Jump to content

Eşcinsellik ve farklı kesimlerce homofobi

Recommended Posts

Bunu anlamak için baba yada ana olmak gerekir.Bir babasınız ve erkek evladınızı başında peruk file çoraplar ve yüksek topuklarla görüyorsunuz.Yada anasınız?Yada abla ağabeysiniz? Kardeşinizi bu anlatılan şekilde görüyorsunuz? daha ne deyimki?Hangi ebeveyn Oğlunun yada kızının bir Cinsi sapıkla samimi arkadaşlık kurmasına razı olabilir?Benim ateist yada panteist olmam hiç bir şey değiştirmez Çünkü insan olarak birde fıtratım vardır.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 363
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

ben sizin özelinize karşı bişey söylemedim zaten,genel konuşuyorum.evet dediğin gibi bendede bastırılmış eşcinsellik vardır belki böyle eleştirdiğime göre.nasıl açığa çıkartacağım,böyle bir ihtiyaç hissetmiyorum ama içimizde varsa çıksın dışarı öyle değilmi.ama kadınlardan vazgeçemem,nasıl bir tür olurum ben.

Teşekkürler uygun cevabı verdiniz.Ben çok sinirlendim ve hırsıma kapıldım ama siz en uygun cevabı yazmışsınız.Evet belkide farkında olmasakta Homo olabiliriz ama Bu hastalığın etrafa sirayetini katiyen istemiyoruz.

Sitelerde Paylaş

Yani eşcinseller çocuk tecavüzcüsü ve katildir diyorsun ki bu onlara bir iftira ve hakaret oluyor aynı zamanda. İste ayrımcılık ve cinsi ırkçılık burada başlıyor.

Çünkü senin dediğin şuna benziyor: Türkler Pippa Bacca'ya tecavüz edip öldürdüler, o halde Türkler katil ve tecavüzcüdür.

Seninkisi de aynı ön yargı aynı fobi..

Bakın ben onu demiyorum.Ama suç işlemenin bir nedeni vardır.Toplumda belkide yüzde beş seviyesinde bile olmayan bu sapıklık sonuçta erkeğe erkek partner aratacaktır.Bulamadığında ise Güçsüz küçükleri seçecektir.Ve bu tür suçların arkasında işte bu hastalıklar vardır.Küçük erkek evladınızın bir kolampara ile arkadaşlığını tasvip edermiydiniz?Nasılki gaipten olmayan şekilleri gören şizofreni hastasından sakınıyorsan bu insanlardanda sakınacaksınız.

Sitelerde Paylaş

Bu insanlar sonuçta normal yetişkinleri bulamadığında sabilere tasallut ederler.Bu hususta bir çok örnek vaka olmuştur.

O yazdığın ikinci kelime çok çirkin!Terbiyeni takın.Çirkefleşme

geçerli bir nedenin olmadığından tamamen uydurmuşsun. sübyancılık ,tecavüz gibi suçlar o suçu işlemeye meyilli insanlar tarafından işlenir bunun cinsel tercihle ilgisi yoktur. türkiyede hergün eşcinseller, kadınlar ve çocuklar tecavüze uğruyo diil mi ? şimdi bütün heteroseksüel erkekler kendine hakim olmaz ve hayvanlarada tecavüz eder gibi bir yargıyamı varırsın bu mantıkla senin dediğinle aynı şey .

araştır önce hayvanlar, kadınlar ve eşcinseller nefret suçları sonucunda bir de canlarından oluyorlar mı olmuyorlar mı , çok cahilsin bu konuda sadece sana öğretilenden başka bişey bilmiyorsun.

Sitelerde Paylaş

Bakın ben onu demiyorum.Ama suç işlemenin bir nedeni vardır.Toplumda belkide yüzde beş seviyesinde bile olmayan bu sapıklık sonuçta erkeğe erkek partner aratacaktır.Bulamadığında ise Güçsüz küçükleri seçecektir.Ve bu tür suçların arkasında işte bu hastalıklar vardır.Küçük erkek evladınızın bir kolampara ile arkadaşlığını tasvip edermiydiniz?Nasılki gaipten olmayan şekilleri gören şizofreni hastasından sakınıyorsan bu insanlardanda sakınacaksınız.

hıhı demekki tüm heteroseksüel erkekler partner bulamadımı 9 yaşından büyük kadın ve çocuklara tecavüz edebilir senin bakış açına göre..

dininizde revizyon yapıp cinsel özgürlük sağlarsanız belki biter bu suçlar ha , ne dersin ?

Sitelerde Paylaş

geçerli bir nedenin olmadığından tamamen uydurmuşsun. sübyancılık ,tecavüz gibi suçlar o suçu işlemeye meyilli insanlar tarafından işlenir bunun cinsel tercihle ilgisi yoktur. türkiyede hergün eşcinseller, kadınlar ve çocuklar tecavüze uğruyo diil mi ? şimdi bütün heteroseksüel erkekler kendine hakim olmaz ve hayvanlarada tecavüz eder gibi bir yargıyamı varırsın bu mantıkla senin dediğinle aynı şey .

araştır önce hayvanlar, kadınlar ve eşcinseller nefret suçları sonucunda bir de canlarından oluyorlar mı olmuyorlar mı , çok cahilsin bu konuda sadece sana öğretilenden başka bişey bilmiyorsun.

Ufak bir erkek çocuğuna bir heteroseksüel tecavüz etmez.Üstelik ben dindar falanda değilim.Hiç bir şeyede tapmam.Sübyancılığı tartışmıyoruz.

tarihinde gerçekçi53 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ufak bir erkek çocuğuna bir heteroseksüel tecavüz etmez.Üstelik ben dindar falanda değilim.Hiç bir şeyede tapmam.Sübyancılığı tartışmıyoruz.

Ufak bir kız çocuğuna kim tecavüz eder ?

*konuyu sübyancılığa getiren senden başkası diil

bak:

Küçük erkek evladı önce tecavüz edilmiş sonrada boğulmuş bir ebeveynde belki o olaydan önce senin gibi düşünüyordu.

tarihinde Uranus tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Küçük erkek çocuğuna tecavüz Sübyancılık değil Homoseksüalitedir.

külliyen yalan ; böyle kesin konuşurken uzman olmadığın konularda bi bak yüzeysel ;

Pedofili ya da sübyancılık, yetişkin bir kimsenin ergenlik öncesi çocukları[1][2] veya ergenliğe yeni girmişleri[1] cinsel açıdan çekici bulması ve cinsel eğiliminin çocuklara yönelik olmasına neden olan psikoseksüel rahatsızlık.[3][2][4] Bu durumdan muzdarip kişilere pedofil ya da sübyancı denir.

Sübyancılar -tipik olarak- yetişkin cinsel ilişkiden zevk almakta güçlük çekerler, özgüvenleri eksik olabilir ve çocuklarla ilişkiyi yetişkinlere nazaran daha az tehdit edici bulurlar.[2] Sübyancının eğilimi karşıt cinse veya kendi cinsine olabilir. Sübyancıların büyük bir çoğunluğu erkektir ve bu durum kadınlarda çok nadir görülür.[2]

http://tr.wikipedia.org/wiki/Pedofili

Sitelerde Paylaş

Teşekkürler uygun cevabı verdiniz.Ben çok sinirlendim ve hırsıma kapıldım ama siz en uygun cevabı yazmışsınız.Evet belkide farkında olmasakta Homo olabiliriz ama Bu hastalığın etrafa sirayetini katiyen istemiyoruz.

Eşcinsellik öyle sirayet eden bir şey değildir arkadaşım. Korkmayın. Öyle olsa ülke çocuklarının yarısının eşcinsel olması lazımdı, adım gibi eminim ki sizin evinizde de eşcinsel olduğu tamamen belli olan onlarca popüler şarkıcı, popçu, modacı, şucu bucu izlenmiştir, izleniyordur.

Eşcinsel olmak öyle kolay bir şey değil. Heteroselsüel biri bu ilişki türünü merak etmez, "ben de bir denesem mi acaba" demez. Eşcinseller, ta çocukluklarında veya ilk gençlik yıllarında bu eğilimlerini belli ederler veya kendileri hissederler. Kimi çeşitli nedenlerden yıllar boyu saklar, hatta belki kendinden bile saklar ama aslında bilir ki kendi cinsine ilgi duyuyor.

Ama bu gibi eğilimleri olmayan hiç kimse gidip de kendi cinsiyle yatmaz, efemine davranışları olan eşcinsellere özenmez vs vs..

Korkmayın bu kadar. Sizi okuyunca insan gerçekten homofobik olduğunuzu düşünüyor çünkü bu kadar şiddetli tepki ve daha da önemlisi korku, pek de normal görünmüyor.

Tamam, eşcinselleri sevmeyin, hatta iğrenin, onları görünce yolunuzu da çevirin ama bunlar sadece sizi ilgilendirsin.

Hastalık olduğunu söylerken bu kadar suçlamanız, dışlamanız ve aşağılamanız da çelişkili bir durum zaten. Hastalıksa eğer, bu insanlar suçlu, pis ya da kirli değil demektir. O halde bütün ruhsal hastalıkları olan insanları dışlayalım, tecrit edelim, çoluk çocuktan köşe bucak saklayalım, iğrenelim..

Ben eşcinsel ilişkinin "normal" olmadığını düşünenlerdenim. Fakat ilişki türü kendi başına hastalık olarak tanımlanamaz. İlişki, onu yaşayan insanları rahatsız ediyor öncelikle, pekçok psikolojik/psikiyatrik soruna neden oluyor. Eşcinsellerin büyük çoğunluğu psikiyatrik hastalıklara sahiptir ve bu doğal olarak davranışlarına, ilişkilerine, sosyal yaşamlarına vs yansır.

Sorun budur aslında. İnsanların eşcinsellerden korkması, onların karmaşık iç dünyalarını algılamaları nedeniyledir.

Hemen bütün eşcinseller ve eşcinsellik savunucuları, bu sorunlu durumun, toplumun eşcinselliğe gösterdiği tepki nedeniyle ortaya çıktığını söyler. Önce aile, sonra yakın çevre ve daha sonra da toplum, bu eğilimi görmek istemeyecek, hoş görmeyecek ve tepki gösterecektir. Bu, bir eşicinsel için başedilmesi gerçekten çok zor bir durumdur, aşılması güç bir bariyerdir.

Yani her tarafı çetrefilli, zor bir durum bu. Ben, toplumların ezici çoğunluğunu oluşturan heteroseksüellerin, her ne kadar özgür fikirli olursa olsun, özellikle erkek eşcinselliğini hoş görmeyeceğini düşünüyorum.

Evet, bildiğimiz anlamda müdahale etmeyecek, onların haklarını savunacak, onlara baskı uygulayan mekanizmaların karşısında olacak ama kendi içinde hep küçümseyecek.

O yüzden, özellikle erkek heteroseksüelleri bu anlamda hiçbir zaman samimi bulmamışımdır, eşcinselleri savunmaları beni bir şekilde irrite etmiştir. Tıpkı sizin gibi eşcinsel düşmanları gibi ve onlar kadar...

Biliyorum ki aslında aşağılıyorlar, küçümsüyorlar, mide bulandırıcı buluyorlar ve damarlarına basıldığında o meşhur "i...." sözcüğünü kullanmaktan çekinmiyorlar.

Böyle bu iş. Herkes bir oyundur gidiyor...

Sitelerde Paylaş

Eş cinsellik zaten bir hastalıktır.Üstelik ortadoğuda seks kısıtlaması sadece islamdan doğmazki?

Seksi kısıtlayamazsınız. Kimse bunu başaramaz. Eşcinselleri de kısıtlayamazsınız, grup seks yapmak isteyeni de, diğerlerini de.

İnsanları rahat bırakmak ve oldukları gibi kabul etmek en doğrusudur, olması gerekendir. İlişki kurmak istememek gibi bir hakkınız ve özgürlüğünüz vardır, en fazla onu kullanırsınız.

Sitelerde Paylaş

hıhı demekki tüm heteroseksüel erkekler partner bulamadımı 9 yaşından büyük kadın ve çocuklara tecavüz edebilir senin bakış açına göre..

dininizde revizyon yapıp cinsel özgürlük sağlarsanız belki biter bu suçlar ha , ne dersin ?

o zaman neden dünyada hayat kadınlığı yaptırılan çocukların müşterileri gelişmiş ülke vatandaşları.gelişmiş ülke erkekleri,dini baskıyla yetiştiği içinmi.

Sitelerde Paylaş

o zaman neden dünyada hayat kadınlığı yaptırılan çocukların müşterileri gelişmiş ülke vatandaşları.gelişmiş ülke erkekleri,dini baskıyla yetiştiği içinmi.

Onlar kendi ülkerinde ''bedava'' sını bulamadıkları için ''müşteri'' olmaktadırlar sadece.

Gelişmemiş ülkeler de -ki bunlar aynı zamannda dini baskının da yüksek olduğu ülkelerdir- çocuk faişelere kimse para vermez, o ülkelerde gizliden gizliye noralleşmiştir, çoğunluk çocuklarla birlikte olmaktadır zaten. Turistlere sunarlar parayla, geleneksel bir ymek gibi.

Sitelerde Paylaş

Bugüne kadar hiç bi hemcinsimi arzulamadım, çok da güzel/renkli bi seks hayatım var ama ölmeden önce mutlaka eşcinsel ilişkide bulunacağım. Merak böyle bir şey sanırım. Zaten insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da...

Beni bu meraka iten de anüs bölgesinin çok duyarlı olduğunun söylenmesi. Bilmem kaç tane sinir varmış. Bazı arkadaşlarım ereksiyon sıkıntısı çektiklerinde kız arkadaşlarına bu bölgeye dokunmalarını istiyolarmış.Açıkçası şu an için bu bana iğrenç geliyor. Tutup da kıza nasıl böyle bişey denir, kız bunu nasıl yapar bilemiyorum ama 40 sene sonra filan bi deneyeceğim.

Sitelerde Paylaş

Aslında basit bir mantıkla eşcinsellik, teizm de ''günah'' ateizmde ise ''hastalık'' tır.

Teist biri eşcinselliğe nasıl ''hastalık'' diyebilir, inancını unutarak?

Teizm de ruh anlayışı vardır, ve ruh ''hasta'' olmaz. O sadece günah işleyebilir, ve bu da normal bişeydir, çünkü yaratılışı gereği günah işleyebilme yetisi verilmiştir ona.

Yani teizm de eşcinsellik normal birşeydir ama ''günahtır'' . Herkes eşcinsel ilişkiye girebilir, girmeyen cennete giren cehenneme yaklaşır.Herkes için 'olabilir'' bir durumdur yani, imtihanın adil olması gereği.

Ateizm de de sadece bir ''hastalık'' tır. Cinsel ilişkinin üreme amaçlı gliştirilmiş bir eylem olduğuna bakılır, eşcinselliğin üremeye bir faydası olmadığı görülür, bu ''anormal'' dir. Türün devamını sağlamıyorsa hastalıktır.

tarihinde NiHiL tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bugüne kadar hiç bi hemcinsimi arzulamadım, çok da güzel/renkli bi seks hayatım var ama ölmeden önce mutlaka eşcinsel ilişkide bulunacağım. Merak böyle bir şey sanırım. Zaten insanın başına ne gelirse ya meraktan ya da...

Beni bu meraka iten de anüs bölgesinin çok duyarlı olduğunun söylenmesi. Bilmem kaç tane sinir varmış. Bazı arkadaşlarım ereksiyon sıkıntısı çektiklerinde kız arkadaşlarına bu bölgeye dokunmalarını istiyolarmış.Açıkçası şu an için bu bana iğrenç geliyor. Tutup da kıza nasıl böyle bişey denir, kız bunu nasıl yapar bilemiyorum ama 40 sene sonra filan bi deneyeceğim.

Eşcinsellik, insanın canının anal seks istemesi demek değil ki. İnsanın canı anal seks istemez.

Eşcinsellik, karşı cinse her şeyiyle ilgi duymak demektir. Bu insanlar tıpkı kadın ve erkeğin birbirine duyduğu hisleri duyuyor, aşk yaşıyorlar.

İşin seks yanı önemsiz bir ayrıntı. Nedense erkekler buna takıldıkları için eşcinsel ilişkiyi direkt sekse indirgiyor ve erkek eşcinselleri anal seks istekleri olan garip yaratıklar zannediyor.

Onlar bir diğeri erkeği, bir kadının ilgi duyduğu erkeği istediği gibi isterler. Sen heteroseksüel bir erkek olarak bunu hissedemezsin, gidip küt diye anal seks denersen de hayatında tatmadığın bir acıyla baş başa kalır, kendine küfredersin.

Ama bir erkekten hoşlanır, kadınlara duyduğun o duygusal ve cinsel arzuyu duyabilirsen, acıyı tolere edebilmek için önemli bir neden yaratmış olursun. Devamında da toleransın artar, bir süre sonra hissetmeyecek hale gelirsin belki.

Erkek eşcinsel ilişki anal seksten ibaret değil. Hiç anal seks yapmayan veya yapsa da hiç hoşlanmayan eşcinseller var.

Anal seks çok acı veren bir şey. Anüsün etrafındaki sinirler içeride yok. İçeride olan şey bildiğin barsak.

Yani bu duyduklarınız yanlış çünkü empozeler karışıyor işin içine, başka bir dolu şey karışıyor.

Sitelerde Paylaş

Hastalık müsbetmidir sizce? değildir değilmi ? o zaman bu Ruhi illetde yanlıştır.Onların toplumdan tecritlerine kadarda katıyım.Çünkü yanlış olan nefslerini tatmin ederlerken doğru olanlarıda yanlışa sevk edebilirler.Onların genlerinide bozabilirler.Tıpkı sari hastaların karantinaya alınması gibi.Evet içlerindeki bu yanlışı eyleme geçirmeleride ayıplanacak bir fiildir vede ayıplanmalıdır.

KEşke dediğin gibi olsaydı. İlk senin gibilerin genini bozardım o zaman :)

genlerin topyekün bozuk olduğunu neye dayanarak söylüyorsun cinsel tercihler bir engelmi, bulaşıcı bişeymi virüs/bakteri gibi, cinayet/nefret suçu dışında hayatlarını kısaltan genetik bir problemmi var yoksa ??

belkide sen ve senin gibilerinki bozuktur. yada aslında birçoğunuz aslında kendi eşcinselliğinden böyle saklanıyordur.. ne çok olasılık varmış..

Ben hayat tecrubelerime dayanarak konuşuyorum. Bize homofobiklik yapanların büyük çogunluğu kendini kabullenememiş eşcinsellerdir.

Sen kimsin?

Psikaytr mı, Psikolog mu, Sosyolog mu, Dünya Sağlık Örgütü mü?

Ne gam, ben de senin gibilerin tecrit edilmesini istiyorum. Hatta devlet eliyle ellerinizi kollarınızı bağlayıp ağzınızda bant olduğu halde ayaklarınızda bir ağırlıkla okyanusun en derin çukuruna yapılacak bir fanusun içine bırakılmanız gerektiği kadar da katıyım ki, hasta fikirlerinizi balıklar bile duymasın; onları da yanlışa sevk etmeyesiniz.

tedavi şart. :) Dinlerin ögretilerinde olmadığını, hiçbir şeye tapmadığını söylüyor ama ataerkil düzeni hiç sorgulamadan kabul ediyor arkadaş.

Bu insanlar sonuçta normal yetişkinleri bulamadığında sabilere tasallut ederler.Bu hususta bir çok örnek vaka olmuştur.

O yazdığın ikinci kelime çok çirkin!Terbiyeni takın.Çirkefleşme

bende sizin kendini kabullenemeyen eşcinsel bir homofobik oldunuzu düşünüyorum. Hem merak etmeyin terbiyesizlik eşcinsel olmak degil, homofobik olmakdır.

Küçük erkek evladı önce tecavüz edilmiş sonrada boğulmuş bir ebeveynde belki o olaydan önce senin gibi düşünüyordu.

ÇAmurat, sıvansın kalsın. Kedilere, köpege, eşşege, küçük kızlara, yaşlı kadınlarada tecevüz edenler eşcinseller dimi. Asıl ayıp bu işte. yazık.

ben sizin özelinize karşı bişey söylemedim zaten,genel konuşuyorum.evet dediğin gibi bendede bastırılmış eşcinsellik vardır belki böyle eleştirdiğime göre.nasıl açığa çıkartacağım,böyle bir ihtiyaç hissetmiyorum ama içimizde varsa çıksın dışarı öyle değilmi.ama kadınlardan vazgeçemem,nasıl bir tür olurum ben.

biseksual.

Bunu anlamak için baba yada ana olmak gerekir.Bir babasınız ve erkek evladınızı başında peruk file çoraplar ve yüksek topuklarla görüyorsunuz.Yada anasınız?Yada abla ağabeysiniz? Kardeşinizi bu anlatılan şekilde görüyorsunuz? daha ne deyimki?Hangi ebeveyn Oğlunun yada kızının bir Cinsi sapıkla samimi arkadaşlık kurmasına razı olabilir?Benim ateist yada panteist olmam hiç bir şey değiştirmez Çünkü insan olarak birde fıtratım vardır.

Anne ve babalarımız senin gibi düşünmüyor. Buyrun okuyun.

http://www.milliyet.com.tr/travesti-irem-in-annesinden-aci-sozler/turkiye/sondakikaarsiv/09.12.2010/1324313/default.htm

buda eşcinsel ailelerinin derneği

http://listag.wordpress.com/

Hiç sinirlenmenize gerek yok. Burada sinirlenmesi gereken bizleriz. Sırf eşcinsel dogduğumuz için, tecevüze, agrımcılıga, şiddete ugrayan bizleriz.

Sakınılması gereken birileri varsa sizin mantıgınızda olan insanlardır. eşcinsellik hastalık değildir ama homofobiklik hastalıktır. En kısa zamanda tedavi olmalısınız. Sizin gibiler yüzünden hergün nefret cinayetlerine kurban veriyoruz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...