Jump to content

Soykırımların Dağılımı Bağımsız mıdır?

Recommended Posts

• İleti 270
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne o Jadı, yine eşşekliğin mi tuttu da, burada yazıyorsun?

Jadı'nın eşekliği

Ateistforum hakkında yalan-yanlış yazılanlar konusunda seni uyarmış ve doğrusunu belirtmen gerektiğini yazmıştım.

Ama hiç tınlamadın ve mağdur edilmiş-atılmış rolünü sürdürdün.

Gün bugün oldu ve burdasın. Şimdi özür dileme vakti.

Ama nerde sende o erdem?!

Sen sapıklığı, yalanı-iftirayı yöntem edinmişsin artık.

Liboşluk için en ideal örneksin. Ama "sataşıyorlar-küfrediyorlar" diye mağdur edebiyatından da eksik kalmazsın.

Artık Atatürk'e saldırmak sende öylesine hastalık halini almış ki en ilgisiz başlıkları bile Atatürk'e saldırıya çekebilme maharetini gittiğin forumda da gösterdin ve herkesi illallah ettirdin.

Şu başlık konusunda ne ilgisi var Atatürk'ün mal varlığının?

Atatürk'ün malı da, parası da, herşeyi de halkındır, devletindir. O yardım parasıyla kurduğu İş bankası da bugün Türkiye'nin en büyük-en güvenilir bankasıdır.

Senin yalakalığını yaptıkların gibi İsviçre bankalarına para kaçırmamış, parasını da, malını-mülkünü de millete bırakmıştır.

Atatürk, yolsuzluk vb. konularda ağza alınacak en son isimdir. Ama senin gibi sapıkların ağzı torba değil, yalanı-yanlışı göstersen bile büzülmüyor.

Sitelerde Paylaş

Hahahaha sangrede yoldan çıkmış, ben boşuna demiyorum nush ile etmeli tektir , tektir ile uslanmazsa kafasını ezin diye. :)

Bu keratayı çok eski tanırım süreç içinde çok kıçı başı oynadı çok.

tarihinde Fatihatud Dehr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

HOCALI KATLİAMI

Hocalı Katliamı (Azerice: Xocalı soyqırımı, Ermenice: Խոջալուի կոտորածի-Khojalui Kotoratsi) — Karabağ Savaşı sırasında 26 Şubat 1992 tarihinde Azerbaycan Cumhuriyeti'nın Dağlık Karabağ bölgesindeki Hocalı kasabasında yaşanan Azeri sivillerin Ermeniler tarafından toplu şekilde katledilmesi olayıdır.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Hocal%C4%B1_Katliam%C4%B1

hocali-katliami1.jpg

hocalı-katliamı_50067.jpg

http://www.google.com.tr/search?q=hocal%C4%B1+katliam%C4%B1&hl=de&prmd=imvns&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=917&bih=610&wrapid=tlif132467322779810&um=1&ie=UTF-8&tbm=isch&source=og&sa=N&tab=wi&ei=2-j0TqKNIoWfOrP47Z4B

http://www.google.com.tr/search?q=hocal%C4%B1%20katliam%C4%B1&hl=de&prmd=imvns&bav=on.2,or.r_gc.r_pw.,cf.osb&biw=917&bih=610&wrapid=tlif132467322779810&um=1&ie=UTF-8&sa=N&tab=iw&ei=BOn0TpauC8ToOf-67aoB

Sitelerde Paylaş

Erdoğan'ın Franzayı Cezayirde soykırım yapmakla suçlaması batı basınında yer bulmuş! Bunu beklemezdim.

http://www.bbc.co.uk/news/world-europe-16314373

Erdoğan hakkaten kafaya taktıysa ve her yerde dile getirirse belki Araplar "doğru lan" diye düşünüp Fransanın çifte standardını biraz ortaya çıkarırlar ne dersiniz? Ondan sonra da Araplar Yahudi ve Orta Asya Türk soykırımlarını kabul ederler belki? :)

Sitelerde Paylaş

Bu katliam olmuştur ve Ermeniler Azerilerin metrolarını da bombaladılar birden fazla kere.

Ama biz onyıllar boyunca öyle garip savunmalar öne sürüp saçma sapan şekilde kendimizi savunduk ki, bunları anlatmaya çalışsak bizi kim dinler? Erdoğan zaten bunu dile getirmiyor gidip Cezayiri söylüyor.

Sitelerde Paylaş

Ama biz onyıllar boyunca öyle garip savunmalar öne sürüp saçma sapan şekilde kendimizi savunduk ki, bunları anlatmaya çalışsak bizi kim dinler? Erdoğan zaten bunu dile getirmiyor gidip Cezayiri söylüyor.

Mesele sadece anlatmakta değil Yer Su. Tabi ki çok önemli ama o iş yıllar öncesinde yapılmalıydı.

Şimdi asıl mesele lobi faaliyetlerinde, sayısal güçte ve hepsinden önemlisi hesaplı-tutarlı dış politikada.

Fransa'da Ermenilerin gücü belli. Ne kadar anlatsan da bildiklerini okuyacaklar çünkü seçimlerde Ermenilerin oylarını kaybetmek istemezler.

Bu durum ABD'de de aynı.

Üstüne üstlük kalkıp Yahudi lobilerini de karşımıza aldık.

Geçen dönem Fransa'da meclisin kararını Sarkozy engelleyip senatoya sunmamıştı.

Sarkozy'nin karşısında sakız çiğneyerek alaycı ifadelerle bir halt yaptığını zanneden melih Gökçek, şimdi Fransız elçiliğinin karşısına Cezayir anıtı dikerek sorunu çözsün bakalım.

İsviçre'nin kararını protesto eden, yasalarına meydan okuyan Doğu perinçek'i Silivri'ye tıktılar ama kendileri Perinçek kadar çaba ortaya koyamadılar.

Yumurta kapıya gelince feryat etmenin faydası yok.

Düne kadar sıfır sorun diye sallayanlar, bugün nerdeyse tüm komşularımızla ve geçmiştekinden daha fazla ülkeyle sorunlu hale getirdiler Türkiye'yi.

Zamanında İsviçre'ye karşı tavır koymayanlar, şimdi basit eylemlerle tavır koyduklarını sanıyorlar.

İnanılır gibi değil, RTE kalkmış Kanuni'nin Fransa kralına yazdığı mektubu okuyor ve Sarkozy'e gönderme yapıyor. Tam bir komedi.

İşin kötüsü, bu konu Fransa ile kalmaz ve diğer ülkelere yayılır. Hele tehcirin 100. yıldönümü yaklaştıkça durum çok daha kötü olacaktır.

Her yeni ülke, yeni bir düşman gibi görülecek ve ilişkiler bozulacaktır. Medet umdukları Arap ülkelerinden bile tekmeyi yiyebiliriz.

Sitelerde Paylaş

bu ülkede her zaman katliam yapacak insanlar fazlasıyla var..

katliamları yapanlar uzaylı değil, evinden dükkanında çıkıp sokağa dökülen sıradan adamlar..

din ve milliyetçilik denen şey bunun en büyük sorumlusu...

türkiye tarihi bunun kanıtı...

tarihinde BABAYARO tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne o Jadı, yine eşşekliğin mi tuttu da, burada yazıyorsun?

Jadı'nın eşekliği

Ateistforum hakkında yalan-yanlış yazılanlar konusunda seni uyarmış ve doğrusunu belirtmen gerektiğini yazmıştım.

Ama hiç tınlamadın ve mağdur edilmiş-atılmış rolünü sürdürdün.

Hehe guzel yakalamissin tebrik ederim. Artik bir sureligine burada yazmaya devam edecegim cunku yurtsever komunistlerden cok sikildim. Baktim ki Ermeni soykirimi gibi konularda burada dogru duzgun bir cevap yazabilen yok, mecburen mudehale etmek zorunda kaldim. Magdur edilmis bir rol falan yapmadim ayriyeten yalan soyleme.

Sitelerde Paylaş

Bu katliam olmuştur ve Ermeniler Azerilerin metrolarını da bombaladılar birden fazla kere.

Ermeni Soykırımı tezi konusunda zaten uzun zamandır harıl harıl çalışılıyordu. Hazırlıklar biter bitmez bir gün bunun Türkiye’nin önüne koz olarak sürüleceği kesindi.

Özellikle Taner Akçam gibi içimizden devşirilme vatansız yurtsuzlar maşa niyetine kullanılarak kurbağa hikayesinde olduğu üzere suyun altı ufaktan ufaktan ısıtıldı.

Bizim tescilli Türk, Türkiye, Atatürk ve Atatürk devrimleri düşmanı azınlık milliyetçisi liboş Ludwig ‘Kemalizm Dini’ adlı başlıkta bu adamı gündeme getirince – ki sık sık bu adamı önerir - ben de bu Taner Akçam adlı emperyalist maşası sefil karakterlinin portresini çizerek bu sürecin nasıl başlatıldığını ortaya koymaya çalıştım. Tıpkı yine aynı başlıkta Sevan Nişanyan adlı psikolojisi bozuk Ermeni ırkçısı şiddet manyağının ne menem bir tip olduğunu ortaya koyduğum gibi.

Unutmayalım ki bunların tek bir derdi vardır, o da Atatürk, Atatürk Devrimleri ve Atatürkçülerdir. Var güçleriyle bünyeye saldırıp onu hasta yatağına mahkum etmek isteyen bu mikroplar şunu çok iyi biliyorlar ki bunlara karşı en dirençli davranıp geçit vermeyen kesim Atatürkçüler ve yurtsever solculardır. Bu ve benzeri bölücü veyahut da azınlık milliyetçisi mikropların yazıları dikkatle okunduğunda gayet bilinçli ve hedefe kitli bir vaziyette hareket ettikleri görülecektir.

Konuya dönecek olursak; çok kısa bir sürede toplumda öyle bir durum meydana getirildi ki Ermeni tezini kabul etmeyenler cahil, faşist, ırkçı; hararetle savunanlar ise pek bir entellektüel oldu. Tıpkı uyduruk Kemalizm dini hezeyanlarıyla bazı birtakım ukala cahil çemişleri böylesi ucuz taktiklerle avladıkları gibi.

Yaşananlar şuna benziyor: Mikrop ve virüsler bünyeye var güçleriyle hücum edip direnç sistemlerini yok etmeye çalışıyorlar. Saldırı o kadar yoğun ki bazı bünyeler bu duruma dayanamıyor ve sanalda bile yorum yazarken ilk cümlesine şöyle başlıyor:

‘’Ehm şey yaniii.. Ben var ya… Öhöm, ben valla billa milliyetçi Türkçü felan değilim abiii. İki gözüm önüme aksın ki. Hatta Türk bile değilim ben… O da neymiş. Ne gadder ayıp… Atatürk’ü de çok eleştiririm ha… Neticede o da insan ve çok hatalar yapmıştır öyle değil mi? Hem ben faşist falan da değilim. Valla billa bak… Şurdan şuraya gitmek nasip olmasın ki… ‘’

Yahu sanalda bile böyle davrananlar istiyor ki hep birileri elini taşın altına soksun, ama kendisine hiç bir şey olmasın. İşte ben de bunu anlamıyorum. Sen çeşitli kisvelerde dört koldan saldıran karşındaki azınlık ırkçıları, entel faşist pislikler karşısında böyle davranırsan o da işte seninle kedinin fareyle oynadığı gibi oynar durur.

Şu aşağılık azınlık milliyetçisi çifte standartlılar kadar ülkenize ve değerlerinize sahip çıkmayı öğrenmediğiniz müddetçe seni de, ülkeni de, değerlerini de işte böyle kısa bir sürede bitirir atarlar.

Boşuna sağı solu suçlamayalım, önce bir kendimize bakalım.

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hocali katliami veya baska herhangi bir saldiri, Ermenilere yapilan seyin bir soykirim oldugu gercegini ortadan kaldirmaz. Sonucta Ermeniler hem kulturel hem nufus olarak bu topraklardan silindiler. Butun mallari ve zenginlikleri yagma edildi. Kadin, coluk, cocuk, yasli, hasta... daglarda kesildiler.

Mesela kizilderililer de bir suru beyaz oldurmustur. Hatta kafa derilerini falan yuzuyorlardi sanirsam. Ama bunlarin hicbiri kizilderililere bir soykirim yapildigi gercegini ortadan kaldirmaz. Ayni sey Ermeniler icin de gecerlidir.

Sitelerde Paylaş

Hocali katliami veya baska herhangi bir saldiri, Ermenilere yapilan seyin bir soykirim oldugu gercegini ortadan kaldirmaz. Sonucta Ermeniler hem kulturel hem nufus olarak bu topraklardan silindiler. Butun mallari ve zenginlikleri yagma edildi. Kadin, coluk, cocuk, yasli, hasta... daglarda kesildiler.

Şerefsiz, belgelerle konuş.

İşkembeden sallama.

Sitelerde Paylaş

Hehe guzel yakalamissin tebrik ederim. Artik bir sureligine burada yazmaya devam edecegim cunku yurtsever komunistlerden cok sikildim. Baktim ki Ermeni soykirimi gibi konularda burada dogru duzgun bir cevap yazabilen yok, mecburen mudehale etmek zorunda kaldim. Magdur edilmis bir rol falan yapmadim ayriyeten yalan soyleme.

Ben yalan söylemem. O size mahsus! (Size derken nezaket gösterdiğim sanılmasın, çoğul ifadesiyle liboşları kastediyorum. :) )

Mağdur edildiğini, atıldığını söyleyenlere "hayır öyle birşey olmadı" demediğini tartışmıştım seninle Düşünce Dünyasında hatırlarsan.

Orada "yanlış anlaşılmasın, ben atılmış falan değilim. Sadece burada da yazmaya devam etmek istedim" demen gerekirdi.

Ama bana da yaptığın itirazdan belliydi ki, durumdan ve öyle anlaşılmaktan memnundun.

Bu da senin yapına uygun.

Burada seni kimse engellemedi. Forumlarda didişme, zaman zaman sertleşme ve hakarete varacak düzeyde hitaplar normaldir, her yerde olur. Nitekim orada da defalarca olduğunu gördük.

Ama kalkıp burayı özgürlüğün olmadığı, serbestçe tartışılamayan bir yer gibi sunmak etik değil.

Ayrıca orada yurtsever komünist yok denecek kadar azdır ve seni bezdirenlerin çoğu yurtseverliği reddeder. Ama sen o kadar baydın ki insanları, her yazında Atatürk'e saldırı, her başlığın Atatürk'le-Atatürkçülerle ilgili çamur atma şeklinde iftiralarla dolu, başlangıçta hoş karşılamış olsalar da, onlar bile bıktı, usandı senden. Çünkü zaten sitede ulusalcı yurtsever demokrat kalmamış, birkaç kişi kendi çalıp kendi oynuyor, bir de sen hergün her yazında tuz biber oluyorsun. Nitekim, 3. dereceden liboş, 5. dereceden liboşla tartışır oldu. Acınacak bir durum tabi sizin açınızdan, Astur'un-Sangre'ın Jadı'yla tartışmak zorunda kalması. Hatta çoğu yazısı ulusalcılara-Atatürkçülere saldırmak olan sapık Freddie bile, tahammül edemedi sana.

Demek ki neymiş? Forumla-siteyle ilgisinden ziyade senin saplantılı olduğunla ilgiliymiş.

tarihinde Pante tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Keşke bir arkadaşımız çıksa da diğer sitede KENDİSİNE ORADA YER AÇMAK İÇİN habire bizlere ve ateistforuma hakaretler yağdıran şu malum şahısa bir mevzuda konuşurken ( mesela soykırım, katliam vs. ) TEK TARAFLI ve ÇİFTE STANDARTLI davranmanın çok ahlaksızca bir tutum olduğunu anlatsa.

Ayrıca bakıyorum da oraya ilk geldiğinde bizleri kötüleyen muhterem, şimdi de oradakilerini kötülüyor.

Tıpkı yurtdışındaki ekonomik sığınmacıların ilk önce kendi vatanlarını, başka bir ülkeye gittiklerinde de ilk sığınma hakkını aldıkları ülkeyi yerin dibine soktukları gibi.

Demek istediğim şu; böylesi tiynetliler İngiltere’ye gittiklerinde Türkiye’yi, mesela Japonya’ya felan gittiklerinde de İngiltere’yi kötülerler.

Ne demiştik Taner Akçam’ın portresini çizerken:

Çünkü devşirme vatansızdır, çünkü devşirme yurdunu yitirmiş adamdır.

Ha bir de orada şöyle demiştim:

Götürüldüğü her sempozyumda Türkiye aleyhine, ama Türkiye üzerinden büyük çıkarlar elde etme peşinde olanların çanağını yalamanın maddi karşılığını başlarda fazlasıyla alıyordu almasına da gel gör ki son zamanlarda fiyatı da düşmüyor değildi hani.

Ee n'apalım, o pek bir savundukları serbest piyasa ekonomisinin kuralı da bu değil miydi?

Mal, özellikle de 'vatan haini devşirme mal' çok olunca elbetteki fiyat da düşecekti.

Ah mirim ah, böylesi iyi insanlar nasıl da lafının üstüne geliyor. :)

tarihinde Yakup tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Asagida Ali Vafik Kosku isimli bir yali gorulmektedir. Bu yali 1915 yilina kadar Ermeni bir bankere ait iken bu tarihten sonra el degistirir. O tarihlerde tam olarak kimlerin mallari nasil el degistirdi tam olarak bilgi verilmiyor. Arsivler acik degil.

alivafikk.jpg

Uploaded with ImageShack.us

http://www.forumdas.net/istanbul/istanbul-ali-vafi-kosku-hakkinda-bilgi-135347/

Sitelerde Paylaş

şşşt devletin kaynağına güvenilir mi?

3-5 çapulcunun dedesinin babasından dinlediği masallar daha güvenilir bir kere.

:)

Olayı birebir görmüş insanlarla konuşmaktansa, taraf olan bir kurumdan suç itirafı beklemek daha mantıklı elbette. Zaten davalarda davacının iddiaları dinlenmeden davalının beyanlarına göre karar verilir.

Okuyun Genelkurmayın sitesini. Yüce ordumuz her ne yazdıysa doğru yazmıştır.

tarihinde Seytan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yakup, yeni senin mantığınla Taner Akçam'ın getirdiği delilleri okumadan reddedebiliriz çünkü Taner Akçam diyorsun yaptığının arkasında bazı başka motivasyonlar var, duygusal bazı sebeplerden dolayı bu işleri yapıyor.

O zaman aynı şekilde Türk Tarih Kurumu'nun delillerini de, Genelkurmay'ın delillerini de, Doğu Perinçek gibi, ya da onun gibi bir dolu milliyetçinin delillerini de reddedebiliriz, çünkü bunların da argümanlarının arkasında başka bir amaç ve duygusal bir motivasyon var diyebiliriz.

Sen ima ediyorsun ki Taner Akçam yalan uyduruyor çünkü bu ülkeden nefret ediyor.

O halde niye diyemiyoruz ki milliyetçiler ya da devlet kurumları da yalan uyduruyor çünkü onlar da bu ülkeyi seviyor?

Sitelerde Paylaş

Komşularla sıfır sorun bir idealin adıdır.

Ama ne komşular bu konuda çözüme yatkın ne de Türkiye komşularının her saldırgan tavrına sessiz kalabilir.

Yunanistan hava ihlallerine devam etmekte,Rumlar adanın tümünün haklarını kullanma girişimindeydi sonra uyandı,İran nükleer araştırmalarının barışcıl olduğu yönünde iknaya girişmiyor.Suriye halkı Esad baskısından çıkmak için Türkiye'den yardım diliyor.Irak zaten karışık,Pkk yuvalanmalarına şu ana kadar çözüm bulmadı.

Ermenistan zaten diaspora etkisinden kurtulamamış ve Türkiye politikası çizemiyor soykırım dışında.

Kısacası komşularla sıfır sorun demek bir hedef ama şu aşamada komşuların tavrına da bakarsak uzak bir hedef.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...