Jump to content

Süt Akrabalar Arası Evlilik Yasağı

Recommended Posts

Bu müslo marka dilli düdükler daha ötmeye devam ederlerse nasıl madara olacaklarının farkında bile değiller. Ben bunları zurna yapar öttürürüm! Ama bunlara ne yağsa şubat ortasında nisan yağmuru zannedecekleri için boşa gider de, ben yine de bunların nasıl zurnanın son deliği olduklarını kanıtlayıvereyim:

Bunların sapık inancına göre gider bir kaç yaşında bir kız çocuğunu evlat edinir, büyütürsün. Onu seks kölesi yapmak için adet görmesini beklersin. Çocuğa hiç insan haklarını filan öğretmez, sapık dogmalarını beynine sokarsın. Adet görür görmez de sapık emeline erişirsin.

Bu insaflı senaryo! Bu kadar insaflı olmana hiç gerek de yok. Çünkü Kuran sana adet görmesini bekleyeceksin filan da demiyor! "Boşamak istediklerinizden adetten kesilmiş olanlarla henüz adet görmemiş olanlar!!! diyerek açık ve net şekilde adet görmeden bir kız çocuğu ile nikah yapılabileceğini belirtiyor.

Peki nikahlasan bile adetini bekleyeceksin diye bir şart koşuyor mu? Hayır!

Nasıl ötüyor ama değil mi müslo marka düdükler? Zırıl zırıl! Bunlar ne madara olduklarının bilincine bir varsalar, müslümanım derken suratları pancara döner de, işte dogma böyle bir şey. İnsana süt kara, kömür ak dedirtir de pişkin pişkin sırıttırır...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sen müslüman falan değilsin.

Yanılıyor ve çok iyi niyetli düşünüyorsun. Ben müslümanların sırf dine toz kondurmamak ve dini savunmak adına, her türlü yalana başvurduklarını, Kuran'da apaçık yazanı yalanladıklarını, yok öyle yazmıyor diye inkar ettiklerini öyle çok gördüm ki, bunlar tek ayak üstünde kırk yalanı birden, bir çırpıda rahatlıkla söylerler. Yeter ki dine zeval gelmesin! Sen daha müslümanları tanımamışsın!

Çok sıkışırlarsa "evet allah zalim, psikopat, manyak, sadist, sana ne, allaha hesap mı soracaksın" derler. Bunların lügatında yok yoktur.

Bu ne demektir biliyor musunuz? Bu, "biz egemen olursak evet zalimlik, psikopatlık, manyaklık, sadistlik yaparız, sana ne, biz allahın halifesiyiz" demektir. Oh ne iyi, tanrını kendin yarat, sonra kendi yarattığın tanrından istediğin yetkiyi al! Nerde beleş, orda yerleş! Müslümanlık budur!

tarihinde demirefe tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yanılıyor ve çok iyi niyetli düşünüyorsun. Ben müslümanların sırf dine toz kondurmamak ve dini savunmak adına, her türlü yalana başvurduklarını, Kuran'da apaçık yazanı yalanladıklarını, yok öyle yazmıyor diye inkar ettiklerini öyle çok gördüm ki, bunlar tek ayak üstünde kırk yalanı birden, bir çırpıda rahatlıkla söylerler. Yeter ki dine zeval gelmesin! Sen daha müslümanları tanımamışsın!

Çok sıkışırlarsa "evet allah zalim, psikopat, manyak, sadist, sana ne, allaha hesap mı soracaksın" derler. Bunların lügatında yok yoktur.

Bu ne demektir biliyor musunuz? Bu, "biz egemen olursak evet zalimlik, psikopatlık, manyaklık, sadistlik yaparız, sana ne, biz allahın halifesiyiz" demektir. Oh ne iyi, tanrını kendin yarat, sonra kendi yarattığın tanrından istediğin yetkiyi al! Nerde beleş, orda yerleş! Müslümanlık budur!

Tespitlerin doğru olabilir. Sea Effect nickli yobaz müslüman da bunu yapmıştı. Sen bu herifleri iyi tanıyorsun. :)

tarihinde TheQuestioningman tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
yobaz müslüman

"Kuru su" diye bir şey olamayacağı için, "ıslak su" demeye gerek yoktur. Müslüman dedin mi yobaz demeye gerek kalmaz. Bir müslümanın müslüman kalması, ancak yobaz olmasıyla mümkündür.

Yok ılımlı islam, yok "ılık şekerli süt içireceğiz size merak etmeyin, ağzınız yanmaz" yutturmacaları, yok modernist müslüman, bunlar hep hava civadır. "Allah tuzak kuranların en hayırlısı"!? olduğu için, bu kuru sıkı martavallara en küçük şekilde kanmamak lazım!

Müslüman müslümandır. Bitini bile emanet etme!

Ali Şeriati de böyle çok maval okudu. Yok cehennem mecazmış, yok allah aşkı över yüceltirmiş yok otmuş püsürmüş diye bir sürü hoşgörü süsü verdi, sonrasını biliyorsunuz.

Bunların allahının tuzak kuranların en ..... olduğunu, ne beğeniyorsanız boşluğu doldurun, baş köşenize asın!

Sitelerde Paylaş

Bilim insanlarının görüşlerini red mi ettim? Bilakis senin delil diye getirdiklerin beni doğruladı. Doğruladığı için de o delillerden bir tanesini kırpmışsın.

Bilimsel görüşler de, istatistiksel veriler de beni doğruluyor. Daha önce de dediğim gibi; Yazılanlar ile olanlar birbirini tutmuyor ise yazılanlar değil, olanlar esas alınır.

Yani, "18 yaşından önce çocuk doğurulamaz" deniyor diye 9 yaşındaki gebe dişi hadım edilemez.

9 yaşındaki dişi 50 yaşında da olsa bir erkeğin koynuna girmeye razı oluyorsa girebilmesini savunuyorum.

9 yaşındaki dişi kendi özgür iradesiyle kabul ediyorsa ne yapabileceksiniz?

seni ne doğruladı bi söylesene? 15 yaşına kadar bilim insanları çocuk kabul ediyor diyor bu mu doğruladı seni?

9 yaşında ki çocuk ilöğretim 4. veya 5. sınıf çocuğudur, o yaşta ki çocuk sence evlenebilir mi yani ilişkiye girebilir mi ?

sen bana hiç cevap veremiyorsun, aynı soruyu 3 kez sordum ama cevap yok. sen ya sapıksın ayda kafa buluyorsun. bu arada uydurma hadım edilmelidir diye ne kimse demedi.

bırak 9 yaşındaki çocuğu 40 yaşındaki insan özgür iradesiyle dinden çıkmak istese tamam sen özgürsün mü deniyor. bırak bu safsataları.

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

seni ne doğruladı bi söylesene? 15 yaşına kadar bilim insanları çocuk kabul ediyor diyor bu mu doğruladı seni?

9 yaşında ki çocuk ilöğretim 4. veya 5. sınıf çocuğudur, o yaşta ki çocuk sence evlenebilir mi yani ilişkiye girebilir mi?

Gönderdiğin linkler doğruladı. Dişilerin bir linkte yazılanlara göre 9 yaşında, diğer bir linkte yazılanlara göre ise 11 yaşında ergenliğe girdiğinin yazması beni doğruladı.

Bilim insanlarının 15 yaşına kadar "çocuk sayması" çocuk oldukları anlamına gelmez. 70 yaşındaki insanları da çocuk sayınca onlar da çocuk mu olacaklar?

Kaldı ki hangi bilimsel araştırma sonuçlarına ya da istatistiksel verilere dayanıyorlar? Yoksa tamamen ideolojik mi?

Ergenliğin/cinselliğin belli/değişmez bir yaşı olmadığı için, 15 ya da 18 gibi sabit bir yaş sınırı konması dogmacılıktır.

Ve eğer yazılanlar ile olanlar birbirini tutmuyorsa, yazılanlar değil, olanlar esas alınır.

Bilim insanları ve kanunlar "18 yaşından önce doğurulamaz" dediği halde istatistikler dişilerin 9 yaşında doğurduğunu söylüyorsa istatistikler esas alınır.

Akıl yaşta olmayıp başta olduğu gibi, ergenlik de kanunların belirlediği yaşta değil bünyededir. Ergenlik de her bünyeye ve bünyenin yaşadığı çevreye göre değişkenlik gösterebilir.

Ekvatorda 9 yaşında ergen olan kızı kutuplara götürürseniz orada belki 12'sinde ancak ergen olabilir.

Evlenmek için de belli bir yaş sınırı yoktur. Ergenliğe girmeden de evlenilebilir. Bununla birlikte evlenmek doğrudan cinsel ilişkiye girmek değildir.

Ergenlikten önce evlenip cinselliğe uygun olduğu zaman da cinsel ilişkiye girilebilir.

Bir dişi yaşı ne olursa olsun kendi özgür iradesiyle cinselliği/evliliği tercih ediyorsa başkalarına söz düşmez.

Sitelerde Paylaş

Ergenlikten önce evlenip

Demedim mi...

bunlara ne yağsa şubat ortasında nisan yağmuru zannedecekleri için boşa gider

Bu insaflı senaryo! Bu kadar insaflı olmana hiç gerek de yok. Çünkü Kuran sana adet görmesini bekleyeceksin filan da demiyor!

Sitelerde Paylaş

Gönderdiğin linkler doğruladı. Dişilerin bir linkte yazılanlara göre 9 yaşında, diğer bir linkte yazılanlara göre ise 11 yaşında ergenliğe girdiğinin yazması beni doğruladı.

Bilim insanlarının 15 yaşına kadar "çocuk sayması" çocuk oldukları anlamına gelmez. 70 yaşındaki insanları da çocuk sayınca onlar da çocuk mu olacaklar?

Kaldı ki hangi bilimsel araştırma sonuçlarına ya da istatistiksel verilere dayanıyorlar? Yoksa tamamen ideolojik mi?

Ergenliğin/cinselliğin belli/değişmez bir yaşı olmadığı için, 15 ya da 18 gibi sabit bir yaş sınırı konması dogmacılıktır.

Ve eğer yazılanlar ile olanlar birbirini tutmuyorsa, yazılanlar değil, olanlar esas alınır.

Bilim insanları ve kanunlar "18 yaşından önce doğurulamaz" dediği halde istatistikler dişilerin 9 yaşında doğurduğunu söylüyorsa istatistikler esas alınır.

Akıl yaşta olmayıp başta olduğu gibi, ergenlik de kanunların belirlediği yaşta değil bünyededir. Ergenlik de her bünyeye ve bünyenin yaşadığı çevreye göre değişkenlik gösterebilir.

Ekvatorda 9 yaşında ergen olan kızı kutuplara götürürseniz orada belki 12'sinde ancak ergen olabilir.

Evlenmek için de belli bir yaş sınırı yoktur. Ergenliğe girmeden de evlenilebilir. Bununla birlikte evlenmek doğrudan cinsel ilişkiye girmek değildir.

Ergenlikten önce evlenip cinselliğe uygun olduğu zaman da cinsel ilişkiye girilebilir.

Bir dişi yaşı ne olursa olsun kendi özgür iradesiyle cinselliği/evliliği tercih ediyorsa başkalarına söz düşmez.

9 yasindaki bir cocuk nasil kendi iradesiyle evlenecekmis? Bence sen kizini yasina bakmadan direk evlendir, en guzeli sana bu yakisir.

Sitelerde Paylaş

kıvırıp duruyorsun. sen görüşlerini bilimsel çalışmalara dayandırarak açıkla.

Sitelerde Paylaş

Ne uğraşıyorsunuz bu geri zekâlı ile!

Bilinçnilim (psikoloji) ve toplumbilim (sosyoloji) birer bilim dalı değil mi? Gitsin, bir bilinçbilimciye ya da bir toplumbilimciye sorsun!

Kaç tanesi, 9 yaşındaki bir "taş gibi avratı", iradesi gelişmiş birey olarak tanımlar?

Sitelerde Paylaş

9 yaşındaki çocuğun isteği dikkate alınır mı?

9 yaşındaki bir çocukla ticari ortaklık kurup senetle borç verir misin?

9 yaşındaki bir çocuktan ev, araba satın alır mısın?

Bankacı olsan 9 yaşındaki bir çocuğa kredi verir misin?

9 yaşındaki bir çocuğun kullandığı arabaya, uçağa, gemiye, trene binip rahat rahat yolculuk yapar mısın?

9 yaşındaki bir çocuğun inşa ettiği bir evi satın alır mısın?

9 yaşındaki bir berbere gidip saç-sakal tıraşı olur musun?

Çok zengin olan 9 yaşındaki bir çocuğun yanında çalışır mısın?

Askerde 9 yaşındaki bir çavuştan emir almak ister misin?

Ve 9 yaşındaki bir kız çocuğuna bakıcılık yapması için kendi bebeğini emanet eder misin?

Sitelerde Paylaş

Saçmalamakta üstüne yok. Bilim insanları nerde 18 yaşından önce doğurulamaz demiş. Kanunların söylediği şey 18 yaş altı kimsenin bir erişkin gibi yapacakları şeylerin sorumluluğunu, sonuçlarını, geleceğe yöçnelik getirilerini götürülerini hesaplayacak yaşta olmadıkları. Bu yaştan önce suç işleyenlerde dahi faruk ve mümeyyiz mi diye bakılır, çünkü yaptıklarının sonuçlarını hesaplayamayacak düzeyde olabilirler.

Bilim ise insalar için çocukluk- adölasan(ergenlik) - erişkinlik vs şeklinde fizyolojik dönemler açıklamıştır. Ama siz gibi dingiller ergenliği erişkinlik zanneder adet gördü ee yapınca çocukta doğurabiliyo bunlar o halde erişkinlerdir gözü ile bakarsınız. İşin fizyolojisi bu. Psikiyatride de ergen yaşta çocuk sahibi olmanın hem çocuk hem ergen açısından sorunlu olduğunu kabul eder.

Ama derdin bilim değil, insanlık değil, haysiyet değilse gözünün önündekini görmez, herkesin okuduğunu okur ama görmek istediğini görürsün. Neymiş dişiler 9 ila 11 yaşında ergenliğe girerlermiş devamını oku ne zaman ergenlik biter ve erişkinlik başlar o da yazar orada, insansan onu da görürsün. Ergenin erişkinden farklı olduğunu da anlarsın.

Sitelerde Paylaş

9 yasindaki bir cocuk nasil kendi iradesiyle evlenecekmis? Bence sen kizini yasina bakmadan direk evlendir, en guzeli sana bu yakisir.

9 yaşındaki çocuğun bilinci/iradesi yerindeyse evlenebilir. Bırakalım da çocuk (?) kendisi karar versin.

Zorla evlendirmek ne kadar zorbalık ise, zorla evlenmesine engel olmak da aynı şekilde zorbalıktır, değil mi?

kıvırıp duruyorsun. sen görüşlerini bilimsel çalışmalara dayandırarak açıkla.

Kıvırıp duran sensin. Ben seni kendine delil diye getirdiklerin ile çürüttüm. Bir kaynakta dişilerin 9, diğer bir kaynakta ise 11 yaşlarında ergen oldukları yazıyor.

Sen ise hiçbir bilimsel/istatistiksel temeli, kaynağı olmayan ideolojik söylemleri delil diye önüme getiriyorsun. Bunun adı trollüktür. Benim ise trollerle hiç işim olmaz. Trollük yapmaya devam edeceksen hiç yazma, karşılık vermeyi düşünmüyorum.

Ne uğraşıyorsunuz bu geri zekâlı ile!

Bilinçnilim (psikoloji) ve toplumbilim (sosyoloji) birer bilim dalı değil mi? Gitsin, bir bilinçbilimciye ya da bir toplumbilimciye sorsun!

Kaç tanesi, 9 yaşındaki bir "taş gibi avratı", iradesi gelişmiş birey olarak tanımlar?

Bilim insanlarının görüşleri dikkate alınsa bile kişinin kendisini nasıl tanımladığı önceliklidir. Bir ebeveyne göre evladı 40 yaşına da gelse çocuktur.

10-11 yaşındaki gençleri bilirsiniz. Çocuklarmış gibi yanaklarını mıncıklayıp yaşamlarına karışmaya çalıştığınızda "ben artık çocuk değilim" diye fırçayı yersiniz.

9 yaşındaki çocuğun isteği dikkate alınır mı?

9 yaşındaki bir çocukla ticari ortaklık kurup senetle borç verir misin?

9 yaşındaki bir çocuktan ev, araba satın alır mısın?

Bankacı olsan 9 yaşındaki bir çocuğa kredi verir misin?

9 yaşındaki bir çocuğun kullandığı arabaya, uçağa, gemiye, trene binip rahat rahat yolculuk yapar mısın?

9 yaşındaki bir çocuğun inşa ettiği bir evi satın alır mısın?

9 yaşındaki bir berbere gidip saç-sakal tıraşı olur musun?

Çok zengin olan 9 yaşındaki bir çocuğun yanında çalışır mısın?

Askerde 9 yaşındaki bir çavuştan emir almak ister misin?

Ve 9 yaşındaki bir kız çocuğuna bakıcılık yapması için kendi bebeğini emanet eder misin?

18 yaşında olup çocuk ruhlu ya da zeka özürlü birisinin;

İsteğini dikkate alır mısın?

Ticari ortaklık kurar mısın?

Ev-araba satın alır mısın?

Kredi verir misin?

Kullandığı araçta yolculuk yapar mısın?

İnşa ettiği evi satın alır mısın?

Saç-sakal traşı olur musun?

Komutan belleyip emirlerini yerine getirir misin?

Bakıcılık yaptırır mısın?

Peki 9 yaşında olup olgun bir karakter ve keskin bir zekaya sahip birisi için ne dersin?

tarihinde L I I A M R tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilim insanlarının görüşleri dikkate alınsa bile kişinin kendisini nasıl tanımladığı önceliklidir. Bir ebeveyne göre evladı 40 yaşına da gelse çocuktur.

10-11 yaşındaki gençleri bilirsiniz. Çocuklarmış gibi yanaklarını mıncıklayıp yaşamlarına karışmaya çalıştığınızda "ben artık çocuk değilim" diye fırçayı yersiniz.

Önce "Bilim, bilim!" diye zırvalıyorsun; sonra da, "Bilim beni ilgiledirmez," diyorsun!

Ayrıca sübyancığın kutsal bir kurum olduğunu sürekli vurguluyorsun!

Yahu, söz konusu olan bir çocuk! Çocuk! Çocuuuuuuuuuuuuuuuuuuk!

Ey beyinsiz mahluk! Yeter!

Bir psikiyatsiste git!!! Tedavi olman şart!!!

Artık kovulmanı talep ediyorum!

Senin gibi pislikler burada barındırılmamalı!!

Sitelerde Paylaş

Bu sapığın kovulmasını neden istiyorsunuz? Bu kişi din denilen ilkelliklerin insan beyninin nasıl ırzına geçtiğinin canlı örneği değil mi?

Bu sapığın atılmasını istemek yerine alın onu kullanın, herkese gösterip sergileyin... Bu sapıklar İslam dininin iç yüzünü göstermek için bulunmaz nimettirler, değerlerini bilin...

Sitelerde Paylaş

Önce "Bilim, bilim!" diye zırvalıyorsun; sonra da, "Bilim beni ilgiledirmez," diyorsun!

"Bilim beni ilgilendirmez" demiyorum. Bilim kendisini çocuk değil erişkin olarak tanımlayan bir kişiye "çocuksun" dedi diye kişi çocuk olmaz, çocuk da sayılamaz. Bilim ancak hipotezler/teoriler üretir ancak hipotez/teoriler birileri istiyor diye kanunlaşmaz, deney yoluyla doğrulanarak kanunlaşır!

Yahu, söz konusu olan bir çocuk! Çocuk! Çocuuuuuuuuuuuuuuuuuuk!

Çocuk mu? Neye göre çocuk? İdeolojiye göre mi? Yoksa çocuk denilen kişinin bünyesine göre mi çocuk?

Sitelerde Paylaş

9 yaşındaki çocuğun bilinci/iradesi yerindeyse evlenebilir. Bırakalım da çocuk (?) kendisi karar versin.

Zorla evlendirmek ne kadar zorbalık ise, zorla evlenmesine engel olmak da aynı şekilde zorbalıktır, değil mi?

9 yaşındaki biri çocuktur. Senin gibi sapıklar kendini parçalasa da çocuktur.

Adım gibi eminim ki sen bir pedofilsin. Henüz bir çocuğa zarar veremedinse de fantezilerinden ötürü suçluluk falan duymuyorsundur. Bu çok açık.

Savunman da pedofillere ait klasik dört beş savunma yönteminden biri. "Akla yatkın hale getirmeye çalışmak" diyoruz biz buna.

9-11 yaşındaki bir çocuk ki onlar ergen bile değildir, özgür iradesini kullanamaz. Mental gelişimi tamamlamamıştır çünkü.

Mesela "ben artık kendi evime taşınacağım, şu ülkeye gidip orada yaşayacağım, gece 12'de eve döneceğim, arkadaşlarla şu bara gidiyoruz" falan diyemezler. Derler belki de (e çocuk bu), onları kimse ciddiye alıp da bu isteklerini yerine getirmeleri için serbest bırakmaz.

E etraf senin gibi sapıklarla kaynarken, insanlar çocuklarını aynı sokaklarında bulunan bakallarına ekmek almaya bile yollayamıyor artık.

Bu yaştaki çocuklar, eğer gerekiyor ise ailelerinden alınıp devlet tarafından korunur. Aile bakamıyorsa, zarar veriyorsa vb. her ne oluyorsa, devlet alır bu çocukları. Almalıdır da.

Çünkü Çocuk Hakları Evrensel Beyannamesi diye yaptırımı da olan bir metin vardır ve orada çocuğun ne/kim olduğu ve nasıl korunması gerektiği açıkça belirtilmiştir.

Sitelerde Paylaş

.18 yaşında olup çocuk ruhlu ya da zeka özürlü birisinin;

İsteğini dikkate alır mısın?

Ticari ortaklık kurar mısın?

Ev-araba satın alır mısın?

Kredi verir misin?

Kullandığı araçta yolculuk yapar mısın?

İnşa ettiği evi satın alır mısın?

Saç-sakal traşı olur musun?

Komutan belleyip emirlerini yerine getirir misin?

Bakıcılık yaptırır mısın?

Peki 9 yaşında olup olgun bir karakter ve keskin bir zekaya sahip birisi için ne dersin?

Her halde bu özellikte bir 18 yaşında olan birisinden bu saydıklarınızdan sorumlu saymayız. Zeka özürlü birisi demişsiniz. 9 yasında bir kız çocuğunu 18 yasında bir zeka özürlüyü bahçene ederek cinsel obje yapmanız sizi de bu 18 yas gurubuna sokar. Kısaca siz zeka özürlü ve çocuk fikiri bir kişisiniz. Çünkü ancak bir zeka özürlü karpuzla üzümün aynı meyve olduğunu savunur.

Neyse onu boşver de senin Rabb'in neden ekvatorda kızları 9 yasında ergen yapıyor da kutuplarda 14-15 yasında yapıyor? Hikmeti nedir bu işin?

Sitelerde Paylaş

9 yaşındaki biri çocuktur. Senin gibi sapıklar kendini parçalasa da çocuktur.

9 yaşındaki biri neye göre çocuktur? Bilimsel/İstatistiksel verilere göre mi? Yoksa ideolojinize ya da senin duygusal ruh haline göre mi?

Adım gibi eminim ki sen bir pedofilsin. Henüz bir çocuğa zarar veremedinse de fantezilerinden ötürü suçluluk falan duymuyorsundur. Bu çok açık.

Bırakın artık şu pedofil yaftalarını, bunlar bilimsel argümanlar değildirler. Pedofil diye de ergenliğe girmemiş olan çocuklarla cinsel etkinlikte bulunanlara derler. Oysa burada ergen olmuş kişilerle cinsel ilişki savunuluyor.

Savunman da pedofillere ait klasik dört beş savunma yönteminden biri. "Akla yatkın hale getirmeye çalışmak" diyoruz biz buna.

Bu da ne demek böyle? Akla yatkın olan akla yatkındır zaten, değil mi? Akla yatkın olan birşeyi senin keyfin için akılsız mı kabul edecektim? Sen 4'ten hoşlanmıyorsun diye 2x2 işleminin sonucu 5 kabul edilecek değildir.

Asıl siz burada işi kitabına uydurmaya çalışıyorsunuz. Kanunlarınızda öyle yazıyor diye öyle yoruyorsunuz. Kanunlarınız "81 yaşından küçük herkes çocuktur" dese onu da savuncak kadar radikalsiniz.

Ancak bilin ki gerçekleri bilim tesbit eder, insan yazması metinler değil. Metinlerde "Güneş balçıkla sıvalıdır" diye Güneş balçıkla sıvanacak değildir.

9-11 yaşındaki bir çocuk ki onlar ergen bile değildir, özgür iradesini kullanamaz. Mental gelişimi tamamlamamıştır çünkü.

Neye göre konuşuyorsun? Bana bilimsel/istatistiksel araştırma sonuçları getirmek zorundasın. Bu işler duygusallıkla, ideolojiyle değil akılla, bilimle olur.

Mesela "ben artık kendi evime taşınacağım, şu ülkeye gidip orada yaşayacağım, gece 12'de eve döneceğim, arkadaşlarla şu bara gidiyoruz" falan diyemezler. Derler belki de (e çocuk bu), onları kimse ciddiye alıp da bu isteklerini yerine getirmeleri için serbest bırakmaz.

Sen kim oluyorsun da insanların özgür iradeli seçimlerine karışma hakkını kendinde görebiliyorsun?

Kendi iradesiyle seçim yapan birisine hangi hakla engel olmayı düşünüyorsun?

Bak bakalım senin çocuk dediklerin neler neler yapıyormuş?

http://www.milliyet.com.tr/12-yasinda-anne/yasam/sondakika/02.06.2010/1245681/default.htm

Bu yaştaki çocuklar, eğer gerekiyor ise ailelerinden alınıp devlet tarafından korunur. Aile bakamıyorsa, zarar veriyorsa vb. her ne oluyorsa, devlet alır bu çocukları. Almalıdır da.

Çünkü Çocuk Hakları Evrensel Beyannamesi diye yaptırımı da olan bir metin vardır ve orada çocuğun ne/kim olduğu ve nasıl korunması gerektiği açıkça belirtilmiştir.

Devletin böyle bir hakkı yoktur. Çocuk hakları evrensel beyannamesi denen metin insanların özgür iradeli seçimlerine karışıyorsa o metin çöpe gider.

Çocuğun ne/kim olduğunu insan yazımı metinler değil, kişilerin kendi bünyeleri ve/ya bilimsel deneyler belirler. Bir kişi "ben erdim ve karar verdim" diyorsa, orada nokta konmuştur. Başkasına söz düşmez. Bir kişi başkasına zarar vermeden sadece kendisine zarar vermeyi bile tercih etse (bkz.sigara içmek) buna kimsenin karışma hakkı olamaz.

"Ben artık çocuk değilim, ben büyüdüm ve kendi kararlarımı kendim veririm " diyen bir kişiye ne diyeceksin? Zorla çocuk yapıp zorbalıkla özgür iradesini kullanmasına engel mi olacaksın? İtiraz edip direnç gösterirse de cop-kelepçe mi kullanacaksın yoksa asıp kesecek misin? Sizler iyilik elçileri misiniz? Yoksa zorba diktatörler mi?

tarihinde L I I A M R tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...