Jump to content

Müzikle Açalım

Recommended Posts

Bu şarkının sözleri çok ilginç. 

Meşhur bir islam miti, kıyametten önce müslümanların yahudilere katliam yapacağından bahsediyor. Bu mite göre, kaçan yahudileri taş bile korumayacak. "Hey müslüman, arkamda saklanan bir yahudi var, gel öldür" diye konuşacakmış taşlar. 

Şarkının sözlerinin bu mitle bu kadar benzeşmesi beni çok şaşırttı. Söz yazarı Holt isimli biriymiş. Holt soyadı nereden geliyor diye baktım, Alman ismiymiş. Alman yahudisi olabilir mi bilmiyorum. Belki sadece tesadüftür ve söz yazarının bu mitten haberi yoktur, bir dinleyip kendiniz karar verin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 6,7k
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

On 28.04.2019 at 16:50, malta erigi said:

Bu şarkının sözleri çok ilginç. 

Meşhur bir islam miti, kıyametten önce müslümanların yahudilere katliam yapacağından bahsediyor. Bu mite göre, kaçan yahudileri taş bile korumayacak. "Hey müslüman, arkamda saklanan bir yahudi var, gel öldür" diye konuşacakmış taşlar. 

Şarkının sözlerinin bu mitle bu kadar benzeşmesi beni çok şaşırttı. Söz yazarı Holt isimli biriymiş. Holt soyadı nereden geliyor diye baktım, Alman ismiymiş. Alman yahudisi olabilir mi bilmiyorum. Belki sadece tesadüftür ve söz yazarının bu mitten haberi yoktur, bir dinleyip kendiniz karar verin.

Bu nasıl kimseye ilginç gelmiyor ya? Bence çok acayip. Keşke Tanah gitmeseydi forumdan.

Sitelerde Paylaş
5 saat önce, malta erigi yazdı:

Ne anlattığını dinleyebiliyoruz. Ilginç olan, islam mitolojisine ait bir hikaye anlatması. 

Islami biliyor olabilir, afrikali muslumanlardan duymus olabilir. Histiyan dininde buna benzer bir olay varmi bilmiyorum, bu dini de o kadar cok tanimiyorum.

Sitelerde Paylaş
On 06.05.2019 at 06:45, deadanddark said:

Islam dini kitabinda copy paste ve yeniden uyarlama cok. Bu mit belkide baska bir dinden alinmistir.

Bire bir şunu anlatıyor:

Abdullah bin Ömer (ra) bildirdi: “Resûl-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm şöyle buyurdu: 

"Yahûdîler sizinle savaşacaktır! Fakat netîcede siz onlara musallat kılınacaksınız! Öldürme o kadar şiddetli olacak ki, bir kaya parçası: ‘Ey Müslüman! Şu arkamda duran kişi bir Yahûdî’dir. Onu öldür!’ diye haber verecektir.”(Müslim, Fiten, 81)

Sitelerde Paylaş
13 saat önce, malta erigi yazdı:

Bire bir şunu anlatıyor:

Abdullah bin Ömer (ra) bildirdi: “Resûl-i Ekrem Efendimiz Aleyhissalâtu Vesselâm şöyle buyurdu: 

"Yahûdîler sizinle savaşacaktır! Fakat netîcede siz onlara musallat kılınacaksınız! Öldürme o kadar şiddetli olacak ki, bir kaya parçası: ‘Ey Müslüman! Şu arkamda duran kişi bir Yahûdî’dir. Onu öldür!’ diye haber verecektir.”(Müslim, Fiten, 81)

Alakasiz, incil zebur tevrat tam olarak okudugumu biliyorum ama cok kucuktum , simdi hatirlamiyorum. Calinti bu söz bence. Cunku sarkida doomsday anlatiliyor ve kimsenin bundan saklanamayacagi. Buyuk ihtimal yahudiden muslumanlara gecmistir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...