Jump to content

Kuran Başarılı Bir Kitap mıdır

Recommended Posts

Müslümanlar kendi ölülerine aman ha dokunmazlar, günah olur da, bastıkları talan ettikleri kabilelerde ölen hamile kadınlar mutlaka olmuştur ve merak edip karnında ne var diye açıp bakmışlardır. Ona da bakmadılarsa kurban kestiklerinde bakmışlardır.

Alakmış! Mucizeymiş! Bu kadar zırvacılık anca müslümanlara yakışırdı zaten, iddia etmeseler şaşardım bu safsatayı!

Ondan önemlisi çocuk düşürme var. Neticede asılı-yapışık olan şeyi düşürüyorlar ve bunun kan pıhtısı şeklinde olduğunu görüyorlar zaten.

Ayrıca 1000 yıldan daha önceki zamanlardan beri çocuk düşürmenin ilaçları var ve Hipokrat yemininde bu ilaçları kullanmak yasaklanmış.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 119
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

herhalde bilimdışı saçma ayetlere örnek vermek istedin.:)bak gülüyorum ama neden diye bi sor.

ilkokul seviye ayete bakıyorsunda ondan.

şimdi bir tanrı diyecekki biz apaçık bir kitap indirdik,ama okuyan anlamıyacak.Gerçi sen anlamamışsında başka nedenlerden sanırım.

kuran 1500 yıl önce geldi.insanlar son yüzyılda eğitim,okuma yazma ve bilimle tanıştı.şimdi 1500 yıl öncesinden son 100 yıl öncesine kadar olan insanlar için ayet bugün bizim bilimsel verilerimizden bahsetsin,dünyanın dönme hızı,venüsün merküre uzaklığı x kilometredir,karadelikler ömrünü tamamlamış gezegenleri yutar.v.s. sence kaç kişi bunu anlayabilirdi.

peki biz göğü kandillerle donattık kelimesini kaç kişi onlar.:günümüz ultramodern insanları hariç herkez.neden günümüz insanlığı anlayamaz;

bir; çok bildiklerini düşündüklerimden,iki;hiç yanan bir kandil görmediklerinde.Çünkü gece karanlıkta titrek titrek yanan kandil yıldız görüntüsüne o kadar çok benzerki.Temiz bir gecede bir bakın bakalım,yıldızlara,florasan gibimi gözüküyor.kandil gibimi.

''onları şeytana atılan taşlar yaptık'' Haaha çok komik yıldızları şeytana atılan taşlar yapmış.bu kadarda uçulmaz yani,

müslümanların hacda şeytan taşlama ritüelini bilirsin.attıkları taşlarıda az çok bilirsin.o taşların ve dünyadaki bilumum taşların maddesi nereden geldi,sonsuzdan beri dünyada olma ihtimalleri varmı.

son olarak,bu ayet cahil insanların anlayacağı bir dilde gelmiş,senin benim gibi modern çağ insanlarının düşünmesi için gelmiştir.sadece düşün yeter.

(Yazarken çok eğlendim,sürçü lisan ettiysek affola.Ama süper mucize bir ayet bulmuşsun ben bulamıyordum.)

Çok yazıp hiçbir şey yazmamak bu olsa gerek.

Yani?

Sitelerde Paylaş

herhalde bilimdışı saçma ayetlere örnek vermek istedin.:)bak gülüyorum ama neden diye bi sor.

şimdi bir tanrı diyecekki biz apaçık bir kitap indirdik,ama okuyan anlamıyacak.Gerçi sen anlamamışsında başka nedenlerden sanırım.

kuran 1500 yıl önce geldi.insanlar son yüzyılda eğitim,okuma yazma ve bilimle tanıştı.şimdi 1500 yıl öncesinden son 100 yıl öncesine kadar olan insanlar için ayet bugün bizim bilimsel verilerimizden bahsetsin,dünyanın dönme hızı,venüsün merküre uzaklığı x kilometredir,karadelikler ömrünü tamamlamış gezegenleri yutar.v.s. sence kaç kişi bunu anlayabilirdi.

peki biz göğü kandillerle donattık kelimesini kaç kişi onlar.:günümüz ultramodern insanları hariç herkez.neden günümüz insanlığı anlayamaz;

bir; çok bildiklerini düşündüklerimden,iki;hiç yanan bir kandil görmediklerinde.Çünkü gece karanlıkta titrek titrek yanan kandil yıldız görüntüsüne o kadar çok benzerki.Temiz bir gecede bir bakın bakalım,yıldızlara,florasan gibimi gözüküyor.kandil gibimi.

''onları şeytana atılan taşlar yaptık'' Haaha çok komik yıldızları şeytana atılan taşlar yapmış.bu kadarda uçulmaz yani,

müslümanların hacda şeytan taşlama ritüelini bilirsin.attıkları taşlarıda az çok bilirsin.o taşların ve dünyadaki bilumum taşların maddesi nereden geldi,sonsuzdan beri dünyada olma ihtimalleri varmı.

son olarak,bu ayet cahil insanların anlayacağı bir dilde gelmiş,senin benim gibi modern çağ insanlarının düşünmesi için gelmiştir.sadece düşün yeter.

(Yazarken çok eğlendim,sürçü lisan ettiysek affola.Ama süper mucize bir ayet bulmuşsun ben bulamıyordum.)

Yani?

Şurada sana yöneltilen soruları da cevaplarsan ayrıca sevineceğim: Link

Sitelerde Paylaş

avrupalılar gibi haçlı seferleriyle araklayıp,sonra biz bulduk diye üstüne yatmadılar malesef,yunandan aldılar geliştirdiler veya geliştirmeye çalıştılar,bu bir suçmudur.Burda önemli olan bilimi yoketmek yerine yaşatmaya ve öğrenmeye çalışması değilmi,hristiyanların ortaçağda bilim adamlarını yakmaya çalıştıklarını düşünürsek.

Aman ha Müslümanlar bişey buldu sanmayın da :) Müslümanların bildikleri,söyledikleri herşey başta Süryani,Hint ve Yunanlılar olmak üzere ulaşabildikleri diğer kaynaklardan aşırdıklarından ibarettir.

Biz bulduk diye üstüne yatmadılar diyorsun ama sen ve daha birçok günümüz Müslümanı dahil olmak üzere gözönünde birsürü örnek vardır.Misal Yahudilerden Kur'an'a araklanmış bilgileri bugün ''kimse bilmezken Kur'an'da yazıyordu'' diyeninden tut da Piramitleri Müslüman cinler yaptı diyenine kadar dolu Müslüman var mubarek.İyi ki biz bulduk demiyolar bir de deseler kimbilir nolurdu :)

Merak etme Müslümanlar da bilimadamı düşmanıdır :)

Sitelerde Paylaş

“O zamanın insanı anlamazdı” tam bir müslüman zırvasıdır. Ben evreni o zamanın insanına anlamaları gerektiği kadar birkaç sayfada gayet basitçe anlatabilirdim. Ayrıca Kuran sanki biliyor da o zamanki insanın anlayacağı şekilde mi anlatmış? Nerde...

“Yıldızların şeytana atılan taşlar olması”

Bundan o zamanki insan ne anlar bakalım. Hmm yıldızlar şeytana atılıyor. Kayan yıldızlar. Hah. Demek ki kayan yıldız dediğimiz şey şeytana atılan yıldızlarmış. Yıldız dünyaya düşüyor... İşte Kuran’dan anlayacağın budur. O zamanki insanın da anlayacağı budur. Şimdiki insanın da anlayacağı budur. İstediğin kadar çabala dur. Bu ayetin bu anlamını destekleyen başka bir ayet de var ki onda da gökyüzünden gayb bilgisini çalmaya kalkışan hırsızları bu ateş toplarının takip ettiğidir. Yani dürüstçe o zamanki insan olsun, şimdiki insan olsun vereceği mana bellidir. Ademtoken’in verdiği mana değil. Ayrıca öyle olsa bile yani yıldızın dünyadaki tek vazifesi hacda atılan taşlara dönüşmek mi? Böyle saçmalık mı olur? Bu mudur yani değerli bilgi? Kaldı ki tekrar ediyorum: Kuran'dan bu anlamı çıkartmanı engelleyen, tam tersi benim söylediğim anlamı doğrulayan ayetler var.

Hani ne dediğini bilmeyip zırvalayıp duran politikacılar olur da ikide bir pot kırar. Ondan sonra yardımcıları basın açıklaması yapar “öyle demedi de böyle dedi”. İşte Kuran da buna benziyor. Kuran okuyana hiçbirşey öğretmiyor. Okuyanlara hizmet etmiyor. Tam tersi okuyanlar ona boşyere hizmet edip kul köle oluyor. Sonra da gelip burada böyle acınası durumlara düşüyorlar.

Biz o yana bu yana çekilip verilen zorlama manaları sormuyoruz. Bunların kimseye faydası yok. Bunlar ne başarmış onu soruyoruz. Dürüstçe o zamanki insan bunun hakkında ne düşünürdü onu anlatın. (Ve aslında tabi ki Kuran’ın yazarı da o zamanki insandan başka birşey değil) Biz anlattık. Şimdi bakın bakalım bu başarılı bir anlatım mıdır? Gerçeği insana öğretmiş midir yoksa yanlış bilgi mi vermiştir? Gerçeği o zamanki insanın anlayacağı şekilde anlatmak zor mudur? Biliyorsan hiçbir zorluk yoktur. Ama bilmiyorsan zordur tabi ki.

Dediğim gibi gerçekten bir insanın bu saçmalığı bu denli savunması gerçekten üzüntü verici. Dahası bizim başbakan gençliği aynı bu zihniyette bir ordu olarak yetiştirmek istediğini (zaten bilinen bir şeyi) açıkladı.

Sonuç olarak burada önemli olan noktayı tekrarlıyorum ki konuyu dağıtmayasın: Sana bu ayeti evirip çevirip bir anlam vermen (ki Kuran öyle saçmalamış ki bunu da başaramıyorsun) için göstermedik. Bu ayet o zaman kime ne kazandırmış, bugün kime ne kazandırmış. Hangi bilgece bilgiyi vermiş, hangi ilhamı vermiş. Onu bir anlat da öğrenelim. Bugün hangi biliminsanı, hangi sanatçı bundan bir bilgelik kapmış. Ciddi bir topluluk içinde kim bunu tekrar etmiş de alkış toplamış. Düşünebiliyor musun bu sadece müslümanların olmadığı uluslararası bir toplantıda bilgelik adına tekrar edilsin. İnsanı tımarhaneye tıkarlar...

tarihinde Astral tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
avrupalılar gibi haçlı seferleriyle araklayıp,sonra biz bulduk diye üstüne yatmadılar malesef,yunandan aldılar geliştirdiler veya geliştirmeye çalıştılar,bu bir suçmudur.

Değildir tabii, çokta iyi etmişler, sağolsunlar. Ama onlar aklı nakle üstün tutan bir avuç aydındı, İslam cehaleti onları da boğdu, yoketti, hala da yoketmeye çelışıyor ama İslam'ın devri geçti artık. Bilimi yoketmeye çalışan her din yenilmeye köşesine çekilmeye, bilime yanaşmaya mahkumdur.

Sitelerde Paylaş

Yunan eserlerini Arapçaya tercüme ettiren, Emevi halifesi Me'mun dur. Müslümanlar onu Mecusi bir cariyenin oğlu olduğu için kafir ilan etmişler ve o da bu iddiaya sert yanıt vermiş, bu suçlamaya öncülük eden Ahmed bin Hanbel'i hapse attırmıştır. Bu gavur kitaplarını Kuran'dan üstün mü tutuyorsun diye eleştiren birine sinirlenip Kuran'ı alıp yere fırlattığı söylenir. Bu bilgi olasılıkla müslüman iftirasıdır diye çoğu kaynakta verilmez, sansürlenmiş bir bilgidir.

Müslümanlar bunun bedelini ona ödettiler. Zehirlenerek suikastle öldürüldü. Bununla kalmadılar, Emevilerin son kalıntısı ve bilimi Avrupa'ya taşıyan Endülüs'ün yok edilişini bütün müslümanlar zevkle izledi, yardım için kıllarını bile kıpırdatmadılar. Osmanlı o sırada çok güçlüydü...

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım nasıl bir düz mantığa sahipsiniz?! Apaçık olduğunu iddia edipde içinde yazanları "öyle değil böyle diye" yorumlamak ne demek oluyor?

Allah bu kitabı saçmalıklarla doldurmuş,bu saçmalığı farkedenler doğruyu anlamış, onların yeri cennettir! Ama anlamayıp kıvıranlarda kafasız olup yeri cehennemliktir! Ahanda bende böyle yorumladım, varmı itirazınız?!

eğer bu açıklaman ateizm kutsal kitabındansa yok tabi.

Bidaha yazayım,kuran apaçık bir kitaptır,cahilide anlar,alimide.cahil, cahil gibi anlar alim, alim gibi.bir katagori daha var bunlarda anlamayanların katagorisi,tabi anlamak için biraz düşünmekte gerekiyor,yok öyle armut piş ağzıma düş,senin anlamadığın bir ayet varsa yaz, ben anlatırım.Hizmette sınır yok.

Sitelerde Paylaş

Nûr/33 - Evlenmeye güçleri yetmeyenler de, Allah kendilerini lütfuyla zengin edinceye kadar iffetlerini korusunlar. Sahip olduğunuz kölelerden “mükâtebe” yapmak isteyenlere gelince, eğer onlarda bir hayır görürseniz onlarla mükâtebe yapın.3 Allah’ın size verdiği maldan onlara verin. Dünya hayatının geçici menfaatlerini elde etmek için iffetli olmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları buna zorlarsa bilinmelidir ki hiç şüphesiz onların zorlanmasından sonra Allah (onları) çok bağışlayıcıdır, çok merhametlidir.

Bi zahmet bana da yukardaki ayeti anlatıver.

Kalınlaştırdığım kısımlardan ilkinde, iffetli olmayan cariyeler fuhşa zorlanabilir mi? Ayette sadece iffetli olmayan cariyelerle ilgili bir ifade, iffetsiz cariyelerden bahsetmemiş.

2. kısımda ise Allah çok bağışlayıcıdır derken kimi kastetmiş, cariyeyi mi, yoksa, onu fuhşa zorlayan adamı mı?

Sitelerde Paylaş

Birde "Demiri gökten indirdik." lafı var. Sanki diğer elementler gökten gelmemişler gibi. Sanki demir Dünya'ya sonradan gelmiş gibi. Her şey ilk başta sıkışmaya başlayan toz ve kayalardan ibaretken neresi gök ola ki? Deseydi ya "Hani sizin kılıçlarınızı yaptığınız demir var ya! Ben onu yıldızların içinde yarattım diğer pek çok işinize yarayan şeylerin zerresini yıldızlarda yarattığım gibi." diye. Bak böyle bir ayette çok iyi olurdu ve o zaman ağzım açık kalırdı.

bir hikaye vardır,inanmayanlar şöyle demişler,eğer allah varsa şurada canlı bir deve yaratsında bizde onun varlığına inanalım,birden bire gözleri önünde deve oluşu vermiş,o zaman şöyle demişler,tamam ama aniden öldüreblirmi,öldürsünde inanalım...İnamayacaklardı...şimdi allah ayeti öyle yazsa yinede bir bahane bulacaktın.zaten demiri gökten indirdik demesi yeterli.insanların kaç yıldır dünyanın veya demirin oluşumunun nasıl olduğundan haberi var.Üstelik henüz teoride olsa,demirin ancak süpernova yıldızların patlaması sonucu dünyamızda oluşabileceği bilimsel olarak söylenmiyormu.1500 yıl önce kuran, demirin uzaydan gelmiş bir madde olduğuna vurgu yapıyor,tabi bu ayette 20. yüzyılda eklenmiştir artık.

Sitelerde Paylaş

Burada seni etkileyen alak kelimesi olmalı herhalde.

Peki sen Hipokrat'ı ve o dönemde yani Muhammed'den 1000 yıl önce bunların bilindiğini bilmiyor musun?

tam olarak değil.

birincisi; ''oku'' kelimesi,öğrenmeye ve bilmeye teşvik,şu an insanlığım bütün kültür bilim ve medeniyet gelişimleri bu yolla olmuştur.

ikincisi;''Seni yaradan rabbinin ''kelimeleridir.birşet beni yarattığını iddia etmektedir.oysa ben annemden doğdum.ama birinci kelime okuyup öğrenmemi istediği için,bundan daha fazlasının olmasına karar veriyorum.Yani annemin karnında nasıl oluştum ve nasıl büyüye bildim.Dahası,benim oluştuğum gibi,başka canlılar nasıl oluştu.evrimmi geçirdiler,insan birdenmi ortaya çıktı vs.

üçüncüsü alaktır,ama medyatik olduğu için değinmiyorum.

bu arada müslüman olduğum için o kadar bilgim yok,hipokratın bulduğu tam olarak nedir.

Sitelerde Paylaş

Kuran ile ilgili müslüman tezleri "anlayamazsınız, anlayana bilene danışın ve bir güzel keklenin" den başlıyor, "apaçıktır, herkes anlar, ama anlamak isterse" ye kadar çeşitleniyor!

:lol: Oh ne âla! Kaz yanacak, aman o tarafa çevir! Ulan yina yanıyor, tekrar öbür yana çevir! Yav yine yanıyor bu? Bir daha çevir!

Kaz kömür olacak da, sanal olduğu için habire çeviriyorlar! Kaz çevirme halisünasyonlu müslümanlar!

sen bu kafayla bu aleme girdimi cemaat mürüdi olur çıkarsın,düşünürsen tavsiyem aczimendiler,nede olsa rock kültürüne yakınlar:)

kimseye sorma,allah insana özellik olarak aklı verdi,okuyupta öğüt alasınız diye kuranı indirdi.Bunlar sana yeter.

Sitelerde Paylaş

tam olarak değil.

birincisi; ''oku'' kelimesi,öğrenmeye ve bilmeye teşvik,şu an insanlığım bütün kültür bilim ve medeniyet gelişimleri bu yolla olmuştur.

ikincisi;''Seni yaradan rabbinin ''kelimeleridir.birşet beni yarattığını iddia etmektedir.oysa ben annemden doğdum.ama birinci kelime okuyup öğrenmemi istediği için,bundan daha fazlasının olmasına karar veriyorum.Yani annemin karnında nasıl oluştum ve nasıl büyüye bildim.Dahası,benim oluştuğum gibi,başka canlılar nasıl oluştu.evrimmi geçirdiler,insan birdenmi ortaya çıktı vs.

Seni bu ikisi etkileyebildikten sonra artık 3.sünün 5.sinin önemi yok ademtoken.

Boşver Hipokrat'ı da, Muhammed'den 1000 yıl öncesi bilinenleri de, bilmesen de olur artık. :)

Sitelerde Paylaş

Yani?

yahu ulaş kardeş sen bari yapma şunu,anlamadın anlıyorumda,600 küsür sayfalık allah kelamından bişey çıkaramadın,benim fakirane birkaç satırımdan ne beklersin.

(Bu arada bana söylenenler önemli değilde,yazdıklarımdan kırılan ve incinen kardeşlerim olursa şimdiden özür dilerim,benim inancıma görede ,hakkınızı helal edin derim.şimdiden helal edinde, zira herşeyin affı varda kul hakkının affı yok.sonra öbür tarafta,etmiyorum derseniz halim yamandır:)

Sitelerde Paylaş

Yani?

Şurada sana yöneltilen soruları da cevaplarsan ayrıca sevineceğim: Link

link verdiğin için teşekkürler.o kadar çok bana verilen cevap varki hangisine cevap verdim hangisine vermedim karıştırıyorum,zevkle cevap veririm.

Sitelerde Paylaş

eğer bu açıklaman ateizm kutsal kitabındansa yok tabi.

Bidaha yazayım,kuran apaçık bir kitaptır,cahilide anlar,alimide.cahil, cahil gibi anlar alim, alim gibi.bir katagori daha var bunlarda anlamayanların katagorisi,tabi anlamak için biraz düşünmekte gerekiyor,yok öyle armut piş ağzıma düş,senin anlamadığın bir ayet varsa yaz, ben anlatırım.Hizmette sınır yok.

Bilerek salağa mı yatıyorsunuz?! Sen demedin mi "cahilide anlar,alimide.cahil, cahil gibi anlar alim, alim gibi" bende bu işin alimiyim,kuranı okuduğum zaman nasıl anladığımı yukarıda yazdım,ne diye itiraz ediyorsun ki???

Senin gibi anlamayanlara itiraz edeceksen eğer, bizde sana itiraz ediyoruz işte,ne farkımız var ademtoken?

Sana bu cümleleri ben değilde müslüman olduğunu söyleyen birisinin kurduğunu farzet! Onun kuranı okuduğu zaman anladığı ile senin okuduğunda anladığın farklı olsun! Senin şimdi haddine mi o kişiye itiraz etmek!

Sen kimsin ki ondan daha doğrusunu anladığını söyleyebiliyorsun? Nasılsa herkes anlayacak!!!

Ve de tanrı bir kitap göndermiş herkes kafasına göre, kendi yaşam tarzı, hayat felsefi gereğince yorumlayıp anlayacak ise tanrının kitap göndermesinin emir vermesinin ne mantığı var???

Siz zaten kafanıza göre ayetleri değiştirip, eğip bükürek kendinize göre yontmuyormusunuz??? Siz müslümanların anlaştığı tek bir nokta varmı? Her konuda muhalefet olmuyormusunuz birbirinizle?

Tanrı bir kitap göndermiş ortalığı dahada mı karıştırmış??!

tarihinde shef tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bilerek salağa mı yatıyorsunuz?! Sen demedin mi "cahilide anlar,alimide.cahil, cahil gibi anlar alim, alim gibi" bende bu işin alimiyim,kuranı okuduğum zaman nasıl anladığımı yukarıda yazdım,ne diye itiraz ediyorsun ki???

Senin gibi anlamayanlara itiraz edeceksen eğer, bizde sana itiraz ediyoruz işte,ne farkımız var ademtoken?

Sana bu cümleleri ben değilde müslüman olduğunu söyleyen birisinin kurduğunu farzet! Onun kuranı okuduğu zaman anladığı ile senin okuduğunda anladığın farklı olsun! Senin şimdi haddine mi o kişiye itiraz etmek!

Sen kimsin ki ondan daha doğrusunu anladığını söyleyebiliyorsun? Nasılsa herkes anlayacak!!!

Ve de tanrı bir kitap göndermiş herkes kafasına göre, kendi yaşam tarzı, hayat felsefi gereğince yorumlayıp anlayacak ise tanrının kitap göndermesinin emir vermesinin ne mantığı var???

Siz zaten kafanıza göre ayetleri değiştirip, eğip bükürek kendinize göre yontmuyormusunuz??? Siz müslümanların anlaştığı tek bir nokta varmı? Her konuda muhalefet olmuyormusunuz birbirinizle?

ben salağa yatamam kusura bakma,yatacağım yeri ben bilirim,aynen sana iade ediyorum .hakaret etmeden diyeceğin varsa yaz,bende cevap vereyim.

Sitelerde Paylaş

ben salağa yatamam kusura bakma,yatacağım yeri ben bilirim,aynen sana iade ediyorum .hakaret etmeden diyeceğin varsa yaz,bende cevap vereyim.

Neye cevap vereceksin?! Verdiğinizi sandığınız her cevap yeni bir çelişki çıkaracak ortaya! Sen ver cevabını benimde işime gelir!

Çok istiyorsan o cümleyi görmezden gelir verirsin cevabını! Hatta dur yardım ediyim sana .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...