Jump to content

ateistlerin cenazesi

Recommended Posts

• İleti 77
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

ölüp de pişman olmayan yoktur

ilahi ilaaayydaaa..

kaç kere öldün dirildin..

ya da kaç ölmüşte sonra dirilmiş insan tanıdın..

yoksa cinlerin mi var..

ölünce pişman olacaksınız ey ateistler..

kuranda öyle yazıyor..

e nerden biliyorsun kuranın doğru söylediğini..

e çünkü onu allahcan gönderdi ya ondan işte..

e kuranı allahcanın göndrdiğini nerden biliyorsun..

e kuranda ööle yazıyo ya..

:blink:

Sitelerde Paylaş
masrafı düşünme.senin cenazene 40 tane imam getirticem.her birii bi yandan kuranlar okicaklar.son muhteşem bi törenle gömüleceksin.bu kadar imamı görende senin çok müslüman biri olduğunu sanacak :lol: . sonra 40 ında filan mevlitler okutucam. ;)

ayeti kerime müslüman olmayanların ve münafıkların namazı kılınmaz diyor kardeşim şakada olsa garibanları umutlandırma herkes nasıl yaşarsa öyle ölür umarım ölünüz leş değilde cesed olur zira ikisi arasında çok fark var

Sitelerde Paylaş
ayeti kerime müslüman olmayanların ve münafıkların namazı kılınmaz diyor kardeşim şakada olsa garibanları umutlandırma herkes nasıl yaşarsa öyle ölür umarım ölünüz leş değilde cesed olur zira ikisi arasında çok fark var

Umarım cesedim bir leş olur onu mıncıklayanda sen... :lol: :lol: :lol:

Sitelerde Paylaş
Evet bende zaman zaman ölülerle muhabbet ederim. Benim konuştuklarım genelde ne aptalmışız bi arabın yalanlarına hayatımızı adamışız, bir kere geldiğimiz dünyayı bünyesini iktidar hırsı

bürümüş bir arabın yalanlarıyla harcadık, neden uyarmadınız bizi diye yakarırlar. Bu yüzden burada yazı yazıp insanların aynı hatayı yapmasını önleme çabasında küçük de olsa bir payım olsun diye

uğraşıyorum.

şaka şeyi seni..

bak seni hiç kaale almıyorum..

sinirlenmedim gerçekten

artık ateistlere sinirlenmiyorum..

uykuda olmalarına veriyorum herşeyi..

Sitelerde Paylaş
ilahi ilaaayydaaa..

kaç kere öldün dirildin..

ya da kaç ölmüşte sonra dirilmiş insan tanıdın..

yoksa cinlerin mi var..

ölünce pişman olacaksınız ey ateistler..

kuranda öyle yazıyor..

e nerden biliyorsun kuranın doğru söylediğini..

e çünkü onu allahcan gönderdi ya ondan işte..

e kuranı allahcanın göndrdiğini nerden biliyorsun..

e kuranda ööle yazıyo ya..

:blink:

miracdan bihaber insana mirac da anlatılmaz ama neyse..

ölünce görürsün..

pişman olup olmamayı..

hayatta yaptığı hatalarından hiç pişman olmazsan orada çok pişman olursun ona göre..

Sitelerde Paylaş
ilayyyda,

"inanıp inanmaman bana fayda vermez ama sana verir."

şu an inanmam sana bir fayda verecekmiş gibi konuşuyorsun bilmem farkında mısın? bu arada bana neden zarar versin?

bir de çok merak ediyorum neye dayanarak "ölüp de pişman olmayan yoktur" , "müminler kendinden üst manevi mertebedekileri görüp : "keşke daha çok kulluk etseydik" derler.imrenirler. kafirler ise keşke toprak olsaydık. keşke inansaydık vb.. laflarla pişman olduklarını söylerler.." gibi genellemeler yazıyorsun?

öncelikle şunu söyleyim eğer müslümansan seni bu söylediklerimin dışında tutuyorum.hadislere ve miraç hadiselerine bakmanı tavsiye ederim.

ateist isen kaynak vermem. versem de inanmazsın. buna gerek yok..

inanıp inanmamanda benim menfaatim yok yani benden sana zarar gelmez. iyiliğini düşündüğüm için böyle söyledim.

inanırsan ebedi senneti kazanırsın. inanmazsan Allah bilir ne olacağını. ve zarar edersin..

anladın mı

teşekkürler

Sitelerde Paylaş

ahahaha ! Ne şanslıyım...

Babam daha ölmedi ( Allah uzun ömürler versin :P ) ama vasiyeti için şunu düşünür.

-Sağlam olan bütün organlarım bağışlansın.

-Geriye kalan parçalarımı denize atın gitsin. Yeryüzü'nde yer kaplamak istemem.

Sanırsam değil garanti veririm benim cenazemde bu aşamalardan geçecek.

tarihinde nobodysfooll tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ateist babamın başına gelenler Türkiye'de ölen her ateistin başına gelmektedir.

Ateist ölür, Müslüman olur..

MÜSLÜMAN ANILAR....

BABAM...

Hep sertti,

Haşindi,

Ondan hatırladıklarım.

Gülümsemelerini,

Hemen hiç anımsamadığım....

Hep acıyı çağrıştırır,

Onunla ilgili anılar,

Çelişki doludurlar..

Belki de nedeni,

Sivri dili ve ağır elleridir..

Annemin hem boyun eğerek,

Koynuna aldığı,

Hem de birçok kereler,

İsyan ederek,

Yataktan attığı,

Bir insandır...

Son söz hep annemin olmuştur ama,

Onunkileri de yabana atmayalım,

Çünkü onlar da hep,

Dediğim dediktir,

Türünden önemsiz itirazlardır.

İnançsızlıktı,

İnancı...

Mantıktı,

Mantıksızlığı..

Severdi ama, hiç belli etmezdi,

Sevdiği gibi mi inanmazdı?

Yoksa, inanmadığı gibi mi severdi?

Hiç bilinmezdi....

Allah konusunda ise,

Kimseye taviz vermezdi.

İnanca yenilmedi babam,

İnançsız öldü...

Bilincini yitirdiği an,

Ateistliğini de yitirmişti,

İslam'ın elinde oyuncak oldu..

Musalla taşında yıkandı,

Cenaze namazı kılındı,

Müslüman usulleri ile defnedildi...

Ne acı !

Bir zamanların değerli adamı,

Bir ömür ateist yaşayan babam,

Öldü,

Müslüman oldu.....

HACI

Sitelerde Paylaş
Yaşarken sürüden olmadım ölüncede sürüden olmak istemiyorum, cesedimin yakılıp külerimi akdeniz'e atmalarını istiyorum.

Sana duymak istemeyeceğin bir haber..

Türkiye'de krematoryum yok..

Kimse senin cesedini yakıp, küllerini Akdeniz'e dökemez.

Benim en büyük korkum bir Türkiye ziyaretinde orada ölmek.

Öldükten sonra gömülmekten çok korkuyorum.

Böyle bir fobi de var yani..

HACI

Sitelerde Paylaş

Hacı, Türkiyede yasal olarak yakılmak yasaktır elbette. Ben yakınlarıma böyle bir vasiyet bıraksam onlarda cesedi gemiyle akdeniz açıklarına götürüp bir kayığın içinde yakar ve küllerde denize atılır.

Sitelerde Paylaş

Pek olası değil..

En iyisi vasiyetinde cesedinin İsviçreye gönderilmesini istemendir.

Tabii yalnız cenazen için bir banka hesabı açman ve masrafları daha önce karşılaman gerekiyor.

İsviçre'de cesedini yakarlar ve küllerini Türkiye'ye gönderirler..

Ancak o zaman evrenin ilk anlarında ve yıldızların merkezindeki fırınlarda yaratılan ve sonra bir araya gelerek seni oluşturan atom ve moleküllerin Akdenizin ılık sularında huzura kavuşabilir.

Sitelerde Paylaş
öncelikle şunu söyleyim eğer müslümansan seni bu söylediklerimin dışında tutuyorum.hadislere ve miraç hadiselerine bakmanı tavsiye ederim.

Hadislere bakarken şöylebir hadise rastladım..Sorayım dedim..Acaba hadisler uydurulmuş olabilirmi?

:)

-..Ebu’d- Derda:

--Abdullah ibn Mesûd “ Ve’l - leyli iza yağşa..”yı nasıl okuyor diye sordu.

Ben kendisine (Alkame)

-- “Ve’l leyli izâ yağşa ve’n -nehari izâ tecelli ve’ zekeri ve’l ünsâ”

şeklinde okudum.

Ebu’d- Derda:

--Vallahi Resûlullah beni böyle okutmuştur. Ben Resûlullah tan ağız ağıza böyle öğrendim dedi.

(Sahih- i Buhari, Ötüken yayınları, Mütercim, Mehmet SOFUOĞLU, cilt 8 B.1987 Kitabu Fedailü Ashâbi’n-Nebi Rivayet 82 s.3521)

Ebu Derda'nın (r.a.) rivayet ettiğine göre:

Alkame şöyle anlatır: Şam'a geldik. Yanımıza Ebu Derda geldi ve: İçinizde Abdullah'ın kıraati üzere okuyan bir kimse var mı? diye sordu. Evet benim, dedim. Ebu Derda: Şu Ve'lleyli iza yağşa ayetini Abdullah'ın nasıl okuduğunu işittin? dedi. ve'lleyli iza yağşa "ve'z-zekeri ve'l-unsa" şeklinde okuduğunu işittim. Ebu Derda: Vallahi ben de Allah Resulü'nün (a.s.) bu ayeti böyle okuduğunu işittim, fakat Şamlılar benim; "ve ma halaka'z-zekera ve'l-unsa" şeklinde okumamı istiyorlar. Ben ise bu hususta onlara uymam, dedi.

(Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 1364)

Şimdi Leyl suresinin ilk 3 ayetinin günümüzdeki mevcut Kuran dan latin harfiyle okunuşunu alıntılıyorum.

1-Velleyli iza yağşa.

2-Vennehari iza tecella.

3-Ve ma halekazzekere vel'ünsa.

Soru:Buharinin bu hadisine göre bu gün elimizde bulunan Kuran a eklememi yapılmış, Kuran korunamamışmıdır?

Sitelerde Paylaş
Yaşarken sürüden olmadım ölüncede sürüden olmak istemiyorum, cesedimin yakılıp külerimi akdeniz'e atmalarını istiyorum.

niye? toprak altında kalmaktan ya da kabir azabından mı korkuyorsun?

nerede olursa olsun cesedinin külleri ruh berzah alemini ve kabır azabını tadacaktır kıyamete kadar eğer isyan edenlerdense.......

Sitelerde Paylaş
Hadislere bakarken şöylebir hadise rastladım..Sorayım dedim..Acaba hadisler uydurulmuş olabilirmi?

:)

-..Ebu’d- Derda:

--Abdullah ibn Mesûd “ Ve’l - leyli iza yağşa..”yı nasıl okuyor diye sordu.

Ben kendisine (Alkame)

-- “Ve’l leyli izâ yağşa ve’n -nehari izâ tecelli ve’ zekeri ve’l ünsâ”

şeklinde okudum.

Ebu’d- Derda:

--Vallahi Resûlullah beni böyle okutmuştur. Ben Resûlullah tan ağız ağıza böyle öğrendim dedi.

(Sahih- i Buhari, Ötüken yayınları, Mütercim, Mehmet SOFUOĞLU, cilt 8 B.1987 Kitabu Fedailü Ashâbi’n-Nebi Rivayet 82 s.3521)

Ebu Derda'nın (r.a.) rivayet ettiğine göre:

Alkame şöyle anlatır: Şam'a geldik. Yanımıza Ebu Derda geldi ve: İçinizde Abdullah'ın kıraati üzere okuyan bir kimse var mı? diye sordu. Evet benim, dedim. Ebu Derda: Şu Ve'lleyli iza yağşa ayetini Abdullah'ın nasıl okuduğunu işittin? dedi. ve'lleyli iza yağşa "ve'z-zekeri ve'l-unsa" şeklinde okuduğunu işittim. Ebu Derda: Vallahi ben de Allah Resulü'nün (a.s.) bu ayeti böyle okuduğunu işittim, fakat Şamlılar benim; "ve ma halaka'z-zekera ve'l-unsa" şeklinde okumamı istiyorlar. Ben ise bu hususta onlara uymam, dedi.

(Sahih-i Müslim'deki hadis numarası: 1364)

Şimdi Leyl suresinin ilk 3 ayetinin günümüzdeki mevcut Kuran dan latin harfiyle okunuşunu alıntılıyorum.

1-Velleyli iza yağşa.

2-Vennehari iza tecella.

3-Ve ma halekazzekere vel'ünsa.

Soru:Buharinin bu hadisine göre bu gün elimizde bulunan Kuran a eklememi yapılmış, Kuran korunamamışmıdır?

kuran kıyamete kadar korunacaktır. o 3 madde zaten leyl suresinin ilk 3 ayetidir.. orada kıraat şeklini kastetmişler. ayetin arapca tecvid be kıraat şekliyle alakalı bu anlatılan hadiseler

vesselam

Sitelerde Paylaş

beni kadavara olarak bi hastaneye versinler.

yaşarken bi işe yaramadım,bari ölünce yarayayım. ;)

bi şartım var ama.

yeni yetme doktor adayları tıp ilminin gereği haricinde oramla burama tuhaf şeyler yapıp,

sonra da gülmeyecekler. :lol:

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...