Jump to content

ateist, Allah ve peygambere muhtaç

Recommended Posts

Endeksle, endeskle güzel bir şeydir okumak : ) Hele birde ikinci seviye olarak "öğrenim" kavramınıda halledersen çok iyi olur diye düşünüyorum. Ayrıca şunu okudum bunu okudum diye gösteriş yapma rica ediyorum. Siteye attığın her yorumda,yazıda kişiliği oturmamış, dinini eleştirenlere " İslam eleştirilemez ! " vb cümlelerini kuran, "Türk"köküyle gelen her kelimede bir fitnelik yapan, yobaz birisi olduğunu görüyorum.

Misyonunda pek ortada : ) Tebrik ederim seni tam(!) bir misyoner olduğun için..

Hyatını ve karakterini bir düzene soktuktan sonra fikirlerimizi tartışmalıyız. Senin için en sağlıklısı budur.

Tanrı, kullarına muhtaçtır. Git ve Tanrıcağızın için iyi bir şeyler yap. Kişilik, kişilik, kişilikkkkkkkkkkk

kişilik sorunum yok.

bunu pekala iletilerime bakarak anlayabilirsin.

kendimi övmem için bir sebep yok. birkaç kitap okumakla insan kendini mi över? ben sadece soruyu cevapladım.yalan söylemedim. ayrıca üniveriteyi uzatmayla bu dönemin ortasında bitirdim. tahsil eğitim sorunum da yok yani.

mükemmel derecede mütevaziyimdir :lol::lol::lol:

mütevazi olduğum kişiler genelde alimlerin yanında oluyor.cahillerin karşısında mütevazi olunmaz ayrıca. çünkü cahil yani (inanmayan ) kişiler mütavazi olursan ezik bir durum söz konusudur.

büyüklenmek gibi bir art niyetim kesinlikle yok . rabim benim kalbimin zerresini bile biliyor.

ama müminin inanmayanlar karşısındaki durumu farklı olmalı bence..

.......<....@ bu dijital gülü sana gönderiyorum

sevgiler..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 121
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Popular Days

Top Posters In This Topic

Sen bu foruma girip inancını pekiştiriyosun .. iki tip müslüman var burda, 1.si gerçekten çok az.. ilki gerçekten bişeyler öğrenmek için girer bu siteye, ve her bilimsel makaleyi, yada din karşıtı yazıyı okur.. bu insanların beyni açıktır yeni düşünceye .. ama 2. tip insanlar vardır (sende dahilsin) .. sadece inançlarını pekiştirirler bu sitede .. sadece müslüman kimselerin yazılarını okuyup, birbirlerini tebrik ederler .. ama hiç bi ateistin yazısını tarafsız okuma becerisi gösteremezler.. işte bu gibiler böyle yaptığı için sırf inancını pekiştirirler bu sitede .. yani bana sorarsan bu siteye girmemeni isterdim, ha giriyosan eğer tarafsız bi şekilde her yönden yazıyı okumalısın .. ama sen diyosun ki benim inancım değişmez, yani baştan diyosun ben bağnazım ve buna bağlı olarak yobazım diye .. ee ne diyim o zaman .. nası biliyosan öyle yap. :)

inançsızlığını pekiştiren ateistler de var mesela ben

dini kitap okumam.biliyorum yanlış ama okuyamıyorum

Sitelerde Paylaş
inançsızlığını pekiştiren ateistler de var mesela ben

dini kitap okumam.biliyorum yanlış ama okuyamıyorum

aslında itiraf etmem gerekirse bende aşırı dindar kitapları okuyamıyorum .. ama bunu mutlaka telafi etmelisin .. en azından ben tarafsız yazıları okuyorum, sanada okumanı tavsiye ederim .. tabii kuranıda okudum, adnan oktarıda okudum <_< ama beynim almıyor artık o kadar masal anlatıyo ki HY .. ama mutlaka tarafsız gördüğün yazıları oku.. daha çok düşünmeye sevk edicektir.

Sitelerde Paylaş
aslında itiraf etmem gerekirse bende aşırı dindar kitapları okuyamıyorum .. ama bunu mutlaka telafi etmelisin .. en azından ben tarafsız yazıları okuyorum, sanada okumanı tavsiye ederim .. tabii kuranıda okudum, adnan oktarıda okudum <_< ama beynim almıyor artık o kadar masal anlatıyo ki HY .. ama mutlaka tarafsız gördüğün yazıları oku.. daha çok düşünmeye sevk edicektir.

tarafsız dini bir kitp tavsiye edebilirmisin?

Sitelerde Paylaş
Sen bu foruma girip inancını pekiştiriyosun .. iki tip müslüman var burda, 1.si gerçekten çok az.. ilki gerçekten bişeyler öğrenmek için girer bu siteye, ve her bilimsel makaleyi, yada din karşıtı yazıyı okur.. bu insanların beyni açıktır yeni düşünceye .. ama 2. tip insanlar vardır (sende dahilsin) .. sadece inançlarını pekiştirirler bu sitede .. sadece müslüman kimselerin yazılarını okuyup, birbirlerini tebrik ederler .. ama hiç bi ateistin yazısını tarafsız okuma becerisi gösteremezler.. işte bu gibiler böyle yaptığı için sırf inancını pekiştirirler bu sitede .. yani bana sorarsan bu siteye girmemeni isterdim, ha giriyosan eğer tarafsız bi şekilde her yönden yazıyı okumalısın .. ama sen diyosun ki benim inancım değişmez, yani baştan diyosun ben bağnazım ve buna bağlı olarak yobazım diye .. ee ne diyim o zaman .. nası biliyosan öyle yap. :)

senin tabirinle sen de yobazsın. çünkü sen de bağlısın . :o

ama ben sana yobaz diyemem çünkü yobazlığın anlamını somut örnekleriyle gördüm.

bu sitede benim inancımı pekiştirenler müslümanlar olmadı.

inançlarımı ateistler pekiştirdi. B) sağolunn.. sağolun..

size bakarak aciz çırpınışlarınız benim inancımı artırdı. gerçekten bak. bilim konusunda ise yıllardır bilim kültür ve bilim teknik dergilerine aboneyim. (yıllar dediğim şurda 4-5 sene :P çünkü daha önce aklım pek ermiyordu yaşım gereği)

bu siteye giriş amacım müslümanları görmek değil sizi görmek. değilse onlarca din forumu var nette. diğer inanan arkadaşlarda sizi görmek için burada çoğu. "yahu ne yapıyor bu adamlar şu işin ucundan bi tutalım belki birileri kalkar ayağa düştüğü yerden vesile oluruz" filan..vs.. sebepler gibi.

Sitelerde Paylaş
İMAN İNSANI İNSAN EDER, BELKİ DE SULTAN EDER:HAKİKİ İMANA ERMİŞ İNSAN KAİNATA MEYDAN OKUYABİLİR. BEDİÜZZAMAN

kılavuzu karga olandan burnunu temiz şeylere sokmasını beklemek aptallık olurdu zaten.

baban kadar iyi tanıdığın said-i kürdinin mezarı nerede, biliyor musun acaba?

Sitelerde Paylaş

size bakarak aciz çırpınışlarınız benim inancımı artırdı. gerçekten bak. bilim konusunda ise yıllardır bilim kültür ve bilim teknik dergilerine aboneyim. (yıllar dediğim şurda 4-5 sene :P çünkü daha önce aklım pek ermiyordu yaşım gereği)

bu siteye giriş amacım müslümanları görmek değil sizi görmek. değilse onlarca din forumu var nette. diğer inanan arkadaşlarda sizi görmek için burada çoğu. "yahu ne yapıyor bu adamlar şu işin ucundan bi tutalım belki birileri kalkar ayağa düştüğü yerden vesile oluruz" filan..vs.. sebepler gibi.

öylemi dersin heralde dergi koleksiyonu yapıyorsun.bilim teknikte evrim teorisini konu alan bir ton yazı var

senin ise evrim teorisi hkkında en ufak bir bilgin dahi yok.kendini kandırma

Sitelerde Paylaş

Demek bizi görmek için buradasınız, kendimi bişey sanıcam şimdi ya B) .. bağlı olmakla bağnaz olmak arasında fark vardır .. ben tanrının varlığı bilimsel olarak ispatlanırsa, tanrının varlığını kabul ederim(inanırım demiyorum, kabul ederim) .. peki senin inancını sonlandırmak için ne yapmak lazım :)

Sitelerde Paylaş
tarafsız dini bir kitp tavsiye edebilirmisin?

kainatı oku thor..

şöyle etrafını oku.

tırnaklarına bak tefekkür et....bir gözünü kapat öyle bak etrafı..iki gözünün hikmetini anla.. denizlere bak.. gece gökyüzüne bak..

bunlar tarafsız objektif gibi görünselerde yorum sana ait. hepsi kendi dilleriyle Allahı zikrediyor.

yapmur görevini yapıyor.

güneş hergün doğuyor. hiç aksatmıyorum

inaklar koyunlar hayvanlar .. hepsi ot yiyor ama etinden sütünden yumurtasından balından yararlanıyoruz. onlar da görevini yapıyor ...

ama insan...

en güzel yiyecekleri yiyor.. bütün hayvanlar doğa hava su toprak ..hepsi insana hizmet ederken..insan neye hizmet etmesi gerek? bir görevi yok mu onun? bütün kainat insan için peki insan ne için?

sadece kulluk.. sadece kulluk..

kulluğum sutanlığımdır..

vesselam

Sitelerde Paylaş
kainatı oku thor..

şöyle etrafını oku.

tırnaklarına bak tefekkür et....bir gözünü kapat öyle bak etrafı..iki gözünün hikmetini anla.. denizlere bak.. gece gökyüzüne bak..

bunlar tarafsız objektif gibi görünselerde yorum sana ait. hepsi kendi dilleriyle Allahı zikrediyor.

yapmur görevini yapıyor.

güneş hergün doğuyor. hiç aksatmıyorum

inaklar koyunlar hayvanlar .. hepsi ot yiyor ama etinden sütünden yumurtasından balından yararlanıyoruz. onlar da görevini yapıyor ...

ama insan...

en güzel yiyecekleri yiyor.. bütün hayvanlar doğa hava su toprak ..hepsi insana hizmet ederken..insan neye hizmet etmesi gerek? bir görevi yok mu onun? bütün kainat insan için peki insan ne için?

sadece kulluk.. sadece kulluk..

kulluğum sutanlığımdır..

vesselam

jaspers derki tanrıya inanmak özgürlüktür

farklı bir bakış açısı

ama ben senden açıklama beklemedim tarafsız dini yazılar yazan bir yazarın kitabının ismini istedim

Sitelerde Paylaş
herneyse..

Bak tarafız yazı derken şunu dedim; .. bir kitap bulucaksın ki sana islam hakkında hiçbirşey anlatmıcak, ateizm hakkında da hiçbir şey anlatmıcak, ama sen o kitabı okuduğun zaman inancın ve buna bağlı olarak islamın ne kadar uydurma olduğunu anlıcaksın.. bunun içinde eski mısır, muazez ilmiyenin sümerle ilgili, yada andre bonnardın antik yunan uygarlığı kitaplarını okuyabilirsin.. kitap olarak tarih kitabı okumalısın .. ama yazı okumak istiyosan nette dolu var.. bulduğun her yazıyı oku kendin anlarsın zaten nasıl bi yazı olduğunu.

Sitelerde Paylaş
Demek bizi görmek için buradasınız, kendimi bişey sanıcam şimdi ya B) .. bağlı olmakla bağnaz olmak arasında fark vardır .. ben tanrının varlığı bilimsel olarak ispatlanırsa, tanrının varlığını kabul ederim(inanırım demiyorum, kabul ederim) .. peki senin inancını sonlandırmak için ne yapmak lazım :)

bilim amin dedi sangre. kabuk edebilirsin.

benim inancımı sonlandırman için bir kanıt yok.

inancım mükemmel olan islam dini.

ve ben abes birşey görmedim hiç..

bilimin kanıtladığı şeylerin hepsi kuranda var.

bkz.. bal..

bakz. birbirine karışmayan 2 denizin suları.

bkz nuh tufanından kalan kalıntılar..

vs..vs.. milyonlarca var ama benim bilgim sınırlı bu konularda. işin uzmanları var. onlardan öğrenebilirsin. adnan oktar=harun yahya=birkak kişi vss

harun yahyanın sadece belgesellerine bakıyorum. hoşuma gidiyor. kendisini pek tanımam. ama bilimi mantıklı yorumluyor.tefekkür ediyor insan..

arı misali..her çiçekten bal almalısın..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...