Jump to content

1915 ERMENİ OLAYLARINI YAHUDİLER YAPTI

Recommended Posts

Son günlerde ermeni olayını konuşmak , yoktur diye kılıf çekmek, vardır ama yahuduiler yapmıştır diye şekilden şekile girmek yerine ve Fransa'yı eleştirmek yerine bir dönüp te kendimize baksak olayı tamamıyla anlayacağız.

MADDE 301. - (1) Türklüğü, Cumhuriyeti veya Türkiye Büyük Millet Meclisini alenen aşağılayan kişi, altı aydan üç yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(2) Türkiye Cumhuriyeti Hükûmetini, Devletin yargı organlarını, askeri veya emniyet teşkilatını alenen aşağılayan kişi, altı aydan iki yıla kadar hapis cezası ile cezalandırılır.

(3) Türklüğü aşağılamanın yabancı bir ülkede bir Türk vatandaşı tarafından işlenmesi halinde, verilecek ceza üçte bir oranında artırılır.

(4) Eleştiri amacıyla yapılan düşünce açıklamaları suç oluşturmaz.

301. madde sebebiyle ermeni soykırımı var diyenler Türkiye'de belirli bir cezaya mahsup oluyorlar.

Fransa' da ise ermeni soykırımı yoktur diyenler bir cezaya mahsup oluyor.

Simdi komplo teorilerini bırakıp işin var olup olmadığını bir yana atıp Fransa ile Türkiye arasında ki 7 fark nedir diye sorsam bana biriniz cevap verebilir mi merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 159
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Son günlerde ermeni olayını konuşmak , yoktur diye kılıf çekmek, vardır ama yahuduiler yapmıştır diye şekilden şekile girmek yerine ve Fransa'yı eleştirmek yerine bir dönüp te kendimize baksak olayı tamamıyla anlayacağız.

..

O dediğin şey bu narsist, kibirli ve hezeyanlı milletin kapasitesinde mevcut mu yanlız? :)

Sitelerde Paylaş

O dediğin şey bu narsist, kibirli ve hezeyanlı milletin kapasitesinde mevcut mu yanlız? :)

Maalesef.

İsrail diyoruz , boykot diyoruz, insan değil diyoruz. Bunalrı biz diyoruz. Peki dönüp tarihimizle yüzleşsek. Osmanlı'nın öldürdüğü milyonlarca insanla yüzleşsek ve sonra İSLAMİ CİHAT ANLAYIŞI diyerek konuyu basitleştirip , Osmanlı ' ilk önce müslüman olun derdi, eğer olmazlarsa cihat anlaşıyını yani islamiyeti götürmek için toprakları alırdı ' gibisinden cümleler kurarak onca insanın ölümünü görmezden gelip kendimizi haklı bulur ve işin en ilginç olan tarafı TARİHİMİZLE ÖVÜNÜRSEK bizden hiçbir şey olmaz.

İsrail'de yahudiliği yaymak için uğraşıyor. Onlarınki de Tanrı'dan geliyor. --- ama onların ki bozulmuş bizim ki doğru. EE ama onlar bozulduğunu bilmiyo. --- hı ??

Sonuç olarak acınacak haldeyiz. Ermeni soykırımı diye bişey var. Bunun çok somut delilleri var. Oraya buraya atmanın hiçbir anlamı yok.Neden var diyemiyoruz ?

Eğer var dersek 400 milyar dolar Ermenilere verecez ya da toprak verecez . Bunu yapamayacağımza göre yok diyoruz aslında siyasetçi mantığıyla mantıklı ama vicdani ahlak değeriyle çirkin.

Sitelerde Paylaş

Nicotin ewet çok güzel dedin. Ve Batı toplumu içersinde kendi milletini ve tarihini eleştirip yerden yere vuran solcuları biz burada alkışlayıp hatta onların materyelini Batı düşmanlığında mühimmat olarak kullanırken, bizim topraklarda özeleştiri yapan gerçek solculara da "liboş" veya "satılmış" veya "hain" diyoruz. Orhan Pamuk gibi, Taner Akçam gibi ülkeden sürüyoruz.

Sitelerde Paylaş

Fransa' da ise ermeni soykırımı yoktur diyenler bir cezaya mahsup oluyor.

Simdi komplo teorilerini bırakıp işin var olup olmadığını bir yana atıp Fransa ile Türkiye arasında ki 7 fark nedir diye sorsam bana biriniz cevap verebilir mi merak ediyorum.

Konu uzmanı tarihçimisin , belirt ki ona göre farkları söyleyelim. Ötesindeki karın ağrıları genetik.

Nicotin ewet çok güzel dedin. Ve Batı toplumu içersinde kendi milletini ve tarihini eleştirip yerden yere vuran solcuları biz burada alkışlayıp hatta onların materyelini Batı düşmanlığında mühimmat olarak kullanırken, bizim topraklarda özeleştiri yapan gerçek solculara da "liboş" veya "satılmış" veya "hain" diyoruz. Orhan Pamuk gibi, Taner Akçam gibi ülkeden sürüyoruz.

Sen önce açtığın balığına bir sahip çık : :lol:

tarihinde AKHENATON_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1915-Osmanlı Ermenilerine Ne Oldu?

Guent Lewy

“Ermeni meselesi konusunda şimdiye kadar yazılmış en tarafsız, gerçekleri olduğu gibi aksettiren önemli bir kitap ama Batı’da bu kitaptan kimse söz etmiyor.”

Kemal H. Karpat

“Osmanlı Ermenilerine ne oldu? sorusu etrafındaki tartışmaların bundan böyle Lewy'nin kitabını dikkate almaksızın sürdürülebileceğini sanmıyorum. Umarım kitabı da en kısa zamanda Türkçeye çevrilir ve ilgilenen herkesin yararlanması mümkün olur.”

Şahin Alpay

"Bu tarihî olayı titizlik ve nesnellikle yeniden ele alan bu çalışma, sevindirici bir katkıdır. Lewy'nin kitabının, Ortadoğu tarihi ve siyaseti konusunda çalışan öğrenciler için okunması zorunlu bir eser sayılmaya başlaması kuvvetle muhtemeldir."

Insight Turkey

"Nihayet, 1915-1916’da Doğu Anadolu’daki Ermeni nüfusun tehcir edilmesi ile ilgili, her iki tarafın raporlarını inceleyen, dikkatli bir biçimde dengelenmiş, dürüst ve adil bir çalışma yapıldı."

Middle East Policy

Yayınlandığı günden beri Ermeni meselesi üzerine en çok tartışılan kitaplardan biri haline gelen Lewy'nin kitabı şimdiye dek yayınlanan eserlerden birçok açıdan farklı. Öncelikle 1915 ve öncesinde yaşananları kronolojik olarak ele alan yazar iki tarafı da tarafsız bir hakem gibi eleştirmekte, tarafların ileri sürdükleri kaynakları bir dedektif titizliğiyle incelemekte ve bunu yaparken her iki tarafın da duygusal deneyimlerine saygıyla yaklaşmakta. Lewy, Almanya, ABD ve İngiltere gibi devletlerine resmî arşivlerinde ve çeşitli yayınlar üzerinde yaptığı kapsamlı araştırmalardan elde ettiği bulguları bir araya getirerek 1915-16 yıllarına yeni bir bakış açısıyla yaklaşmakta. Kitapta soykırım iddialarına temel oluşturan belgeleri masaya yatıran Lewy, yaşananların önceden planlandığı iddialarını çürütürken, ölümlerin, dönemin şartları ve savaş ortamının yokluğu içerisinde gerçekleştiğini kanıtlarıyla ortaya koyuyor.

Ermeni meselesiyle ilgili akılda kalan birçok sorunun cevabının bulunabileceği eser, Osmanlı İmparatorluğu'nda neler yaşandığını merak eden okurlar için çok yönlü bir araştırma.

Bu kitabı okuyun, yabancı bir yazarın ağzından öğrenin.

Sitelerde Paylaş

Size liboş denmesinin sebebini çok iyi biliyorsunuz.

Çünkü siz yalanla, iftira ile, çarpıtma ile, tertiple, tezgahla, düzenbazca yöntemlerle insanları aldatma yoluna gidiyorsunuz.

O gerçek solcu dediklerinin tümü de "liberal sol" kisvesi altında solculuk yapan liboş takımı.

İşte basit örneği; siz liboşlar burada "Türkiye'de de soykırım diyen 301. maddeden mahkum oluyor" derken;

Liberal Taha Akyol " Bugüne kadar hiç kimse soykırım dediği için 301. maddeden mahkum olmamıştır. Hiç kimse hakkında da soruşturma-kovuşturma açılmamıştır." diyor.

Türkiye'de soykırım demek serbest

Anladın mı liberal-liboş farkını?

Anlamadıysan geniş açıklama yapalım:

Liberalle Liboş Farkı

Sitelerde Paylaş

Sallama!

Kanıt göster...

Kanıt ?

Madde 301 Elif Şafak

301'in son kurbanı

Şafak'ın üç yıla kadar hapsi isteniyor.

İSTANBUL -'Baba ve Piç' isimli kitabında 'Türklüğü aşağıladığı' öne sürülen yazar Elif Şafak hakkında Türk Ceza Kanunu'nun 301. maddesine göre üç yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Müslüman-Türk Kazancı ailesi ile Ermeni asıllı Amerikalı Çakmakçıyan'ların anlatıldığı kitapta yer alan "... bütün akrabalarını 1915'te kasap Türklerin ellerinde kaybetmiş bir sülalenin torunuyum, köklerime ihanet etmeyi öğrendim, soykırımı inkâr etmek üzere yetiştirildim...", '..Sen kalk gel Orta Asya'dan, dal dosdoğru Anadolu'nun bağrına, sonra bir bakmışsın her yerdeler. Orada yerleşik milyonlarca Ermeni'ye ne oldu peki? Asimile edildiler, eridiler, yetim bırakıldılar, sürüldüler, mal mülklerinden oldular' şeklindeki ifadelerle 'Türklüğü aşağılama' suçunun işlendiğini öne süren avukat Kemal Kerinçsiz suç duyurusunda bulunmuştu. Soruşturmayı yürüten Beyoğlu Cumhuriyet Savcılığı Şafak, yayıncı Hüseyin Semih Sökmen ve çevirmen Aslı Biçen için 'kovuşturmaya yer olmadığına' karar vermişti.

Takipsizlik kararı kaldırıldı

Ancak Kerinçsiz'in itirazı üzerine bir üst mahkeme İstanbul 7. Ağır Ceza Mahkemesi takipsizlik kararını kaldırdı. Dosyayı yeniden ele alan savcılık Sekmen ve Biçen hakkında 'takipsizlik' kararı verdi, Şafak hakkında 301. maddeden dava açtı. Şafak'ın altı aydan üç yıla kadar hapis cezasıyla yargılanması istendi. Elif Şafak, Beyoğlu 2. Asliye Ceza Mahkemesi'nde 21 Eylül'de yargı önüne çıkacak.

(Radikal)

Aynı şekilde Orhan Pamuk.

Ne çabuk unutmuşsunuz.

Türkiye Cumhuriyeti Devletin'de ermeni soykırımı var demek suçtur.

Sitelerde Paylaş

Kanıt ?

Yazar Orhan Pamuk, Das Magazin adlı haftalık İsviçre dergisine verdiği bir röportajda, "Bu topraklarda 30 bin Kürt ve 1 milyon Ermeni öldürüldü. Benden başka kimse bundan bahsetmeye cesaret edemedi" açıklamasında bulununca hakkında TCK'nın 301. maddesinden Türklüğe hakaret davası açıldı.

16 Aralık 2005'de ilk duruşması yapılan Pamuk davası Adalet Bakanlığı'ndan beklenen yazı gelmediği için 7 Şubat 2006 tarihine ertelendi. Şişli Asliye Ceza Mahkemesi, bu tür davalar için Adalet Bakanlığı'nın yazılı izninin gerektiğini belirterek izin verilip verilmediğinin sorulması için bakanlığa yazı yazılmasına karar verdi ve duruşmayı da 7 şubata erteledi. Duruşmanın ertelenmesi kararına AB yetkililerinden tepkiler geldi. Dava günü Şişli Adliyesi önündeki Pamuk ve yabancı yetkililere yönelik protesto gösterileri, Türkiye ve dünya basınında önemli yer tuttu.

AB - Türkiye Karma Parlamento Eş Başkanı Joost Lagendijk, "hükümet, parlamentoya değişiklik yasası getirebilir. Yapılacak şey budur. Türkiye'nin imajına büyük bir zarar vermiştir. Avrupa'da kötü bir imaj doğmuştur. Ünlü bir yazar hakkında dava açarsanız, dışarıda milliyetçiler bu yazarı dövmek için arabasına saldırırsa, burada ciddi bir sorun vardır" dedi.

AP Türkiye Raportörü Camiel Eurlings de, hükümetin yazar Orhan Pamuk davasını düşürmesi gerektiğini belirterek, hükümet reform taahhüdüne sadık kalmalı şeklinde konuştu.

Türkiye ile AB arasında ciddi gerilime neden olan Orhan Pamukun hakkındaki dava 22 Ocak 2006 tarihinde düştü.

Adalet Bakanlığı, Şişli İkinci Asliye Ceza Mahkemesi'ne gönderdiği yazıda, Yeni Ceza Yasası gereği izin yetkisi olmadığını hatırlatarak, Pamuk'un yargılanması için Adalet Bakanlığının izin verdiğine ilişkin belge bulunmadığı gerekçesiyle davanın düşmesine karar verdi.

Abd baskı yapmasa kim bilir ne olacaktı. :)

Sitelerde Paylaş

Orhan Pamuk hangi suçlamayla ve ne dediği için yargılandı?

Ne ceza aldı ?

Biz bunların tüm dünya Anayasalarında olduğunu yazmama bıktık siz cahillikten vazgeçip araştırma yapmamaktan vazgeçmediniz.

Yau Yurdum Liboşları Liberallik gazete okumayla olmazzz..

Cahilsiniz cahil.

Sitelerde Paylaş

Ne ceza aldı ?

Bana ne "ne" ceza aldığından? Adam yargılandı mı yargılanmadı mı? O zaman Fransa'da da ceza alan yok henüz. Bekleyelim bakalım "Ermeni soykırımı yoktur" diyenlere dava sonunda ceza verilip verilmeyeceğini. Orhan Pamuk değil de gariban bir adam olsaydı, ceza alıp almayacağını görürdük. Yer yerinden oynadı. Atıyorum Osman Baydemir aynı sözleri söylesin bakalım, kapı gibi ceza yiyor mu yemiyor mu?

Sitelerde Paylaş

Bana ne "ne" ceza aldığından? Adam yargılandı mı yargılanmadı mı? O zaman Fransa'da da ceza alan yok henüz. Bekleyelim bakalım "Ermeni soykırımı yoktur" diyenlere dava sonunda ceza verilip verilmeyeceğini. Orhan Pamuk değil de gariban bir adam olsaydı, ceza alıp almayacağını görürdük. Yer yerinden oynadı. Atıyorum Osman Baydemir aynı sözleri söylesin bakalım, kapı gibi ceza yiyor mu yemiyor mu?

cahilsin cahil

hem cahilsin hem kıro

ikisi birleşince senin gibi bir şey ortaya çıkıyor işte

Ulan yavşaklık yapacağınıza Fransanın , İtalyanın , Almanyanın anayasalarında 301 madde karşılığı olan maddeleri niye görmüyorsunuz.

Sizin bu topraklardaki işiniz yavşaklıkmı.

sen dilinin altındaki asıl bakla kürdistanı çıkarsana şuraya ?

Sitelerde Paylaş

Mahkûm olanlar [değiştir]

Hrant Dink, Agos Gazetesi Yayın Yönetmeni, altı ay hapis cezasına çarptırıldı

Aziz Özer, Yeni Dünya İçin Çağrı ve Güney dergilerinin sorumlu müdürü, üç ayrı davanın ikisinde altışar ay hapis, birinde 720 YTL para cezasına çarptırıldı

Eren Keskin, İnsan Hakları Derneği İstanbul Şubesi Başkanı, 10 ay hapse mahkûm edildi

Erkan Akay, Yeni Dünya İçin Çağrı dergisinin okuru, bir yıl hapis cezası aldı

Fatih Taş, yayıncı, altı ay hapis aldı

Hanefi Bekmezci, Eğitim-Sen Tunceli Şube Başkanı, altı ay hapis cezasına mahkûm oldu

Hüseyin Ser, sendikacı, altı ay hapis cezası aldı

Hüseyin Bektaşoğlu, DTP Erzincan İl Başkanı, bir yıl hapis cezasına çarptırıldı

Ejder Öziç, radyocu, altı ay hapis aldı

Zülküf Kısanak, gazeteci, beş ay hapis cezasına çarptırıldı

Eren Keskin, avukat, altı ay 20 gün hapis cezası aldı, 4.000 YTL adli para cezasına çevrildi[4]

Davası düşenler ve beraat edenler [değiştir]

Orhan Pamuk

Hasan Cemal

Murat Belge

İlhan Selçuk

İsmet Berkan

Haluk Şahin

Erol Katırcıoğlu

Elif Şafak

Mustafa Balbay

Erol Özkoray

Ahmet Şık, gazeteci[5]

Lale Sarıibrahimoğlu, gazeteci, savunma sanayii uzmanı[5]

Bahadır Kurbanoğlu , yayıncı

kaynak

http://tr.wikipedia.org/wiki/T%C3%BCrk_Ceza_Kanunu_301._maddesi

bak cahil kardeşim benim .

elif şafak orhan pamuk yazar oldukları için tanınmış oldukları için yapılan baskılar sonucunda geri adım atıldı.

ya diğerleri ? bana cahil diyen cahil kardeşim. bana araştır diyen cahil kardeşim. araştırdım ama cahil olan sen cıktın cahil kardeşim.

Sitelerde Paylaş

Bu maddenin amerika ve avrupa örneklerinide versene Viki canavarları. :lol:

Bu yavşak tayfa yavaş yavaş forumda toplanmaya başladı allah sonumuzu hayır etsin. :lol:

kardeşim sen malmısın.

ben fransada ermeni soykırımı yoktur diyene ceza veriliyor e bizde de vardır diyene ceza veriliyor dedim.

ordan bi arkadas yok ceza verilmedi kimseye kovuşturma bile açılmadı dedi.

beyin fırtınası yaptık. banane amerikadan oradan şuradan. sen malmısın.

ermeni soykırımı vardır dedim ben hadi beni hapse atın.

senin savundugun cahillik bu cahil kardeşim.

halen savunuyormusun cahil kardeşim ?

Sitelerde Paylaş

Ağzını topla salak herif. Ne sen beni tanırsın ne de ben seni. Bir ekranın arkasından insanlara ağzına geleni söylemek şerefsizliktir. Tartışmalarda seviye düşer de iş seninki gibi kahvehane ağızlarına dönerse, o tartışmayı sürdürmem. Ağzını toplasan iyi olur, insanların suratına söyleyemeyeceğin lafları bir bilgisayar ekranına güvenerek söyleme.

Almanya'nın, İtalya'nın anayasaları beni ilgilendirmiyor. Aynı madde bütün devletlerin anayasalarında da olsa bu bir şeyi değiştirmez. Yanlış yanlıştır. İtalyan anayasasında da olsa, Alman anayasasında da olsa, Türk anayasasında da olsa yanlıştır. Bu kadar.

Sen ceza almadığından bahsettin. Ben de bunun bir önemi olmadığını, önemli olanın "yargılanmak" olduğunu söyledim. Ceza da alabilirdi. Ceza almaması bu maddenin aptalca olduğu gerçeğini değiştirmez. Kıta Avrupasından örnekler vermen de yersiz. Kıta Avrupasının anayasaları tutucudur, Türkiye de bu anayasalardan etkilenmiştir. Getir bakalım İngiltere, ABD ya da Avustralya anayasasından 301. madde ayarında bir örnek, bekliyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...