Jump to content

İslam'da Üvey Evlat Hükmü...

Recommended Posts

Allah "sunu yapmayin, bunu yapmayin, o size haram kilindi, bu size haram kilindi...." seklinde o kadar kesin ve net hukumler vermis madem, bir tanecik ayet olsun "kole sahibi olmak size haram kilinmistir!" veya "kolelik kaldirilmistir!" deseydi ya.

Ahzab-37

(...) Zeyd eşini boşayınca, onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü'minlere bir zorluk olmasın. Allah'ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Yani Allah diyor ki; "Araplar uvey evlatlarinin bosadigi kadinlari almazlardi, araplarda boyle bir gelenek vardi. Ama ben bu gelenegi kaldirdim. Hem de sevgili kulum Muhammed ile bir ornek verip uygulamali olarak gostererek bunun nasil yapilacagini size gosterdim"

Uvey evlatliginin bosadigi kadini alip almamak insanlik acisndan ne derece "onemli" acaba, da Allah uygulamali olarak gosteriyor ve bu konuda kesin "hukum" veriyor?

Uvey evladimizin bosadigi kadini artik nikahlaybilirmisiz!

Kolelikten daha mi vahim bir sorun bu?

Daha dogrusu "ivedi olarak cozulmesi gereken bir sorun!" mu?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 43
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Allah "sunu yapmayin, bunu yapmayin, o size haram kilindi, bu size haram kilindi...." seklinde o kadar kesin ve net hukumler vermis madem, bir tanecik ayet olsun "kole sahibi olmak size haram kilinmistir!" veya "kolelik kaldirilmistir!" deseydi ya.

Ahzab-37

(...) Zeyd eşini boşayınca, onu seninle evlendirdik ki, eşlerinden yana isteklerini yerine getirdiklerinde (onları boşadıklarında), evlatlıklarının eşleriyle evlenmeleri konusunda mü'minlere bir zorluk olmasın. Allah'ın emri mutlaka yerine getirilmiştir.

Yani Allah diyor ki; "Araplar uvey evlatlarinin bosadigi kadinlari almazlardi, araplarda boyle bir gelenek vardi. Ama ben bu gelenegi kaldirdim. Hem de sevgili kulum Muhammed ile bir ornek verip uygulamali olarak gostererek bunun nasil yapilacagini size gosterdim"

Uvey evlatliginin bosadigi kadini alip almamak insanlik acisndan ne derece "onemli" acaba, da Allah uygulamali olarak gosteriyor ve bu konuda kesin "hukum" veriyor?

Kolelikten daha mi vahim bir sorun bu?

Yahudilerin kazanç kapısı olan faizle borç verme olayı haram kılınırken, Arapların kazanç kapısı olan köleliğe hoş bakılması çok manidardır...

Sitelerde Paylaş

Peki murteddd abicim Hz.Muhammed madem Zeynep (r.a) dan hoşlanıyordu niçin onu evlatlığıyla evlendirdi dersin?

Şöyle düşünki kadınlara bile onları kıskandığı için örtünün diyen bi insanın beğendiği hatunu evlatlığıyla evlendirmesi olası bişeymi?

tarihinde Merwish tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Peki murteddd abicim Hz.Muhammed madem Zeynep (r.a) dan hoşlanıyordu niçin onu evlatlığıyla evlendirdi dersin?

Şöyle düşünki kadınlara bile onları kıskandığı için örtünün diyen bi insanın beğendiği hatunu evlatlığıyla evlendirmesi olası bişeymi?

merwish yazının son kısmında bunun cevabı var.

izahı bu olsa gerek. ;)

Sitelerde Paylaş

"Analarınız, kızlarınız, kız kardeşleriniz, babalarınız, teyzeleriniz, erkek kardeşin kızları, kız kardeşin kızları, sizi emziren süt analarınız, süt kardeşleriniz, karılarınızın anaları, kendileriyle zifafa girdiğiniz karılarınızdan olup himayenizde bulunan üvey kızlarınızla evlenmeniz size haram kılındı" (en-Nisâ, 4/23).

Arkadaşlar burda dikkatinizi çekmek istediğim konu şudurki;

Bu foruma katıldığımdan bu yana Hz. Muhammed'i tam bir ırz düşmanı, kadın avcısı olarak değerlendirdiniz..

En büyük kozuda evlatlığının boşandığı eşi Zeyneple evlenmesinde kullandınız...

Onu gelini ile birlikte olmak için böyle ayetler uydurdu vs. gibi ağır ithamlarla suçladınız...

Peki düşündünüzmü Hz. Muhammed bu kadar kadına kıza düşkün birisiyse niçin Üvey kızının kendine haram olduğunu söyleyen bir ayet uydurdu??

Bu adam üvey oğlunun eşi ile birlikte olabilmek için ayet uydurabilecek kadar azgın bir kimse ise niçin üvey kızlarınında kendine helal olduğunu belirten bi ayet uydurmadı...

Buyrun fikirlerinizi alalım...

Arkadaşlar burda dikkatinizi çekmek istediğim konu şudurki;

Bu foruma katıldığımdan bu yana Hz. Muhammed'i tam bir ırz düşmanı, kadın avcısı olarak değerlendirdiniz..

En büyük kozuda evlatlığının boşandığı eşi Zeyneple evlenmesinde kullandınız... Gelini ile evlenen birisine peygambermi deseydik?

Onu gelini ile birlikte olmak için böyle ayetler uydurdu vs. gibi ağır ithamlarla suçladınız... Sen kimi suçluyorsun bu konuda muhammedimi allahımı? Yoksa bunları muhammed değilde allahmı yaptırdı diyorsun? yani gelini ile evlenmesindeki suç allahındır diyorsun öğlemi? allahınmı yoksa muhammedin suçumu önce onun bir cevabını ver. yoksa senin için gelini ile evlenmek doğrumu eğer öğle ise söyleyecek sözüm yok..

Peki düşündünüzmü Hz. Muhammed bu kadar kadına kıza düşkün birisiyse niçin Üvey kızının kendine haram olduğunu söyleyen bir ayet uydurdu?? Zeynep gibi güzel bir üvey kızı olmadığı için olabilir olsa emin ol onun içinde tonlarca ayetler gelirdi. azhap suresinde muhammed zeynep ile evlenebilmek için üvey çocuklarınız sizin gerçek çocuklarınız değildir diyor madem bunlar sizlerin öz çocuğu değil neden muhammed burada onlarla evlenmeyi yasaklıyor? bu çelişki değilmi?

iyikide muhammed öz kızlarlada evlenilebilir dememiş...

Bu adam üvey oğlunun eşi ile birlikte olabilmek için ayet uydurabilecek kadar azgın bir kimse ise niçin üvey kızlarınında kendine helal olduğunu belirten bi ayet uydurmadı... Valla bunu boşverde iyikide diyorum öz kızlarınızda size helal dememişya ben ona dua ediyorum... Yoksa şimdi bu arap allahı korkusundan onuda savunanlar çıkardı. Gelini ile evleneni savunanlar bunuda yaparlardı. ama kendileri bunu yapmazlardı bundan eminim. çünki pek çok müslüman muhammedin gelini ile evlenmesini savunsada aslında kendisinin bunu yapmayacağını biliyorum.

Buyrun fikirlerinizi alalım...Buyur.

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Laydacigim,Haticeyi parasi icin aldi,mevki sahibi.söz sahibi olsun diye aldi.

Ikinci karisi Serveyi kisa zaman cocuklarina baksin,hemde yatak ihtiyacini görsün diye,alel acele aldi.

Citirlar gelmeye baslayincada,Serveyi sepetlemeye kalkti.

Serveyse agliyarak,gideceyim bir yerim yok.Senden kocalikta istemiyorum,yeterki bu cati altinda durayim dedi.

Muhammet kocalik istemiyorum lafini duyunca,oldu kalabilirsin dedi.

Serveyi bosamak istemesindeki neden?

Serve

yasliydi,

Cirkindi

Siskoydu

tolonbeg

Sitelerde Paylaş

merwişh boşu8na yazmışsın.bu adamların bikere gözlerin dönmüş.gerçekleri şurda bi film sahnesi gibi oynatsanda gene inanmaz,muhammed karı kız düşkünü derler.bu adamlar faşist ve önyargılıdırlar mervişh.bence yazma böyle şeyler.bu kişiler inanmamakla beraber hakaret ve küfürde önde gidenlerdir.bunlardan peygambere saygıyı bekleyemezsin.gene diyorum.bu tür konular yazma.bırak kendi bataklıklarında boğulsunlar.bu yaptıklarının cezasını ağır çekecekler haberlleri yok gafillerin.

Sitelerde Paylaş

şunuda ekliyim.bir insanın evlatlığı onun öz çocuğu değildir.ondan boşandığı kadınla evlenebilir.fakatş uda varki peygamber zeyneple evliliği sadece bir formaliteydi.peygamber evlendiği kadınlarla ilişkiye girseydi bir sürü çocuğu olmuştu.gerçi eşlerinin çoğu yaşlıydı 3 tane eşi gençti.bu 2 kişinin biride zaten 40 ın üstündeydi.peygamberin sadece mariadan ibrahim adlı bi çocuğu olmuştur.mariayla evliliğide yahudilerin edteğini alabilmek içindi ;)

Sitelerde Paylaş
İlle evlenecek yani, Allah bir destek atsa olmaz değil mi?

dünya sebebler üzerine kurulmuştur.herşeyin bi sebebi olması gerekir.kimsenin başından para yağmaz.peygamber gençliğinde çobanlık ırgatlık yapmıştır ve ticari kabiliyeti herkesin taktirini toplamıştır..ayrıca diğer peygamberlerde ekmek kazanmak için çalışmaktaydılar.davut peygamber demir ustasıydı mesela.

yahudilerin desteğini almak için bu şarttı.bu sebeb üzere evlendi.

Sitelerde Paylaş
Arap toplumu o dönemde evlatlık sayılan bir çocuğa kendi çocukları gözüyle bakarlardı...Bir kimse evlatlık edinmek istediğinde halka onu evladı olarak takdim eder ve artık ona o kişini çocuğundan farksız bakılırdı..
Ne guzel anlatmissin. Kendi cocugun gibi bakarken ve herkese evlatligini Zeyd Bin Muhammed, yani Muhammed oglu Zeyd olarak tanitirken, Zeynep ile kesisip, Zeynep´e hasta olduktan sonra, birden evlatliklari babalarinin ismiyle cagirin seklinde bir ayet geliyor ve Zeyd Bin Muhammed, Zeyd Bin Harise oluveriyor.

Araplari bu evlilige hazirlama ayetleri sona erdikten sonra gelen baska bir ayetle birlikte ''Kimseden utanma, direkman domalt'' turunden bir emir verilerek evlatlik karisiyla evlenmeme gibi gayet guzel bir adetin de icine ediliyor.

Hz. Muhammed'i tam bir ırz düşmanı, kadın avcısı olarak değerlendirdiniz..Bu adam üvey oğlunun eşi ile birlikte olabilmek için ayet uydurabilecek kadar azgın bir kimse ise niçin üvey kızlarınında kendine helal olduğunu belirten bi ayet uydurmadı
Dur ben de sana bir savunma yapayim;

''Bakin Muhammed kendi teyzesini, kizlarini veya uvey kizlarini goturmemis, o halde gelinini goturmesi gayet normaldir''

Nasil iyi mi?

Sitelerde Paylaş
Muhammed Zeynep'e daha sonra aşık olmuştur.. İlgili Ayet tefsirlerinde aşık olma konusu yazar. Yazar ama, okuyacak adam lazım.. Aama nerdeee? Cahil ve tembel Müslüman neden kendini yorup da okusun? Böyle salak salak cümleler kurup, Muhammed'în Zeynep'e aşık olduğunu Ateist'lerin uydurduğu terbiyesizliği onlar için daha kolay.. Oysa ki sıradan tefsirlerde bile Muhammed'in Zeyd'in evine gittiğini ve Zeynep'i günlük kıyafetinde görüp aşık olduğu anlatılır..

Ama biz bunları kime anlatıyoruz? Koyunlara.. Bu koyunlar ne söylediklerimizi kabul ediyorlar, ne de acaba olabilir mi diye araştırma zahmetine giriyorlar.. Kesin bir şekilde inkar ediyorlar.. Yazık, bin kere yazık... İslamın insanları ne hale getirdiğini gördükçe, İslam'dan daha da fazla nefret ediyorum...

önceden beğense bile hatice varken zeynebi değil,havasını alırdı ancak. ;)

Sitelerde Paylaş
şunuda ekliyim.bir insanın evlatlığı onun öz çocuğu değildir.ondan boşandığı kadınla evlenebilir.fakatş uda varki peygamber zeyneple evliliği sadece bir formaliteydi.peygamber evlendiği kadınlarla ilişkiye girseydi bir sürü çocuğu olmuştu.gerçi eşlerinin çoğu yaşlıydı 3 tane eşi gençti.bu 2 kişinin biride zaten 40 ın üstündeydi.peygamberin sadece mariadan ibrahim adlı bi çocuğu olmuştur.mariayla evliliğide yahudilerin edteğini alabilmek içindi ;)

la yusuf hakikaten adamın sabrını taşırıyorsun.

hadisleri inkar ede ede yakında muhammed de yaşamadı diyeceksin.

ayet demiyor mu hangi kadınla yatacğı konusunda sıra gözetmene gerek yok.

kıllığına mı yapıyorsun.

yatmayıp ne yapacak?

yatmayacaksa ne alıyor.

bu kadın ilişkiye girmek istiyorsa ve sen ilişkiye girmeden bunu elinin altında tutuyorsan zulmetmiş olmuyor musun?

argümanla gel.

rica ederim sabote etme şu forumları. :angry:

Sitelerde Paylaş

yusuf sallıyorsunyaşlı eşleri azdı.

dullar da genç sayılırlardı.

çocukların 10 yaşında evlendiği bi toplumda 11 yaşında kocası ölen kadın da duldur.

iki dakika mantıklı ol. :angry:;)

Sitelerde Paylaş
la yusuf hakikaten adamın sabrını taşırıyorsun.

hadisleri inkar ede ede yakında muhammed de yaşamadı diyeceksin.

ayet demiyor mu hangi kadınla yatacğı konusunda sıra gözetmene gerek yok.

kıllığına mı yapıyorsun.

yatmayıp ne yapacak?

yatmayacaksa ne alıyor.

bu kadın ilişkiye girmek istiyorsa ve sen ilişkiye girmeden bunu elinin altında tutuyorsan zulmetmiş olmuyor musun?

argümanla gel.

rica ederim sabote etme şu forumları. :angry:

sabrın taşsa napıcaksın? küfürmü ediceksin? ateistlerde yeni gördüğüm şey değil bu.hiç şaşırmadım.burda yetkililer olmasa anamıza bacımıza küfredersiniz siz eminim buna.

evet 60 yaşında 3 çocuklu dul kadınla yatmak için evlenmedi tabiki.maksadı ona sahip çıkmaktı.o ayette geçen sıra olay yatma değildir ınu tefsirciler öyle açıklamıyor

Sitelerde Paylaş
sabrın taşsa napıcaksın? küfürmü ediceksin? ateistlerde yeni gördüğüm şey değil bu.hiç şaşırmadım.burda yetkililer olmasa anamıza bacımıza küfredersiniz siz eminim buna.

evet 60 yaşında 3 çocuklu dul kadınla yatmak için evlenmedi tabiki.maksadı ona sahip çıkmaktı.o ayette geçen sıra olay yatma değildir ınu tefsirciler öyle açıklamıyor

ya yusuf ben sana daha önce bi kere hakaret ettim mi?

yalan söylüyorsun.

özür dilemen gerekir.

hem konuyu bilmiyorsun.

hem de argüman falan getirmeden o yalan bu yalan.

ona buna sataşıyorsun.

muhammed karılarının odalarında kalırken kardeş kardeş mi yatıyorlardı?

kuran demiyor mu istediğin sırayala kadınlarınla olabilirsin diye?

hülya koçyiğitin filmlerinde oluyor o.

dikleneceğine cevap ver. ;)

Sitelerde Paylaş
murtedd.senin argumanın ne.o dediğin olayı tefsirciler farklı yorumlar diyorum sen hala kafana göre tefsirciliğe soyunuyorsun.hem o sıra olayı hangi ayetti? ayeti ver bana.

ayete bakacağım dur.

sen de mariye cariye mi değil mi ona bak.

hem aldıkları ile yatmadıkları kimin hangi kitabında geçiyor.

onu da yazarsan sevinirim. ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...