Jump to content

Ateizm Ve Özgürlük

Recommended Posts

Biz ateistler her zaman müslümanlar tarafından anlaşılamadığımız yönünde dert yakınıp duruyoruz, sürekli bu konuda başlıklar açılıyor hatta burada. Peki ya biz müslümanları anlayabiliyor muyuz?

en basitinden türban takan bir bayana etmedik laflar, türlü türlü hakaretler ediliyor burada, bize benzemeyen, bizim gibi düşünmeyen, bizim gibi giyinmeyen, bizim gibi sakal bırakmayan vs. insanlara karşı nefret kusuluyor her platformda. Özgürlük denilen şeyi sadece biz kendimize mi istiyoruz? Biz süperiz, mükemmeliz onlar hep tükaka, hep kötü. Değil mi?

Tamam inanmıyoruz da bu öfke niye? Bu kadar öfke kusup birde müslümanlar tarafından anlaşılmayı beklemek abeslikten başka bir şey değil.

Eğer bu ülkede gerçek bir özgürlük olacaksa bu hepimiz için olmalı. Bunu anlamamak için kör olmak lazım.

Biz adamlara hoşgörü göstermiyoruz ama hoşgörü bekliyoruz.

benciliz vesselam.

tarihinde maskeli adam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Biz ateistler her zaman müslümanlar tarafından anlaşılamadığımız yönünde dert yakınıp duruyoruz, sürekli bu konuda başlıklar açılıyor hatta burada. Peki ya biz müslümanları anlayabiliyor muyuz?

en basitinden türban takan bir bayana etmedik laflar, türlü türlü hakaretler ediliyor burada, bize benzemeyen, bizim gibi düşünmeyen, bizim gibi giyinmeyen, bizim gibi sakal bırakmayan vs. insanlara karşı nefret kusuluyor her platformda. Özgürlük denilen şeyi sadece biz kendimize mi istiyoruz? Biz süperiz, mükemmeliz onlar hep tükaka, hep kötü. Değil mi?

Tamam inanmıyoruz da bu öfke niye? Bu kadar öfke kusup birde müslümanlar tarafından anlaşılmayı beklemek abeslikten başka bir şey değil.

Eğer bu ülkede gerçek bir özgürlük olacaksa bu hepimiz için olmalı. Bunu anlamamak için kör olmak lazım.

Biz adamlara hoşgörü göstermiyoruz ama hoşgörü bekliyoruz.

benciliz vesselam.

Senin de maskenin altında ne olduğunu anlamamak için ahmak olmak lazım...

Sitelerde Paylaş

sonradan ateist olan hiç kimse bole bır konu açmaz.

en basitinden bas ortulu kadına ne hakaret edılıyorsa az bıle.

Evet, serserinin biriymissin. Yazik.

Fikirlere kufredebilirsin belki, ama insanlara sinirsizca hakaret etmek seni okuzun en onde gideni yapar sadece...

Sitelerde Paylaş

sonradan ateist olan hiç kimse bole bır konu açmaz.

en basitinden bas ortulu kadına ne hakaret edılıyorsa az bıle.

Ben de ateistim ama terbiyesiz değilim... Burada yazan makul insanların amacının hakaret etmek değil sadece sakince eğitmek ve aydınlanma yüzyılı anlayışını yaymak olduğuna inanmak istiyorum... Hakaret edersek, eleştirdiklerimizden ne farkımız kalır ki?

Sitelerde Paylaş

Evet, serserinin biriymissin. Yazik.

Fikirlere kufredebilirsin belki, ama insanlara sinirsizca hakaret etmek seni okuzun en onde gideni yapar sadece...

bırazdaha nasiat versen ebeme kadar incektin heralde :)

ama ne guzel gerçekleri soyluyorsun.

bende gerçekleri soyluyorum sadece.

bu arada haklısınız kusura bakmayın madorator mesajlarımı sılerse sevınırım.

tarihinde serseri003 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ben forumda bırkac gunden berı varım genelde ne dedıgını bılen oturaklı yazılar yazan arkadaslar var ama aralarda sesı cok cıkan arkadaslarda var, yanı ınsanları rencıde edercesıne onları uzaklasmasını saglayacak yorumlar olmuyor deıl. Konuyu acan arkadas dogru solemıs bıraz daha anlayıslı cevaplar verılmelı. Dunya varolmus bır gızem. Ve bu gızeme herkes yorum yapmıs kımısı dın yapmıs kımısı hayat felsefesı ama gercek olan bırsey var, hurafe ve masallardan arındırılmıs bır dunya gercegı ıste bunu gerceklestırmek ıcın ugrasmalıyız. Yıllardır ıcımde bırıken dusuncelerımı burada aktardıgıma o kadar mutluym kı ama bunu kımseyı rencıde etmeden gerceklestırmeye calısıyorum

Sitelerde Paylaş

Maske konusu bir yana ama, ima edilen başlık konusunda haklı görüş var.

Ben başlığı "örtü" ismiyle görmüş ve öylesine göz atmıştım. Meğer başlık ismi felaketmiş, sonradan müdahale edilerek değiştirilmiş.

Genelleme yapmak doğru değil ama bazan ateşli tartışma olsun diye tahrik edici şekilde yazanlar çıkıyor.

Teist birinin mesajına gereksiz yere hakaretvari ve sert çıkışlar olabiliyor. Bunlar doğru değil.

Bu tavırlar cesaret kırıcı olur ve izleyen kişi üye olacağı varsa olmaz, yazacağı varsa yazmaz. Seviye şart!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...