Jump to content

4.Sınıftaki Çocuğa Din Dersi Saçmalığı

Recommended Posts

4. sınıfa giden kardeşimin kitaplarına bakarken din dersi kitabı gözüme çarptı.Açtım baktım . Şaşıp kaldım.Yok Hz . Muhammedin güzel ahlakı (Koskoca bir yalan) yok Allah'ın verdiği nimetlere şükretmeliyiz yok Allah temiz insanları sever yok Allah birdir . Yok işte Yüce Allah ... Adamların 4. sınıftaki çocuğa öğrettiklerine bakın yahu.E o yaştaki çocuğa ne söylesen inanır elbet.Buna müdahale edemez miyiz ?Dilekçe falan yollayamaz mıyız?Ben kardeşimin bunları öğrenmesini istemiyorum.İleride çocuğum olacak belki.Tamam din dersine karşı değilim ama neden bu kadar erken veriliyor.Beyinlerini yıkıyorlar akıllı çocukların.Aklını köreltip ileride 'iyi ve güzel ahlaklı bir insan' yapacaklar.Çocukların hayatını zehir etmeye hakları yok.Ne yapabiliriz.Önümüzde genç beyinler gidiyor...

Sitelerde Paylaş

Aynen Benimde Kardeşim öyle. Kitaba Bİr Bakıyorsun. Muhammedin Güzel Ahlakı. Allah'ın Kesinliği , En Doğru Dinin Müslümanlık Olduğu vs.

Bare "Müslümanlık ve Ahlak" koysalar ismini canım acımıyacak. Din Diyorlar Müslümanlık Yer Alıyor Sadece :S

Sitelerde Paylaş

Ne 4. sınıfı yahu; artık körpe beyinlere dini eğitim 3 - 4 yaşında başlıyor sübyan okulu diye bir şey var bunlar ana okulu ve öncesi çcouklara dini eğitim veriyorlar. İlkokula gelmiş çocuğun zaten beyni işlenmiş halde geliyor.

Sitelerde Paylaş

4. sınıfa giden kardeşimin kitaplarına bakarken din dersi kitabı gözüme çarptı.Açtım baktım . Şaşıp kaldım.Yok Hz . Muhammedin güzel ahlakı (Koskoca bir yalan) yok Allah'ın verdiği nimetlere şükretmeliyiz yok Allah temiz insanları sever yok Allah birdir . Yok işte Yüce Allah ... Adamların 4. sınıftaki çocuğa öğrettiklerine bakın yahu.

Bunda esas sasirilacak nokta bu derse "DiN DERSi" demeleri.

Dupeduz "Sunni Islam Propagandasi" dir bunun adi.

"DiN" dendiginde sadece Islam degil, diger dinler de vardir dunyada ve tarihte.

Onlardan da bahsedeceksin, o dinlerin tarihsel ve toplumsal sureclerinden, dunya goruslerinden, birbirleriyle olan iliskilerinden bahsedeceksin.

O zaman bu dersin adi "din dersi" olur.

Ha bire Muhammedin güzel ahlakı, Allah'in varligi, Islam, Kuran, namaz, dua, vs. diye yardirip gidersen, bu apacik bir Sunni Islam propaganadasidir.

Sitelerde Paylaş

Bugün Din Hocası (Müslüman Tabiki Kesinlikle Müslümandır) ile Konuştum. " "Din Dersi" Adını Verdiğiniz Dersinizde Neden Sadece Müslümanlık ve İslam, Peygamberin Güzel Ahlakı vs. İşleniyor? Diğer Dinler ve Ahlakı, İdeolojiler Neden Yok?" Dedim.

Aldığım Cevap "Din dersinde Azda olsa Diğer dinlerden bahsedilir veya edilmelidir. Ancak Gereksizdir.Din dersi İslam Kuralları Üzerine Oturtturulmuştur. Ülkede Müslümanlık ağırlıktadır." Gibi bir cevaptı.

Ama Genede Hocayı Suçlamam. Suç Sistemindir.

Sitelerde Paylaş

Kitabın tam adı "Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi." Ancak içeriğinin adıyla ilgisi yok. Tam anlamıyla Sünni İslam propogandası. İnanç alanına giren konular sorgulayıcı değil, doğruluğu kesinmiş gibi, telkin edici ifadelerle anlatılıyor.

Üstelik de uzmanlık gerektirirmiş gibi 4. sınıftan itibaren branş öğretmenleri görevlendiriliyor. Bazılarının da program dışına çıktıklarını basından izliyoruz. Bazen yazılı basında çıkan haberlerde, sünni inançtan farklı inanca sahip olanların bu derste aşağılandıklarını okuyoruz.

tarihinde muallim tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

4. sınıfa giden kardeşimin kitaplarına bakarken din dersi kitabı gözüme çarptı.Açtım baktım . Şaşıp kaldım.Yok Hz . Muhammedin güzel ahlakı (Koskoca bir yalan) yok Allah'ın verdiği nimetlere şükretmeliyiz yok Allah temiz insanları sever yok Allah birdir . Yok işte Yüce Allah ... Adamların 4. sınıftaki çocuğa öğrettiklerine bakın yahu.E o yaştaki çocuğa ne söylesen inanır elbet.Buna müdahale edemez miyiz ?Dilekçe falan yollayamaz mıyız?Ben kardeşimin bunları öğrenmesini istemiyorum.İleride çocuğum olacak belki.Tamam din dersine karşı değilim ama neden bu kadar erken veriliyor.Beyinlerini yıkıyorlar akıllı çocukların.Aklını köreltip ileride 'iyi ve güzel ahlaklı bir insan' yapacaklar.Çocukların hayatını zehir etmeye hakları yok.Ne yapabiliriz.Önümüzde genç beyinler gidiyor...

Bu felsefi ve sosyolojik anlamda bir "din kültürü" dersi değil resmen İslam propagandası...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...