Jump to content

Ateistler sonsuz bir hayat isterler miydi?

Recommended Posts

Merhaba....

hayat herşeyi ile güzel...gençken daha güzel oluyor...yaşanılacak çok şeyler var...zaman ise sınırlı....ve insanların iradesi de sınırlı....istediği herşeyi yapmayor...ve herşeye ulaşamıyor...dünya hayatı insanların arzuları noktasında çok sınırlı ve dar geliyor...kusursuz ve mükemmel bir hayatı sonsuza dek yaşamak istemez miydiniz???

Sitelerde Paylaş

Ben şahsen istemezdim, biraz daha uzun olabilirdi tüm hayallerimi gerçekleştirmek adına ama kesinlikle sonsuz olmasını istemezdim.

Sitelerde Paylaş
Hayatı değerli yapan zaten sınırlı olması,

Bizi bişeyler yapmak için tetikleyen ve amaç edinmemizi sağlayan tek şey bu.

Ölüm yoksa hayatta yok.

insanlar bişeyleri kazanmak için çaba harcıyorlar...beelli bir olgunluğa ulaştığı zaman birikimlere sahip oluyorlar....(maddi para vs...kişisel olgunluk mesleki olgınlıuk...)

ölüm geldiği zaman bu kazançların hepsi insanın elinden çıkıyor..yaptıklar insaın yanına kar kalmıyor....insan nerereye ulaşırsa ulaşşın sonunda herşeyi kaybediyor...öldükten sonra....

bu adaletsizlik değil mi?

insanın çabasının karşilığı hepsini kaybetmek mi?

arkadaşım için yanıtlar mısıız?

Sitelerde Paylaş
i

bu adaletsizlik değil mi?

insanın çabasının karşilığı hepsini kaybetmek mi?

arkadaşım için yanıtlar mısıız?

Vampir filmlerini izlemişsindir,

Malum vampirler ölümsüzdürler (bir terslik olmazsa)

Ama bir süre sonra yaşam canlarına tak eder, kendilerini yaşayan bir fosil gibi hissetmeye başlarlar.

Ulan yok olsak da kurtulsak diye lanet okumaya başlarlar.

Sonsuz hayata sahip olsaydın doyum noktasına ulaştıktan sonra emin ol sende o vampirler gibi yok olmayı isteyecektin.

Sitelerde Paylaş

dünya yerinde dıumuyor....uzayda yüzen bir gemi gibi uzayın derinliklerini dolşıyor....bu dolaşma sürecinde dünya başkalaşıyor... gelişiyor.... hiç görünmeyen şeyler hiç duyulmayan şeyley ortaya çıkıyor....monoton bi düzemi olmayan bir dunya...son yüzyıl içinde dünyanın geldiği konum ve oetaya çıkan icatlar ve ilerde çıkacak olan icadlar...bütün bunlar insanı merakın arttırmıyor mu?gelecek yüzyılda veya bin yılda insanlığın geleceği nokta senın de beynini zorlamıyor mu?

Sitelerde Paylaş
dünya yerinde dıumuyor....uzayda yüzen bir gemi gibi uzayın derinliklerini dolşıyor....bu dolaşma sürecinde dünya başkalaşıyor... gelişiyor.... hiç görünmeyen şeyler hiç duyulmayan şeyley ortaya çıkıyor....monoton bi düzemi olmayan bir dunya...son yüzyıl içinde dünyanın geldiği konum ve oetaya çıkan icatlar ve ilerde çıkacak olan icadlar...bütün bunlar insanı merakın arttırmıyor mu?gelecek yüzyılda veya bin yılda insanlığın geleceği nokta senın de beynini zorlamıyor mu?

Doğru!

Bunlar insanı bir süre oyalayabilir,

Ama teknolojinin de bir sınırı var, evrende her istediğimizi yapabilmemiz mümkün değil,

Çok uzak gelecekte yine herşey tıkanma noktasına gelebilir,

Eninde sonunda yokluğa teslim olmak zorunda kalırsın.

Bence..

Sitelerde Paylaş

sonsuz bir hayat kesinlikle istemezdim...

ama değişik birkaç galakside değişik birkaç gezegende farklı hayatlar sürmek isterdim doğrusu.

Sonsuz hayat ( ki zaten yoktur böyle bir şey) kesinlikle insan ırkına yatkın değil...

Sitelerde Paylaş
sonlandırma arzun neden? sonsuz olsa daha güzel olmaz mı???

İnsan sıkılır hep aynı hep aynı. Yani adı üstünde sonsuz diyorsun 1000 yıl değil 1.000.000 yıl değil 1.000.000.000.000 yıl değil SONSUZ!

Sitelerde Paylaş

Bir film izlemiştim, kız trafik kazasında kafasından darbe alır ve o güne kadar olan herşeyi hatırlar, fakat onun için ertesi gün hiç olmaz, her gün babasıyla yola çıkacak günmüş gibi uyanır ve gün boyu yaşadığı herşeyi ertesi gün unutur. Taki esas oğlan gelip ona aşık olana kadar, işte her gün değişik bir kendine aşık etme olayı filan derken, iyice kaynaşırlar, oğlan kızı her gün öper, ama kız için her gün "ilk öpüş" olur.

Cennette neden her gün yeni bir başlangıç gibi olmasın?

tarihinde akrep tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İnsan aklının sonu olduğu için sonsuz bulunmuştur.

Rutin, monoton bir hayat sonsuza dek insana acı verir. Hep aynı şekil yaşamak sadece nefes almaktır.

Gerçek yaşamanın salt nefes almak olmadığını da görmek de öbür dünyaya has bir şey herhalde.

Ama sonsuz yaşamayı veya sonlanan bir yaşamı da düşündükçe çıldıracak gibi oluyorum.

Sonlanan bir hayat da ürpertici hatta delirtici, hiç bitmeyen br hayatta.

İnsan ikisine de karşı koyamıyor. Yeniden doğmak yeniden ölmektir.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...