Jump to content

Eşcinsellik ve farklı kesimlerce homofobi

Recommended Posts

Din ve dogmanin baskin olmadigi toplum düzeninde de escinselleri dislayan ataerkilligi gözlemleyebilirsniz.

Örnek olarak eski SSCB ve diğer Doğu blogu ülkeleri ve Çin Halk Cumhuriyet'i verilebilir. Komunizm içinde yer alan ve hatta önemli katkılar sağlayan bazı politikacılar, düşünürler, sanatçılar eşcinsel olmalarına rağmen bu yönetim sistemlerinde eşcinsellik olgusu ideolojik olarak değerlenidirilmiş ve eşcinselliğin kapitalizmin bir ürünü olduğu düşünülmüştür. Hala olsun şu an bile Türkiye İşçi Partisi tarafından bu şekilde düşünülmektedir. Bakınız: Doğu Perinçek'in eşcinsellik hakkında görüşleri.

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Neden gerekiyor ? Erkek gözüyle birisi digerinden daha estetik, üclü fanteziye daha yakin oldugu icin mi ? Ayrica din ve dogmalar sorumludur diyerek sorumluluktan kacmak cok kolay.. Din ve dogmanin baskin olmadigi toplum düzeninde de escinselleri dislayan ataerkilligi gözlemleyebilirsniz. Siz ateist oldugunuz icin baski gören, siddete maruz kalan, müslüman ülkelerde yasama ve özgürce fikrini söyleme hakkina sahip olmayan bir topluluksunuz. Sizler gibi siddete maruz kalan insanlari korumak yerine, onlari hastalikli güruh olarak görmek daha medeni toplum anlayisina özlemine ters düsmüyor mu ? Bakin ben de bu gibi durumlarda celiskiler görüyor ve cok rahatsiz oluyorum... Ateistlik yalnizca non tanricilik degildir. Dogmalara karsi cikarken birisi digerinden daha kabul edilebilir türünden fetvalar vermenin yeni dogmalar yaratmanin bir anlami yok. Ateizmi inceleyenlerde söyle bir sonuc cikarmislar. Disil ateistler zaten maskulin Tanriya giciklar. Eriller ise benden baska supermen yok kompleksi icinde hareket edenlerdir...

Hayır arkadaşım.

Toplumdan aldıkları tepki farklı.

Toplumlarda gördükleri muamele de farklı ve bunun benle ve yazımla alakası yok.

Kimseyi hastalıklı gördüğüm yok.

Benim ağzımdan konuşma.

Ben teknik boyutuna bakarım olayın.

Ortada bu şekilde bir ayrım var.

Artık üçlü fanteziye mi, beşli fanteziye mi, gang bange mi daha yatkın o kişinin gözüne ve tatminkarlık boyutuna kalmış.

Sitelerde Paylaş

Siz bizi sadece televizyonlardan gördüğünüz kadar tanıyorsunuz. Televizyonlarda iyi yönlerimiz degil, cinnet anlarımız yayınlanıyor sadece. Çok göz önünde olursak gençlerin escinsellige özeneceklerini sanıyorlar. :) HAklarımız için Taksimde yürüyoruz yüzlerce kişi, bir iki tane seyredilmeyen televizyon kanalı anca yayınlıyor. Ama bir arkadaşımın sinir kirizi tüm televizyonlarda gösteriliyor. Ama kimse bu kız bu hale neden geldi diye sormuyor.

En son sorunuza gelirsek escinselleri tek kategoriye ayırmak yalnış olur. Eşcinsel genel bir kavramdır. Eşcinselliğin içinde gaylik, lezbiyenlik, bisexsuallik, travesti ve transeksuallikde vardır. Travesti arkadaşlarım sex işciligi yapmak için kadın kıyafetleri giymezler. O kıyafetlerin içinde daha mutlu oldukları için, kendilerini daha kadın gibi hissettikleri için giyerler. Bu bir yönelimdir. Bir tercih degildir. Keşke şeçme gibi bir şansımız olsaydı ama malesef yok.

Biliyorum arada farklar olduğunu da ,mesela ameliyat geçirip sonra kadın kıyafeti giymeleri daha normal olurdu bence.Böylece toplum daha fazla hoşgörü gösterirdi belki.

Sitelerde Paylaş

Biliyorum arada farklar olduğunu da ,mesela ameliyat geçirip sonra kadın kıyafeti giymeleri daha normal olurdu bence.Böylece toplum daha fazla hoşgörü gösterirdi belki.

hayır, eşcinsellik erkek gibi hissetmiyorsa kadındır yada tersi demek diildir sadece çeşitlidir ve bazıları hormonal ,hastalıktır yada beyindeki kimlik farklıdır ameliyat ol demekle olmuyor o hasta olanlar için geçerli. çünkü kendi kimliğinden gayet memnun ve rahatsız olmayan eşcinsellerde var işte bu hastalık olmayan oluyor. yani hemcinsini cinsel anlamda çekici buluyor olman kendi bedenine yabancı olduğun anlamına gelmiyor herzaman.

Sitelerde Paylaş

eşcinsellik hormonal bir durum olduğu gibi bir çeşit beyin hastalığı aynı zamanda.bir er kişi çocukluğunda kadın gibi yetiştirilirse eşcinsel olma ihtimali yüksek.tabi zevkine takılanlarda yok değil.eşcinsellik tüm dünyada dahada artacak.üzüm üzüme baka baka kararır.

Sitelerde Paylaş

hayır, eşcinsellik erkek gibi hissetmiyorsa kadındır yada tersi demek diildir sadece çeşitlidir ve bazıları hormonal ,hastalıktır yada beyindeki kimlik farklıdır ameliyat ol demekle olmuyor o hasta olanlar için geçerli. çünkü kendi kimliğinden gayet memnun ve rahatsız olmayan eşcinsellerde var işte bu hastalık olmayan oluyor. yani hemcinsini cinsel anlamda çekici buluyor olman kendi bedenine yabancı olduğun anlamına gelmiyor herzaman.

Ameliyat olmasın ama kadın gibi giyinmesin de sonuçta onu diyorum.Böylece daha uygun iş bulabilirler.

Sitelerde Paylaş

Ben bir travestiyim, yani cinsel ameliyat düşünmüyorum. Şimdi sırf birilerini mutlu etmek için ameliyat olursam bu sence dogru olurmu veya İrandan farkımız kalırmı. Sırf birileri hoşgörü göstersin diye sen cinsel organını kestirirmiydin? :)

Burada sorun kadın veya erkek olmak değil. Ben bedenimi kendi mutlu olduğum şekle sokuyorum. Bölede mutluyum.

eşcinsellik hormonal bir durum olduğu gibi bir çeşit beyin hastalığı aynı zamanda.bir er kişi çocukluğunda kadın gibi yetiştirilirse eşcinsel olma ihtimali yüksek.tabi zevkine takılanlarda yok değil.eşcinsellik tüm dünyada dahada artacak.üzüm üzüme baka baka kararır.

Dinler insanları homofobiklik yaparmı diye sormuş konuyu açan arkadaşım. Örneklerden biri. Suç dindarsuprizin değil çünkü onun allahı sapık diyor bize. Kulu farklı yaklaşırmı, hayır. :ph34r:

Sitelerde Paylaş

Ben bir travestiyim, yani cinsel ameliyat düşünmüyorum. Şimdi sırf birilerini mutlu etmek için ameliyat olursam bu sence dogru olurmu veya İrandan farkımız kalırmı. Sırf birileri hoşgörü göstersin diye sen cinsel organını kestirirmiydin? :)

Burada sorun kadın veya erkek olmak değil. Ben bedenimi kendi mutlu olduğum şekle sokuyorum. Bölede mutluyum.

Dinler insanları homofobiklik yaparmı diye sormuş konuyu açan arkadaşım. Örneklerden biri. Suç dindarsuprizin değil çünkü onun allahı sapık diyor bize. Kulu farklı yaklaşırmı, hayır. :ph34r:

yok bence sorun değil isteyen herkez homo olabilir.sadece bazılarının hayatın tadını çıkarmak için öyle olduğunu düşünüyorum.bildiğim kadarıyla erkeğin analsexten zevk alma durumu varmış.mesela homoluk doğaldır şeklinde büyüsek,tüm erkekler homo olabilir.zevk meselesi

ayrıca kurandan tarihte böyle bir kavim olduğunu biliyoruz

Sitelerde Paylaş

o zaman ateistlerde müslüman olsun. hayat neşe dolsun. :blink:

Şahika'nın mantık kırıntısı olmayan önerisine karşılık empati sunumun uygun düşmez.

Hayır demez çünkü Ateist değil.

Aynen katılır.

'Müslüman gibi davranırsak uygun iş buluruz' fikrini yadırgayacağını sanmıyorum.

Sitelerde Paylaş

Benim için hava hoş şekerim :))

Ama o şekilde dolaşarak kendinize duyulması gereken saygıyı yok ediyorsunuz.Neden sex işçiliğinden başka işiniz olmasın ?

Sitelerde Paylaş

Şahika'nın mantık kırıntısı olmayan önerisine karşılık empati sunumun uygun düşmez.

Aynen katılır.

'Müslüman gibi davranırsak uygun iş buluruz' fikrini yadırgayacağını sanmıyorum.

Mantık mı?

Ben olması gerektiği gibi toplum içine çıkarlarsa daha kabul görürler diyorum diye mi mantıksızım ulaş?Ben ayrıca sıradan angut bir inanır değilim ,kalitemle döverim pek çok inanırı :))

Empati sempati nedir gayet iyi bilirim ,bu yüzden irem e yardım etmeye çalıştım..

Eşcinselliğe erkekler gibi tepki falan göstermem zaten kadınlar her zaman daha hoşgörülüdür onlara.Burada demek istediğim bedeniyle mutluysa ona uygun giyinmesi ,değilse ameliyatla kendini bulması onları daha iyi hayat şartlarına götürürdü.İç dünyalarını bilemem ahkam da kesmiyorum ama kabul edelim kadın kıyafetiyle sokaklarda acı çekmek onlara puan kazandırmıyo tam tersi toplum daha fazla dışlıyor

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ama o şekilde dolaşarak kendinize duyulması gereken saygıyı yok ediyorsunuz.Neden sex işçiliğinden başka işiniz olmasın ?

bu haliyle sex isciligi yapmak sorunda birakilmasi (baska secenek birakilmamasi) onun degil, toplumun ayibi. (SUCU) bak, sen bile birilerine nasil yasayacagini, nasil giyinecegini dikte ediyorsun şahika.

Sitelerde Paylaş

bu haliyle sex isciligi yapmak sorunda birakilmasi (baska secenek birakilmamasi) onun degil, toplumun ayibi. (SUCU) bak, sen bile birilerine nasil yasayacagini, nasil giyinecegini dikte ediyorsun şahika.

Ben yol göstermeye çalıştım ,kimin ne giydiği tabiki beni ilgilendirmez kitapsız.Toplum dediğimiz gerçek zaten yeterince baskı unsurudur üzerimizde ,bu arkadaşlardan bazıları ameliyat olup daha uygun işler buluyorlar bunu biliyorum.

Sitelerde Paylaş

Ben yol göstermeye çalıştım ,kimin ne giydiği tabiki beni ilgilendirmez kitapsız.Toplum dediğimiz gerçek zaten yeterince baskı unsurudur üzerimizde ,bu arkadaşlardan bazıları ameliyat olup daha uygun işler buluyorlar bunu biliyorum.

canim, anlasma zorlugu cekiyoruz biraz.

ben bir "travestiyim" diyor.

ben bir "transseksüelim" demiyor. eriskin bir insani oldugu gibi kabüllenemiyor, degistirmeye "topluma uydurmaya" calisiyoruz.

burada sapkin olan bireymi, toplummu?

Sitelerde Paylaş

yok bence sorun değil isteyen herkez homo olabilir.sadece bazılarının hayatın tadını çıkarmak için öyle olduğunu düşünüyorum.bildiğim kadarıyla erkeğin analsexten zevk alma durumu varmış.mesela homoluk doğaldır şeklinde büyüsek,tüm erkekler homo olabilir.zevk meselesi

ayrıca kurandan tarihte böyle bir kavim olduğunu biliyoruz

Homo olmuyoruz dindarsüpriz, böle doguyoruz. Bizim kontrolümüzde değil yani. Ayrıca böle yaşamayı hayatın tadını çıkartmak oldugunu düşlünüyorsan sanırım sendede escinsel egelimler var. Hayatdan edindiğim tecrübeye göre, bize karşı büyük homofobiklik içinde olanlar genelde kendini kabullenememiş gizli eşcinsellerdir.

Aynen katılır.

Haklısın, ama ne demek istediğimi anlayan anlamış. :)

Kitapsız gerekli cevabı vermiş size. Hem saygınızı yok edicek ne yaptımki ben size? hırsızlıkmı yaptım, canınızımı yaktım yoksa cinayetmi işledim. Bunları yapanlara bile saygı gösteriyorsunuz ama ben böle dogdugum için dışlanıyorum. Adaletin bumu dünya? :) Şuanda senin yapmaya ugraşdığın beni belli kalıplara sokmak. Bizimde sorunumuz zaten senin mantığında olanlarla. Yani bu kadar önemlimi başkasının ne giydiği, kimle yattıgı. BEn sizin yatak odanıza karışıyormuyum. Siz niye benim cinsel hayatım ve giyim tarzım üstünde hak sahibi hissediyorsunuz kendinizi anlayamıyorum dogrusu.

teşekkür ederim kitapsız. Dinlerin ve ataerkil düzenin ögretileriyle konuşmayan ve kendi aklını kullanabilenleri görmek çok sevindirici dogrusu.

tarihinde irem26 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şahika, aslında bu, birisinin sana türban takmadığını kast ederek "başınız açık dolaşarak kendinize duyulması gereken saygıyı yok ediyorsunuz" demek ile eş anlamlı.

Sitelerde Paylaş

Homo olmuyoruz dindarsüpriz, böle doguyoruz. Bizim kontrolümüzde değil yani. Ayrıca böle yaşamayı hayatın tadını çıkartmak oldugunu düşlünüyorsan sanırım sendede escinsel egelimler var. Hayatdan edindiğim tecrübeye göre, bize karşı büyük homofobiklik içinde olanlar genelde kendini kabullenememiş gizli eşcinsellerdir.

Haklısın, ama ne demek istediğimi anlayan anlamış. :)

Kitapsız gerekli cevabı vermiş size. Hem saygınızı yok edicek ne yaptımki ben size? hırsızlıkmı yaptım, canınızımı yaktım yoksa cinayetmi işledim. Bunları yapanlara bile saygı gösteriyorsunuz ama ben böle dogdugum için dışlanıyorum. Adaletin bumu dünya? :) Şuanda senin yapmaya ugraşdığın beni belli kalıplara sokmak. Bizimde sorunumuz zaten senin mantığında olanlarla. Yani bu kadar önemlimi başkasının ne giydiği, kimle yattıgı. BEn sizin yatak odanıza karışıyormuyum. Siz niye benim cinsel hayatım ve giyim tarzım üstünde hak sahibi hissediyorsunuz kendinizi anlayamıyorum dogrusu.

teşekkür ederim kitapsız. Dinlerin ve ataerkil düzenin ögretileriyle konuşmayan ve kendi aklını kullanabilenleri görmek çok sevindirici dogrusu.

Benim laflarımın dinlerle alakası nedir söyler misin ?Ben hatta tamamen din dışı düşünen biriyim ,inancım sadece bana özeldir ve dünya işlerine bulaştırmam.

Size saygı duyuyorum dedim daha ne diyeyim ,insan olan herkes saygı hakeder tabiki.Ama marjinal gözükmek sizi mutlu etmiyor buradan bakınca ben öyle görüyorum ,zaten tvde o sinir krizi geçiren arkadaşlarınızı görünce de bu anlaşılıyor irem.

Kimle yattığın benim sorunum değil benim umrumda da değil ama kılık kıyafet önemlidir çünkü toplum içine çıkıyorsun en azından fazla dikkat çekmeyen kıyafetler giymek sizin özgürlüğünüzü kısıtlamaz ,aslında ne demek istediğimi anlıyorsun da buldun şahikayı acısını benden alıyosun :D Erkek bedeniyle aşırı dikkat çeken kıyafetler giymek size zarar veriyor bu ortada.

Biraz daha duyarlı takip edebilirsin yazılarımı ,nerede ataerkillik özel yaşam müdahalesi gördüğünü anlamadım.

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şahika, aslında bu, birisinin sana türban takmadığını kast ederek "başınız açık dolaşarak kendinize duyulması gereken saygıyı yok ediyorsunuz" demek ile eş anlamlı.

Bu cevabı bekliyordum ,kabul edin ya da etmeyin ,bu arkadaşların kötülüğünü falan istemiyorum tam tersi onlara sempatim var çünkü dışlanıyorlar ikiyüzlü toplumlarca ,ama eğriye eğri doğruya doğru demek gerek.İddia edildiği gibi aklıbaşındalarsa görünümlerine dikkat etmeleri gerekir.Türbanlı beyinsizler zaten ayrı bir kategoride.Yerine ortamına uygun giyinmemek modernlik değildir.

Sitelerde Paylaş

Eşcinsellik ruhun maddi seks yaşamına ayak uyduramamasıdır.Dolayısıyla bir illettir.Ancak ilahi eşcinsellik farklıdır orada Ruh mozayiğinin dişi yada erkek kutbunun diğer zıt kutbuyla uyuşamaması durumu vardır.Muhabbet üstüne muıhabbet dert üstüne dert yapma durumu vardır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...