Jump to content

Eşcinsellik ve farklı kesimlerce homofobi

Recommended Posts

Benim laflarımın dinlerle alakası nedir söyler misin ?Ben hatta tamamen din dışı düşünen biriyim ,inancım sadece bana özeldir ve dünya işlerine bulaştırmam.

Size saygı duyuyorum dedim daha ne diyeyim ,insan olan herkes saygı hakeder tabiki.Ama marjinal gözükmek sizi mutlu etmiyor buradan bakınca ben öyle görüyorum ,zaten tvde o sinir krizi geçiren arkadaşlarınızı görünce de bu anlaşılıyor irem.

Kimle yattığın benim sorunum değil benim umrumda da değil ama kılık kıyafet önemlidir çünkü toplum içine çıkıyorsun en azından fazla dikkat çekmeyen kıyafetler giymek sizin özgürlüğünüzü kısıtlamaz ,aslında ne demek istediğimi anlıyorsun da buldun şahikayı acısını benden alıyosun :D Erkek bedeniyle aşırı dikkat çeken kıyafetler giymek size zarar veriyor bu ortada.

Biraz daha duyarlı takip edebilirsin yazılarımı ,nerede ataerkillik özel yaşam müdahalesi gördüğünü anlamadım.

3-4 postdur sürekli aynı soruya cevap veriyorum o yüzden şaikacım :) Bak hala aynı şeyi yapıyorsun. "BEn seni anlıyorum ama şunları şunları yapmasan daha iyi olur" diyorsun. İşte benim yapmam için önerdigin herşey dinlerin ve atearkilin ögretisi sana. Ben sadece içimden geldiği gibi yaşıyorum. Bunun nesi kötü.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

3-4 postdur sürekli aynı soruya cevap veriyorum o yüzden şaikacım :) Bak hala aynı şeyi yapıyorsun. "BEn seni anlıyorum ama şunları şunları yapmasan daha iyi olur" diyorsun. İşte benim yapmam için önerdigin herşey dinlerin ve atearkilin ögretisi sana. Ben sadece içimden geldiği gibi yaşıyorum. Bunun nesi kötü.

Tamam ama hayatından memnun musun peki onu merak ediyorum.

Sitelerde Paylaş

yok bence sorun değil isteyen herkez homo olabilir.sadece bazılarının hayatın tadını çıkarmak için öyle olduğunu düşünüyorum.bildiğim kadarıyla erkeğin analsexten zevk alma durumu varmış.mesela homoluk doğaldır şeklinde büyüsek,tüm erkekler homo olabilir.zevk meselesi

ayrıca kurandan tarihte böyle bir kavim olduğunu biliyoruz

Allah'ın ne büyük bir hata yapmış biliyor musun,Lut kavminden önce eşcinsellik yapan yoktu diyerek :)

Sitelerde Paylaş

Şahika, aslında bu, birisinin sana türban takmadığını kast ederek "başınız açık dolaşarak kendinize duyulması gereken saygıyı yok ediyorsunuz" demek ile eş anlamlı.

haha güzel bir örnek. Birileri çıkıp bana başımı örtüp kendime olan saygımı yükseltmemi ögütlerse şaşırmam :) "Madem kadın olacaksın, başını örteceksin bire zındık, vurun kellesini" :blink:

Sitelerde Paylaş

Tamam ama hayatından memnun musun peki onu merak ediyorum.

Kadın haklı . İstediği gibi giyinmeye , cinsel tercihlerinde bağımsız olmaya ve yaşamaya hakkı olduğu için ; yobazların , ataerkil toplumun etkisinde kalmış kimselerin ve de eşcinselleri sadece seks kölesi olarak görenlerin hegomanyası altında yaşamak zorunda olmadığı gibi , riyakarca davranmak zorunda da değildir .

İyi niyetini anlıyorum , ama bakış açın yanlış.

Alçak gibi görülüp yaşamak , insanlar tarafından kötü olarak empoze edilmek , pislik muamelesi görmek zaten yeterince acı verici ve yorucudur . Bir de onları memnun etmek için hareket etmeleri yerine , toplumun hazmedebilmesi için mücadele etmeleri daha yerindedir.

Sitelerde Paylaş

hayatımdan memnunum. Kendimi gizlememekden memnunum. Ama homofobik insanlardan memnun degilim. İşte sorunum bu. :)

İşte bazı homofobiklerle daha iyi mücadele etmek için standard üstüne çıkmak değil daha mantıklı olmak gerekir diyorum ben de. ^_^

Sitelerde Paylaş

Bence sen soruları bu şekilde cevaplamayı boşver. Hayatın boyunca aynı sorulara muhattap olup aynı sorulara defalarca yanıt vereceksin. Madem aramıza geldin; Ateistcafe'ye bir başlık aç. 20 ileti ile böyle bir hakka sahip olabiliyorsun. Sen de farketmişsindir, bu forum neredeyse 24 saat her an 100 kişi tarafından takip ediliyor, okunuyor. Aylık ne kadar hit aldığını bilemiyorum fakat epey bir ziyaretçisi var. Homofobik olanından tut da her türden cinsel eğilimlere sahip bir çok kişinin yolunun düştüğünü tahmin etmek zor değil.

Örneğin,

Çektiğiniz sıkıntılar, sorunlar,

Size karşı yapılan hatalar,

Yaptığınız hatalar veya neleri eksik yaptığınız,

Sizlere destek olunabilecek sivil toplum örgütleri,

Dilediğiniz yapıda sivil toplum örgütünüz yok ise ne gibi bir yol çizilebileceği, hangi adımların atılabileceği,

Toplumun bakış açısını değiştirebilmek için neler yapılması gerektiği,

Toplumun sizin hakkınızda bilmesi gerekenler,

Devlet ve toplum üzerinde nasıl etkili olabileceğiniz,

Demokrasi açısından gelişmiş ülkelerde ne gibi uygulamaların olduğu, örgütlerin ne gibi çalışmalar yaptığı

gibi konuları ve bizden daha iyi bildiğin diğer ne varsa uzun uzun yaz. Bunun üzerine düşünelim, bunlar üzerine fikir beyan edip sorular soralım. Elbette konu hakkında cinsel eğilimleri farklı olan diğer insanların ve konusunda uzman kişilerin de yazması güzel olur ki, bu konu hakkında bilimsel ve sosyolojik etkileri iyi bilen üyelerin de olduğun sanıyorum. Bence bu şekilde daha etkili bir üye olursun. Gördüğün gibi iyi niyet adı altında bile sizi değiştirmeye kalkıyor, yanlış fikirler beyan edebiliyoruz. Sizler özellikle dogmaların etkisi ve sosyal yapının yeteri kadar gelişkin olmaması ile mecburen kabuğunuza çekiliyor ve hepimiz için bilinmez insanlar oluyorsunuz.

Bence bize ve forumu okuyan binlerce insana bu şekilde sizleri daha iyi öğretebilirsiniz.

Selamlar.

Sitelerde Paylaş

Aslında dinden bağımsız bir evrensel ahlak anlayışına göre konuşmaya çalışıyorum.Sözlerimin dinle alakası bile yok.Ateist travesti olmak kendini marjinalleştirmek anlamına gelmemeli diyorum tam tersi sizlerin de normal olarak kabul edilmeniz gerekir diye düşünüyorum bakış açım böyle.Bence de irem başlık açsın daha fazla yararlı olur.

Sitelerde Paylaş

Eşcinselliği bazıları halen daha hastalık vs tabir ediyor.

Yanlış.

Hastalık falan değil.

Biyolojik ve algısal süreçlerin normal çalışmasından farkı yok.

Şöyle bir örnekle anlatayım.

Bizler bilinç sahibiyiz.

Bilinç etki ve tepki, algılama ve reaksiyon, alma ve verme gibi sistemle çalışır.

Her an, her saniye böyle çalışır.

Şu anda bu yazıları bile okurken algılama ve reaksiyon, alma ve verme içerisindesiniz.

Yani bir örnek verirsek, gerçeklik sizin vücudunuza daima, her saniye, her salise ışıma yansıtır. (algı)

Ve siz de bu yansıyan ışımanın sizde denk geldiği yerlerden gerçekliğe aynı şekilde ışıma yansıtırsınız. (reaksiyon)

Sevgide, acıda, düşüncede vs herşeyde bu böyledir.

Cinsellikte de böyledir.

Gerçekliğin yansıttığı ışıma bilinçlerin %99'unda aynı yerlere denk geliyor olabilir (hetero-cinsel algı, yani herkesin normal kabul ettiği cinsel yönelim).

Ve bunların çoğu da aynı şekilde gerçekliğe gerisin geri ışıma yansıtabilir (hetero-cinsel yönelim, yani herkesin normal kabul ettiği cinsel yönelim)

Bu yansıyan ışıma bazı bilinçlerin gerçeklikteki konumlarına bağlı olarak değişiyor.

Örneğin hetero bir erkek, cinsellik söz konusu olduğunda kendisine bir kadından gelen veri demetinin (görme, koku vs) tamamına istek reaksiyonu gösterir.

Aynı demeti hetero bir kadından, hetero bir kadına yollarsınız istek reaksiyonu uyanmaz onda.

Hetero bir erkekten hetero bir erkeğe yollarsanız, cinsel istek reaksiyonu uyanmaz.

Ancak hetero bir kadından veya hetero bir erkekten, hemcinsini cinsel algılayan ve isteyen bir erkeğe veya kadına veri demeti gelirse, istek reaksiyonu tetiklenir.

Bu onların elinde olan bir şey değil.

Onlar normal.

Anormal olan onların bu varlığını görememek.

Yeşil gözlü olmak, kısa veya uzun boylu olmak, tombul veya zayıf olmak gibi bir şey bu.

Böyle algılanmalı.

Tombullar hastadır, tombulluk hastalıktır denir mi hiç?

Peki "Tombulluk hastalıktır" diyen niye der?

Herkesin kendi istediği ölçüde, kendi kanaatince yemek yemesini isteyenler der bunu.

Bunu tartışmak medeniyetsizliktir.

Ancak eşcinselliğin varlığı da saygındır.

Bu varlığı da seks işçiliğine endekslemek de aynı oranda medeniyetsizliktir.

Eşcinseller de adam gibi yaşamalı.

Herşeyi cinselliğe indirgememeli.

tarihinde Ateist.Bakış tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hastalıklar sadece maddi değildirler.Manevi hastalıklarda vardır.Kendini kadın gibi hisseden erkek yada kendini erkek gibi hisseden kadın ruh hastasıdır.Yani Manevi açıdan hastadır.Kendini kuş yada Napolyon sanan kişiden farkları yoktur bir bakıma.Diğer yandan her şeyin ifratıda hastalıktır. Bir İnsan tombul olabilir.Kaldıki tombulun dahi diyet yaparken doktora görünmesi gerekir.Obazite ise yüzde yüz bir hastalık olduğu gibi aşırı zayıflıkta öyledir.

Her insanın insan gibi yaşamaya hakkı vardır.Eşcinseller ise bu gün Yüksek tahsilli olupta aç gezen insanlara kıyasla değil adamlık adamlığın çok fevkinde yaşadıklarıda bir gerçektir.Kaldıki Eş cinsellik insanda bir görünen nişane değildir.Refah içinde ailesi çoluk çocuğu ile yaşayan eşcinseller vardır.

Sitelerde Paylaş

Hastalıklar sadece maddi değildirler.Manevi hastalıklarda vardır.Kendini kadın gibi hisseden erkek yada kendini erkek gibi hisseden kadın ruh hastasıdır.Yani Manevi açıdan hastadır.Kendini kuş yada Napolyon sanan kişiden farkları yoktur bir bakıma.Diğer yandan her şeyin ifratıda hastalıktır. Bir İnsan tombul olabilir.Kaldıki tombulun dahi diyet yaparken doktora görünmesi gerekir.Obazite ise yüzde yüz bir hastalık olduğu gibi aşırı zayıflıkta öyledir.

Her insanın insan gibi yaşamaya hakkı vardır.Eşcinseller ise bu gün Yüksek tahsilli olupta aç gezen insanlara kıyasla değil adamlık adamlığın çok fevkinde yaşadıklarıda bir gerçektir.Kaldıki Eş cinsellik insanda bir görünen nişane değildir.Refah içinde ailesi çoluk çocuğu ile yaşayan eşcinseller vardır.

toplum, böyle dar ve örümcek kafali cahil yobazladan temizlenmeli.

post-50-0-08042300-1335027214_thumb.jpg

ne igrenc bir hastalik BÖÖÖG!

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hastalıklar sadece maddi değildirler.Manevi hastalıklarda vardır.Kendini kadın gibi hisseden erkek yada kendini erkek gibi hisseden kadın ruh hastasıdır.

Kanser oldun veya şizofreni hastalığına yakalandın diye Allah seni nasıl cehenneme atamazsa ruh hastası olarak kabul gördüğün bir eşcinselli de Allah eşcinsellik hastalığına yakalandı diye cehenneme atamaz herhalde. Bunun yanında sırf eşcinseller hastalar diye Lut kavminin başına gökten taş yağdıramaz. Yoksa Allah bugün kanser hastalarının üstüne taş mı yağdırıyor?

Sitelerde Paylaş

Kanser oldun veya şizofreni hastalığına yakalandın diye Allah seni nasıl cehenneme atamazsa ruh hastası olarak kabul gördüğün bir eşcinselli de Allah eşcinsellik hastalığına yakalandı diye cehenneme atamaz herhalde. Bunun yanında sırf eşcinseller hastalar diye Lut kavminin başına gökten taş yağdıramaz. Yoksa Allah bugün kanser hastalarının üstüne taş mı yağdırıyor?

Sayın kardeşim ben mort olduktan sonraki cennet ve cehenneme inanmam.Cennet ve cehennem yaşamdaki ezilen insanların manevi alemlerindeki realitedir .lut kavmi diye bir kavim tarihte yoktur. O kavim ancak ezilen sofinin aklı gönlündedir. Muhabbet üstüne muhabbetin binmesidir.MisallerKonkordato ilan eden bir şirket müdürünün personeline en pahallı yemekleri çıkarması,İflas etmiş bir insanın eldeki avuçtakini birde diğer insanlarla paylaşması,İşini kaybetmiş ve iş bulamayan insanın birikmiş iki üç kuruşunuda diğer insanlara vermesi Böylelerine APTAL denmez ama ABDAL denir. Ben fakire göre manevi Homoseksualite Abdallığın ta kendisidir.Şahken şahbaz olmadır.O allahımı soruyorsun bana :Homoları namussuzları çok sever O .onları korur aksinede abdalları hiç sevmez taşı onlara yağdırır habirem.

Sitelerde Paylaş

Sayın kardeşim ben mort olduktan sonraki cennet ve cehenneme inanmam.Cennet ve cehennem yaşamdaki ezilen insanların manevi alemlerindeki realitedir .lut kavmi diye bir kavim tarihte yoktur. O kavim ancak ezilen sofinin aklı gönlündedir. Muhabbet üstüne muhabbetin binmesidir.MisallerKonkordato ilan eden bir şirket müdürünün personeline en pahallı yemekleri çıkarması,İflas etmiş bir insanın eldeki avuçtakini birde diğer insanlarla paylaşması,İşini kaybetmiş ve iş bulamayan insanın birikmiş iki üç kuruşunuda diğer insanlara vermesi Böylelerine APTAL denmez ama ABDAL denir. Ben fakire göre manevi Homoseksualite Abdallığın ta kendisidir.Şahken şahbaz olmadır.O allahımı soruyorsun bana :Homoları namussuzları çok sever O .onları korur aksinede abdalları hiç sevmez taşı onlara yağdırır habirem.

Lut kavmi yok ve olmadı diyorsunuz. Öbür dünyada cennet ve cehenneme inanmadığınızı söylüyorsunuz. Allah'ın homoları (rica ederim homo ifadesi biraz aşağılayıcı değil mi?) ve namussuzları (homolar namussuz mu?) çok sevdiğini söylüyorsunuz. Bu anlamda sanırım Müslüman değilsiniz ama eşcinselliği yine de bir ruh hastalığı olarak görüyorsunuz, doğru mu?

Benim anlamak istediğim eğer eşcinsellik size göre bir ruh hastalığıysa neden bu hastalğa maruz kalan eşcinselleri yanlış bulduğunuz. Kanser hastalarını yanlış buluyor musunuz? Veya şizofrenleri? Eşcinseller eşcinsel olmasın, hastalar da hasta olmasın mı? Yani hasta olanı neden hastalığı yüzünden ayıplıyorsunuz? Siz grip olduğunuzda ayıplanıyor musunuz? Ateşinizin olması, burnunuzun akması, kafanızın ağrıması ve yatakta ıtıtrahat edip işe gitmemeniz ayıplansa bunu doğru bulur musunuz?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...