Jump to content

Hz. Süleyman kimdir?

Recommended Posts

3 saat önce, birani yazdı:

sizin hakkınız gasp edilmiyor size layığınız veriliyor, bir insanla alay edip ve ona iftira atmanın bile cezası varken sen insanlığın başından beri gelen Dinleri haşa alaya alıp iftira edersen sana napmamız gerek?

insan hakları gasp edilmiş lafa bakın. ne kadarda kendinizi düşünüyorsunuz şerefsizler. bokları yiyen siz sonrasında götü kurtarmak için bahane öne süren yine siz. ne şerefsizsiniz be.

Ulan şerefsiz, onların alay geçtiğini düşünüyorsan -ki geçiyorlar- onların hakâret ettikleri yorumun sağ üst köşesindeki bayrağa tıklayıp raporlarsın, benim yaptığım gibi. Eğer bir şey yapılmıyorsa, "Öneri, Duyurular ve Şikayetler" kısmına girip şikayet edersin. Eğer halâ birisinin hakkının gasp edildiğini ve forumun adil olmadığını düşünüyorsan, forumdan çıkar gidersin. Ama sen ne yaptın? Kendin de hakâret ettin, nedensiz yere tüm Ateistlere sapık dedin, sonra da ilk onun alay ettiğini ileri sürerek kurtuldun, fakat burada da iki tane önemli hata yapıp kendini ele verdin.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 68
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bir saat önce, TheRationalAtheist yazdı:

Ulan şerefsiz, onların alay geçtiğini düşünüyorsan -ki geçiyorlar- onların hakâret ettikleri yorumun sağ üst köşesindeki bayrağa tıklayıp raporlarsın, benim yaptığım gibi. Eğer bir şey yapılmıyorsa, "Öneri, Duyurular ve Şikayetler" kısmına girip şikayet edersin. Eğer halâ birisinin hakkının gasp edildiğini ve forumun adil olmadığını düşünüyorsan, forumdan çıkar gidersin. Ama sen ne yaptın? Kendin de hakâret ettin, nedensiz yere tüm Ateistlere sapık dedin, sonra da ilk onun alay ettiğini ileri sürerek kurtuldun, fakat burada da iki tane önemli hata yapıp kendini ele verdin.

has......tir lan yavşak. kendi kendine usülmü çıkarıyorsun? raporlayınca çok dikkate alacaklar sanki. bu site şerefsizlik puştluk üzerine kurulu. neyin ayağını yapıyorsun lan bana haysiyetsiz kafir. nedensiz yere ateistlere sapık demedim. çünkü hepiniz öylesiniz. siz ateistliği konu edeceğinize İslam'a saldırmayı yeğliyorsunuz. bu site ateist sitesi değil İslam'a sataşma sitesi. ben bu sitedeki aşağılık mahlukların şerefsizliğini biliyorumda seninde onları ballayarak desteklemen de apayrı yavşak olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, birani yazdı:

has......tir lan yavşak. kendi kendine usülmü çıkarıyorsun? raporlayınca çok dikkate alacaklar sanki. bu site şerefsizlik puştluk üzerine kurulu. neyin ayağını yapıyorsun lan bana haysiyetsiz kafir. nedensiz yere ateistlere sapık demedim. çünkü hepiniz öylesiniz. siz ateistliği konu edeceğinize İslam'a saldırmayı yeğliyorsunuz. bu site ateist sitesi değil İslam'a sataşma sitesi. ben bu sitedeki aşağılık mahlukların şerefsizliğini biliyorumda seninde onları ballayarak desteklemen de apayrı yavşak olduğunu gösteriyor.

Ne seçeneğin var? Tabiî ki de şikayetler kısmına gitmek. Konuyu onlara taşarsın, "Bana şöyle böyle hakâret edildi, hiçbir şey yapılmadı." dersin, eğer yine dikkâte almıyorlarsa -alırlarsa seni de atarlar zaten- çıkarsın bu forumdan, o başlık da kapı gibi durur, bu forumun -eğer dikkâte almazlarsa- haklı olarak itibarını zedeler. Daha şikâyetler bölümüne taşıdın mı ki, böyle herkese küfürler yağdırıyorsun?

Not: Ne beni, ne de Ateistforum'u tüm Ateistlere mâl etme bence.

tarihinde TheRationalAtheist tarafından düzenlendi
Anlatımı güçlendirmek için zarf ekledim.
Sitelerde Paylaş

Ne seçeneğin var? Tabiî ki de şikayetler kısmına gitmek. Konuyu onlara taşarsın, "Bana şöyle böyle hakâret edildi, hiçbir şey yapılmadı." dersin, eğer yine dikkâte almıyorlarsa -alırlarsa seni de atarlar zaten- çıkarsın bu forumdan, o başlık da kapı gibi durur, bu forumun -eğer dikkâte almazlarsa- haklı olarak itibarını zedeler. Daha şikâyetler bölümüne taşıdın mı ki, böyle herkese küfürler yağdırıyorsun?

Not: Ne beni, ne de Ateistforum'u tüm Ateistlere mâl etme bence.

sizin beyinsizliğiniz her lafınızda ortaya çıkıyor. ben bana hakaret edilme derdindemiyim gerizekalı? ben, İslam'a neden bile bile saldırıyorsunuz neden alay edip iftiralar atıyorsunuz derdindeyim.

sen madem kendine laf edilmesini istemiyorsun niye bu şerefsizlerin şerefsizliklerini savunuyorsun bana mesajlarında ahmak ahmak konuşup duruyorsun? o zaman konulara ne yırtık dondan çıkar gibi girdin lan? benim derdim bu sitedeki şerefsizlerleydi. yok neymiş ateistforuma mâl etmeyecekmişim, ne bok yediğiniz ortada lan neyi mâl etmeyecem a.q malları. sen kendine mâl edinmesini istemiyorsan ben kafirim ama İslam'a da sataşmıyorum dersin çekilirsin kenara. hala dik kafalılık ediyorsun kendinide haklı çıkarmaya çalışıyorsun.

Sitelerde Paylaş

1- sizin beyinsizliğiniz her lafınızda ortaya çıkıyor. ben bana hakaret edilme derdindemiyim gerizekalı? ben, İslam'a neden bile bile saldırıyorsunuz neden alay edip iftiralar atıyorsunuz derdindeyim.

2.A- sen madem kendine laf edilmesini istemiyorsun niye bu şerefsizlerin şerefsizliklerini savunuyorsun bana mesajlarında ahmak ahmak konuşup duruyorsun? 2.B-o zaman konulara ne yırtık dondan çıkar gibi girdin lan? 2.C- benim derdim bu sitedeki şerefsizlerleydi. yok neymiş ateistforuma mâl etmeyecekmişim, ne bok yediğiniz ortada lan neyi mâl etmeyecem a.q malları. 2.D- sen kendine mâl edinmesini istemiyorsan ben kafirim ama İslam'a da sataşmıyorum dersin çekilirsin kenara. hala dik kafalılık ediyorsun kendinide haklı çıkarmaya çalışıyorsun.

1- O zaman ondan bahsedersiniz. Yine fark etmez.

2.A- Sana onları savunan kim? Bizzat ben şikayet ediyorum. Bir süre sonra da müdahâle yapmazsa bizzat ben açacağım.

2.B- Normalde sadece konuyu tartışmak için girmiştim, ama ilkinde konudan sapılmıştı, ikincisinde -buradakinde- ise sen insanlara hakâret etmeye devam ediyordun. Kapiş?

2.C- Buradakileri Ateistforum'a mâl etme diyen kim? Ben buradakileri tüm Ateistlere mâl etme dedim, dikkâtli oku. Ben de sosyal medyadaki bazı radikâl fikirli Müslümanları herkese mâl etmiyorum.

2.D- Neden geri çekiliyim? Sen onlardan daha çok hakâret ediyorsun. Bu hepinizi -hakâret edenleri- suçlu yapar.

Sitelerde Paylaş

1- O zaman ondan bahsedersiniz. Yine fark etmez. /farkeder, konu ben olsam alay edilen ben olsam, bende onlarla alay eder dururum. ama konu İslam. ananla babanla eğlenilse haklarında yalan söylenip iftiralar atılsa yinede boşver deyip geçermisin? empati yap biraz. 

2.A- Sana onları savunan kim? Bizzat ben şikayet ediyorum. Bir süre sonra da müdahâle yapmazsa bizzat ben açacağım.  /sen ne kadar zamandır bunların arasındasın da yedikleri boklardan haberin yok? bugüne kadar açmadıysan ne zaman yedikleri haltları yüzlerine vurup şikayetini avaz avaz dile getirmeyi bekliyorsun?

2.B- Normalde sadece konuyu tartışmak için girmiştim, ama ilkinde konudan sapılmıştı, ikincisinde -buradakinde- ise sen insanlara hakâret etmeye devam ediyordun. Kapiş? /konu zaten sapıktı. şerefsizlerin açtığı konu, Kur'an'da güya haşa matematik hatası varmış denerek açılmış. orda bile şerefsizce iftiralar yalanlar akıyor. Nisa Suresi 11. Ayetle Nisa  Suresi 12. Ayet birbirine karıştırılamaz. ayrıca Nisa Suresi 12. Ayetde de iki konu vardır birincisi kadın ve erkek eşlerin önceki evliliklerinden olan çocukları varsa diye miras paylaşımı ve kelâle olan birinin Miras paylaşımı var.

Adam ölüyor. Geride kalan varisler şunlar; eşi, 3 kız çocuğu, annesi ve babası..

Buna göre miras dağıtım oranları Nisa suresi 11. ve 12. ayetin de şöyle bildirilmiştir:

Kız çocuklarına mirasın 2/3 ü

Anneye mirasın 1/6 sı

Babaya mirasın 1/6 sı /buraya kadar Nisa 11. Ayetdeki taksimdir.

Eşine mirasın 1/8 i /bu 1/8'lik miras paylaşımı ise Nisa 12. Ayetde önceki evliliğinden çocuğu olan kadının paylaşımıdır bu Nisa 11. Ayetdeki aynı aileden olan geride kalmış çocuklu büyükanneli büyükbabalı paylaşıma katılamaz. Ayetleri okumayıp bir şerefsizin çıkardığı provokeyle hepsi peşinden gitmiş sorup anlamadan. bu kafirler böyle şerefsizdir işte. siz daha önce başkasıyla evlenip ondanda çocukları olan birininde o 1/8'lik payını Nisa 11. Ayete eklerseniz elbette sonuç tutarsız olacak beyinsiz kafirler.

bunların hepsini bir bir dökerim ortaya bu şerefsiz kafirleri rezil ederimde bunların yüzüne tükürsen yağmur yağdı sanır. yinede anlamaz bu ahmaklar.

2.C- Buradakileri Ateistforum'a mâl etme diyen kim? Ben buradakileri tüm Ateistlere mâl etme dedim, dikkâtli oku. Ben de sosyal medyadaki bazı radikâl fikirli Müslümanları herkese mâl etmiyorum.

2.D- Neden geri çekiliyim? Sen onlardan daha çok hakâret ediyorsun. Bu hepinizi -hakâret edenleri- suçlu yapar. /beni suçlu yapmaz o şerefsizlere batan birşey yokkende ALLAH'a İslam'a Kur'an'a ve Peygambere hakaret edip alay ediyorlar. kendi anana babana yapılıyormuş gibi düşün bunu ne kadar daha beklersin?

tarihinde birani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

farkeder, konu ben olsam alay edilen ben olsam, bende onlarla alay eder dururum. ama konu İslam. ananla babanla eğlenilse haklarında yalan söylenip iftiralar atılsa yinede boşver deyip geçermisin? empati yap biraz. 

"Boşver deyip geç." diyen kim? Onlardan da çok hakâret etmeden -veya bu hakâretleri foruma yazmadan- raporla, olmadı konu açıp şikâyet et, olmadı konu kapı gibi dursun, itibarı zedelenir en azından dedim ben. Onu da istemiyorsan mahkemeye başvurursun.

sen ne kadar zamandır bunların arasındasın da yedikleri boklardan haberin yok? bugüne kadar açmadıysan ne zaman yedikleri haltları yüzlerine vurup şikayetini avaz avaz dile getirmeyi bekliyorsun?

Ben kendime göre beklenmesi gerektiğini düşündüğüm biraz zaman veriyorum. Ayrıca kaç aydır üye olmadan forumları tâkip ediyordum, bilemezsin. Raporlama olayını yeni bulduğum için -en azından bu forumda- yöneticilerin fark etmesi zaman alabilir. Çok zaman alırsa, yine açarım.

Peki seni tutan ne? Düşün.

konu zaten sapıktı. şerefsizlerin açtığı konu, Kur'an'da güya haşa matematik hatası varmış denerek açılmış

Burası Ateistforum, tabiî ki böyle konular olur. Problemin bu konu değil de hakâret ise dediklerimi yaparsın.

Ayrıca; 5 çocuğu, onunla halâ evli olan eşi, anne-babası olursa ne olur? Merak ettim.

Sitelerde Paylaş

"Boşver deyip geç." diyen kim? Onlardan da çok hakâret etmeden -veya bu hakâretleri foruma yazmadan- raporla, olmadı konu açıp şikâyet et, olmadı konu kapı gibi dursun, itibarı zedelenir en azından dedim ben. Onu da istemiyorsan mahkemeye başvurursun. /başvurdum zaten ama bu ülkede işlerin nasıl yürüdüğünü bilirsin. sana bana gelse adalet hemen uygulanır ceza verilir ama böyle şerefsizlikler karşısında susulur.

Ben kendime göre beklenmesi gerektiğini düşündüğüm biraz zaman veriyorum. Ayrıca kaç aydır üye olmadan forumları tâkip ediyordum, bilemezsin. Raporlama olayını yeni bulduğum için -en azından bu forumda- yöneticilerin fark etmesi zaman alabilir. Çok zaman alırsa, yine açarım. /raporlama bu sitenin bahanesi. yok öyle birşey. şerefsizler, İslam'ı haşa hedef almışlar. kendi bildiklerini okurlar yinede şikayetlerini ciddiye almazlar. 

Peki seni tutan ne? Düşün. /beni tutan yok işte sürekli sen araya girip cızırdıyorsun. bu şerefsizler ahmak aşağılık ve kalleş kafirlerdir.

Burası Ateistforum, tabiî ki böyle konular olur. Problemin bu konu değil de hakâret ise dediklerimi yaparsın. /ne demek öyle konular olur. konu açılacağı zaman biz böyle anladık bunun doğrusu nedir diye açılması gerekirken, konu başlığına ve içeriğine bak; Kur'an'ı (haşa) rezil eden matematik hatası diye bir başlık ve sonrasında alay edip yalanlar çevirmeler. bumu olabilecek şeyler? hani önyargı yapılmazdı kimseye? benim Yolum olan 1.5 milyar Müslüman'ın Yolu olan Din'le böyle dalga geçince normalmi karşılamak gerekir. sana göre ordan söylemesi çok rahat sana birşey olmuyor nasıl olsa.

Ayrıca; 5 çocuğu, onunla halâ evli olan eşi, anne-babası olursa ne olur? Merak ettim. / Nisa 11. Ayetde ölünün geride bıraktığı çocukları ve ölünün kendi annesi ve babası arasında paylaşım vardır. zaten çocuklara düşecek pay anneyide kapsar o yüzden eş ayrıca geçmez. Nisa 11. Ayetde senin dediğin gibi;

5 çocuk mirasın 2/3'ü

ölünün annesi 1/6

ölünün babası 1/6 alır, böylece paylaşım gerçekleşir.

ama o şerefsizler payı 1/8 olan Nisa 12. Ayetde geçen önceki evliliğinden çocuğu olan eşe düşen payı 11. Ayet'e karıştırıp her Ayeti bile bile saptırdıkları gibi bunuda saptırıyorlar.

tarihinde birani tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Mal herif. Zaten Burdaki insanlar islamdan iğreniyorlar. heralde küfür edecekler, hem de bol bol. Bak mesela, muhonun götüne parmağım gitsin. Ne kadar estetik bi küfür. Gerçi parmağım müslğman bokuyla kirlenecek ama neyse artık, eldiven giyerim????

Konuları sen belirlesene o zaman. Nasıl konulardan konuşalım mesela?? Önerilerin nelerdir? 

Ama biraz empati yap. Şöyle ki; bence İslamiyet iğrenç bir din, insanlar arasında ayrım yapan, orta çağdan kalma, Arap kültürünü yaymayı hedeflemiş, sapık, iğrenç vs. Vs. Bişey olarak görüyorum ben. 

Böylesine iğrendiğim bir şeyle ilgili nasıl konuşmalıyım. Aydınlatsana beni empatik insan ???

Sitelerde Paylaş
Bir saat önce, Hiçkimse... yazdı:

Mal herif. Zaten Burdaki insanlar islamdan iğreniyorlar. heralde küfür edecekler, hem de bol bol. Bak mesela, muhonun götüne parmağım gitsin. Ne kadar estetik bi küfür. Gerçi parmağım müslğman bokuyla kirlenecek ama neyse artık, eldiven giyerim????

Konuları sen belirlesene o zaman. Nasıl konulardan konuşalım mesela?? Önerilerin nelerdir? 

Ama biraz empati yap. Şöyle ki; bence İslamiyet iğrenç bir din, insanlar arasında ayrım yapan, orta çağdan kalma, Arap kültürünü yaymayı hedeflemiş, sapık, iğrenç vs. Vs. Bişey olarak görüyorum ben. 

Böylesine iğrendiğim bir şeyle ilgili nasıl konuşmalıyım. Aydınlatsana beni empatik insan ???

lan beyinsiz, bizde sizden iğreniyoruz siz iğrenç aşağılık pislik yalancı düzenbaz yaratıklarsınız.

sence ni senin bir tarafına sokarım. lafa bak bence insanlar arasında ayırım yapanmış ortaçağdan kalmaymış, sen ve senin gibiler beşpara etmedikleri için O'na haşa çamur atmaya çalışıyorlar. ona bakarsan sende şerefsiz ne bok olduğu bilinmeyen yaratıksın. seni napalım?

sapık iğrenç olan sizsiniz lan. sizin bu konuda hiçbir ispatınız yokki yalandan tiksinti duyuyorsunuz siz. bırakın palavrayı inkar etmek işinize geldiği için iğreniyoruz diye yalan söylüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş
21 dakika önce, birani yazdı:

sapık iğrenç olan sizsiniz lan. sizin bu konuda hiçbir ispatınız yokki yalandan tiksinti duyuyorsunuz siz. bırakın palavrayı inkar etmek işinize geldiği için iğreniyoruz diye yalan söylüyorsunuz.

Embesil vardı bitane. Aynen onun gibisin. 

İnkar etmek niçin işimize geliyormuş? O sonsuuuzz Erdeminle aydınlatsana bizleri. 

Sonra devam edecem. Merak ettim o çarpık Zihninden geçenleri

Sitelerde Paylaş

Embesil vardı bitane. Aynen onun gibisin. 

İnkar etmek niçin işimize geliyormuş? O sonsuuuzz Erdeminle aydınlatsana bizleri. 

Sonra devam edecem. Merak ettim o çarpık Zihninden geçenleri

yamuk olan sensin lan bacakları çarpık dönme. inkar etmek işinize geliyor çünkü şerefsizsiniz. bu site güya ateist sitesiyken, İslam'dan başka bir konu geçmiyor. siz ateistliği anlatmıyorsunuz çünkü anlatamıyorsunuz anlatacak birşeyiniz yok. iki cümleyle palavra sıkarak konu kapatıyorsunuz kendinizi ifade ettiğinizi sanıyorsunuz. halbuki bir bok değilsiniz, aşağıların aşağısısınız. sonrada Ayetleri aşikar Kur'an'a haşa göz dikip, saldırıyorsunuz. sizin gibi kalleşlerden şerefsizlerden ne beklenir?

Sitelerde Paylaş
19 dakika önce, birani yazdı:

yamuk olan sensin lan bacakları çarpık dönme. inkar etmek işinize geliyor çünkü şerefsizsiniz. bu site güya ateist sitesiyken, İslam'dan başka bir konu geçmiyor. siz ateistliği anlatmıyorsunuz çünkü anlatamıyorsunuz anlatacak birşeyiniz yok. iki cümleyle palavra sıkarak konu kapatıyorsunuz kendinizi ifade ettiğinizi sanıyorsunuz. halbuki bir bok değilsiniz, aşağıların aşağısısınız. sonrada Ayetleri aşikar Kur'an'a haşa göz dikip, saldırıyorsunuz. sizin gibi kalleşlerden şerefsizlerden ne beklenir?

Cızzztt cızzzzıııttt. Embesil dile geldi. O zaman sana Bikaç soru daha. 

Şimdi ben geçen gün bi rüya gördüm. Allah Muhammed cennette. Yanlarında 72 huri bi köpek bi de domuz var. Allah'la Muhammed hurilere hiç dokunmadılar. Allah domuzu becerdi, Muhammed de köpeği.

şimdi; bu rüyaya binaen ben iman etmeli miyim(sonuçta allahı da muhammedi de rüyamda gördüm) .

domuz ve köpek haram sayılmaya devam edilmeli mi?

bi de Muhammed'in boy abdesti alması gerekir mi?

?????

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, Hiçkimse... yazdı:

Cızzztt cızzzzıııttt. Embesil dile geldi. O zaman sana Bikaç soru daha. 

Şimdi ben geçen gün bi rüya gördüm. Allah Muhammed cennette. Yanlarında 72 huri bi köpek bi de domuz var. Allah'la Muhammed hurilere hiç dokunmadılar. Allah domuzu becerdi, Muhammed de köpeği.

şimdi; bu rüyaya binaen ben iman etmeli miyim(sonuçta allahı da muhammedi de rüyamda gördüm) .

domuz ve köpek haram sayılmaya devam edilmeli mi?

bi de Muhammed'in boy abdesti alması gerekir mi?

?????

o. çocuğu. ben senide sülalenide becerip sizi yerin fersah fersah dibine gömeceğim. senin gibi şerefsiz köpeğin nasıl alay edip eğlendiğini yalanlar çevirdiğini herkes görsün.

Sitelerde Paylaş

Tartışma yeterince uzadı, keselim bence. Hakâret filan etmişsem affola.

bitirelim, sende kusura bakma. ama üstteki mesajı yazanı gör oku, sonra bak bu şerefsiz kafirler nasıl alay edip iftiralar atıyorlar. 

Sitelerde Paylaş
4 dakika önce, birani yazdı:

o. çocuğu. ben senide sülalenide becerip sizi yerin fersah fersah dibine gömeceğim. senin gibi şerefsiz köpeğin nasıl alay edip eğlendiğini yalanlar çevirdiğini herkes görsün.

Ama sen de hiçbir soruma cevap vermiyorsuunn. Şimdi fıkhi açıdan hayvanla ilişkiye girdiğinde biri mesela o hayvanın Eti haram mıdır? Yoksa İslami kurallara göre kesildiğinde yine de yenilebilir mi? 

Şimdi Muhammed köpeği becermişti ya; temizlenmesi için kırmızı toprak şart mı? 

Kırmızı toprakla temizlenmeyene kadar kafir mi sayılır yoksa????

?????

olm sorularıma cevap versene, irşad etmek için burda değil misin? Böyle küfrederek mi islamı yayacaksın? Ayıp değil mi??????

Sitelerde Paylaş
27 minutes ago, Hiçkimse... said:

Ama sen de hiçbir soruma cevap vermiyorsuunn. Şimdi fıkhi açıdan hayvanla ilişkiye girdiğinde biri mesela o hayvanın Eti haram mıdır? Yoksa İslami kurallara göre kesildiğinde yine de yenilebilir mi? 

?????

olm sorularıma cevap versene, irşad etmek için burda değil misin? Böyle küfrederek mi islamı yayacaksın? Ayıp değil mi??????

Yahu yangına bu kadar da körükle gitmemek, ateşin üstüne gaz dökmemek lazım geldiğini düşünüyorum. Yanıldığım yerler olabilir gösterin.

Ama, birani(yani daha önceki metann, izoter vb..) zaten belli ki cinnet geçirerek sürekli yeni kullanıcı isimleri ile tekrar tekrar giriyor hırsını alamayıp. Bu tarzda damarına basılmaya devam edildiği müddetçe de ne olacağı zaten ayan beyan belli.. O da sütten çıkmış ak kaşık değil tabii..hatta dümdüz küfürlerle meseleye giren de o. Her  ne kadar bunu karşılık olarak yaptığını söylese de, site içerisinde onun bahsettiği düzeyde bir aşağılama ve küfür yok. Münferit hadiseler var ki, o münferit hadiselerin müslüman aleyhine olanları da çıkarılabilir.

Biran bizleri; dinsiz ve ateistleri kafasında ötekileştirmiş. Kafasında bir dinsiz imgesi oluşturmuş ki, bu imge art niyetli ve sapıklık..vb..benzeri niteliklerden müteşekkil. Ve bu yaklaşım ve yakıştırmalar tamamı ile önyargılı ve yanlış. Bizler zannettiği tarzda kişiler olmadığımız gibi, yaptığı hakaretleri üzerimize alınıp, gocunmaya ve gaza gelmeye de gerek yok. Ha ben de arada gaza geliyor muyum evet, o ayrı. O da benim hatam.

Birani ve buna benzer kişilerle makul düzeyde münazaranın sağlanabileceği yordamlar aranmalıve sağlanmalı. Sağlanmalı ki, biz de kendimizi ifade edebilelim ve her şeyden önce bu gibi kişileri gerçekten yanıt vermesi gereken sorularla karşı karşı bırakıp, düşünmeye itelim. bir_akil_insan'ın yukarıda şansını denediği gibi..Bu imkansız değil; nitekim birani'nin de küfür etmeden bir miktar yazabiliyor olduğuna şahit olduk.

@birani..şu an yürüttüğün tarzla bir şey elde etmen mümkün değil. İstersen adam gibi fikir alış verişi yapılabilir. Yoksa ne sen bizi yorma, ne de biz seni boşuna dellendirelim. Olaya tek taraflı bakıyor, islamın varoluşunun da önceki dinler için bir nevi küfür olduğu gerçeğini görmezden geliyorsun. Nihayetinde islama göre yahudiler de, hristiyanlar da ve hatta dünya üzerinde gelmiş geçmiş tüm harici din ve tanrı inançları da safsata. Onlar yanlış yolda ve sen de onların inancını bir nefeste auta gönderiyorsun..Senin dinine safsata denildiği zaman ise köpürüyorsun. O vakit bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu..??

Bizler zannettiğin gibi kişiler değiliz ama sen bunu anlamak için gerçek anlamda ve samimi en ufak bir çaba göstermiyorsun. Varsa yoksa nefret. E rüzgar eken fırtına biçer. Sana "bir kısım" yazılanlara da şaşırma o yüzden..

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

?????

sen hala alaymı ediyorsun lan o. çocuğu. senin derdin ne? neyin psikolojisini yaşıyorsun ahmak hayvan?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...