Jump to content

Fransız Markaları

Recommended Posts

Benzin: Total, Elf

Süpermarket: Carrefour, Gima, Dia Endi, ChampionSA

Yoğurt: Danone, Yoplait

Şişe Suyu: Perrier, Danone, Evian

Mutfak ve diğer ev eşyalar: Tefal

Oto Lastiği: Michelin, Uniroyal, Recamic

Oto Yedek Parça: Valeo

Otomobil: Renault, Peugeot, Citroen

Giyim: Lacoste , Givenchy, Pierre Cardin, Yves Saint Laurent, Etam, René Derby, Sonia Rykiel, Cacharel, Daniel Hechter

Çanta: Longchamps, Lancel, Louis Vuitton

Şampuan: L'Oreal, Studio Line, Lancome

Saç ürünleri: L'Oreal, Studio Line, Garnier, Kerastase

Bebek giyim, mama, oyuncak: Bledina, Mellin, Majorette, DPAM, Petit Bateau

Kozmetik: L'Oreal, La Roche Posay, Biotherm, Christian Dior, Clarins, Vichy

Parfüm: Chanel, Christian Dior, Clarins, Drakkar Noir, Fahrenheit, Lancome,Lavendar Harvest

Cilt Bakım ürünleri: Clarins, Guerlain, Avon, Avene

İnşaat: Ondulin Avrasya (Onduline -Bituline-Isoline), Lafarge, Chryso, Weber Markem

Seyahat: Air France, Club Med, Fransa'da tatil, Fransız Kültür Merkezi

Tıraş Bıçağı : BIC

Çakmak:BIC, Cartier

Kırtasiye: BIC, Sheaffer

Spor Ekipmanı: Le coq sportif

Motosiklet, Bisiklet: Peugeot

Dergi: Marie Claire, Elle

Telekom: Alcatel

Sigorta: AXA, Günes Sigorta, Basak Sigorta, Basak Emeklilik (Groupama International)

Finans: Societe General Bankasi, TEB (Türk Ekonomi Bankasi)

İlaç firmaları : Sanofi (Aventis&Synthelabo&Pasteur ortakligi): Servier, Fournier, Guerbet, Pierre

Sitelerde Paylaş

Bu malları boykot etmekle ne Fransa batar ne de yasadan geri dönülür. Buna karşı verilecek tek mücadele gerçeklerle yüzleşmektir. Komisyonlar kurulur, tehcir en ince ayrıntısına kadar araştırılır. Olayın soykırım olup olmadığı hiçbir keyfi yoruma izin vermeyecek şekilde aydınlığa kavuşturulur. Bundan başka yapılacak her şey ego tatmininden ibarettir.

Sitelerde Paylaş

Bu malları boykot etmekle ne Fransa batar ne de yasadan geri dönülür. Buna karşı verilecek tek mücadele gerçeklerle yüzleşmektir. Komisyonlar kurulur, tehcir en ince ayrıntısına kadar araştırılır. Olayın soykırım olup olmadığı hiçbir keyfi yoruma izin vermeyecek şekilde aydınlığa kavuşturulur. Bundan başka yapılacak her şey ego tatmininden ibarettir.

Size katiliyoyorum. Neden tehcir incelenmiyor, arsivler acilmiyor? Bazi kitaplarda soykirim olmadigindan bahsediliyor, ama biz bile Turk olarak ayrintilari bilmiyoruz, neden konusulmaktan kaciliyor ve sadece yalan, yok oyle bir sey denilip gecistiriliyor? Diger ulkelerle oyle ya da boyle bagimiz var, Fransa'daki insanlari yok oyle bir sey savas zamaniydi, tehcir'de olduler deyip ikna etmeye calisiyorsak bu yasanin cikmasi cok sasirtici degil.

Sitelerde Paylaş

Denizbahar

Ermeni tarafı bu olayın tarihsel olarak incelenmesine yanaşmıyor. Siyasi olarak adının konulmasından daha çok hoşlanıyorlar, çünkü bütün dünya arkalarında. Bu şekilde devam ederse olay politik bir hâl alacak ve Türkiye derdini Marko Paşa'ya anlatır ancak. Ben hükümetin yerinde olsam hiç çekinmeden devlet arşivindeki bütün belgeleri ortaya döker, dünya kamuoyunun gözüne sokardım. Ermeni tarihçiler ister katılır ister katılmaz. Bunu yapmadıklarına göre demek ki bizim de çekindiğimiz bir şeyler var. Cin şişeden çıkalı çok oldu, bu Ermeni tehciri artık aydınlatılmalı.

Aydınlatmaktan kastım gerçekleri ortaya koymak. En ufak bir manipülasyon olmadan. Ancak:

Bizimkiler kendi tarihlerini aydınlatmak yerine, Amerika Kızılderili soykırımını tanıdı mı, Fransızlar yaptıkları soykırımı tanıdı mı, Avustralyalılar Aborjin soykırımını tanıdı mı gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler. Bu devletlerin yaptıkları katliamı tanıyıp tanımamaları bizim meselemiz değildir, bununla ilgilenmememiz gerekiyor. Biz kendi tarihimizi aydınlatmakla mükellefiz. Açıkçası benim hiç umudum yok.

Neden mi?

Kendi halkları arasında gerçekleşen, 30 yıllık bir geçmişe sahip olan Maraş katliamını aydınlatmıyoruz. Aydınlatma bir tarafa, devlet sürekli gerçekleri örtbas etmiş, katilleri korumuş ve buna devam etmekte. Kendi halklarımız arasında gerçekleşen katliamda taraf tutup bir tarafın avukatlığını yapıyorsak, bu halk tarafından şeytan olarak görülen Ermenilere soykırım yaptığımız ortaya çıksa bile bunu ifade etmeyiz. Örtbas ederiz, yalanlar sıralarız. Neden mi? Ulu Türk milleti bir çöp kadar değeri olmayan Ermenilere soykırım yapmaz çünkü. Yapsa yapsa onlar bize yapmıştır, çünkü onlar şeytan, onların kanı bozuk, her türlü pislik onların başının altından çıkar.

Sitelerde Paylaş

Denizbahar

Ermeni tarafı bu olayın tarihsel olarak incelenmesine yanaşmıyor. Siyasi olarak adının konulmasından daha çok hoşlanıyorlar, çünkü bütün dünya arkalarında. Bu şekilde devam ederse olay politik bir hâl alacak ve Türkiye derdini Marko Paşa'ya anlatır ancak. Ben hükümetin yerinde olsam hiç çekinmeden devlet arşivindeki bütün belgeleri ortaya döker, dünya kamuoyunun gözüne sokardım. Ermeni tarihçiler ister katılır ister katılmaz. Bunu yapmadıklarına göre demek ki bizim de çekindiğimiz bir şeyler var. Cin şişeden çıkalı çok oldu, bu Ermeni tehciri artık aydınlatılmalı.

Aydınlatmaktan kastım gerçekleri ortaya koymak. En ufak bir manipülasyon olmadan. Ancak:

Bizimkiler kendi tarihlerini aydınlatmak yerine, Amerika Kızılderili soykırımını tanıdı mı, Fransızlar yaptıkları soykırımı tanıdı mı, Avustralyalılar Aborjin soykırımını tanıdı mı gibi bir savunma mekanizması geliştirmişler. Bu devletlerin yaptıkları katliamı tanıyıp tanımamaları bizim meselemiz değildir, bununla ilgilenmememiz gerekiyor. Biz kendi tarihimizi aydınlatmakla mükellefiz. Açıkçası benim hiç umudum yok.

Neden mi?

Kendi halkları arasında gerçekleşen, 30 yıllık bir geçmişe sahip olan Maraş katliamını aydınlatmıyoruz. Aydınlatma bir tarafa, devlet sürekli gerçekleri örtbas etmiş, katilleri korumuş ve buna devam etmekte. Kendi halklarımız arasında gerçekleşen katliamda taraf tutup bir tarafın avukatlığını yapıyorsak, bu halk tarafından şeytan olarak görülen Ermenilere soykırım yaptığımız ortaya çıksa bile bunu ifade etmeyiz. Örtbas ederiz, yalanlar sıralarız. Neden mi? Ulu Türk milleti bir çöp kadar değeri olmayan Ermenilere soykırım yapmaz çünkü. Yapsa yapsa onlar bize yapmıştır, çünkü onlar şeytan, onların kanı bozuk, her türlü pislik onların başının altından çıkar.

Evet, cok tuhaf bir durum var, hakliysak ve Turkiye Cumhuriyeti olarak bunu anlatamiyorsak diyecek ne kaldi ki? Ermenilerin bir cok ulkeye yayilmis olmasi ve iyi lobi faaliyetleri yapmalari belki etklilidir. Ama biz nasil bu kadar bu aciz olabiliriz? Ermeni tarihcileri yanasmiyorsa siz acarsiniz, kitaplar yayinlarsiniz, lobi yaparsiniz, adamlari yalanci durumunu dusurursunuz. Milletin cok begendigi politiklarini yerden goge koyamadigi AKP hukumeti ve Erdogan bu konuda ne yapmis? Oturdugun yerden millete atip tutup Kasimpasa kabadayiligi ile ne kadar yol alinmis? Fransa'da dusunce ozgurlugu yok diyor, ya Turkiye?

Sitelerde Paylaş

Denizbahar

Sen asıl Ermeni tehcirinin 100. yıl dönümünde gör curcunayı. Her şey için çok geç olacak, hükümet farkında değil. Hoş bundan öncekiler de farkında değildi. Bakalım 3-4 yıl içinde bütün dünya tehciri soykırım olarak tanıyınca, ortaya koyulan bilgi-belgeleri ipleyen olacak mı...

Sitelerde Paylaş

Bu gösterilen geleneksel Müslüman-Türk yani tipik doğulu insan tepkileri saman alevi gibi parlayıp sönen, ''Fransız malı kullanma'' ulan çalışıp didinip bir araba almışım parasını Fransamı verdi ki kullanmayayım, ben arabamı kullanmayınca Fransa'nın zararı ne olacak, Türkiyedeki Fransız yatırımlarının çoğunda yerli hisedarlar var kullanılan sadece marka ismi binlerce Türk-Müslüman insan çalışıyor, Carrefordaki asgari ücretle çalışan kasiyer kızlar Paris'tenmi geldi...Komik olmayın ya...

Sistematik düşünüp hareket etmek gerekir,emperyalistler gibi düşünelim,20-30 50 yıl sonranın hesabını yapalım ama ne gezer bu toplumda öyle bir potansiyel varmı? Kuru gürültü çıkarmaya birebiriz..Almanyada yaşayan Türk eline almış balyozu Renault arabasını parçalıyor, ah Aziz Nesinİn aklına gelmeyecek olaylar yaşanıyor, neymiş arabası Fransız malı almış eline balyozu kaldırmış arabayı parçalayacak(gerçi arabanın en ufak hasar almış halini gösteren başka bir kare yok ama neyse yedik diyelim.. :) )kısaca gavura kızıp oruç bozma deyimi bir Fransızlara ait değil dimi..Atalarımız nasıl bildiyse

Sitelerde Paylaş

Çocukça şeyler.

Amerika da kabul etti tasarıyı. Çıkar o halde bütün f-16 ları elinden? Alma bir daha? Kovun incirlikten? Hı yiyor mu? Fare dağa küsmüş dağın haberi olmamış. Adamların sizi tiklediği yok, açıkçası bu. Kendi kendine küsen çocuklardan bir farkı yok koca memleketin. Koca memleket mi tabi o da ayrı mevzu. Şu tarz tepkileri verenler muhtemelen mehter marşıyla salya sümük ağlıyorlar. (: Doğu insanı işte. En doğrusunu ben bilirim, benim yaptığım yanlış olamaz, vardır bir bildikleri gibi kuru düşünceler. Bu kibre, bu çabaya rağmen, sonunda tükürdüğünüzü yalamanız da ayrıca bir komedi tabii.

Sitelerde Paylaş

Ben kendimi bildim bileli fransayı boykot ediyorum ama fakirlikten.

Arabam yok

Yaşadığım yerde ne Carrefour var ne de digerleri

Kim danone yoğurt alır ki zaten bunu hiç anlamam, yoğurt zaten bize özgü bir şey, en kral yoğurt pazarda, raftakinin yarısı . Param olsa da almam.

Ben dalga geçiyorum ama millet kafayı yemiş, daha demin gördüm arkadaşın teki Kral Tv' yi boykot için çağrıda bulunmuş sebebi de kral tv fransızca bir şarkı çalmış, hem de böyle bir gündeymiş

Apo olaylarında italyayı boykot etmek için yeni aldığı gözlüğü çiğneyerek paramparça eden yaşlı adam halen aklımda

Dün İtalya bugün Fransa

İyi ben dalga geçiyorum sorun yok ama ecnebilerde dalga geçiyor, o da mı sorun değil.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...