Jump to content

hastanede şahit olduğum iki ölüm anı

Recommended Posts

Neden O ruh Bebek Olup Beleşten Cennete Giderken Beni Bu Kadar Uğraştırıyor O Sahte İlahın?

Benide Bebek yapsın Yollasın Cennete Nerede Sınav?

Allah evvela adildir. O noksan sıfatlardan yoksun, öteki sıfatlarda en yüksektedir. Dürüstlük de bunlardan birisidir. Allah Kuran'da cehennemi boş bırakmayacağına dair verdiği sözü bozamaz. Sen de yol yakınken dönmelisin. O mükafata sen de kavuşabilirsin...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sea Effect, sen hiç cin gördün mü?

Henüz Cenab-ı Hakk nasib etmedi. İnşaAllah bir gün nasib eder. Yalnız, kafir olan cinleri değil, mü'min olanlarını görmek isterim. Kafirleri de tıpkı kafir insanlar gibi cehenneme odun olacak.

tarihinde Sea Effect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hmm eğer cin görmedinse o zaman akıl sağlığın yerinde. Sadece beynin iyi yıkanmış.

Sizler bize böyle iftiralar atarak kendinizi doğru yolda mı sanıyorsunuz. Kuran, zaten sizin cehennemi inkar edeceğinizi önceden bildirmiş. İlgili ayet-i kerimeyi imzama koydum. Sizden bir adım öndeyiz...

Sitelerde Paylaş

O bebeklerin ölünce hemen cennete gittiğini ve sınava girmeden geçtiklerini hatırlatırım. Dedim ya Allah'ın yarattıklarında bir tek açık bulamazsın.

Delilin nerde? Bana bu bebeklerin ölünce hemen cennete gittiğine dair kurandan delilini getir. Yazık size! Kendinizi kandırıyorsunuz. Ölünce hemen cennete gidiyormuş o bebekler öyle mi? Bu mu adalet şimdi. Hayatı yaşayıp acılar içinde ölen müminler nereye gidiyor ölünce. Onlar da hemen cennete. Hani benim evvelden cehennemlik olduğumu bildiği fakat bana cehennemlik olduğumu göstermek için bu dünyaya gönderen tanrınız vardı ya, ya ben bu bebeklerin neden cennetlik olduğunu sorduğumda ne diyecek? Onlar cennetlikti hemen canlarını aldım mı deyecek? Ya ben o zaman diğer cennetliklerin neden canını hemen almadın dersem,ona ne deyecek? Ah pardon bana soru sormayı yasaklayacak değil mi o zaman aynen kuranda akıl karışıklığı yapan ayetler hakkında muhammede soru sorulmasını müminlere yasakladığı gibi. Rüşvet vermeseydi tanrınız hanginiz,kaçınız tapardınız sırf size hayat verdi diye acaba?

Sitelerde Paylaş

Sizler bize böyle iftiralar atarak kendinizi doğru yolda mı sanıyorsunuz. Kuran, zaten sizin cehennemi inkar edeceğinizi önceden bildirmiş. İlgili ayet-i kerimeyi imzama koydum. Sizden bir adım öndeyiz...

Kuran bir şeyi bildirmemiş ama "tanrını inkar ettiğimizi". O cehennemi inkar edenler tanrıyı veya tanrıları inkar etmiyor mümin kardeşim. Kitabını iyi oku!

Sitelerde Paylaş
"fantom ağrısı"

Bunu bana bir doktor şöyle ifade etti: "Bir uzvunu kaybetmiş bir hastanın, herhangi bir ağrıyı hissetme duyarlığı yükselir. Ağrı şiddetini ölçen bir birim olsaydı, bizim örneğin üç birim şiddetinde hissettiğimiz bir ağrıyı, bu insanlar dokuz şiddetinde hissederler."

İşin daha ilginci, bu kaybedilen uzvun bir dış uzuv olmasının şart olmadığını söylemesiydi. İç organ çıkarıldığında da böyle oluyormuş.

Kaybedilen kol ya da bacakta ise ağrı sanrısından çok, kaşınma sanrısı oluyormuş. Hasta olmayan kolunu veya bacağını kaşıyamadığı için bu kaşınma hissi işkenceye dönüşüyormuş. Fakat kabullenme ile bu sanrıların azalıp yok olduğunu söylemişti. "Her şey beyinde biter" sözü sonuna kadar doğrudur...

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Senin profinine bakmadan ortaya bir iddia atayım: Sen daha çoook gençsin. Haklı mıyım? ;)

Sen, acılar içinde kıvranan bir insan gördün mü?

Sen eziyet içinde ölümü özleyen bir insan gördün mü?

Ve de: Sen, bilinci tamamen yerinde olan, ama vucudunu bir milim bile kıpırdatmadan öylece yatmanın eziyetini tahmin edebilir misin? Hem de yıllar boyu!

Bu sorulara "evet" diye yanıt veriyorsan ve hâlâ ötenaziye karşı isen, empati algılamanda bir aksaklık var demektir.

Ben 3 yıl boyunca "yaşlı bakım evinde" (huzurevi) çalıştım.

Tahmin edemeyeceğin türden şiddetle karşılaştım.

Sırf yasalar istemiyor diye, insanların nasıl eziyet çektiklerine binlerce kez şahit oldum.

Bir aç insan benim kucağımda öldü. Diğer bir kaçı da, ben yanlarındayken yatağında öldü.

Sen de 3 yıl bir yaşlı bakım evinde çalış. Bakalım benim gibi düşünmeyecek misin!

Benim bunları görüp görmememle söylediklerimin ne alakası ve.Kanser seviyesi ve hastalık hususundaki farklı reaksiyonlar bünyeden bağımsız olamaz.Farklı reaksiyonlar gösterebilir.Bünyesini zayıf veya dirençli yapan ya genleri ya da yaşam şeklidir.Bunlar mutlaka etki eder.

Bakım evinde çalıştıysan çalıştın ne ile böbürleniyorsun hava atıyorsun.

İyilik yaptıysan reklam yapma bari.

Sitelerde Paylaş

Bakım evinde çalıştıysan çalıştın ne ile böbürleniyorsun hava atıyorsun.

İyilik yaptıysan reklam yapma bari.

Bakımevinde çalışmak, kesinlikle iyilik gerektirir. Ama sonuçta orada, para kazandıran meslekler uygulanıyor. Bunun için "iyiliğin reklâmı" burada söz konusu olamaz. ;)

İlk etapta para kazanmak amacıyla nu işi yaptım. ;)

Sitelerde Paylaş

Bakımevinde çalışmak, kesinlikle iyilik gerektirir. Ama sonuçta orada, para kazandıran meslekler uygulanıyor. Bunun için "iyiliğin reklâmı" burada söz konusu olamaz. ;)

İlk etapta para kazanmak amacıyla nu işi yaptım. ;)

Ne için yaptıysan yaptın.

Benim yazdıklarımda yanlış birşey yok.

Her hastalık her bünyede aynı etkiyi göstermeyebilir.

75 yaşında bir beden ile 60 yaşında bir beden aynı dirençte değildir.Olmayabilirler.Moral motivasyon,alkol tüketimi yahut başka kötü alışkanlıklar bünyede etki yaratır.

Benim yazdığım husus bu yöndedir.

Ne benim yaşımın ne de görsel bu tip hastaları görüp görmemenin konuyla uzaktan yakından alakası yoktur.

Saçmalamayı kesip konuyu kişisellirmeden yazını yaz.

Bana ne nerde çalışıp ettiysen.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Delilin nerde? Bana bu bebeklerin ölünce hemen cennete gittiğine dair kurandan delilini getir. Yazık size! Kendinizi kandırıyorsunuz. Ölünce hemen cennete gidiyormuş o bebekler öyle mi? Bu mu adalet şimdi. Hayatı yaşayıp acılar içinde ölen müminler nereye gidiyor ölünce. Onlar da hemen cennete. Hani benim evvelden cehennemlik olduğumu bildiği fakat bana cehennemlik olduğumu göstermek için bu dünyaya gönderen tanrınız vardı ya, ya ben bu bebeklerin neden cennetlik olduğunu sorduğumda ne diyecek? Onlar cennetlikti hemen canlarını aldım mı deyecek? Ya ben o zaman diğer cennetliklerin neden canını hemen almadın dersem,ona ne deyecek? Ah pardon bana soru sormayı yasaklayacak değil mi o zaman aynen kuranda akıl karışıklığı yapan ayetler hakkında muhammede soru sorulmasını müminlere yasakladığı gibi. Rüşvet vermeseydi tanrınız hanginiz,kaçınız tapardınız sırf size hayat verdi diye acaba?

''Peygamber göndermedikçe azâb verici değiliz" (İsrâ, 15)

Sitelerde Paylaş

''Peygamber göndermedikçe azâb verici değiliz" (İsrâ, 15)

neden hiç peygamber gelmiyor, aradan 1400 yıl geçmiş, zaman içinde çok şeyler değişti, bu insanlara da bir peygamber gelmesi gerekmiyor mu?

Sitelerde Paylaş

O bebeklerin ölünce hemen cennete gittiğini ve sınava girmeden geçtiklerini hatırlatırım. Dedim ya Allah'ın yarattıklarında bir tek açık bulamazsın.

Cennet gidiyorlarsa büyük haksızlık var, çünkü sınava tutulmadan direkt olarak alınmış oluyorlar. Diğer insanlar için haksızlık olur bu.

Yok cennete gitmiyorlarsa neden sınava alınmadılar?

Dinin neresinden tutsan mantık bulmazsın, elinde kalır...

Sitelerde Paylaş

Cennet gidiyorlarsa büyük haksızlık var, çünkü sınava tutulmadan direkt olarak alınmış oluyorlar. Diğer insanlar için haksızlık olur bu.

ne olursa mantıklı olurdu...

Sitelerde Paylaş

Sea Effect, sen hiç cin gördün mü?

Henüz Cenab-ı Hakk nasib etmedi. İnşaAllah bir gün nasib eder. Yalnız, kafir olan cinleri değil, mü'min olanlarını görmek isterim. Kafirleri de tıpkı kafir insanlar gibi cehenneme odun olacak.

Umarım görmezsin gerçekten, çünkü günümüzde "din min" diye kimseyi kandıramayıp direkt şizofreni teşhisini alırsın...

Sitelerde Paylaş

neden hiç peygamber gelmiyor, aradan 1400 yıl geçmiş, zaman içinde çok şeyler değişti, bu insanlara da bir peygamber gelmesi gerekmiyor mu?

Yollamiyorum,suan isa,musa,muhammedle okey oynuyoruz,yakup caylari tazele bulmusum keklikleri B)

Sitelerde Paylaş

ne olursa mantıklı olurdu...

Herkesin aynı şartlarda girdiği ve ÖSYM'nin hazırladığı bir merkezi sınav elbette ki daha adil olurdu ama bu bile anlamsız olur, çünkü günümüzdeki dinsel topluluklar dünyasında artık merkezi sınavlar da şaibeli.. :)

Bu arada şaka bir yana, her şeyi tanrı diye bir şey yoktan yarattı ise sınavın bir anlamı olmaz, gerçek bir sınav da olmaz... Zaten her şeyi yoktan yaratıyorsa ve mutlak ilim sahibi ise, bunun sınavı mı olur?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...