Jump to content

hastanede şahit olduğum iki ölüm anı

Recommended Posts

• İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yaşamadan tam manasıyla anlayamayacağım bir durum tabiki

ama şunu samimiyetimle söylüyorum çaresizliği gördüm her iki hastadada,

nafile çırpınmayı gördüm yaşlı amcada,

arkadaşın birisi direniyordur demiş gerçekten doğru,orası burası patlayarak direniyordu gözümün önünde,

diğer amcada kimbilir nasıl acı çekiyordu belki ben göremedim,

belki bilinci kapalı olduğundan hissetmiyordur bilmiyorum

ben ne gördüm diye düşündüm o an,herkes oradaydı ama hiç kimse yoktu sanki

ben ne gördüm, yalnızlığı ve müthiş bir korkuyu gördüm sanırım.

Sitelerde Paylaş

yaşamadan tam manasıyla anlayamayacağım bir durum tabiki

ama şunu samimiyetimle söylüyorum çaresizliği gördüm her iki hastadada,

nafile çırpınmayı gördüm yaşlı amcada,

arkadaşın birisi direniyordur demiş gerçekten doğru,orası burası patlayarak direniyordu gözümün önünde,

diğer amcada kimbilir nasıl acı çekiyordu belki ben göremedim,

belki bilinci kapalı olduğundan hissetmiyordur bilmiyorum

ben ne gördüm diye düşündüm o an,herkes oradaydı ama hiç kimse yoktu sanki

ben ne gördüm, yalnızlığı ve müthiş bir korkuyu gördüm sanırım.

evet etkileyici ve üzücü bir tanıklık yaşamışsın...

hele o feryat edip acı çeken senin baban yada kardeşin olsaydı neler hissederdin...

sevdiğinin biran önce ölmesini ister mi hiç insan...

istiyebiliyormuş ben bunu gördüm...

Sitelerde Paylaş

Her insanının acıya katlanma veya acıya aldırmama yeteneği bir değil ki. Siz sanıyor musunuz ki her inançlı veya dindar kişi mutlu ve acısız bir şekilde ölüyor? Her ne kadar inançlı olsa da bazı hastalar acı çeke çeke ve bağıra bağıra ölüyor. Gerçekten dindarsan ve inançlı idiysen daha az acı çekerek veya daha iyi acıya tahammül ederek öleceksin diye bir kaide yok.

Sitelerde Paylaş

Bu yorumu okumak beni mutlu etti.

Bu forumda, ilk kez bir teistin ötenaziyi desteklediğine şahit oluyorum.

Zaten ötenazi yasalarının çıkartıl-ma-ma-sındaki tek etken dinler. Dinler olmasa, tüm dünyada ötenazi yasaları çıkartılır.

"Ötanazi" izin ve kanunları, dinler ve din adamları yüzünde çıkartılmayarak birçok insanın acılar içinde ölümüne göz yumuluyor... Din rasyonalizmi bitiriyor... İşte hiç konuşulmayan bir din zararı daha...

Sitelerde Paylaş

"Ötanazi" izin ve kanunları, dinler ve din adamları yüzünde çıkartılmayarak birçok insanın acılar içinde ölümüne göz yumuluyor... Din rasyonalizmi bitiriyor... İşte hiç konuşulmayan bir din zararı daha...

İşte öleceğini doktorlar bilemezmiş de adam ya ölmezse diye bahaneler var.

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İşte öleceğini doktorlar bilemezmiş de adam ya ölmezse diye bahaneler var.

Senin profinine bakmadan ortaya bir iddia atayım: Sen daha çoook gençsin. Haklı mıyım? ;)

Sen, acılar içinde kıvranan bir insan gördün mü?

Sen eziyet içinde ölümü özleyen bir insan gördün mü?

Ve de: Sen, bilinci tamamen yerinde olan, ama vucudunu bir milim bile kıpırdatmadan öylece yatmanın eziyetini tahmin edebilir misin? Hem de yıllar boyu!

Bu sorulara "evet" diye yanıt veriyorsan ve hâlâ ötenaziye karşı isen, empati algılamanda bir aksaklık var demektir.

Ben 3 yıl boyunca "yaşlı bakım evinde" (huzurevi) çalıştım.

Tahmin edemeyeceğin türden şiddetle karşılaştım.

Sırf yasalar istemiyor diye, insanların nasıl eziyet çektiklerine binlerce kez şahit oldum.

Bir aç insan benim kucağımda öldü. Diğer bir kaçı da, ben yanlarındayken yatağında öldü.

Sen de 3 yıl bir yaşlı bakım evinde çalış. Bakalım benim gibi düşünmeyecek misin!

Sitelerde Paylaş

Ateistleri bu şekilde korkutamazsınız ne yapılmaya çalışıldıgının farkındayım ben. :)

Siz gerçekten Allahtan korkuyorsanız.. birgün dinleri uyduranlara niye hesap sormadınız diye sorabilecek bir yaratıcı olma ihtimalinden korkun.

tarihinde Dofre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi hastaneymiş bu yahu? Nazi toplama kampı hastanesi miymiş? :lol:

Burada saçma sapan yalanları döktürmekle elinize ne geçiyor? Ne demek morfin etkili olmuyormuş, yahu insanı neredeyse ölü haline getiren ilaçlar var, yeterli olmuyorsa bir üst dozu verilir, öyle saçmalık mı olur?

Ama doktorlar psikopat müslümanlarsa, "vardır bir günahı ki bu hallere düştü, çeksin cezasını, allah boş yere maraz vermez ya!" dedilerse bilmem.

Olur yani, böyle manyak psikopatlar vardır...

Tam makyavelist bir yalan olmuş gerçekten de... Yakışmış... :lol:

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hangi hastaneymiş bu yahu? Nazi toplama kampı hastanesi miymiş? :lol:

Burada saçma sapan yalanları döktürmekle elinize ne geçiyor? Ne demek morfin etkili olmuyormuş, yahu insanı neredeyse ölü haline getiren ilaçlar var, yeterli olmuyorsa bir üst dozu verilir, öyle saçmalık mı olur?

Arkadaşların bu yönde iddialarını onaylam gibi niyetim yok.

Ve lâkin, uyuşturulamayan dokular var. Daha doğrusu, hastalık olarak oluşan dokular ve benzejik biyolojik unsurlar.

İltihap genelde uyuşturulamaz.

Daha bir kaç ay evvel ağız içimde iltihatplaşma oldu. Cerrah iğneyi yaptı. Ama etki nerde! Nanay!

Öylece amaliyatı yaptı. İyi ki ufak bir cerrahi müdahale idi. Yoksa ben babarayı yerdim. (4 ilâ 5 santimetreküp irin çıktı.)

Hacı bu konuyu açıklığa getirebilir.

Sitelerde Paylaş

Machiavelli, gerçekten de kötü bir ölüm anına şahit olmuşsun.

Yoğun bakımda mıydın?

Çünkü bilinci yerinde olmayan ya da ölümü beklenen hastaları yoğun bakıma alırlar.

Ve senin bu ânâ tanıklık etmenden daha kötü bir durum olamazdı herhalde...

Benim gördüğüm iyi insanların da her türlü işi ters gider ve dünyadan erken ayrılırlar.

Belalar, dertler ve hastalıklar hep onları bulur. :)

Nasıl ki ölürken acı çeken bir müslüman, rahat ölen bir dinsiz gördüğümüz de

Oh Tanrı yokmuş gibi mantıksız bir değerlendirme yapamazsak,

Senin hikayen için de dindar değildi ve kötü bir şekilde öldü diye acaba din var mı diyemeyiz.

Sitelerde Paylaş

İltihap genelde uyuşturulamaz.

İmkansız! Eğer doktorlar gerçekten doktorsa yapılacak çok şey vardır. İltihabı çeker, boşaltırsın. Damardan yapılan morfin beyni uyuşturur, lokal uyuşturmaya gerek yok ki, uyutucu ilaçlar var yahu, uyutursun, iltihap bölgesini lokal uyuşturmayacaksın ki?

Anlatılan olay gerçekse müslüman doktorlar kendi dogmatik akıllarınca cehennem zebaniliğine kalkışmışlardır, başka yolu yoktur!

Sitelerde Paylaş

Anlatılan olay gerçekse müslüman doktorlar kendi dogmatik akıllarınca cehennem zebaniliğine kalkışmışlardır, başka yolu yoktur!

;) Ben Bonn'da oturuyorum.

Benim cerrahım da, Bonn üniversitesinde eğitim görevlisi. Ve Bonn'daki en iyi diş ve ağız uzmanlarından biri.

Dediğim gibi: Hacı da bunu onaylayacaktır.

tarihinde Wild Justice tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bonn'da oturuyorum.

Nerde oturursan otur! Kanserden ölmek üzere değildin ve lokal anestezi gerekliydi! :)

Ağız operasyonu için damardan morfin mi verecekler, genel anestezi mi uygulayacaklar? :D

Ağır yaralıların uyutulduğunu ve ne zaman uyandırılacaklarına karar verilmeye çalışıldığını da mı duymadın yahu?

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Geçen kış babamın yanında yoğun bakımda kalırken yaşlı bi hacı yan yatakta yatıyordu. Oda sürekli inliyordu, yanında bekleyen kıza sordum neyi var diye karaciğer kanseri dedi. Ağrı kesici, morfin vs vermediler mi? diye sordum, verdiler ama etki etmiyor pek demişti.

tarihinde Collapse tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kardeşim ben ne diyorum, isterlerse ağır yaralıyı süresiz uyuturlar. Hasta psikolojik durumunun bozukluğundan da inler ayrıca. Acı çeken sesini yükseltir, inlemez.

İnleme, ses yükseltme karışıktı. 1 dk inliyor, 1 dk acı çekme sesleri çıkarıyo vs karışık.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...