Jump to content

İsa, İncil ve Hıristiyanlık

Recommended Posts

nereden biliyorsun ? sana kutsal ruh mu söyledi ?

Kutsal ruh söylemedi. GÖRDÜM. Konuşmaya devam ediyordu. En son sorulan soruya cevap veremedi. O UZAYLILARI KİM YARATTI? Madem bizi o uzaylılar yarattıysa. Vallaha bizi uzaylıların yaratması Tanrının yaratmasından bile daha tuhaf geldi bana :D

Sizin tarafınızdan aman Tanrı yaratıcı olmasın da biz uzaylılara razıyız diyorsan off. Mitolojik inançları bile geçtiniz ha :D:)

Şu akıllı aminoasitler sabırsızlanıyor :)

tarihinde metken tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 698
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

hehe öğleden sonra daha rahat incelerim. bir kaç saat yoğunum ;) her zaman konuşmak, tartışmak isterim tabi

ya baksana kardeş, bizim müslolar gibi " hehe " falan yazarak sevimli olmaya çalışma tamam mı ? adam gibi konuş.

ayrıca öyle gülücükler falan koyarak espri yapmış olmuyorsun. sevimli de olmuyorsun.

tarihinde b@lder tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya baksana kardeş, bizim müslolar gibi " hehe " falan yazarak sevimli olmaya çalışma tamam mı ? adam gibi konuş.

ayrıca öyle gülücükler falan koyarak espri yapmış olmuyorsun. sevimli de olmuyorsun.

Ne oldu sinirlenme belirtileri mi seziyorum. Hiç gerek yok.

Bak ben başka bir ateist sitede yazıyordum. Ama çok saygısızlardı. Küfür edip duruyorlardı. Buna inananlara, düşüncelerimizi salakça ve çocukça aptala buluyorlardı. Ben de orada yazmaktan vazgeçtim. Umarım burda da aynı şeyle karşılaşmam.

Cevap veremediğiniz zaman kılıca sarılmayın. muhammed gibi cihad a girişmeyin. Belki de sizin bunu kabul ettirmenizin tek yolu buysa materyalkist cihad ise sanırım burda kalmaya da gerek yok ;)

Cevap veremediğin zaman diceksin ki kardeş cevabımını veremm. Dürüstlük mü ezmek mi sizin mentalitenz. Önce onu anlayalım da ona göre sizi kaile alıp almayacağıma karar vereyim ;)

SİNİRLENME...

Not: ben adamım ve adam gibi konuşuyorum

HEHE :)

benim sevimli olmadığımı düşünmenin nedeni gülücükler değil. Söylediğim şeylere cevap veremiyor olman. Beni sevimsiz yapan bu. NE oldu sadece siz zeki değilmişsiniz değil mi? Allah a inananaların da bi mantığı varmış kör boş inançlı değilmişiz dimi?

Bzi farklı tasavvur ediyordun sanırım bugüne kadr. Ben müslüman değilim. Hristiyanlarla uğraşmak birazcık daha zordur ;) 10 üzeri 123 kadar

HEHE :) HEHE :)

Sitelerde Paylaş

Kutsal ruh söylemedi. GÖRDÜM. Konuşmaya devam ediyordu. En son sorulan soruya cevap veremedi. O UZAYLILARI KİM YARATTI? Madem bizi o uzaylılar yarattıysa. Vallaha bizi uzaylıların yaratması Tanrının yaratmasından bile daha tuhaf geldi bana :D

Sizin tarafınızdan aman Tanrı yaratıcı olmasın da biz uzaylılara razıyız diyorsan off. Mitolojik inançları bile geçtiniz ha :D:)

Şu akıllı aminoasitler sabırsızlanıyor :)

çok kasma kendini. videoyu yapanlar ve yayınlayanların amacı belli. yaratılışçılarla konuşmama ilkesi var adamın, ciddiye almıyor, o nedenle konuşmuyor. bunu anlamak senin gibilere çok zor geliyor.

Sitelerde Paylaş

Ne oldu sinirlenme belirtileri mi seziyorum. Hiç gerek yok.

...

HEHE :)

...

Bzi farklı tasavvur ediyordun sanırım bugüne kadr. Ben müslüman değilim. Hristiyanlarla uğraşmak birazcık daha zordur ;) 10 üzeri 123 kadar

HEHE :) HEHE :)

sen konuşmaya değmeyecek kadar zavallısın. aynı zavallı yobaz müslolar ve diğer din şeriatçıları gibi. işi hemen soytarılığa vurmuşun.

Sitelerde Paylaş

çok kasma kendini. videoyu yapanlar ve yayınlayanların amacı belli. yaratılışçılarla konuşmama ilkesi var adamın, ciddiye almıyor, o nedenle konuşmuyor. bunu anlamak senin gibilere çok zor geliyor.

Tamam siz sorun o zaman sizden öğrenelim. Madem bize söylemiyor. Amacı ne bize doğruyu öğretmek değil mi? Yanlışa inandığımızı kanıtlamak değilmi? Peki neden bizimle konuşmuyor?

Ben nedenini söyliyim; Bir dünya şampiyonu boksör dünya şampiyonu olana kadar o kadar kafasına darbe yer ki, artık sorunlu bir beyni vardır. Ve menajeri ona özel maç ayarlar ve hep kazanmaya devam eder. Onu yenebilecek bir insanı karşısına çıkarmaz.

HArun yahya da yapar bunu kendi programlarına, onun cevap veremeyeceği hiç bir soru sormayacak gazeteciler bulurlar ;)

Sitelerde Paylaş

sana dawkins'in kapak olacak bir açıklamasını ekleyim :

" 1997 Eylül ayında avustralyalı bir çekim ekibine Oxford’daki evime gelip çekim yapmalarına izin verdim. Bunu yaparken, bu insanların yaradılışçılık propagandası yapma niyetinde olduklarını bilmiyordum. Garip ve şüphe uyandırıcı bir şekilde amatörce ilerleyen röportajda, bana şu soruyu yönelttiler: ‘bize, genomdaki bilgiyi artıran bir evrimsel süreç veya genetik mutasyon örneği verin. ‘ Bu ancak bir yaradılışçının bu şekilde sorabileceği bir soruydu, ve ancak o zaman bir yaradılışçı grupla röportaj yapmak üzere kandırıldığımı farkettim, ki bu normalde çok da iyi sebeplerle yapmayı kabul etmediğim birşeydir. Röportaj yapmaya kandırılmış olmanın öfkesiyle bu soruyu daha fazla tartışmak istemediğimi söyleyerek kamerayı kapattırdım. Filmi 1 sene sonra gördüğümde, montajlanmış ve değiştirilmiş olduğunu gördüm. Sanki ben soruya cevap verememişim, sorunun cevabını bilmiyormuşum gibi videonun değiştirilmiş olduğunu gördüm..Anlamalısınız ki bu insanlar gerçekten de bu sorularının cevaplanamaz olduğuna inanıyorlar! Ta Avustralya’dan gelme amaçlarının bir evrim bilim adamının sordukları soruya cevap veremiyormuş gibi göstermek için olduğunu bilmek de bir o kadar acınası. "

bu açıklamayı başka yaratılışçı sahtekarlar için söylemiştir.

Sitelerde Paylaş

Tamam siz sorun o zaman sizden öğrenelim. Madem bize söylemiyor.

...

hacı abimizin güzel bir açıklaması vardı bu konuyla ilgili. dawkins olasılıklardan sözediyor, bu da sizin gibilerin hemen sömürü yapmasına yol açıyor. evrenin nasıl oluştuğu, yaşamın nasıl başladığı şu andaki bilgilerimizle kesin olarak söylenemez, ancak kestirip atarak " tanrı yarattı " da diyemeyiz. hıristiyanlık ortaya çıktığında güneş dünyanın etrafında dönüyordu, kilise bilimsel gelişime karşı koyamayana kadar. bilim gelişiyor ve yanıtı yok dediğiniz her olgunun çözümü de bulunuyor.

Sitelerde Paylaş

hacı abimizin güzel bir açıklaması vardı bu konuyla ilgili. dawkins olasılıklardan sözediyor, bu da sizin gibilerin hemen sömürü yapmasına yol açıyor. evrenin nasıl oluştuğu, yaşamın nasıl başladığı şu andaki bilgilerimizle kesin olarak söylenemez, ancak kestirip atarak " tanrı yarattı " da diyemeyiz. hıristiyanlık ortaya çıktığında güneş dünyanın etrafında dönüyordu, kilise bilimsel gelişime karşı koyamayana kadar. bilim gelişiyor ve yanıtı yok dediğiniz her olgunun çözümü de bulunuyor.

İsa dünya nın düz olduğunu sanıyordu :)

O zamanlar bilgiler bu kadardı. Şimdi gelişiyor bilim.

Fakat bizim lehimize; bing bang, aminoasitler gibi kavramların Tanrının varlığına işaret ettiği açıktır.

Bize kalsa hiç uğraşmayız da siz sadece materyalist yaklaşımda olduğunuz için bu şeyleri söylüyoruz. Ötesinde işin ruhsal boyutuna hiç girmedik. Zaten ruh diye bişeye inanmıyorsunuz. NEREDEN BİLİYORSANIZ ARTIK :)

Size göre ölçülemeyen hiç birşey var değldir. MAsaldır. Sizie göre sadece ölçülebilen şeyler var diğereri masal.

Ama bir çok ünlü bilimadamı paralel evrenlerden bahsediyorlar. Ama işin tuhaf tarafı en ufak bir ölçme şansı veya kanıtları yok. Tamamiyle metafizik ile fizik yapıyorlar ;) Sırf bing bang den öncesi var demek için. NEden? Çünkü big bang Tanrı yı işaret ediyor.

AMannnn Tanrı olmasın da ne olursa olsun :) Uzaylılarrrr :p

Sitelerde Paylaş

Zavallıysam muhattap olma benimle ;)

Konu kapanmıştır...

kusura bakma ama, öyle soytarı gibi gülücükler koymak; hehe diye yazıya başlamak zavallı adamların işidir.

konu benim için de kapanmıştır.

seni sevgi dolu tanrınla, beyaz tenli ve artistik uzun saçlı isa' nla, horus - attis - dionysos ve orpheus ile başbaşa bırakıyorum.

Sitelerde Paylaş

kusura bakma ama, öyle soytarı gibi gülücükler koymak; hehe diye yazıya başlamak zavallı adamların işidir.

konu benim için de kapanmıştır.

seni sevgi dolu tanrınla, beyaz tenli ve artistik uzun saçlı isa' nla, horus - attis - dionysos ve orpheus ile başbaşa bırakıyorum.

İsa ile alakası yok diğerlerinin istersen bu konuyu açar tartışırız ;)

Sitelerde Paylaş

cevap verilmedi diye, bir dine mi inanmalıyız.

Siz bazı kanıtlardan çıkarsamalar yapıp Tanrı nın var olmasına gerek yok derseniz, Bende bazı şeylere cevap verilemediği için mantık olarak başka bir cevap çıkmadığı sürece İşi Tanrıya bağlarım. İşin kötü tarafı şu; Hiç bir zaman cevap veremezsiniz.

Siz çıkarsamalarda bulunma hakkınız varsa benim de var. Sizinkiler kanıt ise benimkiler de kanıt ;)

Herheangi bir dine inanmana gerek yok. Din insanlar tarafından yapılmıştır. Tanrı din falan göndermemiştir ;)

Bunun yerine bir yol seçmeli insan

Sitelerde Paylaş

Siz bazı kanıtlardan çıkarsamalar yapıp Tanrı nın var olmasına gerek yok derseniz, Bende bazı şeylere cevap verilemediği için mantık olarak başka bir cevap çıkmadığı sürece İşi Tanrıya bağlarım. İşin kötü tarafı şu; Hiç bir zaman cevap veremezsiniz.

dine mi inanmalıyız dedim zaten, yalnız sende hiç bir zaman cevap veremezsin.

Herheangi bir dine inanmana gerek yok. Din insanlar tarafından yapılmıştır. Tanrı din falan göndermemiştir

Hristiyan ım diyordun ..

Sitelerde Paylaş

Hristiyan ım diyordun ..

bence o hristiyan arkadaş protestan olabilir.

çünkü protestanlar din derken,katoliklik ve islam'ı anlıyorlar.

kendilerine de çoğu zaman mesih imanlısı derler.

ama tabii protestanlar da bir çok gruba ayrılmış.

laik-modern olanlar da var.

softa-yobaz olanları da.. :)

Sitelerde Paylaş

Hristiyan ım diyordun ..

Evet hristiyanım. Hristiyanlık bir dindir. Fakat İsa özünde öyle bir din getirmemiştir veya incil diye bir kitap getirmemştir. Teknik açıdan adı "din" dir. Ama özünde yoldur. Biz din kelimesi ile sınırlandırmaktan hoşlanmıyoruz. Gerçeğin peşindeyiz.

Biz yaptık onu biz din haline çevirdik. Başta İsa nın öyle bir derdi yoktu. Din olmasının nedeni de gruplaşma olmak zorunda olması tabi biraz da siyasetin de etkisi var

Ben neye cevap veremem? açar mısın? Neye cevap veremeyeceğmi anlayamadım. Hangi konuya?

Sitelerde Paylaş

bence o hristiyan arkadaş protestan olabilir.

çünkü protestanlar din derken,katoliklik ve islam'ı anlıyorlar.

kendilerine de çoğu zaman mesih imanlısı derler.

ama tabii protestanlar da bir çok gruba ayrılmış.

laik-modern olanlar da var.

softa-yobaz olanları da.. :)

Ben latin katolik hristiyanım.

Protestanlığa inanmayız... Onlar kiliseden ayrıldılar.

Sitelerde Paylaş

Evet hristiyanım. Hristiyanlık bir dindir. Fakat İsa özünde öyle bir din getirmemiştir veya incil diye bir kitap getirmemştir. Teknik açıdan adı "din" dir. Ama özünde yoldur. Biz din kelimesi ile sınırlandırmaktan hoşlanmıyoruz. Gerçeğin peşindeyiz.

Biz yaptık onu biz din haline çevirdik. Başta İsa nın öyle bir derdi yoktu. Din olmasının nedeni de gruplaşma olmak zorunda olması tabi biraz da siyasetin de etkisi var

Ben neye cevap veremem? açar mısın? Neye cevap veremeyeceğmi anlayamadım. Hangi konuya?

peki İsa neydi, ne getirdi size göre.

var/yok konusunda sende inançtan ileri bir cevap veremezsin. yaşamın başlangıcını sende açıklayamazsın.

açıklayaman birşey olunca neden hemen tanrıya bağlıyorsun, bu mantık hatası değilmi, düşünülebir desen tamam ama sen kesin bağlıyon, binevi kendini ikna ediyorsun.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...