Jump to content

Eşcinsellik ve farklı kesimlerce homofobi

Recommended Posts

Lut kavmi yok ve olmadı diyorsunuz. Öbür dünyada cennet ve cehenneme inanmadığınızı söylüyorsunuz. Allah'ın homoları (rica ederim homo ifadesi biraz aşağılayıcı değil mi?) ve namussuzları (homolar namussuz mu?) çok sevdiğini söylüyorsunuz. Bu anlamda sanırım Müslüman değilsiniz ama eşcinselliği yine de bir ruh hastalığı olarak görüyorsunuz, doğru mu?

Benim anlamak istediğim eğer eşcinsellik size göre bir ruh hastalığıysa neden bu hastalğa maruz kalan eşcinselleri yanlış bulduğunuz. Kanser hastalarını yanlış buluyor musunuz? Veya şizofrenleri? Eşcinseller eşcinsel olmasın, hastalar da hasta olmasın mı? Yani hasta olanı neden hastalığı yüzünden ayıplıyorsunuz? Siz grip olduğunuzda ayıplanıyor musunuz? Ateşinizin olması, burnunuzun akması, kafanızın ağrıması ve yatakta ıtıtrahat edip işe gitmemeniz ayıplansa bunu doğru bulur musunuz?

Bu çok sığ bir mantık.Bütün ateistler ,özellikle erkek olanları tabiki eşcinselliği çok normal bulmaz.Buna pek çok örnek verebilirim .Öte yandan ben inanan biriyim ama kimin ne yaptığı beni ilgilendirmez.

Ayrıca neden her şeyi dine endexleyip karşı çıkıyorsunuz ,müslüman dinde yasak diye reddediyorsa her haltı ,sizler de çoğu zaman sırf dinde yasak diye kabul ediyorsunuz.Sırf eşcinsellik için konuşmuyorum pek çok konuda gereksiz bir militanlık görüyorum.

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bu çok sığ bir mantık.Bütün ateistler ,özellikle erkek olanları tabiki eşcinselliği çok normal bulmaz.Buna pek çok örnek verebilirim .Öte yandan ben inanan biriyim ama kimin ne yaptığı beni ilgilendirmez.

Ayrıca neden her şeyi dine endexleyip karşı çıkıyorsunuz ,müslüman dinde yasak diye reddediyorsa her haltı ,sizler de çoğu zaman sırf dinde yasak diye kabul ediyorsunuz.Sırf eşcinsellik için konuşmuyorum pek çok konuda gereksiz bir militanlık görüyorum.

Normal bulmasa da , en azından karışmaz canım :)

Hemen kızma öyle bakalım .

Sitelerde Paylaş

Normal bulmamak başka hastalığı yüzünden bir kişiyi ayıplamak başka. Bunlar aynı şey değil. Mesela siz aşırı şişmanlığı normal bulmayabilirsiniz veya kendiniz için tiksindirici bile bulabilirsiniz ama kalkıp da şişman kişiyi kötüleyip ayıplamaz veya aşağılamazsınız. Kendi haline bırakırsınız. İkide bir onun aslında hasta olduğunu yüzüne vurmazsınız. Tabi hastalardan nefret etmiyorsanız veya hastafobiniz yoksa..

Dine endeklemeyeceğim de neye endekleyeceğim? İlahi dinlerden başka eşcinselliği günah ilan eden başka bir din mi var? Bu günah olayı da yine dinlerin başının altından çıkıyor.

Sitelerde Paylaş

irem türkiyeye aydan düsmedi. o da bu toplumun produksiyonu. evet, onun sorununun islam dini ile cok yakindan ilgisi var. escinsellik en cok islam ülkelerinde yaygindir. kabul etselerde etmeselerde. istatistikler böyle söylüyor. ama büyük bir ikiyüzlülükle gizli tutulmak zorunda. afganistanin baskenti kabil, savastan önce dünyanin escinsel baskenti olarak bilinirdi. radikal taliban simdi escinselleri öldürüyor.

bati ülklerinde isteyen istedigini giyer ve istedigi yasar. kimsenin umurunda degildir. kimse onu bir düzene bir nizama uydurmaya calismaz. öylede olmali. cünkü bu, bireyin kisiel haklarina saldiridir.

Sitelerde Paylaş

Normal bulmamak başka hastalığı yüzünden bir kişiyi ayıplamak başka. Bunlar aynı şey değil. Mesela siz aşırı şişmanlığı normal bulmayabilirsiniz veya kendiniz için tiksindirici bile bulabilirsiniz ama kalkıp da şişman kişiyi kötüleyip ayıplamaz veya aşağılamazsınız. Kendi haline bırakırsınız. İkide bir onun aslında hasta olduğunu yüzüne vurmazsınız. Tabi hastalardan nefret etmiyorsanız veya hastafobiniz yoksa..

Dine endeklemeyeceğim de neye endekleyeceğim? İlahi dinlerden başka eşcinselliği günah ilan eden başka bir din mi var? Bu günah olayı da yine dinlerin başının altından çıkıyor.

Ben kimi aşağıladım ,saçma konuşuyosun.Karşınızda inanan birini bulunca hemen vurun abalıya oluyor..Ben bunun günah olup olmamasıyla bile ilgilenmiyorum zaten.

Kitapsız evet batılılar kısmen daha rahat bu gerçek ,onlar da bu aşamaya kolay gelmediler biz daha yolun başında sayılırız.

tarihinde şahika tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ben kimi aşağıladım ,saçma konuşuyosun.Karşınızda inanan birini bulunca hemen vurun abalıya oluyor..Ben bunun günah olup olmamasıyla bile ilgilenmiyorum zaten.

Kitapsız evet batılılar kısmen daha rahat bu gerçek ,onlar da bu aşamaya kolay gelmediler biz daha yolun başında sayılırız.

Şahika genele söyledim onu, oradaki siz sen değilsin. İyi niyetini ben de takdir ediyorum ve senin gibi Müslüman az bulunur. Değerini biliyorum merak etme hiç.

Sitelerde Paylaş

Lut kavmi yok ve olmadı diyorsunuz. Öbür dünyada cennet ve cehenneme inanmadığınızı söylüyorsunuz. Allah'ın homoları (rica ederim homo ifadesi biraz aşağılayıcı değil mi?) ve namussuzları (homolar namussuz mu?) çok sevdiğini söylüyorsunuz. Bu anlamda sanırım Müslüman değilsiniz ama eşcinselliği yine de bir ruh hastalığı olarak görüyorsunuz, doğru mu?

Benim anlamak istediğim eğer eşcinsellik size göre bir ruh hastalığıysa neden bu hastalğa maruz kalan eşcinselleri yanlış bulduğunuz. Kanser hastalarını yanlış buluyor musunuz? Veya şizofrenleri? Eşcinseller eşcinsel olmasın, hastalar da hasta olmasın mı? Yani hasta olanı neden hastalığı yüzünden ayıplıyorsunuz? Siz grip olduğunuzda ayıplanıyor musunuz? Ateşinizin olması, burnunuzun akması, kafanızın ağrıması ve yatakta ıtıtrahat edip işe gitmemeniz ayıplansa bunu doğru bulur musunuz?

Hastalık müsbetmidir sizce? değildir değilmi ? o zaman bu Ruhi illetde yanlıştır.Onların toplumdan tecritlerine kadarda katıyım.Çünkü yanlış olan nefslerini tatmin ederlerken doğru olanlarıda yanlışa sevk edebilirler.Onların genlerinide bozabilirler.Tıpkı sari hastaların karantinaya alınması gibi.Evet içlerindeki bu yanlışı eyleme geçirmeleride ayıplanacak bir fiildir vede ayıplanmalıdır.

Sitelerde Paylaş

Hastalık müsbetmidir sizce? değildir değilmi ? o zaman bu Ruhi illetde yanlıştır.Onların toplumdan tecritlerine kadarda katıyım.Çünkü yanlış olan nefslerini tatmin ederlerken doğru olanlarıda yanlışa sevk edebilirler.Onların genlerinide bozabilirler.Tıpkı sari hastaların karantinaya alınması gibi.Evet içlerindeki bu yanlışı eyleme geçirmeleride ayıplanacak bir fiildir vede ayıplanmalıdır.

Buna Homofobi diyoruz, yani eşcinselliğin başkasına bulaşacağından veya baştan çıkaracağından korkma.. Tıp ki İslamofobi gibi. Bu da insan haklarının ihlali demektir. Eşcinseller toplumdan tecrit edilsin diyorsunuz, biliyorsunuz Müslümanlık da başkaları için bulaşıcı olabilir. Bu yüzden Avrupa ülkeleri Müslümanları toplumdan tecrit etsinler mi? Bu insan haklarına ters düşmez mi? Yani aşağıdaki haber gibi..

Suudi Arabistanda eşcinsellerin okula gitmesi yasaklandı

Suudi Arabistanda eşcinsellerin, erkek gibi davranan kızların ve emoların devlet okullarına ve üniversitelere girişi yasaklandı. Belirlenen toplumsal gruplar, görünüşlerini ve davranışlarını değiştirdikleri takdirde yeniden okula gidebilecekler.

Suudi Arabistanda Fazilet Artırma ve Ahlaksızlıkla Mücadele Komisyonu, eşcinseller, erkek gibi görünen kadınlar ve emolar hakkında kararlar aldı.

Komisyon tarafından yayımlanan raporda, eşcinsellerin ve erkek gibi görünen kadınların (tomboy) devlet okulları ile üniversitelere girişinin yasaklandığı, bu fenomenlerle mücadele için çabaların artılacağı belirtildi.

Okula gitmeleri yasaklanan gençler, bu duruma durdukları ve kamusal alanda kabul edilemez davranışlarına son vermedikleri müddetçe okullarına dönemeyecekler.

Raporda, emo altkültürünün de benzer şekilde değerlendirildiği belirtiliyor.

http://ateistcanavar.wordpress.com/2012/04/21/suudi-arabistanda-escinsellerin-okula-gitmesi-yasaklandi/

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Onların genlerinide bozabilirler.Tıpkı sari hastaların karantinaya alınması gibi.Evet içlerindeki bu yanlışı eyleme geçirmeleride ayıplanacak bir fiildir vede ayıplanmalıdır.

genlerin topyekün bozuk olduğunu neye dayanarak söylüyorsun cinsel tercihler bir engelmi, bulaşıcı bişeymi virüs/bakteri gibi, cinayet/nefret suçu dışında hayatlarını kısaltan genetik bir problemmi var yoksa ??

belkide sen ve senin gibilerinki bozuktur. yada aslında birçoğunuz aslında kendi eşcinselliğinden böyle saklanıyordur.. ne çok olasılık varmış..

Sitelerde Paylaş

uzmanini bulmusken soralim.

müslüman erkeklerin erkek erkege camilere dolusup, birbirlerinin kiclarini koklamalari nasil bir hastalik?

tarihinde kitapsiz tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen kimsin?

Psikaytr mı, Psikolog mu, Sosyolog mu, Dünya Sağlık Örgütü mü?

Ne gam, ben de senin gibilerin tecrit edilmesini istiyorum. Hatta devlet eliyle ellerinizi kollarınızı bağlayıp ağzınızda bant olduğu halde ayaklarınızda bir ağırlıkla okyanusun en derin çukuruna yapılacak bir fanusun içine bırakılmanız gerektiği kadar da katıyım ki, hasta fikirlerinizi balıklar bile duymasın; onları da yanlışa sevk etmeyesiniz.

Sitelerde Paylaş

genlerin topyekün bozuk olduğunu neye dayanarak söylüyorsun cinsel tercihler bir engelmi, bulaşıcı bişeymi virüs/bakteri gibi, cinayet/nefret suçu dışında hayatlarını kısaltan genetik bir problemmi var yoksa ??

belkide sen ve senin gibilerinki bozuktur. yada aslında birçoğunuz aslında kendi eşcinselliğinden böyle saklanıyordur.. ne çok olasılık varmış..

Bu insanlar sonuçta normal yetişkinleri bulamadığında sabilere tasallut ederler.Bu hususta bir çok örnek vaka olmuştur.

O yazdığın ikinci kelime çok çirkin!Terbiyeni takın.Çirkefleşme

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen kimsin?

Psikaytr mı, Psikolog mu, Sosyolog mu, Dünya Sağlık Örgütü mü?

Ne gam, ben de senin gibilerin tecrit edilmesini istiyorum. Hatta devlet eliyle ellerinizi kollarınızı bağlayıp ağzınızda bant olduğu halde ayaklarınızda bir ağırlıkla okyanusun en derin çukuruna yapılacak bir fanusun içine bırakılmanız gerektiği kadar da katıyım ki, hasta fikirlerinizi balıklar bile duymasın; onları da yanlışa sevk etmeyesiniz.

Küçük erkek evladı önce tecavüz edilmiş sonrada boğulmuş bir ebeveynde belki o olaydan önce senin gibi düşünüyordu.

Sitelerde Paylaş

Homo olmuyoruz dindarsüpriz, böle doguyoruz. Bizim kontrolümüzde değil yani. Ayrıca böle yaşamayı hayatın tadını çıkartmak oldugunu düşlünüyorsan sanırım sendede escinsel egelimler var. Hayatdan edindiğim tecrübeye göre, bize karşı büyük homofobiklik içinde olanlar genelde kendini kabullenememiş gizli eşcinsellerdir.

ben sizin özelinize karşı bişey söylemedim zaten,genel konuşuyorum.evet dediğin gibi bendede bastırılmış eşcinsellik vardır belki böyle eleştirdiğime göre.nasıl açığa çıkartacağım,böyle bir ihtiyaç hissetmiyorum ama içimizde varsa çıksın dışarı öyle değilmi.ama kadınlardan vazgeçemem,nasıl bir tür olurum ben.

Sitelerde Paylaş

Küçük erkek evladı önce tecavüz edilmiş sonrada boğulmuş bir ebeveynde belki o olaydan önce senin gibi düşünüyordu.

Bu insanlar sonuçta normal yetişkinleri bulamadığında sabilere tasallut ederler.

Yani eşcinseller çocuk tecavüzcüsü ve katildir diyorsun ki bu onlara bir iftira ve hakaret oluyor aynı zamanda. İste ayrımcılık ve cinsi ırkçılık burada başlıyor.

Çünkü senin dediğin şuna benziyor: Türkler Pippa Bacca'ya tecavüz edip öldürdüler, o halde Türkler katil ve tecavüzcüdür.

Seninkisi de aynı ön yargı aynı fobi..

tarihinde kozmopolit tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...