sevgili kardeşim. Forumu birbirine geçirmek için mi?

İçinde ne duygu var bilemiyorum ama bu ayetlerle dine hizmet ettiğini sanmıyorum daha çok ateşi körüklemiş oluyorsunuz.

Çok yerinde, güzel ayetler de var onları da bir ara yazarsınız umarım.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İlayda Allah hz.lerinin hiçkimseyi ayırmadan ; ateist, teist, kötü veya iyi demeden rızıklandırdığını anlatan ''Allah herkesin rıskını verir'' ayetini neden yazmadın.

Kadınlara kendi ismini/sıfatını ve dualara başlangıcını erdiğini ya da :

Bismillahirrahmannirrahim.

Allah Rahman ve Rahim' dir.

Hangi niyetle yazdın bu ayeti sevgili kardeşim. Forumu birbirine geçirmek için mi?

İçinde ne duygu var bilemiyorum ama bu ayetlerle dine hizmet ettiğini sanmıyorum daha çok ateşi körüklemiş oluyorsunuz.

Çok yerinde, güzel ayetler de var onları da bir ara yazarsınız umarım.

benim için Allahın her sözü güzel.ve tabiki ameller niyetlere göredir.

rahman ve rahim isimleri başka başlıkta incelenebilir. ama ben insanların korkuları ve gocunmalarını merrak ettim.onları tanımak için. kafirler ve nankörler hakkında Allah ne düşünüyor bilinsin diye. yoksa onlar rahmanı de biliyotr rahimide. Allah rahman olmasa bu güneş sedece müminlerin üzerine doğardısular sadece müminlere tatlı gelirdi ama. Allah dediğin gibi mümin kafir ayırt etmeden herkese merhamet ediyor dünyada.

rahim ismiyle de cennete mümin kullarına yaptığı özel muamele.

zaten bu Allahın adil olduğu gösteriyor..

teşekkürler

Sitelerde Paylaş
bu arada tanrı yıne ben oluyo9rum ama neyse:D:D

sen özgürlükten uçuyorsun

ateist olabilirsin ama sana tavsiyem. sakın şirk koşma.

şirk affedilmez.

Allah kullarına o kadar merhametli ki kıyamet günü şeytan bile ümitlenirmiş belki afedilir umuduyla..

kendine biraz inanma payı bırak.

yazdıklarım doğru

Sitelerde Paylaş
sen özgürlükten uçuyorsun

ateist olabilirsin ama sana tavsiyem. sakın şirk koşma.

şirk affedilmez.

Allah kullarına o kadar merhametli ki kıyamet günü şeytan bile ümitlenirmiş belki afedilir umuduyla..

kendine biraz inanma payı bırak.

yazdıklarım doğru

bak sen görende videoya çekti deney yaptı sanır.

Sitelerde Paylaş
evet bu da gayet sefil ve cahil bir düşünce.seni de cahiller odasına sevkediyorum..

peygamberi Allah övmül alemlerin sultanı diye..biz ne kadar övebiliyoruz ki onu?

korkun onu Allahtan haşa! üstün tutmamızdansa merak etme böyle bir düşünce aklıma hiç gelmedi gelmezde..Allah ilahımız rabbimiz..peygamberse insanlığın efendisiAllahın seçkin kulu. beşerüstü beşer..diğer paygamberlere de inanırım onlarda başım üstüne ama onun sas üstüne insan tanımam..

Arkadas cahil sizsiniz.

Peki niye Sünet kiliyorsunuz.Hemde Farzdan fazla.

Birde seheri olunca Farzlari 2 rekata indirebiliyorsunuz.(Bu Allahin seyir halinde olanlara bir Ikramiyesiymis)Fakat Sünetler indirilemiyor neden.(Sünetleri niye Allah 2 rekata indir diye ikram etmiyor:)

Cünkü Sünetler Muhamede kiliniyor.

Farzlar Allaha.Muhamed Alahtan daha Allah da ondan.

Yukarida verdiklerim gercek.

Saygilar.

Sitelerde Paylaş
Arkadas cahil sizsiniz.

Peki niye Sünet kiliyorsunuz.Hemde Farzdan fazla.

Birde seheri olunca Farzlari 2 rekata indirebiliyorsunuz.(Bu Allahin seyir halinde olanlara bir Ikramiyesiymis)Fakat Sünetler indirilemiyor neden.(Sünetleri niye Allah 2 rekata indir diye ikram etmiyor:)

Cünkü Sünetler Muhamede kiliniyor.

Farzlar Allaha.Muhamed Alahtan daha Allah da ondan.

Yukarida verdiklerim gercek.

Saygilar.

bu din sizin mi bizim mi?

yazdığın şeyler çok eksik ve fıkıf ilmihal bilginin ne kadar az olduğunu gösteriyor.

istersen bir araştır ne dersin?

Sitelerde Paylaş
Ben sizin yerinizde olsam madem islamı kabul edemiyorsunuz ama hak ve gerçek olduğu

kaçınılmaz bir gerçektir. Budist sihist gibi dinlere tabi olurum.

İllada bir şeye tapıcanha gel bana tapsana bende tanrılık nasıl bir şeymiş öğrenmiş olurum :D

tarihinde ebuuuu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Allah rahman olmasa bu güneş sedece müminlerin üzerine doğardısular sadece müminlere tatlı gelirdi ama. Allah dediğin gibi mümin kafir ayırt etmeden herkese merhamet ediyor dünyada.

Peki kafir olarak doğan insalar nolcak oların suçu ne onlar neden ceheneme gidicekler bu adaletsizlik değilmi

diceksi şimdi allah onlara akıl verdi düşünüp doğru yolu bulsular diye

mesela;

bir hristiyanı göz önüne alalım

insan doğar hristiyan olarak

yetişir hristiyan olarak

büyür hristiyan olarak

öğrenir hristiyan gibi yaşamayı

tatmikardır hristiyalığın iançlarıa karşı

hiç bir huzursuzluğu,asiliği yoktur hristianlığa karşı

neden müslüman olsun

kendi dini ona yetiyor ve onu mutlu ediyor

SÖLESENE BANA???????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...