Jump to content

hastanede şahit olduğum iki ölüm anı

Recommended Posts

Kim sonsuz ilim ve kudret sahibi Allah'ın dileğine hayır diyebilir ki? Allah(c.c.) bir cehennem dileyemez mi? Allah öyle uygun görmüş.

Ben niye cehennem var diye sormadım. "Cehenneme adam lazım" demişsiniz, onun niye olduğunu sordum. Tamam cehennem olsun ama odun yaksın, orada ekmek/pide yapalım, güzel güzel, kardeş kardeş yaşalım, diyorum.

Bu arada her 1000 kişiden 999'unun cehennemde yanacak olması çok yüksek oran. İnansaydım uyku tutmazdı. Bebeler dahil dünya nüfusunu şu an yaklaşık 7 milyar desek, yanmayacak insan sayısı 7 milyon ediyor ki, 1.5 milyarlık islam dünyası bu ifade karşısında titremeli. Bu durumda huzur islamda demek oldukça zor. 1.493.000.000 müslümanın işi zor. Ben demiyorum, siz diyorsunuz. Diğer bir not: Demekki gerçek Müslüman sayısı şu anda 7 milyon. Biraz eğlence olsun diye yazdım, fazla ciddi cevap vermeyin

tarihinde alpan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 172
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Şüphesiz ki en doğrusunu Allah(c.c.) bilir.

Allah öyle uygun görmüş.

İslamın mantıksal ve pek haklı sorular karşısındaki genel durumunu ve cevabını pek hoş ve manidar bir biçimde açıklamışsın aslında... Allah akıl-fikir versin, ne diyim...

Ahirette İslam'dan başka din kabul edilmeyecektir.

Ne kolay değil mi müslüman ebeveynden doğup sonra da bunları yumurtlamak...

Sitelerde Paylaş

Alpan, evet huzur İslam'da. İslam'da ebedi huzur var. Tamam insanların her bin tanesinden 999'u cehenneme gidecek ama müslümanların bir kısmı bir süre sonra cennete alınacaklar. Ebedi cehennemde kafirler, kasten müslüman öldürenler..v.s. kalacak. :) Allah'ın cehennemde adam yakması gerekebilir. Kuran'da Allah azabının sonsuzluğunu hatırlatıyor. Cehennemde insan yakmazsa bunu nasıl gösterecek. Merak etme taş da yakıyor. Kuran'da cehennemden yakıtı insan ve taş olan yer diye bahsediliyor. :)

tarihinde Sea Effect tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sea Effect bundan kaçma

Allah'ın ilmi ve bilgisi sonsuzdur. Biz insanlar bize bildirelenleri biliyoruz. Kuran'da her şeyi açıklasaydı milyarlarca ayet olurdu. Allah bize bunu bildirmemiş, ahirette bildirebilir isterse. Yakmak istemiş de olabilir. Allah ne eylerse güzel eyler...

Sitelerde Paylaş

Alpan, evet huzur İslam'da. İslam'da ebedi huzur var. Tamam insanların her bin tanesinden 999'u cehenneme gidecek ama müslümanların bir kısmı bir süre sonra cennete alınacaklar. Ebedi cehennemde kafirler, kasten müslüman öldürenler..v.s. kalacak. :) Allah'ın cehennemde adam yakması gerekebilir. Kuran'da Allah azabının sonsuzluğunu hatırlatıyor. Cehennemde insan yakmazsa bunu nasıl gösterecek. Merak etme taş da yakıyor. Kuran'da cehennemden yakıtı insan ve taş olan yer diye bahsediliyor. :)

Peygamber soyundan bile olsan yukardaki orana bakınca muhakkak ki sevdiğin bazı insanlar (sen hariç, bu forumda verdiğin mücadele ile bile cenneti hakediyorsun bence) cehennemde yanacaktır. Sevdiklerin cehennemde yanarken, sen cennette kevser şarabı eşliğinde tomurcuklu kızlarla huzur bulabilecek misin? Yoksa küme küme mi (bütün sevenler birarada) cehenneme alınacak insanlar? O zaman da smile kullanabilecek misin? Keşke elde imkan olsa da seni test amacıyla 3 dakika şurada ateşte yakabilseydik, bakalım o zaman bu kadar huzurlu önce cehennemde yanacaz ama sonra hurilere kavuşacaz diyebilir miydin? 3 dakika diyorum, yıllarca demiyorum.

Huzur gerçekte ve adalette.

Sağlıcakla kal

tarihinde alpan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Seni yakmak istese bile mi?

Her şeyi dört dörtlük yaptın, örnek bir müslümandın, ama bir gün bir laf ettin, şirke girdin.

Tevbe edemeden bir kaza geldi başına ve öldün.

Sonra cehenneme girdin...

Ne diyeceksin?

Yakmak istemiş de olabilir. Allah ne eylerse güzel eyler...

Sitelerde Paylaş

ya doguphemen olen bebek dogar dogmaz cami avlusuna birakilmissa? ve 1 yil sonra olmusse.

Aklımın erdiğince bu soruna cevap vermeye çalışacağım.

Bence sorunun cevabı kendinde gizli.O çocuğu cami avlusuna bırakan da bulan da bir imtihandan geçiyor.

Zihinsel engellilerle ilgili olana gelince.Aynı şekilde düşünebilirsin.Eşim hamile kalınca gebeliğin 3. ve 4. aylarında birtakım testler yaptırdık.Çocuğun down sendromu olup olmamasıyla alakalı.Doktor testler sonunda sorun olmadığını söyledi.Eşim bana bu testi neden yaptırıyoruz ki,Çocuğum down sendromu olsa bile aldırmam dedi ve ekledi:Eğer olsaydı Allahın bize bir imtihanı olurdu.

Sitelerde Paylaş

Bence sorunun cevabı kendinde gizli.O çocuğu cami avlusuna bırakan da bulan da bir imtihandan geçiyor.

Zihinsel engellilerle ilgili olana gelince.Aynı şekilde düşünebilirsin.Eşim hamile kalınca gebeliğin 3. ve 4. aylarında birtakım testler yaptırdık.Çocuğun down sendromu olup olmamasıyla alakalı.Doktor testler sonunda sorun olmadığını söyledi.Eşim bana bu testi neden yaptırıyoruz ki,Çocuğum down sendromu olsa bile aldırmam dedi ve ekledi:Eğer olsaydı Allahın bize bir imtihanı olurdu.

Aldırıp imtihana girmeyenler günah işliyor o zaman. Hem bu şekilde düşünüyorsa testi niye yaptırdınız? yanlış hatırlamıyorsam sıkıntılı bir test. Aslında bunu yazmazdım özel hayatınız ama burada bu yazdığınızı biri okuyup da etkilenip yanlış bir karar alırsa üzerinizde vebal kalabilir.

Sitelerde Paylaş

Ah iste bunlara yanit bulamadan kendimi inandirmayi bir basarabilsem :(

bu çocuklar ve deliler de benim baya bir kafamı meşgul etmiştir...

bana en makul gelen sınav sistemini bulmak üzereydim...

hangi din ve inanıştan olursa olsun iyilerin ödüllendirilip kötülerin cezalandırılacağı şekil en mantıklı olanı sanki...

ama çocuklar ve deliler işi bozuyor...

onları cezalandırmak hiç makul değil burası belli...

ama ödüllendirmeliler mi yoksa başka bir seçenek var mı...

araf diye bir yer varmış...

cennet ve cehennemin ortasında orası bunlar için uygun mu...

belkide bitkiler ve hayvanlar gibi düşünülebilirler...

yani bitkiler ve hayvanlar ceza ve ödül görmezler...

niye bende bir bitki yada hayvan olarak yaratılmadım diye itirazımız olabilir mi...

Sitelerde Paylaş

Aldırıp imtihana girmeyenler günah işliyor o zaman. Hem bu şekilde düşünüyorsa testi niye yaptırdınız? yanlış hatırlamıyorsam sıkıntılı bir test. Aslında bunu yazmazdım özel hayatınız ama burada bu yazdığınızı biri okuyup da etkilenip yanlış bir karar alırsa üzerinizde vebal kalabilir.

Evet bence günaha giriyorlar.O testlerde önce sadece kana bakılır.Ki bizimki o aşamada kaldı.

Daha sonra ihtimal fazla ise o sıkıntılı denen amniyosentez yapılır.Çok şükür o aşamaya varmadık.

Sitelerde Paylaş

Bir soru daha, sizi yormuyorsam eğer. Zihinsel engelliler konusunda imtihan edilen kimler oluyor? Anne baba mı yoksa çocuk, anne ve baba mı?

Sitelerde Paylaş

Ateistleri bu şekilde korkutamazsınız ne yapılmaya çalışıldıgının farkındayım ben. :)

Siz gerçekten Allahtan korkuyorsanız.. birgün dinleri uyduranlara niye hesap sormadınız diye sorabilecek bir yaratıcı olma ihtimalinden korkun.

wowww dostum, haykirisini buradan hissettim.

Sitelerde Paylaş

Çocuk niye olsun ki imtihan edilen.Elbette anne baba dır imtihan edilen

O zaman zihinsel engelli bir çocuk (ki ileride yetişkin olacaktır) ana babayı imtihan etmeye yarayacak sadece bir araçtır. O çocuk hakkında nasıl hüküm verilecek? Amacı anne babayı imtihan. Anlamıyorum, anlayamıyorum.

Sitelerde Paylaş

O zaman zihinsel engelli bir çocuk (ki ileride yetişkin olacaktır) ana babayı imtihan etmeye yarayacak sadece bir araçtır. O çocuk hakkında nasıl hüküm verilecek? Amacı anne babayı imtihan. Anlamıyorum, anlayamıyorum.

Sadece anne baba açısından düşünmemek gerekli.Onun akrabaları, çevresindeki insanlar,başbakanlar,bakanlar, belediye başkanlarını bile işin içine katabiliriz.Örneğin çevremize bakalım.Kaldırımlar,yollar,otobüsler ne kadarı engellileri düşünerek yapılmıştır.Buraları yaparken idarecilerin düşünmesi gerekir diye düşünüyorum

Sitelerde Paylaş

çocuk değilde bir küçük kuş yavrusu olarak düşün...

bu kuş yavrusuna yaptığın eziyetten sorumlu tutulabilirsin ...

bu kuş senin için imtihan olur...

ama kuş sorumlu değildir...

Sitelerde Paylaş

Sadece anne baba açısından düşünmemek gerekli.Onun akrabaları, çevresindeki insanlar,başbakanlar,bakanlar, belediye başkanlarını bile işin içine katabiliriz.Örneğin çevremize bakalım.Kaldırımlar,yollar,otobüsler ne kadarı engellileri düşünerek yapılmıştır.Buraları yaparken idarecilerin düşünmesi gerekir diye düşünüyorum

Tabii ki engellilerin hayatın her alanında düşünülmesi ve kollanması konusunda haklısınız ama onu sormadım. Siz engellilerin çevresini imtihan için gönderildiğini söylediniz. Ben tamam dedim öyle olsun ama anlamadığım husus özellikle zihinsel engelli birisinin durumu ne olacak. Burada zihinsel engeli özellikle vurguluyorum.

Sitelerde Paylaş

çocuk değilde bir küçük kuş yavrusu olarak düşün...

bu kuş yavrusuna yaptığın eziyetten sorumlu tutulabilirsin ...

bu kuş senin için imtihan olur...

ama kuş sorumlu değildir...

Ben çocuk olarak düşünmeyi tercih ediyorum hatta büyüyecek bir çocuk olarak düşünüyorum. Merak etmeyin kuşlara karşı çok sevecenimdir.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...