Jump to content

Kutsallık palavrası.

Recommended Posts

Müslümanlar sık sık bu argümanı kullanarak,islama yapılan eleştirilerin önünü kesmeye çalışmaktadırlar.Maalesefki bu forumda bile bunun etkileri bariz bir şeklide görülmeye başlamıştır. Bir takım ne idüğü belirsiz bozuntular (atestmi,agnostikmi,deistmi belli değil) dahi bu oyuna gelmiş durumdadır

Eğer islam diğer bir takım dinler gibi sadece bir takım inançlardan ibaret olsa idi,neye inanırlarsa inansınlar derdim.Eleştirmeyide terbiyesizlik olarak algılardım. Peki ama islam bu toleransı hak edecek bir mahiyettemi ?

Ben neden bir budisti,veya hinduyu eleştirmiyorum,dalga geçmiyorum da acımasız bir şeklide islamı eleştiriyorum ? Çünkü söz konusu o dinler, o dine inanmayanları aşağılamıyor,hakaret etmiyor.Toplum kurallarını kendi ölçülerinde göre değiştirmek gibi bir talebide yok,daha doğrusu toplum hayatını düzenleyici kuralları yok.Kendine inanmayanları cehennemle korkutmuyor.

Bir müddet inanıp dinden çıkanları ölümle cezalandırmıyor.Kendi dinini yaymak için başka toplumlara savaş açmıyor.Ya dinimizi kabul edersiniz yada aşağılık bir şeklide haraç verirsiniz gibi mafya usulü tehdit savurmuyor.İnanan inanmayan ayırımı yaparak, babalarınız ve kardeşleriniz kafir ise onları dost edinmeyin diye en kutsal olan aile yuvalarına bile fitne fesat sokmuyor.

İnsanların yatak odalarına bile müdahele edip kendi normlarına uygun olmayan ilişkide bulunanları cezalandırmıyor.v,s,vs,vs.

Adam kendi halinde kimseye zararı olmadan putuna tapıyorsa başkalarına mok yemek düşer.Ama islam öylemi ?

Kendine inanyanaların canını,malını ve namusunu yok sayıyor. Böyle bir din istenildiği kadar kutsallık kılıfı altında saygı talep etsede geçersizdir. İslam kutsal mutsal olamaz.İslam yok edilmesi gereken,barbar bir ilkelliktir.

tarihinde Bruce lee tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bruce lee arkadasim, oyle deme..

Musluman olup islamin sana verdigi avantajlardan yararlan..

Cennetler, sarap irmaklari, huriler, cariyeler ganimetler vs.

bak islam seni dokunulmaz kiliyor. hem bu Allah'in dini..budizm falan insan uydurmasi hikaye..

hele gel bi kelime-i sehadet getir.. nolur kirma beni.

Bak yukardaki guceniyor valla.

Sitelerde Paylaş

onlar da aynı b.k. :blink:

ancak hristiyanlık artık vicdanalarda yaşıyor.

yahudiler de zaten azınlık ve bu ülke ve çevremizdeki insanlar hep müslüman.

onlar burda yazsa onlara aferin mi diyeceğimizi sanıyorsun? :(

Sitelerde Paylaş

Aşağıdaki arkadaş;

Öyle ucuz zarf atmalarla uğraştırma beni, birkaç köşk ve huri için yada cehennem korkusundan inananlardan değilim ben...

Allah'ın varlığına inanıyorum. Tek istediğim yer araf...

Sitelerde Paylaş
Hristiyanlık, Yahudilik?

Al birini vur otekine!...

Ama bugun hristiyanlik denen din batili aydinlarin asirlardir halki egitme cabalari sayesinde bugun artik kiliseye tikanmistir. Bugun asiri hristiyan fanatiklerin sayisi da, onlari ciddiye alan kitlenin sayisi da bellidir, dolayisiyla kontrol altindadir hristiyanlik.

Musevilik desen, bu dinin zaten yayilmaci bir yapisi yok. Kendi nufuslari kac ki zaten.

Ama Islam oyle degil. Bugun dunyada bir cok ulke Islam'in pencesi altinda can cekisiyor.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

FreeWill senin söylediklerinin islamla hiç alakası yok.

İslam ülkeleri medeniyet çağının başlangıcından beri hammade olarak dünyanın diğer hiçbiryerinde olmayan zenginliklere sahipler, fakat osmanlının islamı yayma politikası fakir topluluklar için ağırlıktaydı ve eğitim ülkesi olarak zayıftı... geriye kalan taşlarıda sen yerine koy...

Sitelerde Paylaş
Aşağıdaki arkadaş;

Öyle ucuz zarf atmalarla uğraştırma beni, birkaç köşk ve huri için yada cehennem korkusundan inananlardan değilim ben...

Allah'ın varlığına inanıyorum. Tek istediğim yer araf...

sana koca bir HASTIR cekmek istiyorum..

"ben cehenemden korktugumdan falan inanmiyorum mus mus"

bir insanin hic gormedigi, bilmedigi, duymadigi bir varligi anasindan babasindan daha cok sevmesi icin kicinin yusuf yusuf olmasi gerekir..

Aksini savunan allaha yalakalik yapanlarin ta kendileridir..

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Adam kendi halinde kimseye zararı olmadan putuna tapıyorsa başkalarına mok yemek düşer.Ama islam öylemi ?

Kendine inanyanaların canını,malını ve namusunu yok sayıyor. Böyle bir din istenildiği kadar kutsallık kılıfı altında saygı talep etsede geçersizdir. İslam kutsal mutsal olamaz.İslam yok edilmesi gereken,barbar bir ilkelliktir.

Bruce Lee Senin deden iftarını sarımsakla açıyor, teravih namazında da vurdumduymazca gegiriyordu. cemaat, dedenin agzindan cikan sarimsak kokusuna her zaman katlandı. yalansa yalan de.

herseye palavra deyip nihilist takilmak hayatinin amaci olmus. muslumanlara sövüp duruyorsun. toplumu din'den kurtarip, s.kine gore hareket edecek duruma getirebilecegini zannediyorsun.

Yapabileceklerim hayallerimle sınırlı diye bir laf var ya. senin hayal ettiklerinle yapabileceklerin arasinda daglar kadar fark var. bu yuzden hicbir bok yapamazsin.

tarihinde SirOrphaned tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
acımasız bir şeklide islamı eleştiriyorum ?

Allah'ı inkar edenlerin kavramakta güçlük çektikleri çok önemli bir gerçek vardır: İnkar ederek aslında Allah'ın kendileri için belirlediği kadere uymaktadırlar. İstemeden de olsa Allah'ın dinine hizmet etmektedirler. Çünkü Allah'a boyun eğmişlerdir. Yaptıkları her şey, Allah'ın kendileri için takdir ettiği kaderdedir. Yazdıkları her satır, her cümle ve her harf, Allah tarafından ezelde belirlenmiştir. Eğer bir kişi zamanın dışına çıkabilseydi, yazdığı yazıyı, gönderdiği mesajı binlerce yıl öncesinden okuyabilirdi; çünkü kaderde bu yazılar zaten yazılmıştır.

"...O'nun, alnından yakalayıp-denetlemediği hiçbir canlı yoktur..." (Hud Suresi, 56) ayetiyle haber verildiği gibi, yeryüzündeki tüm varlıklar, Allah'ın iradesine boyun eğmişlerdir. "Eğer Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet kılardı; ancak dilediğini saptırır, dilediğini hidayete erdirir..." (Nahl Suresi, 93) ayetiyle bildirildiği gibi, Allah insanların kimine imanı, kimine ise inkarı takdir etmiştir.

Bir başka ayette ise, Allah'ın inkarcıları, inkar etmek ve sonsuza kadar cehennemde yaşatmak için özel olarak yarattığı Kuran'da şöyle bildirilmiştir:

Eğer Rabbin dileseydi, insanları elbette tek bir ümmet kılardı. Oysa, onlar, anlaşmazlığı sürdürmektedirler: Rabbinin rahmet ettikleri dışında. Onları bunun için yarattı. Böylece Rabbinin (şu) sözü tamamlanıp gerçekleşmiştir: "Andolsun, cehennemi cinlerden ve insanlardan, (kafirlerin) tümüyle dolduracağım." (Hud Suresi, 118-119)

Allah işte bu şekilde yarattığı materyalist kişilere din aleyhtarı yazılar yazmayı, müslümanlara da bu yazılara cevap vermeyi ilham etmektedir. Bu kişilerin ortaya attıkları evrimci ve materyalist iddiaların her biri, müslümanların bu iddialara en güzel biçimde cevap vermelerine ve bu cevabı milyonlarca kişiye ulaştırmalarına vesile olmaktadır. Yazdıkları her yazı, daha çok insanın Darwinizm ve materyalizm safsatası hakkında bilgilendirilmesine neden olmaktadır.

Ayrıca yazdıkları yazılarda sergiledikleri tüm bilgisizlikler, mantık bozuklukları ve güvensizlikler, sağduyu sahibi insanların bunları inceleyerek ateizmin ne kadar büyük bir akılsızlık ürünü olduğunu görmelerini sağlamaktadır. Allah, onları bu hizmet için yaratmıştır ve bu hizmeti harfiyen yerine getirmektedirler. Bir ayette şöyle buyrulur:

Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündekilerin tümü, topluca iman ederdi. Öyleyse, onlar mü'min oluncaya kadar insanları sen mi zorlayacaksın? Allah'ın izni olmaksızın, hiç kimse için iman etme (imkanı) yoktur. O, akıl erdiremeyenlerin üzerine iğrenç bir pislik kılar. (Yunus Suresi, 99-100)

Sitelerde Paylaş

Sana hastır;

Sen inancın büyüsünü hiç dışardan izlemdiğin için böyle düşünüyorsun, kendi ateist ideolojine öyle kör bağlanmışsınki; insanın çıkarlarının sadece seks güdüsü ve metaryel olduğuna inanıyorsun.

İnanç insana insanlık tarihinde binlerce yıl konuşulacak zaferler yaşattı, ulusları bağımsızlığa kavuşturdu, refah içinde, zengin yaşattı. İnanç eksikliği ise Soyvetleri yıktı...

Sitelerde Paylaş
Sana hastır;

Sen inancın büyüsünü hiç dışardan izlemdiğin için böyle düşünüyorsun, kendi ateist ideolojine öyle kör bağlanmışsınki; insanın çıkarlarının sadece seks güdüsü ve metaryel olduğuna inanıyorsun.

İnanç insana insanlık tarihinde binlerce yıl konuşulacak zaferler yaşattı, ulusları bağımsızlığa kavuşturdu, refah içinde, zengin yaşattı. İnanç eksikliği ise Soyvetleri yıktı...

Senin inancin Muhammed'in yatak odasindaki cariye nufusunu cogaltip, binlerce colugun cocugun ve masum insanlarin acimasiz bir sekilde Allah ugruna olmesine neden oldu..

1997 yilinda islamci teroristlerin misirda 59 turisti coluk cocuk demeden sirf allaha inanmiyor diye kursunlamasinda hic mi kuranin sucu yok?

9/11 olaylarinda 3000 insanin feci bir sekilde can vermesinde hic mi senin dininin bir payi yok?

menemen olaylarinda astegmen kubilayin basinin kesilmesinde hic mi islamin koydugu seriat kanunlarinin payi yok?

son 10 yilda islamcilarin isledigi 10000'e yakin teror olayinda hic mi islamin sucu yok?

kuran, "kafirleri oldurun, yeryuzunde sirf islamiyet kalana kadar onlarla savasin" diyorda sen bunu kicindan mi anliyorsun?

birde gelmis utanmadan arlanmadan sovyetlerin yikilisini inancsizligina bagliyorsun..

Japonya senin batil olarak gordugun budizm ve shinto sayesinde mi teknolojinin merkezi ulke haline geldi?

Amerika bugun super guc olmasini incile mi borclu?

Senin cuma namazindaki hoca vaazlarinda duydugun hurafeler bana sokmez..

sen git o sacmaliklari senin gibi cahil muslumanlara anlat..

Sitelerde Paylaş

Başlatma kıçına başına şimdi, dangalak...

Kuran'ın ilk amacı islama davettir.

O insanlara kinden,silahtan, cihaddan başka birşey öğretmediler..

Sanada çocukluğunda böyle şeyler aşılasardı ki bazı yönlerden bin beter birisin, müslüman katili olurdun.

Sitelerde Paylaş

Yusuf Miroglu, onun bunun sitesinden kopyaladigin yazilari buraya getirme.

Kendi fikrin yok mu tartisacak?

Kopyaladigin yazilari kaynak goster, link ver. Okurlarin okudugu yazinin sahibini bilme hakki vardir. Insanlarin bu hakkini cigneme!!...

Sitelerde Paylaş
Başlatma kıçına başına şimdi, dangalak...

Kuran'ın ilk amacı islama davettir.

O insanlara kinden,silahtan, cihaddan başka birşey öğretmediler..

Sanada çocukluğunda böyle şeyler aşılasardı ki bazı yönlerden bin beter birisin, müslüman katili olurdun.

O insanlara kini silahi cihadi ogretenler hangi kaynaklara basvuruyor acaba?

Masum insanlari olduren musluman teroristler kuran mi okumadi? hadislerde gecen peygamber emirlerini yerine getirmiyorlar mi?

Sen istesende istemesende o islam teroristleri senden daha iyi musluman.. cunku onlar hayatlarini Allah ve peygamberin yoluna adamis, onlarin emirlerini yerine getiren insanlar. islamiyet icin calisan mucahitlerdir onlar..

Ya sen ne yapiyorsun?

boyle forum koselerinde elinde klavye o site benim, bu site seninle olmuyor bu isler..

Alacaksin eline keleşi, cikacaksin meydana allah yolunda cihad etmeye..

Yoksa siz; Allah, içinizden cihad edenleri (sınayıp) ayırt etmeden ve yine sabredenleri (sınayıp) ayırt etmeden cennete gireceğinizi mi sandınız? bakiniz al-i imran suresi

Al sana kutsal kitabindan bir cevap..

Allah yolunda cihad eden teroristlerle cennette ayni mevkide olacagini mi sandin?

tarihinde Sexy Huri tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
İnanç insana insanlık tarihinde binlerce yıl konuşulacak zaferler yaşattı, ulusları bağımsızlığa kavuşturdu, refah içinde, zengin yaşattı.

Al bak, bu haritaya iyice bak. Dinler nasil da ortaya cikip yuzyillardir onune geleni bogazliyor bi gor.

Bu haritada tarih icinde degisen renkler dinler. Bunlar dinler herhalde onune gelene cicekler sunarak ilerlemiyor.

HERKES iZLESiN

Sitelerde Paylaş

O harita Ülkeler arasındaki savaşları gösteriyor. :)

Mesala Endonezya'da islam nasıl yayıldı?

Ayrıca Freewill gerçekçi düşünerek söyle, savaşlar, kısıtlamalar ve bunun karşısındaki ayaklanmalar insanlığın gelişimindeki en önemli etkenler değil mi?

Sitelerde Paylaş
Al bak, bu haritaya iyice bak. Dinler nasil da ortaya cikip yuzyillardir onune geleni bogazliyor bi gor.

Bu haritada tarih icinde degisen renkler dinler. Bunlar dinler herhalde onune gelene cicekler sunarak ilerlemiyor.

HERKES iZLESiN

dostum gözlerinden öpüyorum valla.

dünyaya böyle bi bakış atmak bile,

dinlerin insan uydurması olduğunu göstermeye yeter. ;)

Sitelerde Paylaş

Sexy_Huri misin cariye misin nesin, bak güzelim; ben cahil değilim, savunduğum ideoloji uğruna savaşırım, ama onu öcü gibi göstermem, hem korkma sen eline keleşi alıp beni vurana kadar tartışırım seninle, böylece islam daha da kutsallaşır..

Senin gibilerle ilk karşılaşmam değil bu..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...