Jump to content

Soykırım tartışmaları üzerine...

Recommended Posts

Gayet açık, ne istiyorlarsa alacaklar.

Yaşadığınız şeyin ne olduğundan bile habersizsiniz, figüran bile olamadınız.

Ne yazık size, tüketiciliğinden gururlananlar tüketilir.

Tükeneceksiniz, geride hiçbir şey bırakmadan hem.

Bu ne hırs arkadaş böyle gülmekten alamadım kendimi.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 64
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

Ağzından salyalar saçarak kendini ifade etmenden çok derin acılar içinde olduğunu anlıyorum, haklısın.

Neyse buna diyeceğim yok, normal karşılıyorum, senden başkasını beklemek bilinçsizlik olur.

1 milyonun üzerinde insanı sür, sonra da "mallarını almaya gelmediler" de, tam müslüman kafası.

Adamların sade malları değil gasp edilen, hayatları.

Madem kapitalist ahlak kutsanıyor ve kapitalist değerler yüceltiliyor ermeniler hepimizden ileri, kafaya alınmış olmaları problem değil.

Çok önceden beri yerleşik yaşayan ermenilerin bazı şeyleri unutması bizim kadar kolay olmaz ve umuyorum bir gün haklarını alacaklar.

Madem kapitalistsiniz siz de vereceksiniz, lamı cimi yok.

O değil de şu metal dedektörleri ile ne arıyor sanıyorsunuz millet, altın madeni mi?

Her terbiye eksikliği çeken ahlaksız gibi birierinin kırbacıyla yanan çemberden geçirmesini bekliyorsunuz şahsınızı, o da olacak.

Hiç meraklanmayın.

Maldan bahseden sensin, mal!

Azınlık şoveni pislik seni.

Kudurmuş gibi Türk düşmanlığı yapmaktasın. Gözünüzü kin bürümüş.

Elinizden gelse siz soykırımın daniskasını yaparsınız ama gücünüz yetmiyor.

Sitelerde Paylaş

Yahu sen derdini bana değil kendine anlat, ama daha erken değil mi, yumurta daha kapıya gelmedi.

"Ermeni sorunu denilen ve Ermeni milletinin gerçek olmayan isteklerinden çok, dünya kapitalistlerinin ekonomik yararlarına göre çözülmek istenilen sorun, Kars antlaşması ile, en doğru şekilde çözüme ulaştırılmış oldu." Kamal ATATÜRK

Biz, gerçek olmayan yumurtalar kapıya dayandığında ne yapacağımızı biliriz sen merak etme.

Sen biliyor musun ne yapacağını?

Ermeni kıçı mı öpeceksin?

Ha birde, sen de şu komünist geçinenlerdensin değil mi?

Sitelerde Paylaş

Esasen şahsıma "mal" diye hitap eden bir canlıyla muhatap olmam ama keyfim yerinde.

Hacı'nın yeri sonuçta, o baksın çaresine.

Gözünü kin bürüyen niye benim, ermeni olduğumu sanıyorsun diye mi?

Ermeni değilim, "tümden" türküm.

Bunu da sana iş olsun diye söylüyorum, hem de sürülmesini meşru gördüğün ermenilerden birini ailesine alarak ölmesine mani olan türklerdenim.

İdealist kafadan kurtulmanızı niyaz ederim :)

Başka da şey gelmez elimden.

Sitelerde Paylaş

Esasen şahsıma "mal" diye hitap eden bir canlıyla muhatap olmam ama keyfim yerinde.

Bunu da sana iş olsun diye söylüyorum, hem de sürülmesini meşru gördüğün ermenilerden birilerini ailesine alarak ölmesine mani olan türklerdenim.

tarihinde gestep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bunu da sana iş olsun diye söylüyorum, hem de sürülmesini meşru gördüğün ermenilerden birini ailesine alarak ölmesine mani olan türklerdenim.

Biz de yedik! Çok gördük senin gibi maskeli liboşları!

İfadelerinizin arasında bile belli edersiniz kimliğinizi.

"Hem sürün, hem mallarını vermemeye kalkın" diyerek. "Tükeneceksiniz, geride hiçbir şey bırakmadan hem" diyerek..

Ne sürgünü meşru gördüm, ne de haklarının verilmemesini. Ama senin gibi de alçaklık içinde olmadım.

Senin hezeyanın sürenlere değil, bizim gibi soykırım yalanını dile getirenlere..

Sitelerde Paylaş

Biz de yedik! Çok gördük senin gibi maskeli liboşları!

İfadelerinizin arasında bile belli edersiniz kimliğinizi.

"Hem sürün, hem mallarını vermemeye kalkın" diyerek. "Tükeneceksiniz, geride hiçbir şey bırakmadan hem" diyerek..

Ne sürgünü meşru gördüm, ne de haklarının verilmemesini. Ama senin gibi de alçaklık içinde olmadım.

Senin hezeyanın sürenlere değil, bizim gibi soykırım yalanını dile getirenlere..

Alçak falan demişsin, nasıl kazandığını tahmin ettiğim müneccimlik özelliklerini kullanarak kimliğimi de deşifre etmişsin.

Bravo sana.

Ermenileri sürdünüz, evet, siz sürdünüz; sizin kafanızdakiler sürdü.

Alman bir generali ordusuna başkomutan tayin eden siz sürdünüz ermenileri.

Dünya savaşının bir sırp milliyetçisi tarafından çıkarıldığını sanan siz sürdünüz.

Osmanlı'da kapitalist yok sanan siz sürdünüz ermenileri.

Hala imparatorluk olarak ayakta kalabileceğini sanan feodal bir devleti kutsayan siz sürdünüz.

Bırakın bu işleri, biz bizi biliriz.

Sivas'ta bi' ateist buldunuz diye otel yakanlar da sizdiniz.

Ermeniler hain diye sürüp sonra da onları sürüldükleri yerde unutan da.

Boşuna sövmeyin, nasıl insanlar olduğunuzu biliyoruz.

Siz neyseniz biz ötekiyiz.

Oldu mu?

Sitelerde Paylaş

Alçak falan demişsin, nasıl kazandığını tahmin ettiğim müneccimlik özelliklerini kullanarak kimliğimi de deşifre etmişsin.

Bravo sana.

Dünya savaşının bir sırp milliyetçisi tarafından çıkarıldığını sanan siz sürdünüz.

Hala imparatorluk olarak ayakta kalabileceğini sanan feodal bir devleti kutsayan siz sürdünüz.

Oldu mu?

Çok yanlış bir adama, çok yanlış laflar etmişsin bence :)

Umarım ironi yapmaya çalışmışsındır da ben anlamamışımdır. :)

Sitelerde Paylaş

Gayet açık, ne istiyorlarsa alacaklar.

Yaşadığınız şeyin ne olduğundan bile habersizsiniz, figüran bile olamadınız.

Ne yazık size, tüketiciliğinden gururlananlar tüketilir.

Tükeneceksiniz, geride hiçbir şey bırakmadan hem.

Ne istiyorlarsa alırlar tabi ;

snnet.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Sitelerde Paylaş

Ne istiyorlarsa alırlar tabi ;

snnet.jpg

Uploaded with ImageShack.us

Ne garip, her şeyini kaybetmiş olmanın insana verdiği özgüven yani.

Yoksa her şeyi kaybetmiş olmanın farkına varamama halinin ürünü müydü bu.

Ne fark eder,

değişen bi' şey yok.

Sitelerde Paylaş

Bravo sana.

Oldu mu?

İşte bu yüzden sana ve senin gibilere liboş diyorum.

Çünkü zorda kalınca başlıyorsunuz iftira atmaya, kafanızda tip yaratıp onunla itham etmeye.

Karakteriniz bozuk. Ahlaksız-şerefsiz bir yapınız var. O yüzden alçaksınız alçak!

Evet, ben neysem sen ötekisin!

Senin gibi alçak liboşlarla uyuşacak yapım yok benim.

Bana göre dünya savaşları, emperyalistler arası paylaşım savaşıdır. Sana göre Türklerin kaybettikleri toprakları kazanma arzusu, ama tersine daha fazlasını kaybetmesi.

Bana göre, Ermeni tehciri emperyalistlerin sebep olduğu ve İttihatçı ırkçıların yaptığı bir insanlık faciasıdır. Sana göre Türkler, Ermenileri yoketmek istemiş ve soykırım yapmıştır.

Bana göre TC, Ermeni tehcirinden sorumlu tutulamaz. Ama Ermenilerin mülk haklarını vermelidir. Sana göre TC Osmanlı'nın devamıdır, herşeyden sorumludur.

Bana göre aynı İttihatçı kafa, Sarıkamış'ta 90.000 askeri öldürmüştür. Ermenileri öldürürken de, askerleri öldürürken de amacı aynıdır. Sana göre amaç Türkleştirmektir.

Halbuki aynı İttihatçılar, tehcirden sadece 5 ay sonra Ermenilerin, Rumların ve diğer azınlıkların Türkçe ile birlikte kendi dillerinde eğitim yapabilecekleri kararına imza atmıştı.

İşte aramızdaki bakış farkı.

Ancak senin gibi bir alçak, Aziz Nesin'leri bizim katletmek istediğimizi, 35 kişiyi bizim öldürdüğümüzü söyleyebilir. Liboşların alçaklıkta sınırı yok.

Sitelerde Paylaş

İşte bu yüzden sana ve senin gibilere liboş diyorum.

Çünkü zorda kalınca başlıyorsunuz iftira atmaya, kafanızda tip yaratıp onunla itham etmeye.

Karakteriniz bozuk. Ahlaksız-şerefsiz bir yapınız var. O yüzden alçaksınız alçak!

Evet, ben neysem sen ötekisin!

Senin gibi alçak liboşlarla uyuşacak yapım yok benim.

Bana göre dünya savaşları, emperyalistler arası paylaşım savaşıdır. Sana göre Türklerin kaybettikleri toprakları kazanma arzusu, ama tersine daha fazlasını kaybetmesi.

Bana göre, Ermeni tehciri emperyalistlerin sebep olduğu ve İttihatçı ırkçıların yaptığı bir insanlık faciasıdır. Sana göre Türkler, Ermenileri yoketmek istemiş ve soykırım yapmıştır.

Bana göre TC, Ermeni tehcirinden sorumlu tutulamaz. Ama Ermenilerin mülk haklarını vermelidir. Sana göre TC Osmanlı'nın devamıdır, herşeyden sorumludur.

Bana göre aynı İttihatçı kafa, Sarıkamış'ta 90.000 askeri öldürmüştür. Ermenileri öldürürken de, askerleri öldürürken de amacı aynıdır. Sana göre amaç Türkleştirmektir.

Halbuki aynı İttihatçılar, tehcirden sadece 5 ay sonra Ermenilerin, Rumların ve diğer azınlıkların Türkçe ile birlikte kendi dillerinde eğitim yapabilecekleri kararına imza atmıştı.

İşte aramızdaki bakış farkı.

Ancak senin gibi bir alçak, Aziz Nesin'leri bizim katletmek istediğimizi, 35 kişiyi bizim öldürdüğümüzü söyleyebilir. Liboşların alçaklıkta sınırı yok.

Düştüğüm çukurdan memnunun, senin gibi medenileşip sövmektense üzerime arada doğan güneşle idare etmesini bilirim.

Yalçın Küçük gibi "elde bu var savunacağız artık" psikolojisine de ömrü hayatımda girmedim. Neyse doğru bildiğim onu derim.

Faşit kere faşit bir devleti herhangi şekilde savunmam mümkün olmadığı gibi sizin gibi neyin içinde yaşadığının farkında olmayan ahlak bakımından gelişmemiş kişilere söz söylemem iş yokluğundandır.

İstediğniz kadar kendinizi kandırabilirsiniz, ama kimseyi kendini kandırsın diye zorlayamazsınız.

Zorunuz sinirinizi aşınca da sövüp saymayı kendinize hak göremezsiniz.

Ha, burada imkan bulmuşsunuz, muhatabı da denk getirmişsiniz gazlayın ama hepsi bu kadar.

Gereğiniz kalmayınca başı boş bırakılacaksınız, nasıl "islamcı çocuklar" iktidarınızı elinizde aldıysa o çocuklardan da alınacak iktidarları.

Hiç kimse özlemeyecek sizi, kimse hatırlamayacak; tıpkı sizin sizin gibileri hatırlamadığınız gibi.

Sahi hatırlıyor muzunuz?

Neyi değil mi?

Sizden önce yoktu değil mi sizin gibi?

Çok yaşayın emi, çok.

Sitelerde Paylaş

İlginç bir tarihi dönemden geçiyoruz. Başta ABD olmak üzere emperyalist ülkeler ortadoğu'yu yeniden şekillendirmek üzere kollarını sıvamışlar. Devletçi ekonomilere tahammülleri yok. Ortadoğu coğrafyasının tüm zenginliklerini özelleştirmek peşindeler.

Kuzey afrikayı, ırak'ı hallettiler. Sıra Suriye'de İran'da veee de Türkiye'de. Türkiye'de tamamen teslim olmuş bir iktidar yetmiyor. Böyle bir iktidar olsa bile bu iktidarın toprak vermeye gücü yetmez.

Mesele ortadoğu halklarının sorunlarını barış içinde çözüme kavuşturabilme meselesidir. Bunu en iyi emperyalistleri işin içine katmadan doğrudan görüşmelerle halletmek mümkün. Ancak Tarihi kavgalar, toprak almalar, imparatorluk kurmalar eski dönemlerde olağan şeylerdi. Güçlü ordular güçsüzlerin topraklarını işgal eder. Halkını köle eder. Mallarına savaş ganimeti diye el koyarlardı. Böyle olduğu için dünyanın her yerinde göçler, öldürmeler, soykırımlar vs olmuştur. Bunları intikam mantığı ile çözüme kavuşturmak mümkün değildir. Bütün etnik kökenlerin yerleri yurtları birbirine karışmıştır. En eskiyi bulmak, en eski etnik kökeni de bulup bunları buluşturmak mümkün değildir. En doğru çözüm Bütün ekilebilir arazileri üretim aracı kabul edip kamulaştırmak. Herkesin malı yapmaktır. Bunu da ancak sosyalist bir iktidar yapabilir. Ufukta sosyalist bir iktidar görünmemekte, dolayısıyla sovyetlerde olduğu gibi bir uzlaşı olanağı da görünmemektedir. Hoş sovyetler de bu işi beceremedi ama. Fazla patırtı gürültü olmadan dağıldılar.

Diyeceğim o ki bu kritik dönemde emperyalistlerin oyununa gelip eski yaraları kaşımamak gerek. Halklar arasında düşmanlık duygularını körüklememek gerek. Artık güç ile, top ile tüfek ile toprak kazanmak, toprağın üzerine konmak vs devri kapandı. İster kapitalist ilişkiler içinde, ister sosyalist ilişkilerle barış içinde sorunlarımızı emperyalistleri işin içine katmadan çözebilmeyi başarmalıyız.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

İlginç bir tarihi dönemden geçiyoruz. Başta ABD olmak üzere emperyalist ülkeler ortadoğu'yu yeniden şekillendirmek üzere kollarını sıvamışlar. Devletçi ekonomilere tahammülleri yok. Ortadoğu coğrafyasının tüm zenginliklerini özelleştirmek peşindeler.

Kuzey afrikayı, ırak'ı hallettiler. Sıra Suriye'de İran'da veee de Türkiye'de. Türkiye'de tamamen teslim olmuş bir iktidar yetmiyor. Böyle bir iktidar olsa bile bu iktidarın toprak vermeye gücü yetmez.

Mesele ortadoğu halklarının sorunlarını barış içinde çözüme kavuşturabilme meselesidir. Bunu en iyi emperyalistleri işin içine katmadan doğrudan görüşmelerle halletmek mümkün. Ancak Tarihi kavgalar, toprak almalar, imparatorluk kurmalar eski dönemlerde olağan şeylerdi. Güçlü ordular güçsüzlerin topraklarını işgal eder. Halkını köle eder. Mallarına savaş ganimeti diye el koyarlardı. Böyle olduğu için dünyanın her yerinde göçler, öldürmeler, soykırımlar vs olmuştur. Bunları intikam mantığı ile çözüme kavuşturmak mümkün değildir. Bütün etnik kökenlerin yerleri yurtları birbirine karışmıştır. En eskiyi bulmak, en eski etnik kökeni de bulup bunları buluşturmak mümkün değildir. En doğru çözüm Bütün ekilebilir arazileri üretim aracı kabul edip kamulaştırmak. Herkesin malı yapmaktır. Bunu da ancak sosyalist bir iktidar yapabilir. Ufukta sosyalist bir iktidar görünmemekte, dolayısıyla sovyetlerde olduğu gibi bir uzlaşı olanağı da görünmemektedir. Hoş sovyetler de bu işi beceremedi ama. Fazla patırtı gürültü olmadan dağıldılar.

Diyeceğim o ki bu kritik dönemde emperyalistlerin oyununa gelip eski yaraları kaşımamak gerek. Halklar arasında düşmanlık duygularını körüklememek gerek. Artık güç ile, top ile tüfek ile toprak kazanmak, toprağın üzerine konmak vs devri kapandı. İster kapitalist ilişkiler içinde, ister sosyalist ilişkilerle barış içinde sorunlarımızı emperyalistleri işin içine katmadan çözebilmeyi başarmalıyız.

Sevgiler.

Sayın drekinci

Devletçi ekonomiler sadece sosyalist sistemlerde yok sizde biliyorsunuz ki.

Dediğiniz gibi garip bir tarihi dönemden geçiyoruz.

Öyle bir bilgi kirliliği var ki burada yazan kişilerden bile emperyal-kapitalist ayrımı yapamayan insanlar.

Kapitalist olan insanları emperyal maşalığı yapmakla suçluyorlar.

Fakat kendileri, tarihi gerçekleri emperyal düzenine göre değiştirirken hiç bir sakınca görmüyorlar.

Sizce de, önce aramızda ki bu çürük yumurtaları temizlememiz gerekmiyor mu?

Bu tiplere ne dendiğini eminim benden çok daha iyi biliyorsunuzdur.

Saygılar.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...