Jump to content

Terörde ne değişti

Recommended Posts

Tesla'nın ifadelerinde bir yanlışlık görmedim, hatta sağa sola çekilmeye münasip ifadeler de göremedim. PKK lı teröriste Kürt demek ne zaman ırkçılık olmuş. O kadar rahatsızsanız bundan, kendiniz bitirin PKK'yı o zaman. PKK'yı Türk ordusu değil, kendi savunduğu Kürt halkı bitirebilir.

Bu operasyonlarda diğerlerinden farklı olarak profosyonel askerler görev oldu, bu sorduğun sorunun cevabı olabilir. Ve yahut ima etmeye çalıştığın gibi bu sefer TC ordusu ve USA ordusu gerçekten PKK nın fişini çekti.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 49
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Aşırı milliyetçi bir Türküm ve PKK ifadesi yerine Kürt ifadesi kullanılmasına kesinlikle karşıyım biline....

Bizler yıllarca kız almışız kız vermişiz akraba olmuşuz artık bölünme diye birşey söz konusu olamaz bu hayallerinizden vazgeçin ve insani hayaller kurmaya başlayın hatta hayal kurmayı bırakın insani davranışlar sergileyin.

Birtakım güçler güç toplamak için bilerek yada bilmeyerek aramızı bozdular ancak elbet onlarda hatalarını farkedecekler yada güçlerini başka yerden toplamaları gerektigini birgün anlayacaklar..

Bu ülkede saglık sorunları var bu ülkede tarım hayvancılıga destek verilmesi gerekiyor bu ülkede egitim sorunları var.

gidip onları düzeltsinler onlara yeniden oylarımızı verelim.

Böyle ülkeyi bölerek aldıkları oydan hayır gelmez bunu anlasınlar.

Gidip PKK lıları öldürüp inceden inceye Kürt ifadeleri sokuşturmalarını ben bir TÜRK olarak yemiyorum.

Bu zamana kadar bölünmeye karşı çıktım bundan sonrada izin verecek değilim.

tarihinde Dofre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili dofre

Şunu özellikle belirtmeliyim ki milliyetçiliğin önündeki en büyük engel sizin gibi kendini milliyetçi sanıp aslında onun aleyhinde bulunanlar.

Kız alıp kız vermişiz diyorsun. Biz ırkçıyız da kürtlerden genetik olarak ayrıldığımız için mi yaygara koparıyoruz sanıyorsun? Farzedelim ki kürtlerle kız alıp vermeyi geçtim tamamen aynıyız. Adamların dili farklı kültürü farklı ortak ülküsü farklı. Bunlar bir insan topluluğunu millet yapan şeyler. Ve bence her millet kendi devleti tarafından yönetilmelidir. Milliyetçiliğin ana şiarlarından biridir bu.

Osmanlıdan kalma büyük toprak iyidir mantığıyla hareket ediyorsunuz. Oysa ki bu ilkel ve belalı coğrafya ve üzerindeki üretemeyen halk sevgili milletimizin sırtında yüktür. Bu yükü atalım ve rahatlayalım.

Wishful thinking in zirvelerinde gezinmeyi bırakın artık. Kürtler topyekun pkk ya destek veriyor. Vermeyenler ise ılımlı olmakla büyük maddi kazançlar elde edip, alenen pkk yı desteklediğinde büyük zarara uğrayacak olan batıda yaşayan varsıl kürtler. Kaldı ki onlar da milliyetçiliğin aleyhindeki akp yi destekliyorlar.

Uyanın

Sitelerde Paylaş

Bana bak Tesla mısın nesin yemiyorum diyorum anlıyormusun?

Bana sevgili diyerek sokulman samimi davranıyormuş gibi gözükme çabaların ülkemi mahvettiğimizi görmemi engellemiyor.

Bugüne kadar sorunumuz yoktu bizim bu insanlarla... ne zamanki siz konuşmaya başladınız sorun başladı...

Halada durmuyorsunuz ve ben buna izin vermeyecegim anlıyormusun?

Sitelerde Paylaş

Dış mihrakların adamısınız.

Tüm Türklere ve Kürtlere buradan sesleniyorum.

Bir Türküm ve destek bekliyorum.

Bizler birbirimizden kız aldık kız verdik akraba olduk.

İzin vermeyin bunlara konuşturmayın.

Site yönetimi Türklere ve Kürtlere laf söylenmesine izin vermesin...

Sitelerde Paylaş

Evet dofre, sen büyük bir güç odağı olduğundan hareketimin başarıya ulaşması için desteğini almam şart. Bunun için yalakalanıyordum maskemi düşürdün.

Şimdi siyonist arkadaşlarla kağıt oynayacaz. Türkiyeyi onlara peşkeş çekme planlarımı olgunlaştıracaz.

Siz kürtlere kız vermiş olabilirsiniz ama kürtler sadece o kızları değil hepinizi .....meye and içti.

Ben sadece haber veriyorum. Artı kılındaki hedef benim deil sizin kıçınız.

Saygılar

Sitelerde Paylaş

Terörist ölüsüne bizim askerimiz ''Leş'' der bu bir gerçek değiştirebilecekmisiniz. Ha sizde dersiniz ayrı..

Neden bu ayrıntıya takıldın. Her insan cesedi saygındır, dokunulmazdır hesabını vermiştir..Ölülerin kimseye borcu yoktur..

Skor tanımına ayrıca insani olarak katılmıyorum. Bunları konuşmaktansa neden Barış olsun demiyor kimse ? İnsani öfkeler,nefretler bireylerin duyguları yukarıda bulunan platformlarda bir anlam ifade etmezler..Olanlar sadece birer olgudur,ölen insanlar sadece sayıdır.

Bugü n Japonyada yaptığı katliamı anlatan belgeseller yapabilen Amerikalılar atılan bombaların nasıl patladığını,kaç kişinin ödüğünü soğuk,duygusuz sayısal ifadelerle veriyor ve bunu izleyen bizler neyapabiliyoruz sıradan bir olay gibi kanıksamış şekilde izliyor okuyoruz..

Aslına bakarsanız tüm bu olan biten ne biliyormusunuz, İnsan nüfusunun kontrol edilmesi..Refahın paylaştırılması, bireylerin iradesi dışında karıncalar,sinekler gibi yok edilmeleri..Yeni dünya düzeni denilen ama aslında hiç bir zaman değişmeyen güç ve iktidar savaşlarında Türk,Kürt,Arap,İngiliz,Fransız,Yunan farketmeden insanların birbirlerini öldürmelerini sağlamak. Dengeler bunun üzerine kurulmuş...İnsanların birbirlerini öldürmeleri üzerine anlayamıyormusunuz..Bazılarının yaşaması için pek çoklarının ölmesi gerekiyor bu dünyada..

Sitelerde Paylaş

Kürt milliyetçileri basmış burayı ama kürt milliyetçisi olduklarını söylemeye yüzleri yok.

PKK leşleri arasından mançuryalı biri çıktı da bizim haberimiz mi yok?

PKK-kürt kelimelerinin bu yıllarda neredeyse eş anlama gelmesi Türk milliyetçileri yüzünden değil, PKK yüzündedir.

PKK eylemlerinde sokağa dökülen kürt halkı yüzündendir.

Kürtlerin tamamının PKK destekçisi olmaması bu gerçekleri değiştirmez. Yediğiniz afyonla yorum yapmaya devam edin sizler.

Bu arada Tesla'nın belirttiği gibi, skorlarda(evet savaşta buna skor denir anlamını bilmeyenler sözlüğe baksın) ki artış milyon tane sebebe bağlı olabilir. Educated guess yapmak bile çok zor.

-siyasi sebeplerden kaynaklanabilir.(tek başına bunun içine bile milyon tane sebep sokulabilir zaten)

-istihbarat ile ilgili olabilir

-teröristin aptallığı veya görev yapan komutanların bireysel başarısı olabilir.

-sadece rastlantı olabilir.

-afyonlamak için uydurma haberler bile olabilir.

Kişisel fikrimi soracak olursanız haberler bana uydurmaymış geliyor. TSK artık PKK ya karşı istediği gibi hareket edemiyor, operasyon düzenleyemiyor (Malum hergelekon). Böyle bir zamanda, böyle yüksek skorlar almak pek mümkün değil gibi.

Sitelerde Paylaş

Terörün son günlerdeki durumuna bakarak ve son günleri birkaç ay öncesi ile kıyaslayarak, bir değişim yaşandığını söylemek doğru bir tespit olmaz.

Kış şartlarında daima terör grafiği en alt seviyeye düşer. Dağdakilerin çoğu şehirlere döner.

Ancak şu söylenebilir: Daha önce kışın pek operasyon yapılmazdı, şimdi pasif de olsa operasyona devam ediliyor.

Dolayısıyla dağda güçsüz durumda olan teröristler zayiat vermeden imha edilebiliyorlar.

Bu durum geçici bir moralden öte gitmez. Eğer PKK bu durumdan kötü etkilendiğini düşündüğü takdirde şehir eylemlerine girişecektir ki bu daha kötü bir sonuç getirir.

KCK tutuklamalarının terörün azalmasına ise hiçbir etkisi olmadığını düşünüyorum. Aksine arttırırdı ama dediğim gibi kış şartlarından bunu yapamıyorlar.

Gerçekten bir değişim olup olmadığı bahar aylarında anlaşılır.

Kimse "genelkurmay hükümeti destekleyenlerden oluşunca terörde de durum değişmeye başladı" zannına kapılmasın.

Ayrıca AKP'nin kıyaslanacağı nokta 2003'teki terör grafiğidir. Nerdeyse sıfıra yakın bir terör varken hükümet olmuştur.

Başlığın amacı farklı olabilir ama böyle düşünenler varsa boş hevesler içinde olmasın. Keşke öyle olsa da, terör bitirilse.

Sitelerde Paylaş

Terörün son günlerdeki durumuna bakarak ve son günleri birkaç ay öncesi ile kıyaslayarak, bir değişim yaşandığını söylemek doğru bir tespit olmaz.

Kış şartlarında daima terör grafiği en alt seviyeye düşer. Dağdakilerin çoğu şehirlere döner.

Ancak şu söylenebilir: Daha önce kışın pek operasyon yapılmazdı, şimdi pasif de olsa operasyona devam ediliyor.

Dolayısıyla dağda güçsüz durumda olan teröristler zayiat vermeden imha edilebiliyorlar.

Bu durum geçici bir moralden öte gitmez. Eğer PKK bu durumdan kötü etkilendiğini düşündüğü takdirde şehir eylemlerine girişecektir ki bu daha kötü bir sonuç getirir.

KCK tutuklamalarının terörün azalmasına ise hiçbir etkisi olmadığını düşünüyorum. Aksine arttırırdı ama dediğim gibi kış şartlarından bunu yapamıyorlar.

Gerçekten bir değişim olup olmadığı bahar aylarında anlaşılır.

Kimse "genelkurmay hükümeti destekleyenlerden oluşunca terörde de durum değişmeye başladı" zannına kapılmasın.

Ayrıca AKP'nin kıyaslanacağı nokta 2003'teki terör grafiğidir. Nerdeyse sıfıra yakın bir terör varken hükümet olmuştur.

Başlığın amacı farklı olabilir ama böyle düşünenler varsa boş hevesler içinde olmasın. Keşke öyle olsa da, terör bitirilse.

Mevsimsel farklar doğru.

Fakat TSK nın operasyonel özelliğinin neredeyse sıfırlandığı bir gerçektir.

Bunun TSK nın üst kadrosunun hükümete yakınlaşmasıyla bir alakası şuan olabilir fakat olaya böyle bakmak yanlış.

Çünkü TSK da tasfiyeler yaşanmadan önce de durum pek farklı değildi.

Ordunun pısırıklaşması olayı ergenekonla başladı.

Komutanlar "acaba benim de başıma bir şey gelir mi?" sorularıyla uğraşmaktan karakollarından çıkmaz oldu.

Bununla beraber yaşanan tasfiyelerle birlikte, terör bölgesinde, bir çok emir değişikliği yapıldı.

Ha deyince terörist avına çıkılamıyor artık.

Millet bunu deyince gülüp eğleniyor fakat, ordunun moral ve motivasyonunu bozmak derken işte bunu kastediyoruz.

2002-2003 yıllarında terörün neredeyse sıfırlanmış olması tamamen askerin azimli-kararlı mücadelesinden kaynaklanır.

Bugünler de ise terörün tekrar o seviyeye indirilebileceğini düşünmek, bu hükümet varken hayalden öteye geçmez.

tarihinde yokyaa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili dofre

Şunu özellikle belirtmeliyim ki milliyetçiliğin önündeki en büyük engel sizin gibi kendini milliyetçi sanıp aslında onun aleyhinde bulunanlar.

Kız alıp kız vermişiz diyorsun. Biz ırkçıyız da kürtlerden genetik olarak ayrıldığımız için mi yaygara koparıyoruz sanıyorsun? Farzedelim ki kürtlerle kız alıp vermeyi geçtim tamamen aynıyız. Adamların dili farklı kültürü farklı ortak ülküsü farklı. Bunlar bir insan topluluğunu millet yapan şeyler. Ve bence her millet kendi devleti tarafından yönetilmelidir. Milliyetçiliğin ana şiarlarından biridir bu.

Osmanlıdan kalma büyük toprak iyidir mantığıyla hareket ediyorsunuz. Oysa ki bu ilkel ve belalı coğrafya ve üzerindeki üretemeyen halk sevgili milletimizin sırtında yüktür. Bu yükü atalım ve rahatlayalım.

Wishful thinking in zirvelerinde gezinmeyi bırakın artık. Kürtler topyekun pkk ya destek veriyor. Vermeyenler ise ılımlı olmakla büyük maddi kazançlar elde edip, alenen pkk yı desteklediğinde büyük zarara uğrayacak olan batıda yaşayan varsıl kürtler. Kaldı ki onlar da milliyetçiliğin aleyhindeki akp yi destekliyorlar.

Uyanın

İyi de, bunu istemiyorlar ki. Türkiye'nin diğer bütün bölgeleri "verelim şu güneydoğuyu kurtulalım" diyor. Nasıl bir bıkma ve tiksinmeyse.. İnsanları istedikleri kıvama getirdiler sonunda. Bu açık bir başarı aslında.

Ama dertleri ayrılmak falan değil. Bir halt beceremeyeceklerini en önce kendileri biliyor. Çözümsüz bir iş bu.

Son paragrafına özellikle katılıyorum. En ılımlısı bile içten içe PKK'yı seviyor ve destekliyor.

Bu örgütün kendilerini sahiplenip savunduğuna inanıyorlar. Koca bir sarhoşluk hali aslında bu; sürü psikolojisi dedikleri şey.

Büyük başlık olan "terör", onlara tuhaf ve kötü görünmüyor, ne olduğunu kendilerinin bile bilmediği hak arama aracı olarak kabul ediyor.

O yüzden şu yıllarda hangi Kürt'le konuşursanız konuşun, direkt savunmaya geçiyor ve bir şekilde PKK'yı savunuyor. Bu forumda bile her dakika yaşanan şeydir bu.

Sitelerde Paylaş

Asıl dertleri ayrılmak değil ben de biliyorum. Zaten bunun için gerek gerçek hayatta gerek forumda elime geçen her fırsatta konuya dikkat çekiyor ve türke sesleniyorum.

Dillerini konuşacaklar, apoyu önder ilan edecekler, iç işlerinde bağımsız olacaklar, vergi vermeyecekler. Biz ise onların alt yapı hizmetini yapacaz, bebelerine para verecez, fakirini doyurup hastanede bedava tedavi edecez. İşte kürdün ütopyası.

Mevcut koşullarda bile türkün ürettiği pek çok zenginlik kürde aktarılıyor.

Bu haksız düzenden ve "herşeyi istemeyi kendine hak gören" aşağılık insanlardan nefret ediyorum.

İngilizlere bakın. Bütün arap coğrafyasını koca hindistanı bırakıp gittiler. Demin bir haber okudum süveyş kanalının günlük kazacı bilmem kaç milyon dolarmış. Adamlar bunları bıraktı gitti. Portekize fransaya bakın.

Bizim gerizekalı türkler ne buluyorsa kürdistanda.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...