Jump to content

İsa, İncil ve Hıristiyanlık

Recommended Posts

ama tabii protestanlar da bir çok gruba ayrılmış.

Hristiyanlığı pek bilmiyorum, biraz öğreneyim diyorum ama ağaç dalları gibi ayrılmış..

bu durum aklıma Üni de ki bir Hocamın cümlelerini getiriyor, Shakespeare üzerine çalışma yapmam der, ilerde yaşamadığı kanıtlanırsa, havada kalır diye..

ama tabi yine de böyle demeyip öğrenmek lazım :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 698
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Posted Images

metken hiç birşey kendiliğinden oluşamazssa tanrıyı kim yarattı ? onu yaradanı kim yarattı ? bu böyle uzayıp gider taki bir yerde kendiliğinden oluşma kesindir tanrının kendiliğinden oluşmasımı daha mantıklı yoksa büyük patlama sonucu enerjinin ve kainatın oluşması mı daha mantıklı

Sitelerde Paylaş

hristiyanlık sevgi dini olarak bilinir.

tanrı-insan barışını sağlayıp,sonsuz yaşamı geri veren bir dindir. :)

ama sevginin ne olduğunu anlatayım.

sevgi denen şey korkudur..tanrı korkusu..

mesih isa ,tanrı'dan korkun diye bağırıyor..

Kimden korkmanız gerektiğini size açıklayayım:

Kişiyi öldürdükten sonra cehenneme atma yetkisine sahip olan Tanrı’dan korkun.

Evet, size söylüyorum, O’ndan korkun.(luka 12-5)

isa galiba ölü yakma fırını çalıştırıyor.

kankası da tanrı.. :)

Bedeni öldüren, ama canı öldüremeyenlerden korkmayın.

Canı da bedeni de cehennemde mahvedebilen Tanrı’dan korkun.(matta 10-28)

mesih isa bile kuytu yerlerde tanrı korkusuyla dövünüp gözyaşı döküyormuş.

insanın sınırlılığını simgeleyen çırpınışlar.

tanrı diye hayali bir varlık uydurulmasının nedenlerinden biri de ölüm karşısındaki bu çaresizlik..

Mesih, yeryüzünde olduğu günlerde kendisini ölümden kurtaracak güçte olan Tanrı’ya

büyük feryat ve gözyaşlarıyla dua etti, yakardı ve Tanrı korkusu nedeniyle işitildi.(ibraniler 5-7)

bu da evancelist papazların gözbebeği vahiy bölümünden..

Yüksek sesle şöyle diyordu: “Tanrı’dan korkun! O’nu yüceltin!

Çünkü O’nun yargılama saati geldi. Göğü, yeri, denizi, su pınarlarını yaratana tapının(vahiy 14-7)

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

hristiyanlık sevgi dini olarak bilinir.

tanrı-insan barışını sağlayıp,sonsuz yaşamı geri veren bir dindir. :)

ama sevginin ne olduğunu anlatayım.

sevgi denen şey korkudur..tanrı korkusu..

mesih isa ,tanrı'dan korkun diye bağırıyor..

Kimden korkmanız gerektiğini size açıklayayım:

Kişiyi öldürdükten sonra cehenneme atma yetkisine sahip olan Tanrı’dan korkun.

Evet, size söylüyorum, O’ndan korkun.(luka 12-5)

isa galiba ölü yakma fırını çalıştırıyor.

kankası da tanrı.. :)

Bedeni öldüren, ama canı öldüremeyenlerden korkmayın.

Canı da bedeni de cehennemde mahvedebilen Tanrı’dan korkun.(matta 10-28)

mesih isa bile kuytu yerlerde tanrı korkusuyla dövünüp gözyaşı döküyormuş.

insanın sınırlılığını simgeleyen çırpınışlar.

tanrı diye hayali bir varlık uydurulmasının nedenlerinden biri de ölüm karşısındaki bu çaresizlik..

Mesih, yeryüzünde olduğu günlerde kendisini ölümden kurtaracak güçte olan Tanrı’ya

büyük feryat ve gözyaşlarıyla dua etti, yakardı ve Tanrı korkusu nedeniyle işitildi.(ibraniler 5-7)

bu da evancelist papazların gözbebeği vahiy bölümünden..

Yüksek sesle şöyle diyordu: “Tanrı’dan korkun! O’nu yüceltin!

Çünkü O’nun yargılama saati geldi. Göğü, yeri, denizi, su pınarlarını yaratana tapının(vahiy 14-7)

Bununla birlikte yukardakilerle yuzde 100 celisen soyle ayetler de vardir Incil`de:

1.Yuhanna 4:18 "Sevgide korku yoktur. Tersine, yetkin sevgi, korkuyu siler atar. Çünkü korku cezalandırılma düşüncesinden ileri gelir. Korkan kişi, sevgide yetkin kılınmış değildir"

Zaten, Incil`de Yuhanna`nin fikirleri ve ilhami diger 3 Incil yazarindan oldukca farklidir... Bu nedenle Yuhanna Incili ve Yuhanna`nin mektuplari, kanonik Incil`e digerlerinden daha sonra girmis bazi hristiyan gruplari Yuhanna ile ilgili hicbir yaziyi kanonlarina almamislardir ilk 3 yuzyilda.

tarihinde Anthemoessa tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

doğru..incil'de çelişki çok.

imanlılar ise çelişki yok...ama anlatım farklılığı var diyor. :)

incil'deki anlatıları bir çok kişi yazdı.

seslendikleri yahudi,romalı,yunanlı gibi ulusları da düşündüler.

çelişkinin bir nedeni de bu aslında.

yuhanna incil'i yunanlılara sesleniyor esas olarak.

tipik ruhçu bakış açısı bunu kanıtlıyor.

aşağıdaki ayetlere bak.

Bayramda tapınmak üzere Yeruşalim’e gidenler arasında bazı Grekler vardı.

Bunlar, Celile’nin Beytsayda Kenti’nden olan Filipus’a gelerek,

Efendimiz, İsa’yı görmek istiyoruz” diye rica ettiler.(yuhanna 12-20,21)

paulus'un mektuplarında da bu yunan etkisini görmek olanaklı.

sevgi'nin anlamını da kavramak gerekir.

sevgi sözcüğünü görünce huzur bulup ağlamaya başlayan tiplerden olmamak gerekir. :)

o sevgi ki birilerinin cehennemde yok edilmesi veya acı çekmesinden rahatsız olmaz.

İmanlılar Hristiyanlık,İncil ve Mesih İsa ,tanrısal sevgi'nin bir ifadesidir..derken..

Ateistler...Sonsuz cehennem azabı tanrısal sevginin bir ifadesidir diyorlar.

sevgi denen şey,din büyüğü ve tanrı'ya koşulsuz olarak teslim olmaktır..köle olmaktır.

artık senin kaderini onlar belirleyecektir.

bazıları niye kuran'da sevgi sözcüğü yok der durur.

islam sevgi yerine teslim olma(yani islam) sözcüğünü kullanmıştır.

aslında ikisi de aynı anlama gelir.

bu yazıyı okumanı isterim.

dinsel -tanrısal sevgi bu işte. :)

Onun için İslami rejimle yönetilen ülkelerde yaşamak eğlenceli. Bir dini düzen var.

Seçim sorunu yok. Burka giymeniz gerekiyor mesela.

Seçme şansınız olmadığı için giyiyorsunuz.

İnsanlar mutlu böyle yaşamaktan.”

http://www.radikal.com.tr/Radikal.aspx?aType=RadikalDetayV3&ArticleID=1053974&CategoryID=82

tarihinde cehane27 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

yok olmak kabullenilmesi zor bir düşünce, bence en önemli nedenlerinden birisidir.

bu arada hristiyanlar sanırım güzel görükmek için olsa gerek, sevgiyi iman etmek filan dan ziyade, insanları sevmek gibi anlatıyorlar hep,

hani meşur tokat atma olayı varya, biri atınca diğeri dönerlermiş..

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...
  • 1 month later...

yok olmak kabullenilmesi zor bir düşünce, bence en önemli nedenlerinden birisidir.

bu arada hristiyanlar sanırım güzel görükmek için olsa gerek, sevgiyi iman etmek filan dan ziyade, insanları sevmek gibi anlatıyorlar hep,

hani meşur tokat atma olayı varya, biri atınca diğeri dönerlermiş..

Palus şöyle diyor: "Eğer isa dirilmediyse imanımız boştur"

Tüm dinlerin çıkma nedeni ölümsüzlüktür..

İnsan doğası e bilinci gereği ölümü anlayamaz. Doğasında yoktur ölüm. Ama fiziksel olarak ölür.

Tarih boyunca bunun nedenini araradı durdu. İnsan doğasına bilincine en büyük çelişkidir ölüm.

Sitelerde Paylaş

Dört kitabıda Allah göndermiştir.

HZ.İSA İNCİL

Onun adı Meryem oğlu İsa Mesih'tir.O, dünyada ve ahirette 'seçkin,onurlu, saygındır' ve (Allah'a)

yakın kılınanlardandır.." (Al-i İmran Suresi, 45)

HZ.MUSA TEVRAT

Allah: “Musa seni kardeşinle destekleyip, kuvvetlendireceğiz ve size öyle bir yetki vereceğiz ki, ayetlerimiz sayesinde ikinize asla dokunamayacaklar. Siz ve size uyanlar daima üstün geleceksiniz.” (Kasas / 35)

HZ.DAVUD ZEBUR

O hükmü, biz anlatmıştık Süleyman'a ve hepsine de peygamberlik ve bilgi vermiştik ve berâberce Tanrıyı tenzîh etmek için dağları ve kuşları, Dâvûd'a râm ettik ve bunları yaptık, gücümüz yeter yapmaya.(enbiya 79)

Hz.İsa çarmaga gerilmemiştir.

Hani Allah, İsa'ya demişti ki: "Ey İsa, doğrusu seni Ben vefat ettireceğim ve seni Kendime yükselteceğim.... (Al-i İmran Suresi, 55)

Andolsun, Kitap ehlinden, ölmeden önce ona (İsa) inanmayacak kimse yoktur. Kıyamet günü, o da onların üzerine şahit olacaktır. (Nisa Suresi, 159)

Hz.isa:Hz.Muhammed'i haber vermiştir.

Vakti geldi, Meryemin oğlu Îsâ da: “Ey İsrail oğulları! dedi, “Ben size Allahın elçisiyim. Benden önceki Tevratı tasdik etmek, benden sonra gelip ismi “Ahmed” olacak bir resulü müjdelemek üzere gönderildim. Ne zaman ki o peygamber, açık açık delillerle kendilerine geldi: “Bu, kesin bir büyüden ibarettir” dediler. {KM, Yuhanna 14,16; 16,13; Matta 4,15-16; İşaya 42,1-4}

"İnneddîne ındallâhil İslâm.''(Ali İmran/19.)

"Allah katında din, şüphesiz İslâmiyet'tir.''(Ali İmran/19.)

"Kim İslam'dan başka bir din ararsa, bilsin ki, (o din) ondan kabul edilmeyecek ve o, ahirette kaybedenlerden olacaktır." (Al-i İmran: 3/85)

Not:İncil ve diğer 2 kitap değiştirilmiştir.İncili en başta martin luther denen adam baştan aşağıya değiştirmiştir.İsterseniz araştırın, bunların doğruları Allah katındadır

tarihinde Katip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Not:İncil ve diğer 2 kitap değiştirilmiştir.İncili en başta martin luther denen adam baştan aşağıya değiştirmiştir.İsterseniz araştırın, bunların doğruları Allah katındadır

Kuran'da diğer kitapların değiştirildiğine dair ayet var mı? Kuran diğer kitapların değiştirilmediğini iddia ediyor, sen neye dayanarak değiştirildi diyorsun?

Sitelerde Paylaş

Kuran'da diğer kitapların değiştirildiğine dair ayet var mı? Kuran diğer kitapların değiştirilmediğini iddia ediyor, sen neye dayanarak değiştirildi diyorsun?

Yok,istersen İncili al baştan aşağı değiştir.

Sitelerde Paylaş

Kuran'ı değiştirsem olmaz mı? Zaten bir işe yaradığı yok.

Ben olsam öyle bir hata yapmazdım.

Şüphesiz ki Kur'ân'ı biz indirdik ve elbette biz onun koruyucularıyızdır. 15 / HİCR - 9

Sitelerde Paylaş

Lafla peynir gemisi yürümüyor. Bak, millet çatır çatır değiştiriyor Kuran'ı, var mı senin putta bir hareket?

O değiştirdiğiniz meali onu bende değiştiririm ne var

http://www.haberlerne.com/sondakika/galeri/haberleri/kurani-yakan-adamin-resmi-290.html

Kuranı yakan adam bakın ne hallere düştü. 11 eylülde kuranı kerim i yaktı 15 eylülde çarpıldı.Fotoğrafta Kuranı yakan adma ilk yardım yapılırken görüyorsunuz. Hemşire ve doktor hayretler içinde.

kuran%C4%B1-yakan-adam.jpg

Sitelerde Paylaş

http://www.haberlern...-resmi-290.html

Kuranı yakan adam bakın ne hallere düştü. 11 eylülde kuranı kerim i yaktı 15 eylülde çarpıldı.Fotoğrafta Kuranı yakan adma ilk yardım yapılırken görüyorsunuz. Hemşire ve doktor hayretler içinde.

Ya hangi çağda yaşıyorsun? Bu saçmalıklara inanan kaldı mı hala diyeceğim ama senin gibileri gördükçe vaz geçiyorum. Kuran'ı ilk yakan kimdi biliyor musun? Halife Osman. Hem de orijinallerini yaktırdı Kuran'ın değiştirildiği anlaşılmasın diye.

Sitelerde Paylaş

Ya hangi çağda yaşıyorsun? Bu saçmalıklara inanan kaldı mı hala diyeceğim ama senin gibileri gördükçe vaz geçiyorum. Kuran'ı ilk yakan kimdi biliyor musun? Halife Osman. Hem de orijinallerini yaktırdı Kuran'ın değiştirildiği anlaşılmasın diye.

,

atıyosun.hem halife kuranı aşağılamak için yakmamış sadece fazla nüshalarını yakmıştır.yerde çöpde gezeniceğine yakılması doğrudur.Ancak sen bunu aşağılamak için yaparsan yukardaki gibi olursun.

http://www.sorularlaislamiyet.com/qna/12721/kurani-kerimin-yazilmasi-toplanmasi-ve-kitap-haline-getirilmesi-hakkinda-detayli-bilgi-verir-misiniz.html

Sitelerde Paylaş

http://www.haberlern...-resmi-290.html

bu gerçekten ilginç geldi bana.. birkaç saniyelik google araştırması ve sonuç :

http://www.uludagsozluk.com/k/11-eyl%C3%BClde-kuran-yakt%C4%B1-15-eyl%C3%BClde-kendi-yand%C4%B1/

http://berabbani.info/news/mirracle-man-who-draw-cartoon-of-prophet-muhammad-s-a-w-got-burn-by-allah-doctors-doesnt-undertand-how-this-possilble.html

2001_yip_2001_ed_13.ss_full.jpg

2001 Ukraine mine blast: Rescue personnel view a badly burned miner at the Zasyadko mine in Donetsk, Ukraine, on Aug. 19. Dozens of miners were killed and several were injured in a methane gas explosion in a coal mine.

( 2001 ukrayna maden kazası : ... )

yani gerçekten bir alemsiniz siz islamcılar :)

Sitelerde Paylaş

bu gerçekten ilginç geldi bana.. birkaç saniyelik google araştırması ve sonuç :

http://www.uludagsoz...e-kendi-yandı/

http://berabbani.inf...-possilble.html

2001 Ukraine mine blast: Rescue personnel view a badly burned miner at the Zasyadko mine in Donetsk, Ukraine, on Aug. 19. Dozens of miners were killed and several were injured in a methane gas explosion in a coal mine.

( 2001 ukrayna maden kazası : ... )

yani gerçekten bir alemsiniz siz islamcılar :)

Dikkatını çekerim verdiğin linkdeki resim ile benim ki arasında çok fark var nedense bu medya tarafından çok gizlendi sanırım ortaya böyle bir yalan attılar :)

_1499662_ap_ambulance300.jpg

tarihinde Katip tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...