Jump to content

ateist, Allah ve peygambere muhtaç

Recommended Posts

800 milyon hindu var neye taptıklarını git öğren.

hristitiyanlar da iki milyara yakın.

onlar sizden daha akılı öyleyse.

sayıyla bişey olduğunu sanıyorsan,bu forumda yazı yazma.

ve o bir buçuk milyar insanın ne halde olduklarına bi bak.

insani koşullarda yaşayan tek bir müslüman ülke var mı?

oğuz senin cevabını vermiş hala daha konuşuyorsun. ;)

14 asırdır milyarlarca kişi müslüman oldu. ve fedakar dosdoğru nice padişahlar da onlar arasından çıktı.

birsürü evliya gelip geçti..her 100 yılda bir müceddit geldi. niye ateistlerden birşey çıkmıyor?

mesela türkiyede diyanet işleri başlkanlığı söz sahibi. niye ateist başkanlığı yok?

çinkü islam evrenseldir. insanların hayatını düzeltmekle kulluğu öretmeklee ahlakla uğraşı?

ateist? sadece müslümanla uğraşır. heristiyanla niye uğraşmaz? ya da bir yahudiyle?

merak ediyorum doğrusu ;)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

tanrıda egolarını tatmin etmek için bize muhtaç o zaman . biz olmasak kimi atacak cehenneme :D . Ateistler gerçekçidir . çıkarları için saçma sapan ibadetler yapıp cennete gidicem diye kendilerini kandırmazlar . İnanlar çıkarları peşindedir . Cennete gitmek için yapmadıkları kalmaz . aslında allahda umurlarında değildir pek . varsa yoksa cennettir amaç . Hac saçmalığı mı dersin , 5 vakit putların evi kabeye yönelmemi dersin . İşte ölümlü çaresiz insanın gerçeklerden kaçış için hayal gücüyle yarattığı allah ve onun sahte cennet masalları . Bu durumda kim kime muhtaç ? biz mi olmayan allah a , yoksa varolmak için insanlığa ihtiyaç duyan allah mı bize ?
Sitelerde Paylaş
Ben sadece müslümanların sayısını verdim çünkü saldırdığınız tek din İslam

Layda biz sürü değiliz bunu idrak edemedin mi hala .. sen benim açtığım konulara bak, hiçbirinde sadece islamı eleştirmedim, ben bütün dinleri eleştiririm ve artık insanların köle olmaması için, kendi potansiyellerini keşfetmesi için fırsat tanırım .. yani başka birisi islama yazdığı için, bende islama yazmış olmuyorum .. genelleme yapmayalım.

Sitelerde Paylaş
dinini nasıl araştırdın?

hiç namaz kıldın mı? kuran okudun mu?

eskiden namaz kılmıyordum. ama şimdi elhamdülillah yıllardır kılıyorum. yıllardır araştırma içindeyim araştırmalar sonucu hep güzellikler buldum. ikileme düşmedim. ve doğru yoldayım. ben niye araştırırken içine batmadım?

sonuna kadar da savunurum. kimseyi zorlamam. gerçekler ayan beyan gözüküyor.

gözünüzü açmanız yeterli.niye bunca islam alimi içine batmamış?

abdül kadir geylaniden nakşibende, akif ersoydan fethullah gülene, alibardak oğlundan elmalılıya, fatihe bayeside , kanuniye...

bunları inkar mı edeceksiniz.

İMAN İNSANI İNSAN EDER, BELKİ DE SULTAN EDER:HAKİKİ İMANA ERMİŞ İNSAN KAİNATA MEYDAN OKUYABİLİR. BEDİÜZZAMAN

huzur islamda..

ilaydaa battın.

evet 1.5 buçuk sene namaz kıldım.sonrasında da inanmadığım için değil tembellikten bıraktım.

5 sene falan evvel.18-19 yaşında iken.

sana bizzat nerden okuduğumu yazıyorum,bana hala kuran okudun mu diyorsun.

ya düzgün okumadın,yada algılama da sorunların var.

ancak müslümanlığım son bir kaç yılında bediüzzaman,nakşibendi gibi adamların aslında islamla da bi alakalarının olmadığını öğrendim.

neden dersen sayfalar dolusu yazmam gerekir.

nakşibendiliğin hint felsefesi ve budizmle ilgisini öğrenmek için ferid aydının kitaplarına bak.

nette bulursun.

said nursi içinse abdülaziz bayındır gibilere bakabilirsin.

bir de hanif müslümanların sitesine bi takıl.

görürsün o zaman bu zatlar müslüman mı değil mi? :blink:

Sitelerde Paylaş
Bende konu başlığında ki gibi ateistlerin, muhoya vs ihtiyacı olduğunu sandım ama yazı çok farklı çıktı .. biz at gözlüklerimizi taktık, ne olursa olsun kafamızı çamurdan çıkarmayacağız gibi abuk subuk bi yazıyla karşılaştım.. Biz zaten sizin gibi insanlara(!), tartışarak bilgilendirmek gibi bi çabamız yok içiniz rahat olsun yani o konuda .. bin yılların ilkelliğiyle, çamurda debelenmek size yakışır .. bu halinizi gördüğümde hem gülüyorum hemde üzülüyorum aslında .. ne diyim yazık!!

bizi düşündüğün için sağol.

kusura bakma yazıyı sana beğendiremediğim için.

kitap yazmıyorum. bu sayfa sizin eserinizle oluşacak zaten. ben sadece konuyu açtım.

ve çıkış noktam gayet mantıklı kabul et :P ama senin için daha çarpıcı noktalara değineceğim

bak forum toptan islamiyete geçerse sevabından sen de pay alırsın.. :lol::lol: üzülme tamam?

Sitelerde Paylaş
14 asırdır milyarlarca kişi müslüman oldu. ve fedakar dosdoğru nice padişahlar da onlar arasından çıktı.

birsürü evliya gelip geçti..her 100 yılda bir müceddit geldi. niye ateistlerden birşey çıkmıyor?

mesela türkiyede diyanet işleri başlkanlığı söz sahibi. niye ateist başkanlığı yok?

çinkü islam evrenseldir. insanların hayatını düzeltmekle kulluğu öretmeklee ahlakla uğraşı?

ateist? sadece müslümanla uğraşır. heristiyanla niye uğraşmaz? ya da bir yahudiyle?

Sonra biz budizmle uğraşırken siz... :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
bizi düşündüğün için sağol.

kusura bakma yazıyı sana beğendiremediğim için.

kitap yazmıyorum. bu sayfa sizin eserinizle oluşacak zaten. ben sadece konuyu açtım.

ve çıkış noktam gayet mantıklı kabul et :P ama senin için daha çarpıcı noktalara değineceğim

bak forum toptan islamiyete geçerse sevabından sen de pay alırsın.. :lol::lol: üzülme tamam?

:blink: Sizi düşündüğümden değil kendimi düşünüyorum .. etrafta ne kadar cahil cühela varsa, gelmiş bana allahın varlığını anlatıyor .. hepside senin gibi hede hödö yaparak tabii .. sıkıldım artık, insanların ağzında biz köleyiz aciziz laflarını duymaktan ..

evet çıkış noktan çok mantıklı, bir yobazın mantığıyla yazmışsın.

Sitelerde Paylaş

ateistlerden birşey çıkmıyormuş keh keh keh

bilim admlrının yüzde 70 i ateist sen bu bilgisayarı bu interneti kullanabiliyorsan doktoıra gidip tedavi olbiliyorsan hep o beğenmediğin ateistler sayesinde

ayrıca norveçin yüzde 80 i ateist agnostik

bide hayat standartlarına bak bide SANA BAK

Sitelerde Paylaş
ilaydaa battın.

evet 1.5 buçuk sene namaz kıldım.sonrasında da inanmadığım için değil tembellikten bıraktım.

5 sene falan evvel.18-19 yaşında iken.

sana bizzat nerden okuduğumu yazıyorum,bana hala kuran okudun mu diyorsun.

ya düzgün okumadın,yada algılama da sorunların var.

ancak müslümanlığım son bir kaç yılında bediüzzaman,nakşibendi gibi adamların aslında islamla da bi alakalarının olmadığını öğrendim.

neden dersen sayfalar dolusu yazmam gerekir.

nakşibendiliğin hint felsefesi ve budizmle ilgisini öğrenmek için ferid aydının kitaplarına bak.

nette bulursun.

said nursi içinse abdülaziz bayındır gibilere bakabilirsin.

bir de hanif müslümanların sitesine bi takıl.

görürsün o zaman bu zatlar müslüman mı değil mi? :blink:

ne batması be?sanırım size batıyorumö onu kastetin :lol: ya böyle cevap vermeyim edebimimi bozmayım diyorum ama adamına göre muamele doğuyorişte..

namazı tembellikten bırakmışsın..

bu durumda islamı işine gelmediği için inkar ediyorsun.

verdiğin kişileri dikkate almıyorum.nesil ışık rehber timaş semerkand iletişim vs yayınları tercihim.

nakşibendiliği cemaatleri konum ve içeriklerini bizzat iyi biliyorum. annem ayrı babam ayrı kardeşim ayrı ben ayrı cemaatlerdeniz.4 farklı cemaat. ve hiçbir sorun olmuyor.samimiyetle söylüyorum. her türlü sosyal faaliyetlerden haberimiz oluyor. kültür zenginliği oluyor.

zamanında çok araştırdım ama olumsuz birşey çıkmadı.

ve sonunda Allahım dedim. ne güzel bir zenginlik veriyorsun. herkes fıtratına göre dini yaşıyor. kimisi zikirden hoşanıyor ve o tarikata bağlı. kimisi eğitimden kitap okumaktan hoşlanıyor onu. da öyle bir cemaate yönlendirmişsin.

kimisi de nefsi kaldırmıyor bir yere bağlı olmaksızın kendi halinde müslümanlığını yaşıyor.hadolsun ya rabbim dedim.

Sitelerde Paylaş
:blink: Sizi düşündüğümden değil kendimi düşünüyorum .. etrafta ne kadar cahil cühela varsa, gelmiş bana allahın varlığını anlatıyor .. hepside senin gibi hede hödö yaparak tabii .. sıkıldım artık, insanların ağzında biz köleyiz aciziz laflarını duymaktan ..

evet çıkış noktan çok mantıklı, bir yobazın mantığıyla yazmışsın.

hadi ama..

mesajlarımı şöyle bir arattır.neyim yobaz??

ben esnek bir insanım hertelden insanla muhatabım. ve işi gereği yobaz değil aktif ilerici biriyim. vasıflarımı söylüyorum. essahtan bir adam gibi övünmek değil amacım. bilim ve teknolojiyle yakından ilgilenirim. seyahat etmeyi severim.bana biri birşey söylese "çekil şurdan lavuk!!"ya da "sen gavursun üzgünüm konuşamam" demem herhalde. mesleğim gereği diyalogtan yanayım.,

yobaz olduğumu ispatla istersen?

ya da ben sana yobaz bir örnek bulurum.ok? ;)

Sitelerde Paylaş

ilayda kim çıkmış ya?

batının kurduğu medeniyeti mücedditler mi kurdu?

newtonun,gaussun,kopernikin neler yaptıkları belli.

bu adamlar hristiyan,yada dinsiz.

senin müceddidlerin o zaman neyle uğraşıyorlardı?

sana güzel güzel cevap yazmakla hata eden benim.

bu ülke hristiyan olsa onunla da uğraşırız.

ya ne idraktan yoksunsunuz.

iayyda kıllıktan mı yapıyorsun.

nurculukla ilgili hiç ağzını açma.

bizzat ana cemaatin içinde 2 sene boyunca yoğun şekilde bulundum.

eğer mesele sidik yarıştırmaksa emin ol benle başedemezsin.

ama benim amacım bu değil.

:(:(:(

Sitelerde Paylaş
tanrıda egolarını tatmin etmek için bize muhtaç o zaman . biz olmasak kimi atacak cehenneme :D . Ateistler gerçekçidir . çıkarları için saçma sapan ibadetler yapıp cennete gidicem diye kendilerini kandırmazlar . İnanlar çıkarları peşindedir . Cennete gitmek için yapmadıkları kalmaz . aslında allahda umurlarında değildir pek . varsa yoksa cennettir amaç . Hac saçmalığı mı dersin , 5 vakit putların evi kabeye yönelmemi dersin . İşte ölümlü çaresiz insanın gerçeklerden kaçış için hayal gücüyle yarattığı allah ve onun sahte cennet masalları . Bu durumda kim kime muhtaç ? biz mi olmayan allah a , yoksa varolmak için insanlığa ihtiyaç duyan allah mı bize ?

ne cehennem korkusu, ne cennet sevdası.. sadece Allah rızası

Allah bize değil biz ona muhtacız. biz ona ibadet etmekle ona yaklaşmaya muhtacız.

biz yokken de o vardı.

gizli bir hazineydi ve bilinmek istedi. ve insanları yaratarak sınava tabi tuttu.

her sınav gibi sınavı o hazırladığından soruları da o belirledi.

ve sınavı hayatla başlattı.ölümle bitirde. sonuçlarını da kıyamete sakladı.kabir aleminde ise çalışmamanın cezası ya da mükafatını bverdi

biiznillah

allahualem

vesselam

Sitelerde Paylaş
hadi ama..

mesajlarımı şöyle bir arattır.neyim yobaz??

ben esnek bir insanım hertelden insanla muhatabım. ve işi gereği yobaz değil aktif ilerici biriyim. vasıflarımı söylüyorum. essahtan bir adam gibi övünmek değil amacım. bilim ve teknolojiyle yakından ilgilenirim. seyahat etmeyi severim.bana biri birşey söylese "çekil şurdan lavuk!!"ya da "sen gavursun üzgünüm konuşamam" demem herhalde. mesleğim gereği diyalogtan yanayım.,

yobaz olduğumu ispatla istersen?

ya da ben sana yobaz bir örnek bulurum.ok? ;)

Yobaz..(sözlük anlamı)= Dinde bağnazlığı aşırılığa vardıran, başkalarına baskı yapmaya yönelen (kimse). Bir düşünceye, bir inanca aşırı ölçüde bağlı olan (kimse).

Bunlardan herhangi biri olmadığıı söyleyebilir misin?? .. 2. anlam zaten bu konuyu açış amacın :) .. ilk anlamı ise sitede ki yazılarından anlıyorum.

tarihinde sangre tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...