Jump to content

Kadınlar neden açık giyinir?

Recommended Posts

zaten işin özünde dekolte denen olay kadını metalaştırmaktan, ilkel hayvani düzeydeki ihtiras ve güdülerin "modernite maskesi" ile kılıflanmasından başka birşey değil. kadının edepli giyinmesi, kadın-erkek ilişkilerini bu ilkel hayvani düzeyden bir üst basamağa çıkarmak için gerekli. bu aynı zamanda zihinsel uyum ve beğeniyi, fiziksel şekilci beğeninin üstüne çıkartacağı için toplumun ve insanlığın kalitesini de arttıracaktır.
Sitelerde Paylaş
  • İleti 55
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Dostlar, konuyu başlatan arkadaş, aslında yanlış bölümü seçti.

Onun soruşundaki amaç, açık-saçık giyinmenin psikolojik veya sosyalpsikolojik sebeplerini araştırmaktır.

Siz de kendinizce yanıt arayacak yerde, birbirinize yükleniyorsunuz. B)

Sitelerde Paylaş

Değil mi ya! Dileyen Sümer fahişesi gibi giyinir, dileyen de Müslüman kadını gibi giyinir, öyle değil mi? :)

Bunu üstte yazdım ama kadını fahişe gören zihniyete göre Türbanlı gezmelidir.

tarihinde Numa Pompilius tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendisini fahişe olarak görmeyen kadın, örtülü gezmesi gerektiğini düşünüyor olabilir mi?

Kocasının kıskançlığını gidermek değil de tanrısının emrini yerine getirmek için olabilir mi?

Kocasının ya da tanrısının isteği değil de kendisinin korunması için olabilir mi?

Bir et yığınından ibaret olmadığını, kendisini pazarlanacak bir meta olmadığını düşündüğü için olabilir mi?

Örnekler çoğaltılabilir...

Sitelerde Paylaş

@özgür beyin

"Umutsız Kadınlar" dizisinden bir oyuncu basına şuna benzer bir beyanda bulundu: "Ufak tefek flörtler, mevcut olan bir ilişkiyi zedelemez."

Bizim milleti bilmemek namümkün. Gazetelerdeki yorumları pokuyunca, insan insanlığından utanıyor.

Efendim, zihniyeti, giysisinden beliymiş! Efendim, bu yaptığı itiraf, onun tam tahmin ettiğim kişi olduğunun delilişdir!

Daha neler, neler!

Ben de kafamı sallıyoum.

Söz konusu oyuncuya ben canımı emanet ederim. O, özü-sözü bir olan bir insan.

Onunla uçurumun kenarında olsam, yine de kendimi onun eline teslimn ederim. Çünkü o gerçek bir gerçekçi. Yalanı olmaz!

Dürüst!

Sen bu gibi insanlara fahişe muamelesi yapıyorsun!

Gelelim senin övdüğün o çoooook değerli türbanlılara.

Onlara günahımı bile emanet etmem! Onları görünce, "Bu tutucu kesim acaba "fahişe" kavramından ne anlıyor?" diye düşünmek benim hakkım.

En güvenilir diye tahmin ettiğin o "namuslu" hanımefendileri ben çoooooooook iyi bilirim!

Şimdi anlatmaya başlamayayım!

Bana inanabilirsin!

Sitelerde Paylaş

Bu eleştiri çok yapılır ama haksızdır. Bir kadının bunu bilmesi gerekirdi. Dar mini etekler oturup kalktıkça yukarı toplanır. Mecburen çekecek, iç çamaşır markası reklamı yapmamak için. Kuraldır: Ne giyersen giy, alt iç çamaşır görünmemeli. Bunun en garantili yolu da bacak bacak üstüne atmaktır.

Ben millet şeyini göstersin demedim!Yanlış anlamışsıın efe!Bacak bacak üstüne atılır elbette ama ayaktayken bile ikide bir etek çekiştirilmez,Sibel Can gibi.....Bir kadına nasıl giyinip davranacağını öğretecek kadar kendine güvenen biri,o eteği giyen kadının da kendine güvenmesi gerektiğini demek istediğimi anlamalıydı..

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kendisini fahişe olarak görmeyen kadın, örtülü gezmesi gerektiğini düşünüyor olabilir mi?

Kocasının kıskançlığını gidermek değil de tanrısının emrini yerine getirmek için olabilir mi?

Kocasının ya da tanrısının isteği değil de kendisinin korunması için olabilir mi?

Bir et yığınından ibaret olmadığını, kendisini pazarlanacak bir meta olmadığını düşündüğü için olabilir mi?

Örnekler çoğaltılabilir...

Kimsenin bir bok düşündüğü yok bir deli kuyuya taş atıyor takipçileri uyguluyor , olan bu. :lol:

Sitelerde Paylaş

HER KADIN GİYİNMEZ ÇÜNKÜ AÇIK GİYİNEN KADIN KENDİNE GÜVENMEYEN KADINDIR KENDİNE GÜVENEN KADININ AÇIKLIKLA İŞİ OLMAZ AKSİNE KAPALI GİYİNMEK DAHA AKILLICA BİR İŞTİR ÇÜNKÜ OLABİLDİĞİNDEN DAHA ÇOK MERAK UYANDIRIR :) HAYDİ HEP BİRLİKTE AKILLICA KAPANALIM :D

Sitelerde Paylaş

HER KADIN GİYİNMEZ ÇÜNKÜ AÇIK GİYİNEN KADIN KENDİNE GÜVENMEYEN KADINDIR KENDİNE GÜVENEN KADININ AÇIKLIKLA İŞİ OLMAZ AKSİNE KAPALI GİYİNMEK DAHA AKILLICA BİR İŞTİR ÇÜNKÜ OLABİLDİĞİNDEN DAHA ÇOK MERAK UYANDIRIR :) HAYDİ HEP BİRLİKTE AKILLICA KAPANALIM :D

Öncelikle büyük yazmamalısın. Forumda Bağırmak anlamındadır.

Tam tersi açık kadın kendine tam güvenir. Doğal görünümüne ve kendi ile barışık olmayanlar çıklak dolaşamaz (Yada kültüründe yoksa) . Kapalı giyinmek yerine göre merak uyandırır yerine görede iğrendirir. Bu görecelidir.

Sitelerde Paylaş

Öncelikle büyük yazmamalısın. Forumda Bağırmak anlamındadır.

Tam tersi açık kadın kendine tam güvenir. Doğal görünümüne ve kendi ile barışık olmayanlar çıklak dolaşamaz (Yada kültüründe yoksa) . Kapalı giyinmek yerine göre merak uyandırır yerine görede iğrendirir. Bu görecelidir.

Tamam bağırmıyorum :) bağırmadımda zaten herkes düşüncesinde özgür benim görüşüm budur. bana göre kendine güvenen kadın giyimine açık olsun diye özen göstermez o her haliyle iddalıdır:) açıklık bence güvensiz duygu halini ele almış kandırmaca bir oyundur dikkat ediyorumda nerde çirkin kadın varsa açıklıkla ön plana çıkmak çabasında oluyorlar :)

Sitelerde Paylaş

Her şeyin bir ölçüsü vardır.Kapanmak açılmak gibi tanımlamalar bile ilkelce.Çok açık giyinmek garipse,sıkıca örtünmek de anormaldir,bunu kabul etmeden ahkam kesmeyelim.Evet kendine güvenen açılır da saçılır da ,ama açtığı şeyi kapatmaya çalışırsa komik olabilir işte.Açmayı abartırsa teşhirciliğe girer , bu da kendine güven değil ,güvensizlik anlamına gelir.

Bir de kapanan güvensizler var,hem kapanır hem açıkdan daha fazla süslü püslü dolaşır etrafta.Buna kısaca kadın doğası diyemezsiniz,çünkü Allah adına kapanıyorsa dünya zevkinden vazgeçmesi gerekirdi,ama hiç bir isteklerinden vazgeçmedikleri gibi maşallah Allah verdikçe veriyor onlara...

Her dişi sineğe bakan erkeklerin bu konularda ağzını açmaması gerekir.. :huh:

Sitelerde Paylaş

Bir kadına nasıl giyinip davranacağını öğretecek kadar kendine güvenen biri

Sibel Can ne giyiyor bilmiyorum da, etek darsa yürürken de yukarı toplanır.

Benim söylediğim, kısa ve dar giyince çekmek ve düzeltmek zorunludur. Bu da artık kıyasıya eleştirilir, "çekmeyle uzamaz" diye alay konusu yapılır. Yani kadınların böyle bir ikilemi var, güzel görünmek ve eleştiri almamak arasında kalma şeklinde. Yani, sonuçta sen de haklısın tabii... En iyisi böyle abartılı şeyler giymemek. Mecburen çekiştiriyorlar ve tabii hoş görünmüyor bu davranış...

Sitelerde Paylaş

>> Brain Damage Konuyu öyle bir açmışşsınki kadınlar niye açık giyinir demişin lise çocuklarını örnek vermişin.

Diyeceği o ki evrim ve hormonlar harekete geçti ise sana her şey güzel gözükür mesela neandartal kadınlar erkekler çok mü güzeldi yakışıklı idi diyebiliriz.

Kadının şıklığınına gelirsek mini etek giyen bir kadın o eteği çekiştirse onun bittiği andır ne karizma kalır ne sıklık basenleri kalın olan bir kadın dar bir etek giyerse kumaş yukarı atacaktır, tabi kumaşın türüde önemli bazı kumaş kendini yukarı atar tehlikelidir. Bazısı daha kontrol edilebilirdir.

Kısa etek üst tarafı kapalı vatkalı bluz tarzı giysi ile uzun trençkot veya pardesü kadını çok karizma gösterir. Hem alttan hem üstten abartılı açıklık çok itici olur bu başka bir şey olur. Aynı şekilde kolları omuzları kötü olan bir kadın kalkıp alt tarafı kapalı üstü straplez bir elbise giyerse buda facia olur.

Moda yorumu gibi oldu ama en iyisi insanın kendini bilmesi ve kendine yakışanı giymesi. B)

Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...

Açık giyinme geçmişte de vardı ama o zamanki psikoloji nedir bilmiyorum. Günümüz için konuşursak daha çok sermaye ve tüketim sağladığı için açık giyinmeye özendiriliyorlar.

Kapalı giyinmek için de  çarşaf ve örtüden bahsetmiyorum.

Ama açık giyinen bir kadına daha kısa kıyafetleri daha pahalıya satarsin. Güneş kremi, epilasyon, naylon çorap, makyaj, nemlendirici satarsin. Birde dovmecilik var bu da iyi kazanç sağlıyor.

Bunun dışında her kadın standart takı toka kullanır, renkli giyinir, saçını boyar.

Günümüz için asıl tetikleyici etken tuketimdir . Şimdi ise erkekleri alistirdilar onlara da benzer şeyler satmaya başladılar.

İçgüdüsel davranışları korukleyerek ilerleyen bir durum.

tarihinde Düşünen Hayvan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
44 minutes ago, Düşünen Hayvan said:

Açık giyinme geçmişte de vardı ama o zamanki psikoloji nedir bilmiyorum. Günümüz için konuşursak daha çok sermaye ve tüketim sağladığı için açık giyinmeye özendiriliyorlar.

Kapalı giyinmek için de  çarşaf ve örtüden bahsetmiyorum.

Ama açık giyinen bir kadına daha kısa kıyafetleri daha pahalıya satarsin. Güneş kremi, epilasyon, naylon çorap, makyaj, nemlendirici satarsin. Birde dovmecilik var bu da iyi kazanç sağlıyor.

Bunun dışında her kadın standart takı toka kullanır, renkli giyinir, saçını boyar.

Günümüz için asıl tetikleyici etken tuketimdir . Şimdi ise erkekleri alistirdilar onlara da benzer şeyler satmaya başladılar.

İçgüdüsel davranışları korukleyerek ilerleyen bir durum.

Bu konuda cok haklisin ozellikle burada gunes kremi ve beyazlatici cilt urunlerinin kullanimi cok fazla. Asya'da tv reklamlariyla falan beyaz bir cilde sahip olmayi ozendiriyolar. Tv reklamlarinda hep beyaz beyaz tenli kisiler sanirsin ki hava ulke genelinde 35 derece degil de 15 derece falan da insanlar iklimden dolayi beyaz tenli. Cild urunlerinde 10x beyazlatici etki bilmem ne yazili...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...