Jump to content

hastanede şahit olduğum iki ölüm anı

Recommended Posts

Allah yarattıklarının ve yaptıklarının hesabını size verecek değil herhalde.! Dilediğini cennetine alır, dilediğini ebediyen çılgın alevli cehennemde yakar, dilediğini yok eder. Çözüm bulur elbette ama bulmak zorunda da değildir.

Senin bu yazdıkların inandığın Allah'ına küfürdür. Adaletli olduğunu idda eden bir varlık yaptığı işlerin hesabını da vermek zorundadır. Neden öyle yaptın diyemiyorsan ve sana mı hesap vereceğim ulan ben tanrıyım, istediğimiz asar istediğimi keserim keyfimin kahyası mısın diyorsa sana verdiği sözden dönme ihtimalini de bir düşün istersen. Dilediğini atamaz,yiyorsa yeni ölmüş bir bebeği atsında göreyim. :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

bak güzel soruyorsun...

böyle zihin cimnastiklerini severim...

çocukların yada zihinsel engellilerin durumunu irdeliyoruz...

eğer bir ödül yada ceza söz konusu olacak ise bunların bu işten muaf tutulması gerektiğini düşünüyorum...

çünkü ödül yada ceza akıllılar için söz konusu olmalı...

cezai ehliyet denilen şey akıllı olmakla ortaya çıkıyor...

bizlerin yargısına göre ancak akıllı olanlara cezai ehliyet yani cezalandırılabilme sıfatı veriliyor...

çocukların ve zihinsel engellilerin cezai ehliyeti yok kabul ediliyor...

tanrının da böyle kabul ettiğini varsayalım...

bu durumda akıl sahipleri niye bizde böyle değiliz deme hakkına sahip olabilirler mi...

eğer tanrı sınıyorsa bu sınavı sadece aklı sahiplerini denemek için yapıyor olarak kabul ediyoruz...

çocuklar ve deliler bu sınava dahil değil...

tabi hayvanlar ve bitkiler de böyle bir sınava dahil değil...

niye bizler de birer bitki değiliz yada özgür kuşlar olarak yaratılmadık ta akıl sahibi olup imtihana girdik...

öte yandan hayvan bitki çocuk yada zihinsel engelliler böyle bir soru soramazlar çünkü bu soruyu sorabilmek için akıl gerekir...

Ruhun deliliği,çocukluğu veya bebekliği nasıl oluyor? Bu bedenler sadece birer kılıf değil mi size göre?

Sitelerde Paylaş

Postit,

Buraya kadar zaten biliyorum evet cocuklar bebekler olurse cennete gidiyor anladim da peki biz neden bebekken cocukken olmedik de cennete gitmedik ya da cocuk ve bebekler ne yapmislar da kucukken olup direkt sinavsiz cennete gitme hakkini kazanmis olabilir islama gore?

Haklısın, ama ben yine de ucunda cennet olursa bebekken ölmek isterdim. Sonuçta güzel ve sonsuz bir yaşam vaad ediliyor. :)

Ölen bebeğin anne babasını teselli için uydurulmuş bir şey gibi geldi bana.

Masumane... :)

Hristiyan inancındakinin hiçbir mantığı yok. Bebek doğarken günahkar ve bu yüzden vaftiz edilmesi gerekiyor. Yeni doğan, konuşamayan bir bebek tüm insanların günahını neden yüklensin ki?

Tamam anne babasi icin imtihan olsun da zihinsel engelli cocugun kendisi icin ne neden olabilir dunyaya gelmesinde? Yani Allah sadece cocukla baglantili kisileri imtihan etmek icinmi cociga ruh yuklemis dunyaya bosu bosuna yollamis? Bana pek mantikli bir aciklama gelmedi yani kendi icinde mantigi yok gibi

Mantıklı değil tabi... Dediğim gibi, dünyaya eşit gelmiyoruz.

Sen de benim gibi düşünüyorsun, hristiyan inancının özürlü, sakat ve hasta insanlar için bakış açısı, yorumu nedir?

Anladığım kadarıyla bu insanlar imtihan için yaratılmadılar.

Sitelerde Paylaş

Ne alaka? Bu ayeti nasıl bebeklik çağında ölenlerin cennete gitmesine bağladın ? Ayetin arkasını önünü okudun umarım kopyala yapıştır yapmadan önce?

Hep siz mi yapacanız bi kere de ben yaptım.:)

Hoşuna gitmedi galiba cevap gelmesi.

ayetin önünü arkasını bi zahmet sen oku,ben 2-3 kez okudum ayıptır söylemesi.

En çok ilgimi çeken ayette şu idi:

Biz İsrailoğllarına verdiğimiz kitapta, kendilerine yeryüzünde iki kere iktidar vereceğimizi, onların da bu iktidarı bir zorbalık ve bozgunculuğa dönüştüreceklerini yazdık.

Sitelerde Paylaş

Hep siz mi yapacanız bi kere de ben yaptım.:)

Hoşuna gitmedi galiba cevap gelmesi.

ayetin önünü arkasını bi zahmet sen oku,ben 2-3 kez okudum ayıptır söylemesi.

En çok ilgimi çeken ayette şu idi:

Biz İsrailoğllarına verdiğimiz kitapta, kendilerine yeryüzünde iki kere iktidar vereceğimizi, onların da bu iktidarı bir zorbalık ve bozgunculuğa dönüştüreceklerini yazdık.

Bana isra 15 de bebekken ve çocukken ölenlerin cennet ehlinden olduğunu belirten kelimeleri gösterir mısın? Ne yani bebekler uyarıcı gelmemiş mı sayılıyorlar? Bu ayet burda bebekken ölenleri mı ima ediyor ? Lütfen yapma ya bunu! Arkadaş hoşuma gidip gitmemesiyle ne ilgisi var? Ne yani hoşuma gitmiyor diye mı gerçeği inkar ettigimi sanıyorsun? Bir olsaydı eğer tapsam veya tapmasamda yok demezdim. Siz tanrı olduğuna içten iman ediyorsunuz ama isinize gelmediği için inkar ediyorsunuz hastalığından bir an önce kurtulmanızı tavsiye ederim. Ben olan tanrıyı bile bile inkar edecek kadar aptal ateistle tanışmadım bugüne kadar.

Sitelerde Paylaş

sevgili kireç,

yaşlı amcanın hali gerçekten içler acısıydı bizzat şahit oldum

hani insan der ya onun yerinde olmak istemezdim gerçekten kötüydü,

bütün dikişler ,sargıları patlıyor içinden kanla karışık irin fışkırıyordu,serum verilen yerden kuvvetli sızıntılar sıvılar akıyordu

vücudunun heryerinden aynı bir kayadan sızan sular gibi sıvılar çıkıyordu hızlıca ,bir an önce vücudu terkedeyimde gideyim der gibi

daha bir çok kötü detay var ama foruma indirgeme adına kısa özetledim

anlayamadığım diğer amcada ağrı sızlanma yoktu,bilincide yoktu tabi

vücudunda epeyce morarmalar vardı,sızıntı patlama çatlama fışkırma yoktu

kafam karıştı nedir bunun anlamı diye

Kronik lösemi miydiler?

tarihinde Temple Grandin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bu konu açıldığından beri aşırı ağrıyla yatan ve ölen hastanın durumyla iligili düşünüyor ve okuyorum...

acaba kişi kendi ağrısını dindirebilecek bir yol bulabilir mi...

yada bu tür hastalarda ağrıları dindirmek için neler yapılabilir gibi konular...

hipnoz ve otohipnozda bu araçlardan biri...

bu konuları okurken şu dikkatimi çekti...

ağrıyı en çok tekileyen şeyler den biri de kaygı imiş...

kaygının azaltılması yada yok edilemsiyle birlikte ağrı düzeyinde de bir azalma görülebiliyormuş...

bu konuda yazılan bilimsel bir çalışmanın linkini veriyim de ilgilenenler için iyi bir başlangıç olsun...

Link

Sitelerde Paylaş

bu konuda yazılan bilimsel bir çalışmanın linkini veriyim de ilgilenenler için iyi bir başlangıç olsun...

Link

Cenk Kiper mi? Onun gibi ucuz bir hokkabazı mı kaynak veriyorsun!!!

Buyur, benim, onun hakkındaki naçizane düşüncem: Sevgili Dr. Cenk Kiper!

Hipnozmuş! ASdam hangi alanda uzman olduğunu bile bilmiyor! Adnan Oktar'dan en ufak bir farkı yok!!!

Şarlatanın biri!

Sitelerde Paylaş

bu konu açıldığından beri aşırı ağrıyla yatan ve ölen hastanın durumyla iligili düşünüyor ve okuyorum

Hiç şaşırmadım! Allahının seni bağıra bağıra ölmek konusunda ateistlerden hiç de ayırmayacağı kafana dank etmiş olmalı! :lol:

Korkma bu kadar ya! Ölümü bekleyen çaresiz kanser hastalarına morfin bantları yapıştırırlar. Daha olmadı damardan morfin verirler. Sonunda ölür, bu kadar yani... :D

Sitelerde Paylaş
lösemi miydiler?

Farketmez. Bazı kanserler nerden başlamış olursa olsun, tüm vücudu öyle bir sarar ki, sağlam hiç bir organ bırakmaz. Cerrahlar hastaya neşter değdirmeye çekinir. Neresine el atsa kanser sarmıştır. Kemiklere kadar. Ağrı yapan da budur. İflah olmaz, abbas yolcu...

Da, bu hastaya dayayacaksın damardan morfini! Kanser damarlara ilişmez, çünkü tümörler beslenmek için kana ihtiyaç duyar! Hiç "damar kanseri" duydunuz mu? Zor duyarsınız, dünyada sadece üç kişide görüldüğü rapor edilmiştir!" B)

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...

yaşamadan tam manasıyla anlayamayacağım bir durum tabiki

ama şunu samimiyetimle söylüyorum çaresizliği gördüm her iki hastadada,

nafile çırpınmayı gördüm yaşlı amcada,

arkadaşın birisi direniyordur demiş gerçekten doğru,orası burası patlayarak direniyordu gözümün önünde,

diğer amcada kimbilir nasıl acı çekiyordu belki ben göremedim,

belki bilinci kapalı olduğundan hissetmiyordur bilmiyorum

ben ne gördüm diye düşündüm o an,herkes oradaydı ama hiç kimse yoktu sanki

ben ne gördüm, yalnızlığı ve müthiş bir korkuyu gördüm sanırım.

anlıyorum, çünkü benzer bir tanıklığı yaşadım.

açıklamak isterdim ancak dalga geçilmesinden imtina ediyorum.

ve ayrıca tanımlayacak kelime bulmak öyle zor, ancak tanık olmak gerek

bedeni terk edişine ruhun!

yaratıcıyı bir kenara dinleri, kitapları, peygamberleri bir kenara koyabilmeliyiz belki de!

o zaman tabiatta çok şey anlamını buluyor.

kafa karışıklığı, red olmaksızın.

Sitelerde Paylaş

Her bünyenin aynı hastalığa vereceği tepki aynı olmak zorunda değil. Vücut yapımız belirleyicidir. hiçbir dine inanmayıp iyi işler yapan kişileri ölürken neden cezalandırılsın. Bunlar insan uydurması ve yakıştırması şeylerdendir. Başka bir anlamı yok.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...