Jump to content

inanc gerçekten nedir ?

Recommended Posts

bugün sema var sema var

akla veda var veda

arkadaşlar akla gerektiğinde veda edebilmekdir inanç insanın aslına dönüşüdür ...

Allaha şükürler olsun ben bu inanca arayışıma kavuşdum .......

artık müslüman olarak kendimi tanımlayabiliyorum ....umarım dinim imanım Allah tarafından da kabül görür

beni inancıma kavuşturan mevlana celaleddin rumiden ,tasavvufun içinde ki tüm dervişlerden,bilgisi ilmi ile beni islamiyete yaklaştıran tüm müslüman dini bütünlerden Allah razı olsun.....

Allah bu yolda kaybolduğumda işlediğim günahları affetsin

Özellikle bu sitede kayıp olduğum geçmiş zamanlarda yazılan günah dolu tüm yazılarımdan dolayı herkesden özür diliyor Allahdan af diliyorum

kayıp olduğum zamanlarda inanca dair yazılan tüm ifadelerimden dolayı üzüntü ve esefle geçmişimi anıyorum ateist forumda yazdığım onca yazıyı düzeltmem mümkün değil, yinede eğer yaşadıklarımsa beni ben yapan bugünkü inancıma kavuşmamı sağlayan geçmişimden de utanmıyorum....

inanç kapısını burda olan olmayan herkesin aralamasını allahdan dilerim .....

gerçek inanç hakkında yazmak isteyenlerle birlikte bu inanç kapısının aralandığı bir forum başlığı açmak nasip olduğu için şükürler olsun Allaha

inşallah kapıdan geçenler, geçmek isteyenler, geçmek istemeselerde saygı duymayı bilenler ile, karşılıklı anlamlı bir paylaşım yaşarız

hepinize hayırlı düşünceler....

gönül sohbetleri dileği ile mevlana celaleddin rumiden yapacağım bir alıntıyla yazdıklarımı bitirmek istedim.....

dostum ben senim

sen de bensin

beri gel beri

daha da beri

değil mi ki sen bensin

bende senim

peki nedir

bu senlik benlik

Sitelerde Paylaş

Neden dolayi ateist olmustun? sonra hangi kerameti gördünde, tövbe edip müslüman oldun?

Her halde, bu yilin modasi ateist olmak diye ateizme gecmedin.

Akp iktidarda, bende devletin bir kösesini kapayim diyede müslüman olmamisindir.

O halde, seni yeniden islama döndüren sey nedir? Yeniden islama döndüren sey her ne ise, ateist olurken o seyden bihabermiydin?

Sitelerde Paylaş

Borderline kisiliklerde cok gorulen seyler bunlar...2-3 kere gidip gidip gelmeler, budizm diye Tibete, *** diye Pennsylvania' ya gitmeler. Fazlasiyla hassas , kirilgan, duyarli bunyeler devamli bir varolus sorunsali yasayip bazen de bunalinca boyle sarsiliyor. Fazla hassasiyetten oluyor bunlar. Ateistin de fazla hassas olani 7/24 kafayi buna yorup devreleri yakabiliyor. Fazla abartmamak gerek. Olum , agir hastalik, ciddi maddi manevi krizler savurabilir insani. 12 Eylul sonrasi dine sarilan cok "Marxist" gordum. Niye marksistti niye dindar oldu ? Surekli bir etiket ve bir aidiyet arama bir cemaate ait olma ihtiyaci duyanlar da var tabii. Ne bileyim İnsan denen primat iste...

Sitelerde Paylaş

Ateistlerde bir O kadar Paronaid oluyor.Her saman altında buzağı arıyor.:) Bununla beraber Manik Depresifli olanlarıda çok fazla.Dokunamıyorsun bile bazen, resmen saldırganlaşıyor.Bir de Şizofrenik Vak2a lar var.Hayali kimliklerde dolaşıyorlar.Ateist mi değil mi belli değil.Anlayacağınız durum vahim... :lol:

Sitelerde Paylaş

Sonucta herseyin temeli bilinc ve farkindaliga dayanir. Bilincli ve bilgili/algili yapilmayan hic bir "degisiklik" kalici degildir.

Toplumumuz cesitli nedenlerden, dusunce ve dusunme "fakiridir." Tum degisimler, genelde kulaktan dolma bilgilerle, bir heves ve macera ugruna ya da sirf karsi cikmak ve/veya red etmek icin yapilir, yani dusunsel degil; duygusaldir.

O yuzden de cagi yakalayamaz, neyin ne oldugunu, neden o oldugunu bilmez ve algilayamaz. Sadece "ben ..istim" demekle oldugunu zanneder. Ondan sonrabilincsiz ve bilgisiz istini savunuya ve karsi tarafa da saldiriya yonelir.

Kisaca bilgi sahibi olmadan fikir degistirir.

Ne zaman kendi ile hesaplasma donemine girer, ne zaman bu hesaplasmada "korku" baslar, ne zaman bu hesaplasma da, inanc dusunceye duygu akila "ustun" gelir; iste o zaman tum degisikligin, savununun v.s. sadece agizdaoldugu ve beyinde olmadigi algilanir.

Ayrica beyni bilimsel degil de, inancsal sorular soran ve cevaplar arayan kisilerin, agiz olarak inanctan "kurtulduklari" ama beyin olarak kurtulamadiklari ortaya cikar.

Iste bu nedenden,herseyin temeli; bilgi, bilic farkindalik ve bunlarin getirdigi alginin sorgulamasidir. Iste bilincsiz temelde, bu sorgulama degisimden once degil, sonrayapilir. Cunku agiz degisse bile, beyin degismemistir, dusunce ve dusunme degismemistir.

O yuzden de "sasacak" bir sey yoktur. Cunku beyin kendini rahatlatmak zorundadir. Bu zorunluluk bilincaltindan zorlar ve sonra da bilince cikar.

Sitelerde Paylaş

Fark edebilmek için fark ehli olmak gereklidir.İnsanın bir konuyu fark edebilmesinin ilk şartı o konuya ilgi duymasıdır.Kişi ilgi duyduğu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır.Bilgi sahibi oldukça tanır ve tanıdıkçada ilgisini kaybeder.

:lol:

Sitelerde Paylaş

Fark edebilmek için fark ehli olmak gereklidir.İnsanın bir konuyu fark edebilmesinin ilk şartı o konuya ilgi duymasıdır.Kişi ilgi duyduğu hakkında bilgi sahibi olmaya çalışır.Bilgi sahibi oldukça tanır ve tanıdıkçada ilgisini kaybeder.

:lol:

Ilk basta ilgi degil, bilincli olarak o konu hakkinda sorun yasamak, zarar gormek, yada rahatsizlik duymaktir. Bunlardan biri ya da hepsi olmadan, fark edim mumkun degildir. Buradaki sorun da, fark edilenin karsisina gecmektir. Halbuki olmasi gereken, sorunun algilanimlasi ve bilince cikmasidir. Cunku algilanmayan sorunun "cozumu" sorunun kastmerlenerek devamidir.

Iste bu temelde de sadece ilgi degil, etki ve onem devrededir. Yani inancin, akilci tatmin ve merakjinin yerini; ilgi, etki ve onem almistir.

Kisaca burada kisinin kendisine ogretileni, uygulamasi, ya da karsi cikmassi yerine; ogretileni bilmeye tasimasi, ve bilmek icin sorgulamasi, kisaca ona verilen degil; "kendi mali" yapmasidir.

Sitelerde Paylaş

bugün sema var sema var

akla veda var veda

arkadaşlar akla gerektiğinde veda edebilmekdir inanç insanın aslına dönüşüdür ...

artık müslüman olarak kendimi tanımlayabiliyorum ....umarım dinim imanım Allah tarafından da kabül görür

beni inancıma kavuşturan mevlana celaleddin rumiden ,tasavvufun içinde ki tüm dervişlerden,bilgisi ilmi ile beni islamiyete yaklaştıran tüm müslüman dini bütünlerden Allah razı olsun.....

Özellikle bu sitede kayıp olduğum geçmiş zamanlarda yazılan günah dolu tüm yazılarımdan dolayı herkesden özür diliyor Allahdan af diliyorum

kayıp olduğum zamanlarda inanca dair yazılan tüm ifadelerimden dolayı üzüntü ve esefle geçmişimi anıyorum ateist forumda yazdığım onca yazıyı düzeltmem mümkün değil, yinede eğer yaşadıklarımsa beni ben yapan bugünkü inancıma kavuşmamı sağlayan geçmişimden de utanmıyorum....

gerçek inanç hakkında yazmak isteyenlerle birlikte bu inanç kapısının aralandığı bir forum başlığı açmak nasip olduğu için şükürler olsun Allaha

inşallah kapıdan geçenler, geçmek isteyenler, geçmek istemeselerde saygı duymayı bilenler ile, karşılıklı anlamlı bir paylaşım yaşarız

gönül sohbetleri dileği ile mevlana celaleddin rumiden yapacağım bir alıntıyla yazdıklarımı bitirmek istedim.....

dostum ben senim

sen de bensin

beri gel beri

daha da beri

değil mi ki sen bensin

bende senim

peki nedir

bu senlik benlik

Eğer bu fake değilse gerçekten çok sevindim kardeşim senin adına ve tüm islam alemi adına..

Aramıza hoşgeldin..Rabbim diğer yoldan sapmışlara da hidayet verir inşaALLAH..

Sitelerde Paylaş

Trollük olabilir. Ateistin yeniden müslüman olması, bir hurda yığınının içindeki Boeing 747'ye ait parçalar ve elektrik devreleri karışımının rüzgarla birdenbire uçağa dönüşmesinden daha olanaksızdır.

tarihinde TheQuestioningman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Trollük olabilir. Ateistin yeniden müslüman olması, bir hurda yığınının içindeki Boeing 747'ye ait parçalar ve elektrik devreleri karışımının rüzgarla birdenbire uçağa dönüşmesinden daha olanaksızdır.

Vay be evrim teorisini altüst ettin..helal olsun sana.. ;)

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

bugün sema var sema var

akla veda var veda

Allah(c.c.), gül kokulu cennetine girmeyi nasib eylesin güzel kardeşim. Ateistler Allah'ı kalblerini mühürlemekle güya suçluyor. Bak görüyoruz ki Allah, Hak yolu arayanların kalbini gevşetiyor. İhtida vak'an hayırlı olsun. :)

Sitelerde Paylaş

Allah(c.c.), gül kokulu cennetine girmeyi nasib eylesin güzel kardeşim. Ateistler Allah'ı kalblerini mühürlemekle güya suçluyor. Bak görüyoruz ki Allah, Hak yolu arayanların kalbini gevşetiyor. İhtida vak'an hayırlı olsun. :)

Allah Yok Diyoruz Sen Hala Neden Bahsediyorsun!

ALLAH DENEN PERİ MASALI DIR! ALLAH YOKTUR NOKTA!

ONUN KUTSAL KİTABINI YAKARLARKEN O NERDEYDİ?

tarihinde Vision tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Allah Yok Diyoruz Sen Hala Neden Bahsediyorsun!

Muhkem veriye varmak ancak isbatla makbuldür. Allah'ın olmadığını da nereden çıkardınız? Elinizde deliller mi var? Tüm canlılar Allah'ı tesbih eder.

tarihinde Sea Effect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Muhkem veriye varmak ancak isbatla makbuldür. Allah'ın olmadığını da nereden çıkardınız? Elinizde deliller mi var? Tüm canlılar Allah'ı tesbih eder.

Yokluk İsbat Edilmez ABE CAHİL!

Varlık İspat Edilir ! Allah var diyen Sizlersiniz! İddiasını kanıtlamak Zorunda Olan Sizlersiniz. Elinizde Ne Delil Var? Bütün Canlıların Allah'ı Tespit Ettiği Saçmalığını Ney Kanıtlıyor?

Ben 10000 Kafalı Dev Hipopotam Var Diyorum . Sen Yokluğunu Mu İSpat Edeceksin? Yoksa Ben Varlığını mı?

Sitelerde Paylaş

Dinlere inandığım zamanlar korku, güvensizlik ve doğduğum için neredeyse kendimi suçlu hissetmeme sebep olmaktan başka bi' şey vermedi bana. Artık kendime saygı duymam için mastürbasyon yaptığımda cehennemde yanacağımı söyleyen bir dine ihtiyacım yok, kendime saygı duymam için kendi dinimden olmayanları öldürmem gerektiğini söyleyen bir dine de ihtiyacım yok. Bu tür safsatalara meyleden şakirtlereyse hiç saygım yok!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...