Jump to content

Ateistler için tapınak geliyor

Recommended Posts

Bence Tayyibin şeyini yalayanlar derhal forumdan atılmalı. Buraya tartışmaya değil propaganda yapmaya gelen nurcular gibi akp ciler de atılmalı.

Kimse gelip risale yapıştıramıyorsa akp propagansadı da yapamamalı.Buna izin vermek sitenin misyonuna ters.

Konunun Tayyiple ne alakası anlamşı değilim? :DB)

Ne zamandan beri Atatürk'ü eleştirmek ne zamandan beri Akp propagandası yapmak anlamı gelmektedir?

Sitelerde Paylaş

Tayyibi eleştirmek kolay tabii.

Ama hepinizi toplasak RTE'nin yarısı eder mi acaba bunu da sormak lazım.

Kim olarak eleştiriyorsunuz?

Ne yaptınız ki eleştiriyorsunuz?

Sizin içinizde dirlik/birlik mi var ki eleştiriyorsunuz?

Anca eleştirirsiniz.

Sonra da üyeliğinizi sildirip gider eleştirdiğiniz cenahın kıçını yalayıp yaşamda bir yer açarsınız kendiniz için.

Bundan sonra kendinizden başka hiçbir şey düşünmezsiniz.

Kıç bitlerisiniz siz.

Hepiniz ama hepiniz böylesiniz.

Sitelerde Paylaş

Türkiye ateistleri üzülmesin anıtkabir varken bu tip tapınaklar Türkiye'de iş yapmaz.

kemalist-m%C3%BCsl%C3%BCmanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1_131150.jpg

kemalist-m%C3%BCsl%C3%BCmanl%C4%B1%C4%9F%C4%B1_131151.jpg

akitg.jpg

Anıtkabir Yunan Tapınağına Benziyor!

26 Ocak 2012 / 11:06

Türkiye Şahlanış Hareketi lideri Murat Altun'un, Anıtkabir'i tapınağa benzetmesi ortalığı karıştırdı.

Türkiye Şahlanış Hareketi lideri Murat Altun'un, Anıtkabir'i tapınağa benzetmesi ortalığı karıştırdı. Kemalistler tarafından ağır küfür ve hakaretlere maruz kalan Altun, yazılı bir açıklama yaparak sözde Atatürkçülere cevap verdi.

..........

14262975.jpg

Anıtkabir'i Akropolis zannetti

Nafplion Festivali'ne katılan Türk ressam Hatice Kumbaracı Gürsöz'ün dağıttığı masa takvimindeki Anıtkabir'i Akropolis zanneden aşırı milliyetçi LAOS Partisi Milletvekili Velopulos, "Akropolis'in Türk bayrağı ve Atatürk siluetiyle resmedilmesi kabul edilmez" diyerek soru önergesi verdi. Hatasını anlayınca da "Çalışma arkadaşlarım yanlış bilgilendirdi" dedi.

Tamamen ateizmle ilgili olan şu başlığı ne hale getirmişsiniz.

Küçücük aklınızla şirinlik falan yaparak istediğinizi yapabileceğinizi sanmanız yok mu...

Sizi uyarmıştık; ilgili ilgisiz her yerde şu konuları açmayın, başlıkları sulandırmayın, provokasyon yapmayın demiştik.

Her ikiniz de atılıyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Ne Saçmalıyorsunuz Siz Be!

Put Muş Peh Bre Cahiller..

O koyduğunuz resimdeki "Müslüman" değilmi o çelengi öpen? Oraya Tören için gelenlerin Çoğu "Müslüman" Değil mi?

Bre Cahiller sizi!

Üstelik Orda Kime TAPINILDIĞINI Gördünüz?

Orda Saygıdan, Sevgiden Ve Özlemden O Hallere Düşünülür.

Müslümanıda, Hristiyanıda ve Diğerleride Atatürk'e Saygısından Orda Durur. Tapmak Amacıyla Değil!

Tabi Anıtkabire bile hiç gitmemiş Liboşlardan Bunu Duymak Normaldir..

tarihinde Vision tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Tartışma başlık konusundan çıkmış görünüyor ve karşılıklı polemiklerle çok da anlamsızlaşmaya başlamış.

Anıtkabir ve Kemalistler konusu daha ziyade kişi kültü hakkında bir tartışma. Kişi kültü ne kadar doğrudur veya yanlıştır, kişi kültünün makul veya aşırı sınırları nelerdir bunlar aslında başka bir başlığın konusu da olabilir.

Burada Ateist tapınaklarıyla kişi kültünün praktize edildiği öne sürüldüğü Anıtkabir nasıl ilişkilendirildi anlayamadım. Ateist tapınaklarında Karl Marx veya Charles Darwin'e mi tapınılacak? Konu bu mu gerçekten?

Sitelerde Paylaş

O koyduğunuz resimdeki "Müslüman" değilmi o çelengi öpen? Oraya Tören için gelenlerin Çoğu "Müslüman" Değil mi?

Bre Cahiller sizi!

Müslümanıda, Hristiyanıda ve Diğerleride Atatürk'e Saygısından Orda Durur. Tapmak Amacıyla Değil!

Çok doğru bunlar her seferinde Mümtazer Türköne gibi anıtkabirde törenlerde putlara durmaktan bahsederler ama her fırsatta hacca umreye gidip gidip arabın putlarının karşısında salya salya ağlarlar yahu onu bırak günde beş vakit olmayan bir şey karşısında yere yatıp sürünmek nedir bunları hiç düşünüyorlar mı hiç mi ibret almıyoralar.

Kaldıki Atatürk hiç bir zaman ben tanrıyım tanrı elçisiyim demedi benim bedenim toprak olacak yok olacak dedi biz ilhamlarımızı gökten almıyoruz dedi daha ne desin.

Kaldıki orada kendini duygu vs patlaması yerlere atanlar müslümanlardır hiç bir ateist bu tür aşırı hareketler yapmaz.

Kaldıki bu milletin kafası hala müslüman feodal kafasıdır müslümanlık arabın putları mitleri genlerine öyle bir işlemiştir ki her gördüğü yere tapma ihtiyacı hisseder.

Sitelerde Paylaş

Kaldıki orada kendini duygu vs patlaması yerlere atanlar müslümanlardır hiç bir ateist bu tür aşırı hareketler yapmaz.

Kaldıki bu milletin kafası hala müslüman feodal kafasıdır müslümanlık arabın putları mitleri genlerine öyle bir işlemiştir ki her gördüğü yere tapma ihtiyacı hisseder.

[/size]

Aynen öyle, bir başka başlığımda hem müslüman hem atatürkçü olunamayacağını kesin bir dille ifade etmiştim.Müslümanlık girdiği alanı pisletir,yozlaştırır.

Sitelerde Paylaş

konu cami ya da müslümanlık olayı değil ki yakup kardeşim..

mevzunun anıtkabirle ilgisini bir üst mesajda sevgili dostum yurduminsanı gayet güzel ifade etmişti:

olay bu. yani türkiyede laikçi/ateist kesime hitap eden tapınak işlevi de gören bir mekan olup olmaması.

şu resmi konu hakkında ipucu vermesi açısından yorum yapmadan koyuyorum..

farke.jpg

hafiz cok sevdigin yakinini kaybedince anlarsin onun mezarini opmenin nasil birsey oldugunu. bambaska sacma sapan bir duygu bu ama rahatlatir seni. herseyi boka sarmayin.

tarihinde HomieSapiens tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aynen öyle, bir başka başlığımda hem müslüman hem atatürkçü olunamayacağını kesin bir dille ifade etmiştim.Müslümanlık girdiği alanı pisletir,yozlaştırır.

yazdiklariniza bakinca yobaz muslimlerden bi farkiniz olmadigini goruyorum. gavurlar ne demis "Same shit, Different Assholes" aynen oylesiniz kendi alanina kapanmis karsidakine camur atan aptallar.

Sitelerde Paylaş

Din özentisi, bazı ateistler arasında hiç kaybolmuyor.Dinlerde ne göreseler ateizme ya aynısını yada alternatifini koymaya çalışıyorlar.

Ateist tapınak nedir ya? Ne yapılabilir orda? Sapkın sex partileri mi?

Bazı ateistler nedense sürekli bir çatı altında buluşma derdindeler.Ne yapmayı planlıyorlar acaba buluşunca.

a:'''mereba ben tanrıya inanmmıyorum''

b:''ne güzel, ben de''

Bukadar?

Kimisi ateist siyasi parti istiyor, kimisi ateist televizyon, ateist gazete, ateist izci kulubu, ateist kuaför...

Çok gereksiz şeyler bunlar. Ateizm insanları birleştirebilecek yada para kazandırabilecek, siyaset yaptırabilecek bir şey değil.

Sitelerde Paylaş
Kimisi ateist siyasi parti istiyor, kimisi ateist televizyon, ateist gazete, ateist izci kulubu, ateist kuaför...

Çok gereksiz şeyler bunlar. Ateizm insanları birleştirebilecek yada para kazandırabilecek, siyaset yaptırabilecek bir şey değil.

Bunlar siyaset yaptırılacak veya para kazandıracak şeyler değil çünkü Türkiye'deki sadece %1 'lik Ateist oranıyla siyaset yapmak veya para kazanmak (para kazanmakla ne kastetmişseniz artık) zaten mümkün olamaz. Benim yaşadığım kentte Ateist oranı %60. Berberim Ateist, bakkalım ve süpermarketim Ateist, iş arkadaşarım ve menejerim Ateist, seçtiğim partinin %90'u Ateist milletvekillerinden oluşuyor, semtinimin belediyesi Ateist, şehrimizin valisi Ateist, okul öğretmenlerim Ateist, sınıf arkadaşlarım Ateist ve durum böyle olduğu için bu yüksek Ateist oranı yüzünden gayet güzel siyasete ve ekonomiye el atıp yönlendirebiliyoruz.

Geride kalan %40 oranındaki Teistler ise çeşitli din ve mezheplere ayrıldıklarından bir birlik oluşturamıyorlar ve kendi aralarında bölünmüşlüklerinden dolayı siyaset veya ekonomide etkin de olamıyorlar. Bu durum yaşadığım kentte Teizmi veya herhangi bir dine inanmayı insanları birleştirecek, siyaset yaptırabilecek ya da para kazandıracak bir şey yapmıyor.

Bilmem anlatabildim mi?

Sitelerde Paylaş
  • 4 years later...
Tapınak nedir... Böyle saçma ve alakasız bir kelime kabul edilebilir mi....?

Tapınmak, temelleri dikkate alındığında dünyanın en cahil geleneklerinden biridir.  
Böyle bir kelimeyi kendisi için kabul eden biri zaten teist olur.

tarihinde Mindsurfer tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 3 weeks later...
  • 3 weeks later...
On 30.01.2012 at 00:28, Vision said:

Bre Cahiller sizi!

+1

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...