Jump to content

Kaçak Yabancı İşci İhbar : Alo 170

Recommended Posts

Kaçak işçi sayısı 2 milyona çıkıyormuş.

Dün gazetemizde gördünüz, ülkemizde sayıları bir milyon olduğu tahmin edilen ve genelde ev hizmetleri ile ağır işlerde çalışan yabancı işçi sayısı yeni vize uygulaması ile iki katına çıkacakmış…

http://www.alitezel.com/tezel/index.php?sid=yazi&id=5155

Sitelerde Paylaş

böyle bir telefon hattının varlığı bile bence utanç verici

Türkiye’deki 70 bin kaçak Ermeni’ye iş verin sonra bakın

Genelde sorunları daha akıllı yollardan çözmek yerine, karşımızdaki duvarları yıkmaya çalışırız. Hep böyle olmuştur ve bu alışkanlıktan da kurtulamıyoruz. İşte son örnek... Ermenilerin soykırım iddialarıyla mücadele edebilmek için genelde ne kadarını yerine getirebileceğimizi bilmediğimiz tehditler savuruyoruz. Sert sözler söylüyoruz. Bazılarımız ülkemizde kaçak çalışan, 70 bin civarında olduğu tahmin edilen Ermenistan vatandaşlarının yakalanıp sınır dışı edilmesini öneriyorlar.

Bu şekilde Ermenistan’ın cezalandırılacağını, sınır dışı edilenlerin Erivan’a tepki göstereceklerini ileri sürüyorlar. Ben ise tam aksini öneriyorum. Negatif değil, pozitif adım atalım diyorum. 70 bin boynu eğik insanı sınır dışı etmek ülkemize çok daha büyük zarar vereceği, “işte Türkler böylesine gaddardır” dedirteceği için gelin o insanlara sahip çıkalım önerisinde bulunuyorum. Bu insanlar yaşam kavgası verdikleri için buralarda, evlerinden uzak çalışıyorlar. Eğer gerçekten bir lobi yaratmak istiyorsak, bu insanlara çok giriş-çıkışlı ve uzun süreli vize verelim. Çalışma izni verelim. Hatta isteyeni vatandaşlığa alalım. İşte o zaman siz asıl lobi çalışması neymiş görün... Kafamızı biraz pozitif adımlara çalıştırsak, işimiz çok kolaylaşacak.

http://gundem.milliyet.com.tr/simdi-de-ermeniler-bizi-tehcir-ediyor-/gundem/gundemyazardetay/27.12.2011/1480692/default.htm

tarihinde hafız reloaded tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Niye ?

Vergiyi bu ülkede sadece asgari ücretle çalışanlarmı ödeyecek.

doğru diyosun da, bu alo 170'i arayıp kaçak işçiyi ihbar ettiğimizde gelip kaçak adamı sigortalı yapmıyorlar ki. sınır dışı ediyorlar.. benim vicdanımı yaralayan bu. öbür türlü olsa ben de desteklerim..

Sitelerde Paylaş

doğru diyosun da, bu alo 170'i arayıp kaçak işçiyi ihbar ettiğimizde gelip kaçak adamı sigortalı yapmıyorlar ki. sınır dışı ediyorlar.. benim vicdanımı yaralayan bu. öbür türlü olsa ben de desteklerim..

Ne yapıcaklardı asmayıp besleyeceklermiydi. ?

Varmı böyle dünya üzerinde bir ülke hadi ben geldim bana vatandaşlık ve iş verin diyen, muz cumhuriyetimi burası. ?

Ruslar gelip orospuluk yapacak, ermeniler gelip hizmetçilik yapacak vergiyi bizim halk ödeyecek.

Bunları sınır dışı ettiğin gibi sistemede kayıt edeceksin bir daha vize bile alamasınlar, ayrıca bu tür insanları çalıştıranların iş yerlerini bir aya kadar kapatacaksın ki akıllansınlar.

Sitelerde Paylaş

Ne yapıcaklardı asmayıp besleyeceklermiydi. ?

Varmı böyle dünya üzerinde bir ülke hadi ben geldim bana vatandaşlık ve iş verin diyen, muz cumhuriyetimi burası. ?

Ruslar gelip orospuluk yapacak, ermeniler gelip hizmetçilik yapacak vergiyi bizim halk ödeyecek.

Bunları sınır dışı ettiğin gibi sistemede kayıt edeceksin bir daha vize bile alamasınlar, ayrıca bu tür insanları çalıştıranların iş yerlerini bir aya kadar kapatacaksın ki akıllansınlar.

faşizan bir tutum bu. katılmıyorum..

bizler osmanlı torunuyuz. hoşgörü şiarımız, cömertlik medar-ı iftiharımız olmalı..

ayrıca kaçak ermeniler konusunu avantaja çevirebiliriz. m.ali birand üstadın yazısına bir daha bakmanda fayda var..

Sitelerde Paylaş

bizler osmanlı torunuyuz. hoşgörü şiarımız, cömertlik medar-ı iftiharımız olmalı..

Osmanlının gayri müslimlere uyguladığı vergi politilkası uygulansa keşke. :)

Bak konuyu bilmeden sallama yazdığın ortaya çıktı.

ayrıca kaçak ermeniler konusunu avantaja çevirebiliriz. m.ali birand üstadın yazısına bir daha bakmanda fayda var..

M.Ali bşirand önce devleti dolandırmaktan zimmetine geçirdiği paraları millete geri iade etsin sonra millet hakkında yorumlarda bulunsun . Tc vatandaşlığından niye çıktığı unutulmadı daha.

Sitelerde Paylaş

böyle bir telefon hattının varlığı bile bence utanç verici

Peki o kaçak olarak gelen insanı sömüren için ne yapmalı.

Adam en pis ağır işi hatta fuhuşu bunlara yaptırıyor.

Onlara da karın tokluğu için 1-2 ekmek veriyor.

Bu sömürüye niye ses çıkarmıyorsun.

Olayı hemen Ermenilere getiriyorsun bir de.

Sanki sadece Ermeni geliyor kaçak.

Afrikadan, eski doğu blokundan, Afganistan, Pakistan, Iraktan gelenler çok daha fazladır.

Mesela ben Almanya'da kaçak çalışmama Alamanlar izin verir mi?

Veriyor da bizim mi haberimiz yok. :D

Sitelerde Paylaş

Osmanlı bir sülaledir sen secereni inceleyip kendini bir şekilde Osmanlı sülalesine bağlıyorsan o senin problemin. Ben ve tahmin ettiğim kadarıyla burada ki çoğu kimse Osmanlı torunu falan değil.

O yüzden bizli falan konuşmazsan iyi olur.

Ayrıca evet böyle bir hattın bulunması bile utanç verici. Devletin binlerce kaçak işçiyle başa çıkamayacak kadar basiretsiz olduğunu gösteriyor.

Sitelerde Paylaş

Nasıl çevirecek avantaja.Ermenistan göç verme ve kaçak çalışmaya zorla bırakılma hususunda yine Türkiye'yi suçlayacaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...