Jump to content

Bu da AKP Katliamı!

Recommended Posts

Kürt yaparsa yasal.

Ama onlar fakir ama onlar eğitimsiz ama onlar kardeşimiz

Çiçek böcek heleloy

O Kürtlerin yaptığı, senin "yapardım" dediğinden daha saf, daha temiz, daha insanca Tesla.

Onlar, kovulanların evine konmadı.

Yakınlarındaki Irak'tan birkaç bidon mazot getireceklerdi sadece. Büyük ihtimalle satmak için değil yakmak için.

O kadar yolu tepmelerinin, ölüm riskini almanın sebebi 2-3 lira yerine 50 kuruşa alabilmekti.

Oralarda ekmek aslanın ağzında, oralar buralar gibi tıkırında değil, oralarda doğalgaz yanmıyor, ocaklarda yemekler kolay pişmiyor.

İşte kabullenmediğimiz milliyetçilik böyle birşey. Dincisini-ateistini de aynı noktada birleştiriyor. "Yapmasalardı" diyerek..

Bu milliyetçilik, yurtseverlikten-halkçılıktan farklı birşey, bu milliyetçilik; "bizden değilcilik".

Onlar yaşamak için mayın tarlalarından bile geçmeyi göze almak zorunda kalanlar, onların her ay işleyen maaşları yok, günlük yaşıyorlar. Bugün toklar ama yarın belli değil.

Kaldı ki kaçakçılar için vur emri yok. Cezaları idam değil.

Bu zihniyet karakolda dövülen kadın için "konsomatrismiş" deyip polisi haklı çıkarmaya, katledileni "Aleviymiş, komünistmiş" diyerek katili mazur görmeye benzer.

O insanlar ölümü haketmemişlerdi. Böyle kaza da olmaz. Böyle yanlışlar mazur görülemez.

Bu tip istihbaratlarda 2 şık vardır: Ya kaçakçı kafilesi ya da terörist kafilesi. Görülüyor ki "farketmez" denmiş, o gözle bakılmıştır.

O insanların tazminatları fazlasıyla karşılanmalı ve yanlış istihbarat sahipleri cezalandırılmalıdır.

Kirveyiz, kardeşiz, kanla bağlıyız

Karşıyaka köyleri, obalarıyla

Kız alıp vermişiz yüzyıllar boyu

Komşuyuz yaka yakaya

Birbirine karışır tavuklarımız

Bilmezlikten değil

Fıkaralıktan

Pasaporta ısınmamış içimiz

Budur katlimize sebep suçumuz

Gayrı eşkıyaya çıkar adımız

Kaçakçıya

Soyguncuya

Hayına...

Kirvem hallarımı aynı böyle yaz

Rivayet sanılır belki

Gül memeler değil

Domdom kurşunu

Paramparça ağzımdaki...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

baransu bunların ensesine binip hesabını sorar.

Baransu bu defa başbakanın ensesine bindi. :lol:

"MİT'in yanlış istihbaratı" diye yazınca;

Başbakan Baransu için ""BİLİP BİLMEDEN YAZAN CAMBAZ KÖŞE YAZARI" dedi.

Baransu da "BİR İPTE İKİ CAMBAZ OYNAMAZ" diye twitter'ından yanıt verdi.

Bugünlerde cemaat, cumhurbaşkanı, başbakan ve Arınç arasında birşeyler dönüyor. Hayırlısı bakalım.

MİT'teki cemaatçiler tezgah peşinde mi acaba?!

http://www.odatv.com...amaz-3012111200

Sitelerde Paylaş

Bugünlerde cemaat, cumhurbaşkanı, başbakan ve Arınç arasında birşeyler dönüyor. Hayırlısı bakalım.

sende ergenekoncu çıktın başımıza yaa :)

tarihinde DIESEL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu kaçakçılık işlerinden PKK fayda sağlamıyor mu?

Sonuçta bu kaçakçılığı yapanlar PKK'ya hizmet etmiş oluyor.

Masum köylü denmesi çok pis bir yalan.

Bu adamların kaçırdığı her mazot vs. teröristlerin eline AK47 mermisi vs olarak geçiyor.

Bu ülke senin gibi faşistlerin ve ırkçıların yüzüne bu durumda zaten !

Hayvanlarla insanların bir arada yaşadğı ve yol diye birşeyin olmadığı birçok yer var Doğu bölgesinde. Hayatlarını idame ettirmek adına bu işleri yapan kimselerin olduğunu bilmezmiş gibi devletin el uzatmadıgı adamların devlet tarafından öldürülmesini hoşgörüyor ve devlet terörünü legalize ediyorsun ! Bu kadar sığ yaklaşımlarla akan kanı durdurmanın mümkün olduğunu sanan senin gibi ırkçı-milliyetçi ve etnik ayrım yapan kimseler yüzüne halen bu terör devam ediyor ! Tekerlemelerinizden vazgeçin ve insani perspektifden olayları objektif olarak değerlendirme çabasına girin ! Varsayımlarla hareket ederek genellemeler yapıp insanları yaftalama telaşı gütmek sizin gibi ırkçıların zaten tek yaptığı. Kendinize gelin be kardeşim artık !

Sitelerde Paylaş

Varsayım falan değil. O adamların yaptığı işler PKK'nın ekmeğine yağ sürüyor.

Kaçakçılık ile kazanılan paralarla alınan silahlardan çıkan mermiler yine Mehmetçiğe yağıyor.

Bıktım artık bu iki yüzlülükten. PKK sempatizanlarının yaptığı eylemlere hiç söz etme.

Akşam saatlerinde 30-40 kişi sınırı geçen kaçakçıların öldürülmesine cıngar çıkar.

Bu iki yüzlülük arkadaşım. TSK burada Türkiye Cumhuriyeti sınırını korumuştur.

Kimse TSK veya Türkiye Cumhuriyeti'ne saldırarak prim yapmaya kalkmasın.

tarihinde Amansiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Dinime sövülüyor diyerek ekşisözlük'ün kapatılması için kampanya başlatan ve sonra da dava açan cemaatçi demokratör Mehmet Baransu'yu biraz daha yakından tanıyalım:

Taraf’ta kim gazeteci kim haber elemanı

Taraf Gazetesi’nin bilinen iki muhabiri var.

Mehmet Baransu ve Arzu Yıldız.

İki muhabir arasında ilginç farklar var.

Nasıl mı?

Mehmet Baransu: Ergenekon, Balyoz gibi Beşiktaş savcılığı davalarını haberleştiriyor.

Arzu Yıldız: Deniz Feneri, faili meçhul cinayetler davalarını takip ediyor.

Mehmet Baransu: Polisteki ve savcılıktaki cemaat yapılanmasından belge alıyor.

Arzu Yıldız: Mahkeme belgeleri ile çalışıyor.

Mehmet Baransu: Savcı ve polis tutanakları ile sanıkları itibarsızlaştırıyor.

Arzu Yıldız: Savcılık iddialarına da sanık yakınlarına da yer veriyor.

Mehmet Baransu: Dijital belgeleri haber yapıyor.

Arzu Yıldız: Cinayet, yolsuzluk gibi olayları haber yapıyor.

Mehmet Baransu: Cemaat yetiştirdi.

Arzu Yıldız: Gazetecilik okulunda yetişti.

Mehmet Baransu: Tehdit ediyor.

Arzu Yıldız: Haber veriyor.

Mehmet Baransu: İstanbul gazetecisi

Arzu Yıldız: Ankara gazetecisi

Mehmet Baransu: “Açıklayacağım” diyor.

Arzu Yıldız: Açıklıyor.

Aslında:

Mehmet Baransu: Basın elemanı

Arzu Yıldız: Gazeteci.

Odatv.com

http://www.odatv.com/n.php?n=tarafta-kim-gazeteci-kim-haber-elemani-2812111200

Sitelerde Paylaş

sende ergenekoncu çıktın başımıza yaa :)

Yapma yaa!

Sen de kelpliğe mi başladın?! :)

Masum köylü denmesi çok pis bir yalan.

Bu adamların kaçırdığı her mazot vs. teröristlerin eline AK47 mermisi vs olarak geçiyor.

Hadi ordan!

On yıllardır bu insanlar geçimini bu sınır ticaretinden sağlıyor.

Her gün sınırlardan geçiş var. Bugüne kadar kimi yakalayıp ceza verdiler?

Devlet daima göz yumdu.

Şimdi mi suç oldu?

Yalakalık yapacağım, AKP'yi savunacağım diye bu kadar rezilleşmeyin.

Bari deyin ki: "Bu kaçakçılık PKK'yla mücadeleyi etkiliyor. Buna bir önlem alınmalı"

--------

28 yıldır PKK terörüyle savaşılıyor. Böyle büyük çaplı bir yanlış hiç yapılmadı.

RTE "Hiçbir devlet vatandaşını kasıtlı olarak katletmez" diyor. Sen değil miydin 2 ay önce "Devlet Dersim'de halkı katletti diyen?

Haddin olmayan bir özür yerine, asıl şimdi özür dile. Daha bir bakanı bile bölgeye gitmedi. Bir temsilci bile cenaze törenine katılmadı.

Sitelerde Paylaş

RTE "Hiçbir devlet vatandaşını kasıtlı olarak katletmez" diyor.

Orada tam olarak şöyle diyor Pante:

“Devlet halkını bombaladı” diye başlıklar gördüm. Bir defa hiçbir devlet halkını bombalamaz. Geçmişte belki olmuştur ama bizim iktidarımızda böyle bir şey olmaz.’’

http://www.hurriyet.com.tr/gundem/19570628.asp

Demek istiyor ki başkalarının döneminde olabilir ama, biz AKP değil AK Parti iktidarıyız. Tertemiz, pırıl pırıl, misler gibi… Bizi kimse yıpratamaz.

Korkarım bu işi de yakında CHP'ye yıkar.

Sitelerde Paylaş

Orada tam olarak şöyle diyor Pante:

“Devlet halkını bombaladı” diye başlıklar gördüm. Bir defa hiçbir devlet halkını bombalamaz. Geçmişte belki olmuştur ama bizim iktidarımızda böyle bir şey olmaz.’’

Ben şunu anlıyorum:

"Bir defa, hiçbir devlet halkını bombalamaz" diyor. Böyle güçlü bir söz kullanarak kendilerini savunmaya çalışıyor tabi.

Ama aklına Dersim hakkında söyledikleri gelmiş olacak ki kıvırıyor ve: "Geçmişte belki olmuştur ama bizim iktidarımızda böyle bir şey olmaz." diyor.

İki cümle arasındaki çelişki bariz değil mi?!

Hiçbir devlet yapmaz --------- Geçmişte belki olmuştur ama bizim iktidarımızda olmaz.

Ayrıca senin iktidarının ne özelliği var? Tersine katliamın avukatlığını yapmış olanların hepsi partinde.

Sitelerde Paylaş

Ayrıca senin iktidarının ne özelliği var? Tersine katliamın avukatlığını yapmış olanların hepsi partinde.

Pante, ben haberi ilk okuduğumda Tayyip Erdoğan’ın sözlerinin direk Taraf Gazetesi’nde atılan manşete ve Mehmet Baransu’nun açıklamalarına yönelik olduğunu bilmiyordum. Baransu hakkında ufak bir yazı hazırlayayım diye Taraf’a girdiğimde durumu anladım.

Tayyip Erdoğan o sözleriyle aslında Taraf Gazetesi’nin ‘’devlet halkını bombaladı’’ başlıklı haberine ve Mehmet Baransu’nun köşe yazısına atıfta bulunuyor.

Şu iki link tıklandığında mevzu daha iyi anlaşılıyor:

http://www.taraf.com.tr/haber/devlet-halkini-bombaladi.htm

http://www.taraf.com.tr/mehmet-baransu/makale-yanlis-istihbarat-mit-ten.htm

Şahsi görüşüm Tayyip Erdoğan sırtına basarak yükseldiği Tarafçılarla ileride sıkı bir hesaplaşmanın içerisine girebilir.

Öyle ya, AK Parti nasıl olur da eleştirilir değil mi?!

Sitelerde Paylaş
Tayyip Erdoğan o sözleriyle aslında Taraf Gazetesi’nin ‘’devlet halkını bombaladı’’ başlıklı haberine ve Mehmet Baransu’nun köşe yazısına atıfta bulunuyor.

Evet, o nedenle böyle bir yanıt verdiğini biliyordum Yakup.

Öyle ki o iddialarda özellikle MİT'in yanılttığı şeklinde suçlama var.

Baransu aslında MİT'in tasfiyesinin tamamlanmamış olduğu iddiasında. Nitekim başbakan'a twitter'dan yanıt verirken "iki cambaz bir ipte oynamaz" diyerek MİT'te farklı cambazlar olduğunu öne sürüyor.

Ama artık RTE de biliyor ki; devlet denince, yargı denince, TSK denince, MİT denince halk kendilerini anlıyor. Çünkü eski dönem bitti. O yüzden bu tür eleştirilerden hazetmiyor.

Sitelerde Paylaş

Ben askerliği Bolu Komando Tugayı ve iç güvenlik harekatı kapsamında Diyarbakır-Lice kırsalında yaptım. 35 gün dağdaydım efendim.

Aynı adamlar akşama doğru bize ateş açar, gündüz kıyafetlerini değiştirir dağın arkasına kaçakçılık işlerini yapmaya giderlerdi, eşekleriyle falan, akşamda semerlerinin içi esrarla falan dolu dönerlerdi. Biz ise mal gibi seyretmekle yetinirdik. Ha onları izlemek için birdünya termal kameralarımız, gece görüş dürbünlerimiz vardı ama sadece izlerdik o kadar...

Niye müdehale edemediniz dediğinizi burdan duyar gibiyim. Asker orada bir piyondur. Bilfiil bana ve arkadaşlarıma sıkılan 79 adet kalaşnikof boş kovanını yerden kendim topladım, adamlar arkasını dönüp köye girdiler ve bizim köye girmemiz yasaktı, bırakın müdehale etmeyi..

Masum köylü ile teröristi ayırt etmek işte böyle imkansızdır. Ama birşeyler yapmanız gerekir, zira yerel kıyafetiyle burnunuzun dibine gelir kafanıza sıkar, köye dönerler.

Rica ederim o havayı solumadan onlar terörist değildi, masum köylüydü yalanını yemeyin. Ben soludum, 8 sene geçmiş, şimdi dönüp o günleri düşünüyorum ve yaşam savaşı vermişiz hakikaten, ne için diye soruyorum, hala cevabım yok.

Ben kürtlerin içinde büyüdüm, hala onlarla gezer, oturur kalkarım. Zaten kutsal değerleri de inkar etmiş biri olarak sırf DNA'ları yüzünden bir ırkı diğerinden üstün görme gibi bir düşüncem olamaz.

Ancak orada işler böyle yürümüyor. Lice merkeze elinizi kolunuzu sallayarak girmeyi bırakın, asker kıçını yıkasın diye bir sabun almak için bile bir jip dolusu ramboyla hazır halde giderdik, görseniz gülersiniz bu ne diye, bir bazuka eksik. Çünkü insanların gözünde nefreti gördük. Birisi birisine nasıl nefretle bakar ben gördüm.

Orada herşey bir çıkmaz halinde. Kim kimdir, Ne nedir belli değil.

Gündemdeki konular ile oradaki gerçekler hiç örtüşmez. Orası farklı bir dünya. Yani şimdi yazıp çizerken kolay geliyor bana ama, zor hakikaten. Köylü için de zor, asker için de..

Sitelerde Paylaş

Kahpenin evladı konuşmuş yine ,

Demirtaş'tan sert sözler

Uludere'de ölen 35 kişinin cenazesinde konuşan Selahattin Demirtaş, ''Bugün ülke bölünmüştür. Artik emin oldum'' dedi.

Demirtaş'tan sert sözler Uludere'de yaşamını yitiren 35 kişinin cenazelerinin Gülyazı Köyü'nde toprağa verilmesinin ardından konuşan BDP eş başkanı Selahattin Demirtaş, sert sözler sarfetti. Demirtaş, "Bugün ülke bölünmüştür. Artık emin oldum. 50 bin defa da öldürseniz bu toprakların adı Kürdistan'dır. Bunu basın yazamaz" diye konuştu. Demirtaş, "Tarih bu dağlarda bir Kürt katliamını daha yazdı" diyerek olayı protesto etti.

Sitelerde Paylaş

Artık genelkurmay başkanı ve komutanların iktidara bağlı kişilerden oluştuğu bilindiğinden kamuoyunda bu değişimin nasıl yararlı olduğu, AKP'ye bağlı olanların nasıl başarılı olduğu imajı yaratılmaya çalışılıyordu.

Nitekim forumda da bu konuda başlık açılmıştı.

Açık açık "Genelkurmay bizden olunca terörü bitirmeye başladık" mesajı vermeye çalışıyorlar, eskiden yanlış işler yapıldığını, artık anlayışın değiştiğini öne sürüyorlardı.

Örneğin Zaman gazetesinde yazılanlara bakalım:

Pante'ye katılıyorum..

Son günlerdeki terörle mücadelede başarı(!) kazanan TSK yine bir büyük balık avlamanın heyacanı ve sarsaklığı ile araştırmadan,gerekli istihbaratı tam doğrulamadan ertesi günkü gazetelerin bile manşet hazırlamakta olduğu sırada bu icraatı gerçekleştirmiştir.

Çobanı terörist,teröristi çoban zanneden bir kurum için normaldir..Hatta kendi askerini öldüren ler için çok çok daha normaldir..Yazıklar olsun diyorum kısaca.Ama bu durum liyakatsizliğin ödüllendirildiği bir anlayış sonucu ortaya çıkmış olması gerçeğinide değiştirmez.

Sitelerde Paylaş

vay-amk_82091.jpg

Sitelerde Paylaş

ben burada baransunun görüşünü daha doğru buluyorum. neticede başbakanın siyasetini beğensekte her konuda aynı düşüneceğiz diye bir kaide yok. baransu da özgür düşünen, demokrat bir kalem olarak kendi fikrini belirtmiş ve başbakanın çıkışından sonra da eğilip bükülmeden fikrinin arkasında durmuş. bu dik duruş, kendisi için yandaş, tezgahçı vs. diyenlere kapak olsun.

Samanyolu Televizyonu Ankara Temsilcisi Abdullah Abdulkadiroğlu... STV temsilcisi twitter'dan gönderdiği mesajda Baransu'ya paralel cevaplar verdi:

"*Bu olay hükümete kurulmuş çok büyük bir tuzak. Bu işi gerekçe-mazerete boğmadan acıya sahip çıkılmalı. İstihbarat yanlışıyla hükümete tuzak kuruldu. En kötü şey gerçekleşti. Siviller vuruldu.

*Başbakan medyada böcek arayacağına istihbarattaki böcekleri temizletsin."

bu görüşe katılıyorum. "MİT'teki cemaatçiler tezgah peşinde mi acaba?!" değil de mitteki ergenekon kalıntıları gibi gözüküyor daha çok...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...