Jump to content

ateist, Allah ve peygambere muhtaç

Recommended Posts

ateist, Allah ve peygambere muhtaç

evet sevgili forum sakinleri

şunu merak ediyorum.

ateistler Allah ve peygamberi ayetleri çok zikrediyorlar.ya küfür ediyorlar ya da onlarda bahsediyorlar.

acaba Allah ve peygamber dışında ateistlerin tartışmak için kendi materyalleri yok mu?

niye sürekli bizim rabbimiz ve peygamberimize dil uzatıyorsunuz_ inanmıyorsanız araştırmanın alemi yok. nasıl olsa inanmıyorsun niye bilgiler araştırarak boşa zaman geçiriyorsunuz?

birilerini ateist yapmak için mi?

siz tahkiki imanı elde etmiş bir insanı asla dininden döndüremezsiniz rabbimin izniyle.

ama sorununuz ispatsa bir müslüman varlığı delilleriyle ispat eder o zaman size müslüman olmak düşer.

Aslında siz Allahı ve peygamberi inkar değil, yanlış bildiğiniz sizin kafanızdaki hatalı bilgilerle o allah ve peygamberi inkar ediyorsunuz.

mesela Allah zalim değil. zalim olan bir Allah yoktur. Allahın kudreti vardır. merhameti ve dilemesi vardır. herkes kendi kendine zulmeder.

burayı iyi kavramanızı diliyorum.

sevgiler

tarihinde ilayyyda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

neyin ne olduğunu kaynağından öğreniyoruz biz.

oradn burdan gördüğümüz olumsuz şeylere bakıp da islam sanmıyoruz.

sadece kuran bile tarafsız okunup ayetlerin nüzulu ile ilgili meselere bekılınca insanın inanmamak için çok nedeni oluyor.

ve inanın hiç kimse ben ateist olacağım diye yola çıkmaz.

ve çoğu kimse dinini daha iyi anlamaya çalışırken dinini terkeder.

çıkış noktası şüpheleri giderip daha iyi ve sağlıklı bi şekilde inanmaktır.

ancak çırpındıkça daha çok batarsın. ;)

Sitelerde Paylaş
ilayda öncelikle tebrik ederim adaşım süperdi.Thor sende hep aynı cümleyi yazmaktan usanmadınmı.Kurandan örnek veriyorlar ayetin neyi anlattığını bilmiyorlar bile.Maksat saldırmak olsun.

sen sağol kardeşim. :P B) biz sağolsak ta olmasak ta birgün susacak bu kalabalıklar çıkmaz sokakta..

Sitelerde Paylaş

Sevgili ilayda yazılarını bekliyoruz ve arkandayız bizi bi avuç ateist yıldıramaz zaten mantıklıda saldırmıyorlar valla cevap vermek bile içimden gelmiyorda biraz eğleniyorum :D maksat zaman geçsin dersten sıkıldıkça burdayım

Sitelerde Paylaş
nasıl olsa inanmıyorsun niye bilgiler araştırarak boşa zaman geçiriyorsunuz?

birilerini ateist yapmak için mi?

siz tahkiki imanı elde etmiş bir insanı asla dininden döndüremezsiniz rabbimin izniyle.

ama sorununuz ispatsa bir müslüman varlığı delilleriyle ispat eder o zaman size müslüman olmak düşer.

Aslında siz Allahı ve peygamberi inkar değil, yanlış bildiğiniz sizin kafanızdaki hatalı bilgilerle o allah ve peygamberi inkar ediyorsunuz.

mesela Allah zalim değil. zalim olan bir Allah yoktur. Allahın kudreti vardır. merhameti ve dilemesi vardır. herkes kendi kendine zulmeder.

burayı iyi kavramanızı diliyorum.

Sevgili ilayyyda, dininde "tebliğ" ve "cihat" gibi misyonerlikle ilgili kavramlar olan bir kişinin, karşı fikirler için böyle konuşmasının ayıp olduğunu hiç düşündün mü acaba? İslam kendi dinine mensup olanlar başta olmak üzere her dine müdahale eden bir dindir...

Sitelerde Paylaş
neyin ne olduğunu kaynağından öğreniyoruz biz.

oradn burdan gördüğümüz olumsuz şeylere bakıp da islam sanmıyoruz.

sadece kuran bile tarafsız okunup ayetlerin nüzulu ile ilgili meselere bekılınca insanın inanmamak için çok nedeni oluyor.

ve inanın hiç kimse ben ateist olacağım diye yola çıkmaz.

ve çoğu kimse dinini daha iyi anlamaya çalışırken dinini terkeder.

çıkış noktası şüpheleri giderip daha iyi ve sağlıklı bi şekilde inanmaktır.

ancak çırpındıkça daha çok batarsın. ;)

dinini nasıl araştırdın?

hiç namaz kıldın mı? kuran okudun mu?

eskiden namaz kılmıyordum. ama şimdi elhamdülillah yıllardır kılıyorum. yıllardır araştırma içindeyim araştırmalar sonucu hep güzellikler buldum. ikileme düşmedim. ve doğru yoldayım. ben niye araştırırken içine batmadım?

sonuna kadar da savunurum. kimseyi zorlamam. gerçekler ayan beyan gözüküyor.

gözünüzü açmanız yeterli.niye bunca islam alimi içine batmamış?

abdül kadir geylaniden nakşibende, akif ersoydan fethullah gülene, alibardak oğlundan elmalılıya, fatihe bayeside , kanuniye...

bunları inkar mı edeceksiniz.

İMAN İNSANI İNSAN EDER, BELKİ DE SULTAN EDER:HAKİKİ İMANA ERMİŞ İNSAN KAİNATA MEYDAN OKUYABİLİR. BEDİÜZZAMAN

huzur islamda..

Sitelerde Paylaş

Demek milyarlarca müslümanın kafası çalışmıyorda bi seninkimi çalışıyor :D Ayrıca islam 14 asırdır varsa hristiyanlık yahudilik daha uzun zamandır var. Hiç başka dine saldırdığınızı görmedim bize örnek olarak gösterdiğin bati yahudi ve hristiyan.Yoksa siz sadece islamımı inkar ediyorsunuz. İki yüzlülük

Sitelerde Paylaş
Demek milyarlarca müslümanın kafası çalışmıyorda bi seninkimi çalışıyor :D Ayrıca islam 14 asırdır varsa hristiyanlık yahudilik daha uzun zamandır var. Hiç başka dine saldırdığınızı görmedim bize örnek olarak gösterdiğin bati yahudi ve hristiyan.Yoksa siz sadece islamımı inkar ediyorsunuz. İki yüzlülük

İslam ve dinler tarihi hakkındaki bilginiz çok az, kusura bakmayın... Eğer okumak zor geliyorsa biraz History Channel falan izleyin bari başınızı dinci kanallardan kaldırıp ;)

Sitelerde Paylaş
Sevgili ilayyyda, dininde "tebliğ" ve "cihat" gibi misyonerlikle ilgili kavramlar olan bir kişinin, karşı fikirler için böyle konuşmasının ayıp olduğunu hiç düşündün mü acaba? İslam kendi dinine mensup olanlar başta olmak üzere her dine müdahale eden bir dindir...

Allah hazretleri malik el mülk ve zatı zülcelaldir.

mülk onundur.

herşeyi istediği gibi tasarruf eder. onu sorgulamak haddimiz olamaz.

sana ait olan bir arsaya başkası girip ev yapsa sen müdehale etmez misin? mantık olarak

Sitelerde Paylaş

800 milyon hindu var neye taptıklarını git öğren.

hristitiyanlar da iki milyara yakın.

onlar sizden daha akılı öyleyse.

sayıyla bişey olduğunu sanıyorsan,bu forumda yazı yazma.

ve o bir buçuk milyar insanın ne halde olduklarına bi bak.

insani koşullarda yaşayan tek bir müslüman ülke var mı?

oğuz senin cevabını vermiş hala daha konuşuyorsun. ;)

Sitelerde Paylaş
bediuzaman said nursi

bir ingiliz ajanı ayrıca bir şizofren

ilayda örnek verdiğin adamlara dikkat et

dikkat ediyorum ve kendisini babamı tanıyor gibi tanıyorum. şizofren değil..ingilizlerle hiç alakası yok. daha geçen ay onun talebereiyle röpotaj yaptık bizzat. nasıl sıkıyorsunuz ajan majan diye..çok komiksiniz. şaka şeyi seni :lol::lol: eserlerini de okuyorum. ispat etme yeteneğimi ona boçluyum. Allah ondan razı olsun

Sitelerde Paylaş

Bende konu başlığında ki gibi ateistlerin, muhoya vs ihtiyacı olduğunu sandım ama yazı çok farklı çıktı .. biz at gözlüklerimizi taktık, ne olursa olsun kafamızı çamurdan çıkarmayacağız gibi abuk subuk bi yazıyla karşılaştım.. Biz zaten sizin gibi insanlara(!), tartışarak bilgilendirmek gibi bi çabamız yok içiniz rahat olsun yani o konuda .. bin yılların ilkelliğiyle, çamurda debelenmek size yakışır .. bu halinizi gördüğümde hem gülüyorum hemde üzülüyorum aslında .. ne diyim yazık!!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...