Jump to content

Keriman Halis Ece

Recommended Posts

Yeni Akit

Şimdi burada şöyle bir paragraf var lakin aslı astarı varmı bilemiyorum. Klasik müslüman attım tuttusu yapmışlar gibi geldi bana. Tabi peşinen yalandır demeden önce biraz araştırmaya çalıştım lakin çok net bilgilere de ulaşmadım. Zira haberin kendisi yüzeysel kaynaklar gösteriyor. Bu kaynaklar üzerinden neyi araştırayım bilemedim.

Türkiye, Keriman Halis'in Avrupa'da nasıl karşılandığını ve jürinin tutumunu, bu yarışmayı bizzat gören Halit Turhan Bey'in hatıralarından öğrendi. Halit Turhan Bey, bu olayı kendi yayınladığı hatıralarında şöyle anlatıyordu: "1932 yılında Cumhuriyet gazetesinin tertiplediği güzellik yarışmasını Keriman Halis kazanmıştı. Aynı yıl Belçika'nın Spa şehrinde 28 ülkenin katılmasıyla dünya güzellik yarışması düzenlenmişti. 1913 yılında doğan Keriman Halis, bu yarışmaya Türkiye'yi temsilen katıldı.

Günlerce Spa şehrinde kalan güzeller, çeşitli kişilerle görüştü ve konuştular. Yarışma gününde jürinin önünde kızlar birer birer geçip giyimleriyle, bakışlarıyla, tebessümleriyle puan toplamaya çalıştılar. Jüri salona geçip, puan değerlendirmesi yapmak istedi. Başkan kürsüye geçerek, 'Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa'nın, Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa bitirmiştir. Bir zamanlar sokağı bile pencere arkasından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi Türk güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu kızı, zaferimizin tacı kabul edeceğiz, onu kraliçe seçeceğiz' demişti."

Sitelerde Paylaş

Gazlı müslüman tayfanın bu tür sayıklaması çoktur, çoğu da saptırmadır. Türklerin elinden kuranı almalıyız diyen ingiliz, kudüs ingilizlere geçince sevinen alman vesaire... Olayları kendi çarpık dünya görüşlerine uydurmak için zırvalar da zırvalar. Keriman Halis olayı da böyledir diye düşünüyorum. Türkiye zaten ahı gitmiş vahı kalmış, avrupanın ileri gelen ülkeleriyle karşılaştırılınca mik kadar bir ülke. Avrupa birleşip "yaşasın türk kızı soyduk aman da aman islamı bitirdik" diye neden sevinsin. Adamlar zorlasa bizim bakanlar kurulu bile mayo giyer. İslam düşmanlığı ana motivasyonları olsaydı, isteselerdi kabeyi bile havaya uçururabilirlerdi.

Yalnız

Bu teyzem veya ninem diyelim o kadar çirkin ki nasıl dünya güzeli olmuş onu anlamıyorum. İnsanlık şuncacık sürede evrim mi geçirdi de güzelleşti yok hakkaten topril mi yaptılar soru işaretleri oluşuyor bende. Yoksa gudubet gibi kadın yahu, yolda ondan güzel elli hatun görürsün.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel bir kadın, sapına kadar hak etmiş çırpık bacaklı evropalıların yanında. Beğenmeyenler gitsin kendini adriana lima gibi seks köleleriyle tahmin etsin, güzellikten anlamayan abaza gençlik işte.

Huzur içinde yatsın. Türk Çağdaşlık Devrimi diyince akla gelen ilk isimlerden biri olarak hatırlanacaktır.

tarihinde VahsisBack tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yeni Akit

Şimdi burada şöyle bir paragraf var lakin aslı astarı varmı bilemiyorum. Klasik müslüman attım tuttusu yapmışlar gibi geldi bana. Tabi peşinen yalandır demeden önce biraz araştırmaya çalıştım lakin çok net bilgilere de ulaşmadım. Zira haberin kendisi yüzeysel kaynaklar gösteriyor. Bu kaynaklar üzerinden neyi araştırayım bilemedim.

'Sayın jüri üyeleri, bugün Avrupa'nın, Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. 1400 senedir dünya üzerinde hâkimiyetini sürdüren İslamiyet artık bitmiştir. Onu Avrupa bitirmiştir. Bir zamanlar sokağı bile pencere arkasından seyredebilen Müslüman kadınların temsilcisi Türk güzeli Keriman, mayo ile aramızdadır. Bu kızı, zaferimizin tacı kabul edeceğiz, onu kraliçe seçeceğiz' demişti.

neymiş de;

Sırları ile öldü imiş...

bu da Haber Vaktim'den;

31 Temmuz 1932'de Belçika'da yapılan Dünya Güzellik Yarışması'nda, oylama bile yapılmadan birinci ilan edilen Keriman Halis, 99 yaşında öldü... Keriman Halis'i birinci ilan eden jüri başkanı; Bugün Hıristiyanlığın zaferini kutluyoruz. Çünkü bugün İslamiyet bitmiştir, onu bitiren Avrupa'dır!.. Müslüman kadınların temsilcisi, bugün mayo ile karşımızdadır... Oylamaya gerek yok, onu kraliçe seçeceğiz demiş miş...

oysa

1923 de kuruldu Cumhuriyet

1929da başlayan bu yarışmalara zaten katılıyoruz ve Türkiyenin 4. kraliçesiymişdi..

o güne kadar vermedilerde kraliçeliği

o gün (1932) mü bitti islam..!?

TAM dandikler!

▲▼▲▼

Sitelerde Paylaş
Türk kadınına kendini ifade şansı veren

İfade şansı mı yoksa teşhir şansı mı?

Yoksa o kadın kendisini teşhir etmemiş de beden diliyle mi ifade etmiş? Niye, ağız dili yok muymuş?

Yoksa o yarışma "beden diliyle ifade etme güzelliği" yarışması mıymış?

tarihinde ihvani muslimin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yoksa o kadın kendisini teşhir etmemiş de beden diliyle mi ifade etmiş? Niye, ağız dili yok muymuş?

Sizin islamik fosteptikten kadına biçtiğiniz ninja görünümlü kadın neden olması gereken kadın profili oluyor?

Kadın kendisini nasıl ifade ederse etsin size ne?

tarihinde herakles79 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ninja görünümlü kadın neden olması gereken kadın profili oluyor?

Kadın kendisini nasıl ifade ederse etsin size ne?

Çünkü vücudunu teşhir ederek, mal gibi pazarlamak bir meziyet değildir. Bir meziyet olmadığı gibi, kendini ifade etmek de değildir. Kendini ifade etmek, beyindeki düşünceleri teşhir ederek olur, vücuttaki etleri teşhir ederek değil.

tarihinde ihvani muslimin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü vücudunu teşhir ederek, mal gibi pazarlamak bir meziyet değildir. Bir meziyet olmadığı gibi, kendini ifade etmek de değildir. Kendini ifade etmek, beyindeki düşünceleri teşhir ederek olur, vücuttaki etleri teşhir ederek değil.

Erkek vücudunu pazarlıyorken başka alanlarda teşhir ediyorken?Ve başka şeylerini de (zekasını bedenini kaslarını gücünü vs) pazarlayabiliyorken?Kadının kendini ne şekil pazarlayacağından size ne?Ayrıca mankenlik yahut görsel işlerde çalışmak pazarlamak ise normal 8 saat çekiç sallamakta pazarlamaktır.

Her iş verene göre pazarladığımız kısım kadar maldır işçisi.

Siz de malsınız mesela ritüellerle oluşturduğunuz faaliyetler için.

Sitelerde Paylaş
Erkek vücudunu pazarlıyorken başka alanlarda teşhir ediyorken?Ve başka şeylerini de (zekasını bedenini kaslarını gücünü vs) pazarlayabiliyorken?Kadının kendini ne şekil pazarlayacağından size ne?Ayrıca mankenlik yahut görsel işlerde çalışmak pazarlamak ise normal 8 saat çekiç sallamakta pazarlamaktır.

Gücü pazarlamak ile eti pazarlamayı birbirine karıştırmayalım.

Kadın neden vücudundaki etleri pazarlamak yerine o etlerin gücünü (kas gücü) ve kafatasının altındaki et parçasının gücünü (zeka) pazarlamıyor?

Sitelerde Paylaş

Gücü pazarlamak ile eti pazarlamayı birbirine karıştırmayalım.

Kadın neden vücudundaki etleri pazarlamak yerine o etlerin gücünü (kas gücü) ve kafatasının altındaki et parçasının gücünü (zeka) pazarlamıyor?

Kas gücünü veren o et yine.Etsiz olmaz bu işler.

Yakışıklı bir erkek mankenlik yapıyorsa güzel bir kadın neden yapamasın ki.

Kadının geride durması gerektiğinin dayanağı DİN dışında nedir?

Sitelerde Paylaş

Evet islam dünyasında olan kadınlardan (Arabistan İran Irak Afganistan Yemen Fas Umman Katar vs vs)

Dünya çapında bilim insanları araştırmacılar doktorlar

Büyük sanatçılar müzisyenler ressamlar yazarlar

Sporcular iş kadınları CEO lar yöneticiler çıkar dimi.

Sayın arkadaşım bırakın bu işleri islama göre kadın maldır kadının söz hakkı olmaz özgür iradesi olmaz babası kocasi abisi ne isterse onu yapar. İslamda kadını alırsın istersen üçer dörder alırsın kullanırsın gerektiğinde bir sözle kapı dışarı edersin almadan tecavüz etsen bile gene gene kadın suçlu bulunur sana bir şey olmaz. İslamda böyledir bütün dinlerde böyledir.

Kas sistemi beyin sistemi estetik evrimsel bir konudur. Kadın ile erkek arasında asıl önemli belirleyici fark kadın iskeletinin erkekten küçük olması olmasıdır buda güç dengesini yaratır. Bir yaratıcının olduğunu düşünsen bile iki tür yaratıp bir tanesini güçsüz yaratıp devamlı ezilmeye muhkum etmekte çok aptalca bir iştir.

tarihinde Protagoras tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Evet islam dünyasında olan kadınlardan (Arabistan İran Irak Afganistan Yemen Fas Umman Katar vs vs)

Dünya çapında bilim insanları araştırmacılar doktorlar

Büyük sanatçılar müzisyenler ressamlar yazarlar

Sporcular iş kadınları CEO lar yöneticiler çıkar dimi.

Müslüman olmayan kadınlar, vücutlarını teşhir ederek mi bilim insanı, sanatçı ve iş kadını oluyorlarmış?

Sayın arkadaşım bırakın bu işleri islama göre kadın maldır kadının söz hakkı olmaz özgür iradesi olmaz babası kocasi abisi ne isterse onu yapar. İslamda kadını alırsın istersen üçer dörder alırsın kullanırsın gerektiğinde bir sözle kapı dışarı edersin almadan tecavüz etsen bile gene gene kadın suçlu bulunur sana bir şey olmaz. İslamda böyledir bütün dinlerde böyledir.

İslam'a göre kadın kendini teşhir ederek mal olmamalıdır. Bütün o yasaklar bunun içindir. İslam'da sadece kadının değil, kadının kocasının, abisinin de söz hakkı yoktur, Allah ne isterse onu yaparlar. İslam'da kadını üçer-dörder alırsın ancak ateizmdeki gibi sınırsız kadın ile birlikte olup tek kullanımlık bir mendil gibi kirletip atmazsın.

Sitelerde Paylaş

Kas gücünün açığa çıkması için etin "açığa çıkması" şart mıdır?

Vücut geliştirme sporu yapan bir sporcu ya da yüzen bir insan için şarttır.

Ayrıca sen etin her açığa çıkışını teşhir olarak kendi din bakışın çerçevesinde tanımlıyorsun.

Birileri buna teşhir değil estetik diye tanımlıyor ya da gereklilik diyor.Sorun senin kof dininin sana dayattığı kof yorumlarda.

Kadın veya erkek teşhir etmek istiyorsa toplumun hazmettiği/kabul gören şekilde bundan kime ne hem?

Sitelerde Paylaş

Yüzmek ya da vücut geliştirmek için etin açığa çıkması diye bir şart yoktur.

Vücut hareketlerini engellemeyecek şekilde örtünebilirsiniz. Tesettürlü sporculardan haberiniz vardır sanırım.

Kişi etini teşhir etmek amaçlı açılmasa bile cinsel çekiciliğinin farkında olmalıdır. Cinsel organlardan etkilenmeyen insan var mı? Tüm insanların aseksüel olduğunu mu düşünüyorsunuz? Vücudun örtülmesi gerektiğini söylemek vücudun estetik olmadığını söylemek demek değildir ama her güzellik de her yerde gösterilmez. Kadın veya erkek teşhir etmek istiyorsa dersek yarın biri çıkıp "buranın da çıplak vatandaşı benim" diye kendini sokağa atıverebilir. Kendinizi teşhir edip sorun yaşamak istemiyorsanız, insanları hadım etmek zorundasınız yoksa işiniz zor. Herkes dindar olmayabilir, içgüdülerini, hormonlarını kontrol edip "zinadır" deyip gözünü haramdan sakınmayabilir, haberiniz olsun.

Sitelerde Paylaş

Müslüman olmayan kadınlar, vücutlarını teşhir ederek mi bilim insanı, sanatçı ve iş kadını oluyorlarmış?

İslam'a göre kadın kendini teşhir ederek mal olmamalıdır. Bütün o yasaklar bunun içindir. İslam'da sadece kadının değil, kadının kocasının, abisinin de söz hakkı yoktur, Allah ne isterse onu yaparlar. İslam'da kadını üçer-dörder alırsın ancak ateizmdeki gibi sınırsız kadın ile birlikte olup tek kullanımlık bir mendil gibi kirletip atmazsın.

İnanıyorum insanın söylediğinin düşündüğünün yaptığının önemi yok insanın söz hakkı yok insan kuldur tabadır maldır dedikten sonra yapacak bi şey yok aslında bu saf halinde benim gözümde liboşlardan yüz kat daha onurlusun ama ne yazıkki yanlış yoldasın.

Sen diyorsunki kadın kasları kolu bacağı kapanacak peki sana soruyorum ırakta somalide hatta balkanlarda bosnada iç sevaşlarda işgallerde müslüman olan kolu bacağı kapalı olan kadınlar tecavüze kötü muamaleye uğramadımı yani bunlar kapalı diye erkek neslinin hormanları durdumu hiç ereksiyon olmadılarmı kötülük bittimi heşey güllük gülistanlık mı oldu.

Sana şunu demek istiyorum senin inandığının tanrının yaptığı sistem ne kadar ne kadar adaletsiz rezil bir sistem ve ne kadar dine uyarsan dahada batağa batıyorsun bunu eleştirel bir gözle inceledinmi. Bir kez kez olsun tanrı denen şeyin uydurma bir masal kahramı olduğunu düşündünmü.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...