Jump to content

Kutsallık palavrası.

Recommended Posts

O harita Ülkeler arasındaki savaşları gösteriyor. :)

Mesala Endonezya'da islam nasıl yayıldı?

Ayrıca Freewill gerçekçi düşünerek söyle, savaşlar, kısıtlamalar ve bunun karşısındaki ayaklanmalar insanlığın gelişimindeki en önemli etkenler değil mi?

Savaslarin, daha dogrusu ulkeler arasi tedirginliklerin teknolojiyi, teknigi tetikledigi dogrudur. Cunku herkes bilir ki "guclu olan kim ise borusunu otturur".

Ayaklanmalar, halk isyanlari tarihte nice krallari, tahtlari devirmistir. Kimisi yerine daha eskisinden daha iyisini basa getirdigi gibi,kimisi de daha beterini getirmistir. Bunlar bilinen seyler. De, sen simdi savaslari iyi bir sey olarak mi gostermeye calisiyorsun, onu anlamadim.

Sitelerde Paylaş
Sexy_Huri misin cariye misin nesin, bak güzelim; ben cahil değilim, savunduğum ideoloji uğruna savaşırım, ama onu öcü gibi göstermem, hem korkma sen eline keleşi alıp beni vurana kadar tartışırım seninle, böylece islam daha da kutsallaşır..

Senin gibilerle ilk karşılaşmam değil bu..

islam bi ideoloji midir? ;)

inancına ideoloji demekle inancına ters düşmüyor musun? ;)

Sitelerde Paylaş
Sexy_Huri misin cariye misin nesin, bak güzelim; ben cahil değilim, savunduğum ideoloji uğruna savaşırım, ama onu öcü gibi göstermem, hem korkma sen eline keleşi alıp beni vurana kadar tartışırım seninle, böylece islam daha da kutsallaşır..

Senin gibilerle ilk karşılaşmam değil bu..

islami ocu gibi gostermene gerek yok..

Yapilanlar ortada..

islam adina yapilmis teror olaylari zaten islamin ne derece zorlayici ve siddet iceren din oldugunu gosteriyor zaten..

Senin gibiler ise got korkusundan bunu kabullenemez..

Sitelerde Paylaş
Müslümanlar sık sık bu argümanı kullanarak,islama yapılan eleştirilerin önünü kesmeye çalışmaktadırlar.Maalesefki bu forumda bile bunun etkileri bariz bir şeklide görülmeye başlamıştır. Bir takım ne idüğü belirsiz bozuntular (atestmi,agnostikmi,deistmi belli değil) dahi bu oyuna gelmiş durumdadır

Eğer islam diğer bir takım dinler gibi sadece bir takım inançlardan ibaret olsa idi,neye inanırlarsa inansınlar derdim.Eleştirmeyide terbiyesizlik olarak algılardım. Peki ama islam bu toleransı hak edecek bir mahiyettemi ?

Ben neden bir budisti,veya hinduyu eleştirmiyorum,dalga geçmiyorum da acımasız bir şeklide islamı eleştiriyorum ? Çünkü söz konusu o dinler, o dine inanmayanları aşağılamıyor,hakaret etmiyor.Toplum kurallarını kendi ölçülerinde göre değiştirmek gibi bir talebide yok,daha doğrusu toplum hayatını düzenleyici kuralları yok.Kendine inanmayanları cehennemle korkutmuyor.

Bir müddet inanıp dinden çıkanları ölümle cezalandırmıyor.Kendi dinini yaymak için başka toplumlara savaş açmıyor.Ya dinimizi kabul edersiniz yada aşağılık bir şeklide haraç verirsiniz gibi mafya usulü tehdit savurmuyor.İnanan inanmayan ayırımı yaparak, babalarınız ve kardeşleriniz kafir ise onları dost edinmeyin diye en kutsal olan aile yuvalarına bile fitne fesat sokmuyor.

İnsanların yatak odalarına bile müdahele edip kendi normlarına uygun olmayan ilişkide bulunanları cezalandırmıyor.v,s,vs,vs.

Adam kendi halinde kimseye zararı olmadan putuna tapıyorsa başkalarına mok yemek düşer.Ama islam öylemi ?

Kendine inanyanaların canını,malını ve namusunu yok sayıyor. Böyle bir din istenildiği kadar kutsallık kılıfı altında saygı talep etsede geçersizdir. İslam kutsal mutsal olamaz.İslam yok edilmesi gereken,barbar bir ilkelliktir.

iyi de dostum din ne demektir ki zaten??

Sitelerde Paylaş

Bruce Lee sana katılıyorum..Kutsal onların kutsalı..Bizim eleştirimizin muafiyetinde değil...

Hazreti- Sav -CC gibi eklentiler yapmak zorunda da değiliz...

Resmen haremler kurduğu Kuran'ca bile ispatlı olan bir adamı neden eleştirmeyecek mişiz...

Esenlik..

Sitelerde Paylaş
VAWWWWWWWWWWW. HARİKA BE..

''herşeyi halletmiş, doğruyu bulmuş'' tavırlı dincilerden ne farkın var senin söylesene sen :P

allah herkese kainatta bir iş takdir etmiş.

seninki de bu forumda maydonozlukluk olsa gerek dostum. :lol:

Sitelerde Paylaş

Evvettt

Yaratildimi,olustumu,yoksa ikiside deyilmi?

Bu günkü bilgi ve belgelerle bu sorunun yanitini vermek hic kimsece mümkün deyildir.

Dindarlarin herseyi Tanri yaratti demeleri,birsey ifade etmez,Onu nenemde söylüyor zaten.

Esas sorun Tanriyi kimin yarattigini bilebilmektir.

O hep vardi demek,sorunun yaniti deyildir,bilemiyorum anlamina gelir ,O hep vardi.

O nasil var oldu?

Esas bu soruya yanit bulmak gerek.

Hicbirsey kendini yaratamiyacagina göre,bu muazzam evrenler nasil var oldu?

Hic kimse ne din adina,nede bilim adina ivirip kivirmasin.

Bu sorunun yanitini verebilecek ne bilgi nede belge var.

Peki,nasil bileceyiz bu sorunun yanitini?

Yoksa evrenlermi tanrinin kendisi?

Hallaci Mansur,haklimiydi yoksa?Enal Hak dediydi.Ben Tanrinin bir parcayim demisti.Mevlanada hakli bulmustu adami.Hacimizda bir yazisinda buna benzer birsey söylemisti.

Ama bilimsel olarak ISBAT kolay olmayacak

Ilk etapta ,günes sistemimizin disina cikmayi basaracagiz.

Yeni bulgular bulup yeni bilgiler edinip Evrenler sirrini cözmeye calisacagiz,Belkide baska sistemlerede gitmek gerekecektir,belki baska dünyalarda bulacagiz,ama bu MUAZZAM EVRENLERIN SIRRINI insan oglu kolay kolay cözemeyecektir.

Ama her zorlugu yenip,bu yolda insanoglu inatla ilerleyecektir,hic ümidini kirmadan.

O SIR, BELKIDE INSANIN ICINDEDIR.

Insanoglu,dinlerin aya nur demesini dinlemeyip,inanmayip aya ciktigina göre,inatla,alinteriyle,bilgiyle calisan insan,onun sirrinida birgün belkide cözecektir.

Miroglunun dediyi gibi bir Tanrinin olamayacagi kesin.

Gelin beraber inceleyelim El-Ilahin atmalarini.

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

(Hud Suresi, 56) ayetiyle haber verildiği gibi, yeryüzündeki tüm varlıklar, Allah'ın iradesine boyun eğmişlerdir. "Eğer Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet kılardı; ancak dilediğini saptırır, dilediğini hidayete erdirir..." (Nahl Suresi, 93) ayetiyle bildirildiği gibi, Allah insanların kimine imanı, kimine ise inkarı takdir etmiştir.

Bir başka ayette ise, Allah'ın inkarcıları, inkar etmek ve sonsuza kadar cehennemde yaşatmak için özel olarak yarattığı Kuran'da şöyle bildirilmiştir:

Eğer Rabbin dileseydi, insanları elbette tek bir ümmet kılardı. Oysa, onlar, anlaşmazlığı sürdürmektedirler: Rabbinin rahmet ettikleri dışında. Onları bunun için yarattı. Böylece Rabbinin (şu) sözü tamamlanıp gerçekleşmiştir: "Andolsun, cehennemi cinlerden ve insanlardan, (kafirlerin) tümüyle dolduracağım." (Hud Suresi, 118-119)

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Evvettt

Görüyorsunuz Miroglunun Allahina,

Bir insanin bile insanlara yapamayacagi kötülügü Miroglunun Allahi yapacagini söylüyor.

Ben böyle bir Yaradanin olabileceyine kesin inanmam,olsada Ona inanmam

Beni sapitacak,seni erdirecek ve sonra dönüp bana deyecekki.VAY DÜMBELEK,SEN SAPITTIGINDAN DOLAYI SENI CEHENNEME ATIYORUM.

Kellesinde US olan biri,gitlen böyle Allah olmaz,böyle Saddamdir,Hitlerdir,Stalindir.

Bu herifler bile ,kendilerinin yoldan cikardiklarina bu Miroglunun Allahi gibi muamele etmezler.Onlar,düsman gördüklerine bunu yapiyorlar.

Hem yoldan cikaracaksin,hemde suclayacaksin.

Allaha ,inanani tarafindan bundan daha büyük iftira olamaz.

Bu safsatalara inanmak,

Kellede beyin denen nesnenin olmadigini gösteriyor.

Fellah diyorki:DIN AKIL ISI DEYILDIR.

Bunlarin dini hakikaten AKIL ISI DEYIL.

Gelin bakalimTanri ayatinda ne diyor:

AKLI OLMAYANIN DINI OLMAZ.

AKLINI KULLANMAYANLARIN BASINA PISLIK YAGAR.

Baska aciklamaya gerek varmi.

Böylece,miroglunun ayatlarininda kimler tarafindan Kur,ana sokuldugu meydana cikmis oluyor.

Miroglundan

Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündekilerin tümü, topluca iman ederdi. Öyleyse, onlar mü'min oluncaya kadar insanları sen mi zorlayacaksın? Allah'ın izni olmaksızın, hiç kimse için iman etme (imkanı) yoktur.

Miroglu,Allah benim iman etmememi istemiyorsa suc benimmi olur yohsa senin Allahinmi?

O, akıl erdiremeyenlerin üzerine iğrenç bir pislik kılar. (Yunus Suresi, 99-100)

Eyer senin Allah bana gerekli akli verseydi herhalde ben inanacaktim bu sacmalara.Üzerime pislik atma zahmetine katlanacagina senin kadar az akil verseydi inanirdim seninkimin VALLEEE :-)))))))).

Miroglu cidden sizin USUNUZ basinizda deyil,orasi bir gercekte,nerenizde onu bilmek istiyorum:-))))))))) .

Darilmaca yok Miroglu tartisiyoruz.

Ama yaradilanlarida seviyoruz,sevmeliyiz ayrimsiz

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
Allah'ı inkar edenlerin kavramakta güçlük çektikleri çok önemli bir gerçek vardır: İnkar ederek aslında Allah'ın kendileri için belirlediği kadere uymaktadırlar. İstemeden de olsa Allah'ın dinine hizmet etmektedirler. Çünkü Allah'a boyun eğmişlerdir. Yaptıkları her şey, Allah'ın kendileri için takdir ettiği kaderdedir. Yazdıkları her satır, her cümle ve her harf, Allah tarafından ezelde belirlenmiştir. Eğer bir kişi zamanın dışına çıkabilseydi, yazdığı yazıyı, gönderdiği mesajı binlerce yıl öncesinden okuyabilirdi; çünkü kaderde bu yazılar zaten yazılmıştır.

"...O'nun, alnından yakalayıp-denetlemediği hiçbir canlı yoktur..." (Hud Suresi, 56) ayetiyle haber verildiği gibi, yeryüzündeki tüm varlıklar, Allah'ın iradesine boyun eğmişlerdir. "Eğer Allah dileseydi, sizi tek bir ümmet kılardı; ancak dilediğini saptırır, dilediğini hidayete erdirir..." (Nahl Suresi, 93) ayetiyle bildirildiği gibi, Allah insanların kimine imanı, kimine ise inkarı takdir etmiştir.

Bir başka ayette ise, Allah'ın inkarcıları, inkar etmek ve sonsuza kadar cehennemde yaşatmak için özel olarak yarattığı Kuran'da şöyle bildirilmiştir:

Eğer Rabbin dileseydi, insanları elbette tek bir ümmet kılardı. Oysa, onlar, anlaşmazlığı sürdürmektedirler: Rabbinin rahmet ettikleri dışında. Onları bunun için yarattı. Böylece Rabbinin (şu) sözü tamamlanıp gerçekleşmiştir: "Andolsun, cehennemi cinlerden ve insanlardan, (kafirlerin) tümüyle dolduracağım." (Hud Suresi, 118-119)

Allah işte bu şekilde yarattığı materyalist kişilere din aleyhtarı yazılar yazmayı, müslümanlara da bu yazılara cevap vermeyi ilham etmektedir. Bu kişilerin ortaya attıkları evrimci ve materyalist iddiaların her biri, müslümanların bu iddialara en güzel biçimde cevap vermelerine ve bu cevabı milyonlarca kişiye ulaştırmalarına vesile olmaktadır. Yazdıkları her yazı, daha çok insanın Darwinizm ve materyalizm safsatası hakkında bilgilendirilmesine neden olmaktadır.

Ayrıca yazdıkları yazılarda sergiledikleri tüm bilgisizlikler, mantık bozuklukları ve güvensizlikler, sağduyu sahibi insanların bunları inceleyerek ateizmin ne kadar büyük bir akılsızlık ürünü olduğunu görmelerini sağlamaktadır. Allah, onları bu hizmet için yaratmıştır ve bu hizmeti harfiyen yerine getirmektedirler. Bir ayette şöyle buyrulur:

Eğer Rabbin dileseydi, yeryüzündekilerin tümü, topluca iman ederdi. Öyleyse, onlar mü'min oluncaya kadar insanları sen mi zorlayacaksın? Allah'ın izni olmaksızın, hiç kimse için iman etme (imkanı) yoktur. O, akıl erdiremeyenlerin üzerine iğrenç bir pislik kılar. (Yunus Suresi, 99-100)

Bunlar klasik sünni görüşleri; hiç mutezile diye bir şey duydun mu sen?

Sitelerde Paylaş

Evvettt

M,tezile,Islamda USCULARA (akilcilara) verilen addir.

Bir yönden Müslümanlar ikiye ayrilir.

USCULAR

NAKILCILAR

Uscular :Herseyi,ama herseyi US eleyinde eler.Eleyin altina düseni atarlar,üste kalanlari alirlar.

Nakilcilar:Gecmisin kitaplarinda ne yaziliysa,yazani ve ne yazildigi arastirilip sorusturulmadan kabul edenlerdir.

Din Akil isi deyil ,Nakil isidir diyenler,nakilcilardir.bunlar islamin %99 unu olusturur.

tolonbeg

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...