Jump to content

Süt Akrabalar Arası Evlilik Yasağı

Recommended Posts

• İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben demedim mi:

Bırakalım bırakmasına da soytarı ölüyü diriyi yemiş gözü çoluk çocuğa dikmiş. Bunu rahat bırakmayacaksın, bunu gördüğün yerde gözüne enfal 65-66 yı sokacaksın, ışık görmüş tavşan gibi kalacak. Şimdi bu "sokacaksın" lafını görüp azar ama başka da sözcük uymuyor.

Milletin çoluk çocuğunu korumak için bunlara nefes aldırmayacaksın, aldıran da en az bunun kadar şerefsizdir.

tarihinde alpan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bunu gördüğün yerde gözüne enfal 65-66 yı sokacaksın

Bunu savunmak için müslüman olmak gerekmiyor. Ateist olsam yine savunurum. Kaldı ki ne sübyancılığı, ne zorla evlendirmeyi, ne de tecavüzü savunuyorum. Yaşı ne olursa olsun cinselliğe hazır olanların kendi rızalarıyla cinselliklerini yaşama özgürlüğünü savunuyorum.

Sitelerde Paylaş

Bunu savunmak için müslüman olmak gerekmiyor. Ateist olsam yine savunurum. Kaldı ki ne sübyancılığı, ne zorla evlendirmeyi, ne de tecavüzü savunuyorum. Yaşı ne olursa olsun cinselliğe hazır olanların kendi rızalarıyla cinselliklerini yaşama özgürlüğünü savunuyorum.

Doğru diyorsun geçen gün 10 yaşında evlendirilip 11 yaşında ağzı burnunda hastaneye getirilen sonra da hastaneden kaçırılan sübyana da fikri sorulmuştu değil mi?

Bir yaratan varsa cehennemin dibi sizleri bekliyor olacak.

Sitelerde Paylaş

Hah işte! Rejim de kızların başlarına iş gelsin, kızlar genç oğlanların altından geçmeden namuslarıyla evlenmesinler diye hiçbir temeli olmayan saçma kanunlarla evlenmelerine engel oluyorlar. 12 yaşında evlenmek yasak ama 12 yaşında oğlanlarla okul köşelerinde çatır çatır sevişmek serbest. Kızların erkenden evlendirilmesinin yasaklanmasının bir diğer sebebi de potansiyel rejim militanlarının yetişmesini sağlamaktır. Erkenden kocaya gönderirsen okula gelemez boylece de bir kemalist militan daha eksilmiş olur. Eğitimin zorbalıkla dayatılmasının altında da bu yatmaktadır. Zorla okula alırlar, zorla evliliklerine engel olurlar sonra bir de utanmadan yüzsüz yüzsüz dinci faşizm diye bahsederler.

Bu nediyor böyle? Nasıl bir yorum bu? Ne tarafa çekersen çek. Ulen insanın bir rengi olur, bir duruşu olur. Ne demek istiyorsun? Sapıkmısın, yoksa başka bir şey mi?

Sitelerde Paylaş

Erkenden kocaya gönderirsen okula gelemez boylece de bir kemalist militan daha eksilmiş olur. Eğitimin zorbalıkla dayatılmasının altında da bu yatmaktadır. Zorla okula alırlar, zorla evliliklerine engel olurlar sonra bir de utanmadan yüzsüz yüzsüz dinci faşizm diye bahsederler.

haklısın kardeş ya biz bunu nasıl düşünemedik, gerçekten aydınlatıyorsun bizi, madem öyle kızlarımızı okula göndermeyelim ve yaşı 11 dedimi evlendirelim, hemde en az 45 yaşına gelmiş tecrübeli birisi olsun ki yol gösterir değil mi

tarihinde equus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

şu süt anne işine aklım takıldı...

bi kadının sütünü bir damlada olsa içince , o kadın süt annemiz mi oluyor ??

cevap evet ise ....

bi adamın karısı diyelim 6 ay önce doğum yapmış olsun...bebek emziriyor hala....

adam karısıyla sevişiyor....o sırada memesinden azcıkda olsa süt geliyor adamın ağzına adam da isteyerek yada istemeden sütü yutuyor...

bu durumda:

karısı adamın süt anası mı olur ????

adamın süt anası olursa evlilikleri biter mi ?

doğmuş olan çocuk bu adamın hem çocuğu - hem süt kardeşi mi olur ?

Sitelerde Paylaş

Anasayasa'nın 136. maddesinde bulunan ve şeyhül islamın halefi konumunda olan Diyanet İşleri Başkanlığı laik bir devlette olmaması gereken bir kurum.

kiIA21K.jpg

tarihinde Tasvir-i Efkar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 years later...

Bunu o zaman başka başlığa değil buraya koyacağım:

https://www.washingtonpost.com/news/worldviews/wp/2016/10/22/pictures-of-two-egyptian-children-engaged-to-be-married-trigger-outrage-once-again/

Mısırda sözde Müslüman kardeşlere engel olundu. Laiklik kurtarıldı. Alın size laiklik.

Çocuk evliliği gibi konuların dinle filan bağlantısı yok. Parasal düzeyle de alakası yok. Tamamen az gelişmişlik ve cahillik.

Atatürk'ün yaptığı bundan çok daha fazlasıdır. Önümüzdeki 20 yılımız muhtemelen bu dangalaklara Atatürk'ü anlatmakla geçecek.

Sitelerde Paylaş
2 hours ago, leonardo18 said:

Çocuk evliliği gibi konuların dinle filan bağlantısı yok. 

Leo, alakası var. Bu dediğin sosyal ve topsumsal bir olaydir.Bu sebepten dolayı sosyolojik olarak degerlendirmen gerekiyor. Yani bir örneğe bakarak değil, istatistiki verilere göre değerlendirme yapman lazım. Mesela islam ülkelerinde çocuk evliliklerinin oranını belirleyip diger ülkelerle karsılaştirma yapabilirsin. Islamin kendisi zaten çocuk evliliģine izin veriyor; ki bunu 1400 yildir uygulamişlar. Çocuk evlilikleri konularında istatistiki arştirmalar var. Turkiyede bile kırsal kesimin çoğu, daha düne kadar 13-14 yaş kızlari evlendiriyorlardı; ki günümüzde de hala belirli oranda devam etmekte. Ozellikle de guney doğu bölgesinde. Ha diyorsun ki, cahillikle ilgili bu durum. E zaten;  islam=cehalet...

Sitelerde Paylaş

Makaledeki fotoğrafa bakmayı öneririm. Resme bakıp "bu yapılan dine uygundur" diyen din adamı varsa (o cüppeli bilmem ne efendi gibi soytarılar hariç), ben o kişi ile tanışmak istiyorum.

- Bizde en azından kentlerde filan olmuyor. Ya da duyunca şaşırıyoruz. Bunlarda yıllardır sözde "sekülerlik" var. sözde "ordu denetiminde", ama sosyetik / tanınan aileler (bir de akraba evliliği ile) göstere göstere çocuk evlendiriyor.

- Bizde de var tabi. Bir ara talk şovda filan da görmüştüm. Yanlarında da bir psikolog vardı. Olayın o çocuklar açısından sonuçlarını filan anlatmıştı. Yani Tayyip ve yandaşları, sırf böyle bir şeye kalkıştıkları için bedel ödeyecekler. Ben öyle düşünüyorum. Çünkü Bizi aldıkları nokta belli. Şu anda olduğumuz nokta (onca geri gidişe/engellemeye rağmen) o da belli.

Buradaki olay zenginliğin ailede kalması ile ilgili. sosyolojik açıdan konu bu. TR'de öcüş bücüş insan da çok, hep akraba evliliği yüzünden. Bu tür halklara bir çeşit proje lazım. Herhangi bir islami hareketin de böyle bir projesi olamaz. Demek ki "İslamcıyım" diyen kişi aynı bu çocukların ebeveyni gibi, ya cehaletten hareket ediyordur, ya da çıkar peşindedir.

O yüzden bazı ayrımlar olmak zorunda. Örneğin bir sürü oruç tutan insan tanıyorum. Hiçbiri de 10 yaşında çocuğunu damat/gelin yapmaz.

Yani eleştirmek Okey. Ama hakaret de etmeyelim.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...