Jump to content

Ateist Olarak Çok Çaresizim, Ya Siz ?

Recommended Posts

Ben de BrainDamage ile aynı düşünüyor/hissediyorum.

Bence bütün karşı argümanlar teselli kabilinden.

Ben ölmek istemiyorum arkadaş, 80 değil 1580 yıl da yaşasam istemem.

Ölmekten kastım yokolmak. Dinlerin tarif ettiği gibi maddi alemden manevi aleme geçmek olsa benim için büyük bir teselli olurdu.

Sevdiklerimi tekrar görebilirdim. Hiçkimseden hiçbirşeyden ayrılmış olmazdım.

Teistlerin cehennem vesaire korkusunu da abartıyorsunuz. Gördüğüm pek çok teist mutlu mesut gidiyor. Umut çok güçlü bir şey. Bizim umudumuz bile yok.

Beni şimdiki düşüncelerimden uzaklaştıracak, tekrardan sağlam bir teist yapacak bir ilaç olsa kullanırdım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 104
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ölmekten kastım yokolmak. Dinlerin tarif ettiği gibi maddi alemden manevi aleme geçmek olsa benim için büyük bir teselli olurdu.

Teistlerin cehennem vesaire korkusunu da abartıyorsunuz. Gördüğüm pek çok teist mutlu mesut gidiyor. Umut çok güçlü bir şey. Bizim umudumuz bile yok.

Beni şimdiki düşüncelerimden uzaklaştıracak, tekrardan sağlam bir teist yapacak bir ilaç olsa kullanırdım.

Afyonu, Otu İç En Sağlam Teist Olursun. Fazla Düşünmemen Gerek Teist Olman İçin.

Sitelerde Paylaş

Zaten bu yüzden çıkmadı mı dinler ? :D

Evet bu yüzden çıktı. Ama bu bilgiye ulaşmış olmamız, bunu fark eden az kişi olmamız, böyle düşünenlerin iq sunun yüksek olması, çoğu bilimadamı mıy mıy hiç teselli vermiyor hoca.

1500 lerde falan yaşayaydım. Okuma yazma bilmeyeydim. Garım çoluum çocuum olaydı. Tarla taban öküz sıpa... Beynim böyle zonklamazdı. Zaten insanlara iyi davranan biriyimdir. Biraz da namaz kılardım. Sakal bırakırdım. Ölüm döşeğinde "ben geliyorum huriler huuu beybi" olurdu son sözüm

tarihinde Tesla tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İyi de ekmeği beyinle kazanıyoz gardeşlik. Mankene 5 kilo tulumba tatlısı yedirmek gibi bişey bu

Ölümden Korkmak için bir sebep yok. Öldükten sonra hiçlik oluncak bilinç olmadığından hiç var olmamış gibi olacağız.

Bence bizi asıl korkutan Dünya'da kalıcı bir iz bırakamamız, İsteklerimizi Tamamlayamamız ve Yaşamın Tadını Alınca Bir Daha Bırakamamız.

Ekleme: Sonradan Fark ettim ilk cümlemi daha önce demişsin kusura bakma :)

tarihinde Vision tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

abartıyorsunuz

Sahi mi? Donuna bir damla idrar düştü diye kabir azabı görmeyi azımsıyor musun? Zavallılar kabire benziyor diye emar cihazına giremiyor.

Klostrofobinin birincil kaynağı kabirde bilinçli olacağı düşüncesidir. Bu psikologların ortak görüşüdür. Sakın klostrofobi sadece müslümanlarda mı oluyor diye sormayın. Ölümün son olmadığını düşünen herkes için kabir sıkıntısı vardır.

Ruhunun kabir dışında olacağına inanan biri için bile, ruhunun cesedinin kabirde çürüyor olmasını bilmesi düşüncesi büyük sıkıntıdır. Cenazeleri yaktırmanın baş gerekçesi bu düşüncedir.

Abartıp abartmadığımızı bir kez daha düşünün derim... B)

Sitelerde Paylaş

Ölümden Korkmak için bir sebep yok. Öldükten sonra hiçlik oluncak bilinç olmadığından hiç var olmamış gibi olacağız.

Bence bizi asıl korkutan Dünya'da kalıcı bir iz bırakamamız, İsteklerimizi Tamamlayamamız ve Yaşamın Tadını Alınca Bir Daha Bırakamamız.

Yaklaşım yanlış.

Ben ölümden sonra cennet cehennem yok ama öööle sonsuz milyon yıl beden çürümüş olacak bilinç açık kalacak ne biçim hapis olur lan çok canımız sıkılır desem, dersin ki ölümden sonra bilinç olmayacak, hiç olmamış gibi olacaz.

Ben diyorum ki bu hayat bitmesin. Veya mevcudiyetim bitmesin. Bittiğini anlamayınca sorun yok nasıl mantık? Çok çok afedersin d.tünü uyuşturup mikecez deseler "hissetmezsem sorun yok" mu diycen?

Sitelerde Paylaş

Sahi mi? Donuna bir damla idrar düştü diye kabir azabı görmeyi azımsıyor musun? Zavallılar kabire benziyor diye emar cihazına giremiyor.

Klostrofobinin birincil kaynağı kabirde bilinçli olacağı düşüncesidir. Bu psikologların ortak görüşüdür. Sakın klostrofobi sadece müslümanlarda mı oluyor diye sormayın. Ölümün son olmadığını düşünen herkes için kabir sıkıntısı vardır.

Ruhunun kabir dışında olacağına inanan biri için bile, ruhunun cesedinin kabirde çürüyor olmasını bilmesi düşüncesi büyük sıkıntıdır. Cenazeleri yaktırmanın baş gerekçesi bu düşüncedir.

Abartıp abartmadığımızı bir kez daha düşünün derim... B)

Niçin en kötü örneği verip onunla mukayese edelim ki?

Din yüzünden kafayı sıyırmış bir insan olmaktansa bizim durum daha iyi belki.

Ama bir de (çok yakın akrabalarım gibi) ibadetle meşgul olan, insanlara karşı nefret beslemeyen, hoşgörülü müslümanlar da var. Kimisi donuma sidik damlamasın die mikini kopartır kimisi de oturarak bevleder ve bütün yapması gereken şeyi yaptığını ve artık bundan sonra sidik damlasa bile allaan kendine zulmetmeyeceğini düşünür. Bu nasıl?

Sitelerde Paylaş

:D Uyuşturup dikerlerse hem uyuşturucunun etkisi bir süre sonra geçer, hem de bir de dikişlerin de alınması lazım! :D

Aynı şey hiç değil...

İdrar tabii ki çok basit bir örnek. Kabirde çürüyor olduğunu bilme düşüncesi, bilinçli olarak çürümek bence yeterli...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben diyorum ki bu hayat bitmesin. Veya mevcudiyetim bitmesin. Bittiğini anlamayınca sorun yok nasıl mantık?

Yanlış Anlamışsın.

Yaşam Bittiğinde Bir Hiç Olacaksın Zaten. O yüzden sorun olmaz.

Sorun Yaşarken Olur. Bende Bunu

"Dünya'da kalıcı bir iz bırakamamız, İsteklerimizi Tamamlayamamız ve Yaşamın Tadını Alınca Bir Daha Bırakamamız."

Olarak Açıkladım.

Sitelerde Paylaş

Afyonu, Otu İç En Sağlam Teist Olursun. Fazla Düşünmemen Gerek Teist Olman İçin.

Onlarla olmaz.

Huzur Dimetiltriptamin'de.

O kadar araştırıp yazdım, teistlerden biri de gelip ilgilenmedi. Adamlara manevi dünyayı ve tanrıyı vaadettim açık açık. Peygamberleri yapmaz. İlgilenmediler :)

Vesile olsun bari, okumak isteyen olursa, Buradan

Sitelerde Paylaş

Ölmeden önce neler yaşayacağız onu merak ediyorum.

İyi insanlara sağ taraftan melek, kötülere de sol taraftan bir bardak suyla gelen şeytandan başka... :p

Ölümün gerçekten de şiddetli bir acı ile gelip gelmediğini merak ediyorum.

Trafik Kazası, kalp krizi, bitkisel hayattan sonra ya da kanserden gitmiyoruz diyelim, yine de çok acı çeker miyiz?

Uyurken ölenler şanslı sanırım...

Bilinç açıksa kulaklarımız çınlayacak, gözlerimiz kararacak, göğsümüze şiddetli bir kramp, başımıza da ılık bir ağrı girecektir mutlaka...

Ölümün öncesi sonrasından zordur mutlaka...

Sitelerde Paylaş

Benimde kendime göre kurduğum bir felsefem var; İnsan hiç ölmez, ölenler hep başkalarıdır..

Ölümü kendinizden ne kadar uzak görürsünüzdeğilmi? Hepimiz de öyle..Ama gerçekliğini bize hergün hatırlatır durur ya bir sala,ya haber bültenlerinde ölen insanlar, her an yanı başımızda aslında..

Fakat şunuda unutmamak gerekir, ölüm doğaldır aynı doğmak gibi, doğallıktanda kimseye zarar gelmemiştir değilmi ? :)

tarihinde ziobelle tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onlarla olmaz.

Huzur Dimetiltriptamin'de.

O kadar araştırıp yazdım, teistlerden biri de gelip ilgilenmedi. Adamlara manevi dünyayı ve tanrıyı vaadettim açık açık. Peygamberleri yapmaz. İlgilenmediler :)

Vesile olsun bari, okumak isteyen olursa, Buradan

Üşenmemiş Araştırmışsın Ellerine Sağlık B)

Sitelerde Paylaş

içten samimi iletinizi ibretle okuyup feyz aldım...

yanlız düşünceyle gelinen bu yerden yine düşünerek çıkılıyor olabilir...

ilaçların bir faydası olur mu emin değilim...

bende sorgulamaya başlamadan önceki durumuma gelmeyi istiyorum bazen...

bir başladık sorgulamaya işleri tümden karıştırdık...

Sitelerde Paylaş

Yani şimdi sen ölümün bir son olduğunu biliyorsun ve böyle yaşamak senin için çok kötü bir durum, imkanı olsaydı da tekrar teist olsaydım yalanda olsa onu yaşasaydım diyorsun.

Ama o yalanın da bir gün son bulacağını biliyorsun, niye o kısacık yalanı yaşamayı önemsiyorsun, neden o yalanı ''gerçeğin ne olduğunu öğrenmiş olmaya'' yeğliyorsun?

Sitelerde Paylaş

bazen ben de dinci olup, sevap işleyerek cennete gidip de öteki dünyadaki sonsuz sevgi pınarlarında sevdiklerimle yaşamayı istiyorum. gerçekten çok güzel olurdu..

sahtekarlar da zaten bu zayıflığı kullanarak ortaya çıkıyorlar, inanç karşısında ilk sundukları cennet.

ancak tanrı - cennet - cehennem olmadığını bilmek belki acıdır, ancak beyniyle düşünen her insan bu acıya katlanabilir. ateist olmak dik duruş ve cesaret ister; herşeyin bir sonu olacağını bilerek..

tarihinde silver surfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yani şimdi sen ölümün bir son olduğunu biliyorsun ve böyle yaşamak senin için çok kötü bir durum, imkanı olsaydı da tekrar teist olsaydım yalanda olsa onu yaşasaydım diyorsun.

Ama o yalanın da bir gün son bulacağını biliyorsun, niye o kısacık yalanı yaşamayı önemsiyorsun, neden o yalanı ''gerçeğin ne olduğunu öğrenmiş olmaya'' yeğliyorsun?

Anlamıyon mu gardeşlik çok da açık yazmışım halbuki

Yalan tamam ama ölünce "sktr yaa yalanmış boşuna onca abdest aldım" demeyecem ki. Yaşarken ise "bigün tekrar dirilcem ölüm bir son değil heleloy" diye yaşayacam. Kazançtayım yani

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...