Jump to content

HristiyanForum,KENDİNİ BİTİRMİŞ

Recommended Posts

Bayadır girmiyordum bugün gireyim dedim,baktım eskilerden kimse kalmamış üç beş tane kaliteli adam vardı onalarıda siteden kovup kaçırmışlar, kendilerince siteden adam kovup egolarını tatmin ediyorlar,yanlış yapıyorlar

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hristiyanforum saka gibi bir sey, eskiden mesaj yazdirirlardi ama her mesaj ancak "onaylandiktan sonra" yayinlanirdi sonra uye olunmadan foruma bile girilemez oldu son hali nedir bilmiyorum, rezalet, kalitesiz, fundamentalist hristiyanliktan baska hicbir goruse musade edilmeyen hatta katolik/ortodoks goruslere bile sansur vurulan bir forumdu zaten. Protestan fundamentalistlerin kendilerinin calip kendilerinin oynadigi ciddiye bile alinmayacak bir mekan...

Eskiden isamesih.org forumlari vardi admini Gokhan`di yanlis hatirlamiyorsam, kapanali cok oldu gerci, hristiyanlik konusunda en kaliteli ve en ozgur forumdu, hem mantikli hristiyanlar vardi hem de her turden gorusun tartisilmasina izin verilirdi oldukca da populerdi ziyaretci ve mesaj sayisi hayli fazlaydi, hakkin rahmetine kavusturuldu nedense... Su anda ciddi ve buyuk hicbir Turk hristiyan forumu bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş

Turk hristiyan forumlarinin %99`u protestan fundamentalist forumlardir cunku ancak protestan fundamentalistlerin ABD den gelen para kaynaklari saglamdir sadece musluman ve ateistleri degil genelde katolik ve ortodokslari da rahat yazdirmazlar, onlari hristiyandan bile saymazlar cunku, hatta "hristiyanlarla katoliklerin/ortodokslarin farklari nelerdir" seklinde basliklari falan vardir, dagdan gelip bagdakini kovarlar.

Protestan fundamentalist kiliselere gittiyseniz o kiliselerin toplanti salonlarindan farki yoktur iclerinde ruhsalliktan maneviyattan eser bulunmaz camiler bile bu tip toplanti salonu kiliselerinden daha bir maneviyat yukludur. (Katolik ve ortodoks katedrallerle protestan toplanti salonlarinin kiyas dahi kabul etmeyecegini soylemeye bile gerek yok)

Protestan kiliseleri eski bas Pastor Ilker Cinar`in da dedigi gibi "sov" mekanlaridir, kravatli sirin gorunmeye calisan "guler yuzlu" parasi yuklu miktarda ABD den gelen zengin pastor, insanlarin yanina gider sacma sapan birkac soz soyler insanlar bayilir ("kutsal ruh"un gucuyle) yerde gulme krizine girerler ama nedense, sov yaparlar, yalniz bir tek cocuklar bayilmaz nedense, herhalde kendilerine sov ve aktorluk ogretilmemistir ya da kutsal ruh cocuklari sevmiyor olacak ki onlari bayiltmiyor, genelde gitarli baterili rock havasinda sarkilar/ilahiler soylenir ve gencler protestan fundamentalizmine cekilmeye calisilir, oradaki insanlar genelde iki yuzludur samimi degillerdir, sadece maddi bir cikar icin orada gorev yapanlarin sayisi hayli fazladir. Gercekten de yurt disinda da hristiyanligin en buyuk dusmanlarina en sert hristiyanlik karsiti kitap yazanlarin durumuna bakin, cogu eski protestan pastordur. Hatta Hristiyan pastorken "aslinda bunlara inanmadigini ama maddiyat icin yaptigini" soyleyen protestan ex-pastor sayisi hic de az degildir.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

isamesih.org'un webmaster'i burada yazmıştı bir süre. Sağlam klavyesi vardı.. Ammavelakin insanın savunduğu fikirler çürük olunca fazla dayanamıyor. O da dayanamadı.. Onun gibi kendine güvenen başkaları da geldi, ama maalesef Hıristiyanlı idareli kullanamadığımızdan, hepsini kısa sürede kaçırttık. Yalnız hiç birini forumdan atmadık...

Sitelerde Paylaş

Hristiyan forumların sıkı bir sansür uygulamasının nedeni Müslümanların ahlaksızlığıdır.

Terbiyesiz, ahlaksız Müslüman trollar tarafından sürekli olarak taciz edilen bir forum varlığını sürdüremez.

Adamlar mecburen yalnız kendi aralarında tartışıyorlar. Forumlarını dışarıya açamıyorlar.

Hristiyanlıkta da sorun var elbette. Ama en büyük sorunları sayılarının az olması.

Ahlaksız Müslüman çoğunluk karşında direnmeleri çok zor..

Sitelerde Paylaş

Atılmış olmanın getirdiği kızgınlıkla yazıyor olabilirsiniz ancak verdiğiniz bilgiler pek doğru değil.

Siz başka bir türk hristiyan forumu ile karıştırıyorsunuz her halde. Hristiyan forum yönetiminde eskiden bulunan koyu protestanlar zaman içinde yavaş yavaş temizlendi. Şu anda katolik ortodoks anlikan moderatorler var, protestan teolog ve pastörler de var. Kendi yazilari ve bölümleri de var. Eski yazılara bakınca ben de sizin gibi düşünebilirim ancak siteye girip dikkatli incelememişsiniz. Yaklaşık 2-3 yıldır ortodoks ve katolik yöneticileri var. Kurallar da değişmiş: http://www.hristiyanforum.com/forum/forum-f62/forum-kurallari-t322608.html Hatta son dönemde özellikle katolik üyelerin mesajları daha çok görünüyor.

Şu anda bahsettiğiniz şekilde 2 tane daha forum var, tamamen protestan çizgide, birisinde aylardır mesaj yok, sadece kalvinist, diğeri ise kalvinist-karizmatik. Belki de o forumlardan birinden bahsediyorsunuz, ben karıştırmış da olabilrim.

isamesih.org admini de isamesih.org sitesinin bir misyona ait olmadığını, bu işi gönüllü yaptığını belirttiğini hatırlıyorum, Maria Tokmakçı diye türk ortodoks kilisesinden bir kız çıkıp domain kayıt bilgilerinde "Campus Crusade" misyonunun çıktığını gösterdikten sonra zannedersem ki ayrılmıştı.

Sitelerde Paylaş

Bu Hristiyan Forum'un kurallar sayfasını okudum da belki de Türkiye'deki en sıkı forum. İfade özgürlüğünün zerresi tanınmıyor. Kurallar bölümünde Hristiyanlıktan başka inancın tebliğ edilmesi yasaktır diye yazılmış. Hristiyan olmayan üyelerin mesaj yazma hakkının olmadığını söylemişler. Müslümanların hristiyan forumları sabote etme olasılıkları var. Ama ben kuralları okuyunca meselenin bu olmadığını anladım. Mesela ateist forumda her konuda, her üyenin yazma hakkı, kendi inancını nazikçe tebliğ etme hakkı var. Her zaman diyoruz ya, dini forumlar bizim burada teistlere gösterdiğimiz hoşgörünün 1/10'unu bile göstermiyor. İslamiforum bile Hristiyan forumdan daha rahat bırakıyor üyelerini. Hristiyanlar uyduruk inançlarının zedeleceneğinden korkuyorlar. Yazılı tarih geleneğine sahip bölgelerde yayıldığı için hristiyanlığın köklerini, İslam'ın köklerinden daha çok biliyoruz. Hal böyle olunca evrenin ve Dünya'nın sadece 6000 yaşında olduğunu iddia eden bu saçma dinin mensupları kaçıyorlar. Müslümanlar en azından kıvırıyorlar. Hristiyanlık daha naziktir ama bilim düşmanlığını körükleyen arkaik bir dindir. Amerikan Evangelist dernekleri eski başkanı TED HAGGARD'ı biliyorum. Richard Dawkins'in bir belgeselinde onunla tartışmıştı. Sabrıyla bildiğimiz Dawkins'i bile çileden çıkarmıştı. Önlerinde kravatlarıyla sırıtan evangelican pastorlardan hiç hoşlanmam. Kaçıyorlar çünkü dünyanın 6000 yaşında olduğuna, dinozorların insanlarla beraber yaşadığına, küresel bir tufanın olduğuna, nuhun gemisi saçmalığına, ölen adamın yeniden canlanmasına inanan kişilerin inancını dümdüz ederiz biz. Müslümanlardan değil bizden korksunlar. Neyse ki Avrupa'da din eriyor. İnançsızlık oranı Fransa'da %45, İngiltere'de %50, İsveç'te %85 olmuş. Hristiyanlık da eriyor.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Atılmış olmanın getirdiği kızgınlıkla yazıyor olabilirsiniz ancak verdiğiniz bilgiler pek doğru değil.

Atılmış olmanın getirdiği kızıgınlık mı? Hadi canım... Ben atılmaya değil, kızsam kızsam Hıristiyanların asırlardır din ayağına yedikleri boklara, yaptıkları mezalime, işledikleri haltlara kızarım. Yazacaklarımı da kapı gibi, çok daha fazlak izleyeni olan Ateistforum'da özgürce yazarım...

Sitelerde Paylaş

Hristiyanlık kadar sevgi ve fedakarlık üzerinde duran başka bir din var mı? Birkaç hristiyanın forumlarda ve kiliselerde yaptıkları yüzünden bütün hristiyanları öyle sanmayalım

Sevgi ve fedakarlık mı?

Haçlı seferlerindeki hunhar katliamlarda, yağma ve talanlardaki sevgi mi?

Engizisyon mahkemelerinde katlettikleri yüzbinlerce insanın sevgisi mi?

Cadı avları mıdır o sevgi ve fedakarlık?

Yakılarak öldürülen Jeanne Dark sevgisi mi yoksa Giardano Bruno sevgisi mi?

Sitelerde Paylaş

Sevgi ve fedakarlık mı?

Haçlı seferlerindeki hunhar katliamlarda, yağma ve talanlardaki sevgi mi?

Engizisyon mahkemelerinde katlettikleri yüzbinlerce insanın sevgisi mi?

Cadı avları mıdır o sevgi ve fedakarlık?

Yakılarak öldürülen Jeanne Dark sevgisi mi yoksa Giardano Bruno sevgisi mi?

incil`de varmı peki bunlar? Yoksa sana tokat atana diğer yanağını çevir mi deniyor siz hiç incil okudunuz mu?

Sitelerde Paylaş

BÖYLE SİTELERE MARJİNAL KALMAYA MAHKUMTUR,ADMİNLERİNİN PARANOİD ŞİZOFRENİ OLMASINDAN ŞÜPHELENİYORUM,İSRAİL ÜLKESİ GİBİ BİR SİTE,

BİR İŞ YAPIYORSAN ÇIKAR SAVUNURSUN, SORSAN İSA UĞRUNA ÖLÜR ,İSA BİZİ KORUR DER AMA ,HALA PARANOİD ŞİZOFRENİK HEZEYANLAR YAŞAR,GÖLGESİNDEN KORKUYOR ADAMLAR,

Sitelerde Paylaş

Luka: 19/27: “Lakin üzerlerine kral olmamı istemeyen o düşmanlarımı buraya getirin ve dizlerimin önünde kılıçtan geçirin.''

Onu diyen isa değil isanin anlattığı hikayedeki meseldeki bir kral incili kendin okumadığın sadece sağdan soldan ayet copy paste ettiğin çok açık

tarihinde melisa83 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hristiyanlara laf yok ben seviyorum onları. :)

Hristiyanları ben de severim. Benim karşı olduğum hristiyanlar değil hristiyanlık dininin kendisi. Yoksa müslümanları da severim. Gerçek hayatta arkadaşlarım ve ailem müslüman. :)

Sitelerde Paylaş

Onu diyen isa değil isanin anlattığı hikayedeki meseldeki bir kral incili kendin okumadığın sadece sağdan soldan ayet copy paste ettiğin çok açık

Bu aslında tuzaktı. Bu ayeti aylardır yapıştırırım ve çoğunluk yutar, yutmayanlar da senin söylediğini söyler. Ben Hristiyanlık dinine mensup insanlardan nefret etmem. Ben hristiyanlık dininin kendisini sevmiyorum.

Bir dini sevmemem ona inananları sevmeyeceğimi göstermez. Örneğin ben forumdaki en sağlam İslam karşıtı yazarlardan birisiyim ama müslümanların hepsinden kişi olarak nefret etmiyorum. Arkadaşlarınm ve ailem müslüman.

Yeri gelince dinleri de eleştireceğiz. Günümüzdeki Hristiyanlık İslam'a göre elbette iyi durumda ama gerçekleri perdelediği için dinin kendisine karşıyım. Bak inananlara değil dinin kendisine.

ABD batının en dindar ülkesi. Hristiyanlığa göre evren yalnızca 6000 yaşındadır. M.Ö 4004 yılında 6 günde yaratılmıştır. Amerikan halkının %45'i bu yalanlara inanıyor. Big-bang yoktur bile diyorlar.

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

incil`de varmı peki bunlar? Yoksa sana tokat atana diğer yanağını çevir mi deniyor siz hiç incil okudunuz mu?

Kitab-ı Mukaddes'te sürüsüne bereket.

İstersen sıralayayım.

Yoksa sen Kitab-ı Mukaddes'e, Eski Ahid'e değil, sadece İncil'e mi inanıyorsun?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...