Jump to content

Duruma göre ayet

Recommended Posts

• İleti 83
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili Ateist; kivirma sanati dinlerden cikmadir. Tek tanrili, cok tanrili fark etmez bunlar eniginden cucugune kadar kivirtir. O yuzden dansoz havalarini severler ya :lol: Kitaplarina bak, bir yerde ver yansin hristiyanlara yahudilere, bir yerde yahudi , hristiyan ve sabiiler en kiymetli kavimler. Tevrattada ayni, Incildede ayni. Asena bunlarin yaninda halt etmis. Zaten Ibrahim Tatlises simdide muminlerin pesine dusmus , dikkatli olsunlar. :lol:

Sitelerde Paylaş
Bir hristiyan olarak sana acıyorum. Kuran gibi dünyanın hiç bir kutsal kitabında olmayan onlarca bilimle uyuşan ayetler ve sayı sistemleri bulunmasına rahmen içinde düz yazıdan başka bir şey olmayan incile iman ediyorsun, Kuran'ı görüncede saygısızlık yapıyorsun. En azından Kuran'la uğraşmada HZ.ALLAH seni ahirette affetsin.

Şimdi sana Rum suresinden bahsetmiyeceğim bile.

şimdi bu hristiyanların hepsi hiç sorgusuz sualsiz cehenneme mi gidecek? yoksa kurana laf etmeyenler, daha sonra (biraz yandıktan sonra) cennetemi alınacak?

Sitelerde Paylaş
Ofkenizin nedeni benim yazimmi yoksa baska bir arkadasin yazisimi? Belirtirseniz memnun olur ve ona gore karsilik yazarim. Kisilere laf etmemde, peygamberlere karsi allerjim vardir.

tabi ki öfkem sana ve yazdıgın yazıya.Ben sana veya senin inançlarınla alaycı bir tavırla mı konuşuyorum ki sen benim Peygamberimle bu şekilde konuşabiliyorsun.

fikirlerimizi her ne kadar katlanamasakta , saygıyla tartışabilmeliyiz.En azından ben müslümanlıktan bunu öğrendim.Senin Allah'sız olman bana tamamen zıt bir fikir olsada , fikrini ve inandıgın şeyleri alaya almadan seninle konuşabilirim.Sendende benim inançlarıma aynı saygıyı göstermeni beklemek benim hakkım.Lütfen biraz daha dikkat.

Sitelerde Paylaş
tabi ki öfkem sana ve yazdıgın yazıya.Ben sana veya senin inançlarınla alaycı bir tavırla mı konuşuyorum ki sen benim Peygamberimle bu şekilde konuşabiliyorsun.

fikirlerimizi her ne kadar katlanamasakta , saygıyla tartışabilmeliyiz.En azından ben müslümanlıktan bunu öğrendim.Senin Allah'sız olman bana tamamen zıt bir fikir olsada , fikrini ve inandıgın şeyleri alaya almadan seninle konuşabilirim.Sendende benim inançlarıma aynı saygıyı göstermeni beklemek benim hakkım.Lütfen biraz daha dikkat.

Sen laik cumhuriyetin insanlarına şerefsiz, yoz diyen sen değil misin?

Saygıdan bahsetmeye hakkın yok!

....

Unutmayın , 27 i aylık bebeğe tecavüz eden o şerefsizleri yaratanda bu toplumdur ! BU iğrenç yozlaşmış , şerefsizleşmiş toplumdur.Bu hayvanlarıda biz yarattık! ....

En başta senin kitabın küfür dolu.

Müslüman olmayanlara sapık, hayvan, pis, azgın, ... diyen kitabı kutsal saymıyor musun?

Git önce onları ayıkla, sonra gel.

.

Sitelerde Paylaş
Ya gercekten bu IFK olayina ben bayiliyorum valla. Bir insan bu kadar haysiyetsiz olur be. Ayse gencecik, atesli bir kiz. Kervan donusu ortadan kayboluyor ertesi gunu kervanin geri gozcusu bir oglanla cika geliyor. :lol: Muhoda hemen bir titreme bir vahiy. Yuhhh be. :lol:

Kutsalyaratık adlı arkadas muho felan ne oluyor ayıp değil mi darwine dangalak desek ne curcunalar çıkarırsınız.Seviyeli konuş.Hz. Muhammed senin için birşey ifade etmiyor olabilir ama milyonlarca insan için büyük bir peygamberdir.Ateist olmussun olmamıssın fark etmez benim için.Kaldı ki ateist olan kişiliğini çok sevdiğim arkadaşlarım var.Onlar benim gibi düşünmeseler bile terbiyelerini koruyarak eleştiri yapıyorlar. Düşüncelerini yargılamıyorum inanmayabilirsin Dinde zorlama yoktur.Sen bakma cahil mutaassıp kişilere.Dinde taassup yoktur.Ama Hz. Ayşe için alay dolu yazmış oldugun şeyleri okurken kan beynime sıçradı bu kadar küstahlık olamaz dedim.Haysiyetsizliğin ne oldugunu öğrenmen için senden TDK sözlüğünü açıp bakmanı istemiyorum.Aynaya bak yeter.Aklınız neye çalışıyor nasıl iftiralarda bulunuyorsunuz görüyoruz. Saygı çercevesinde bir şeyler yazmaya davet ediyorum seni.Bir şeyi paylaşıyorsan akılcı( alaycı değil) bir şekilde paylaş ki bilgili bir insan oldugunu anlayalım.Küfür etmek ya da dalga geçmek acizlerin işidir UNUTMA!!!!!

Sitelerde Paylaş
Kutsalyaratık adlı arkadas muho felan ne oluyor ayıp değil mi darwine dangalak desek ne curcunalar çıkarırsınız.

Darwine dangalak dersen, hic bir curcuna cikmaz. Sizin beyniniz o kadar dumura ugramiski, illede birilerine tapmak gerekiyor zannettiginiz icin, bizimde darwine taptigimizi zannediyorsunuz.

Küfür etmek ya da dalga geçmek acizlerin işidir UNUTMA!!!!!

Kurandaki küfürleri bilmedigin icin, bedavaya sallamissin.

Sitelerde Paylaş

siz ve diğer kıvırtkan ateistlerin 2.bi mesleğiniz daha ortaya çıktı.dansözlük.evet stendap ın yanında bide dansözlükte biliyorsunuz.iyi para kırarsınız gece klüplerinde hele bide para taktılarmı offffffff be.

Sitelerde Paylaş
Kuran Allahın sözüdür diyenler nedense bu tarz ayetlerin açıklamasında ortada gözükmüyor..1400 yıl önceki savaşların anlatıldığı yerel bir kitabı evrensel diye bize kakalamaya kalkan cahiller..Biraz anlatında imana gelelim.. ;)

İncildeki kopukluklardan, ne anlatıldığı yazanları tarafından bile anlaşılmayan sözlerden daha mantıklı bence..

Sitelerde Paylaş

Bugünlerde açılan konulardan öte başlıklara takar oldum...

Tartışma özürlüyüz. Bu en büyük toplumsal özürlerimizden biridir...

Sen tasvip etmediğin bir düşüncenin önderine "dansöz" dersen başka biri gelir, "Kimin peydahladığı belli olmayan birini başımıza peygamber diye kakıyorsun" der durur... (Piç kelimesini kullanmadım bile)

Gerçek hayatta söyleyemeyeceğim hiç bir şeyi bu forumda dile getirmedim... Burada yani sanal alemde yazdığım her şeyi gerçek yaşamımda da söyledim söylemeye devam edeceğim... 17 inçlik ekranın karşısına geçince kendimizi Dünya Artistik Patinaj Şampiyonası'nda sanıp. "istediğimi yazarım istediğimi çizerim" demiyelim... Çift kişilik sendromu yaşamayalım... Sanalda öyle gerçek yaşamda şöyle böyle değil her ikisinde de aynı olmak gerek...

Hiç kimse birilerini sevmek zorunda değil. Herkes karşısında olduğu düşünceye karşı görüşlerini belirtebilmeli ama bu adam gibi görüş beyanı şeklinde olmalıdır. Hiç kimse karşısında olduğu düşüncenin değerlerine küfür etme hakkına sahip değildir... Belki birilerimizin değer yargıları "olsada olur olmasada olur" şeklinde olabilir ama unutmayın ki kimi insanlar sahip olduğu değerleri canları pahasına korumaktadırlar...

saygılarımla

NOT:Bunları pezevengliğin kronolojisi başlığı altına da yazmış sayın...

Sitelerde Paylaş
"56. Süphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir atese sokacagiz; onlarin derileri pisip aci duymaz hale geldikçe, derilerini baska derilerle degistiririz ki aciyi duysunlar! Allah daima üstün ve hakîmdir. "

Yani Kuran'a göre insanlar acıyı derileri ile hissediyorlarmış.İlginç..:)

Ayrıca,bence konu başlığında dansöz kelimesini kullanmasanız iyi olurdu.

Ewt..

Kuranda bulunan ve bilimle uyuşan sayısız ayetlerden sadece biri...

Deri tamamen yandıktan sonra insan artık acı hissetmez..

Yanan bir insan bir müddet sonra hiç bir acı hissetmez ve duman zehirlenmesi nedeniyle boğularak ölür..

Fakat içinde en ufak bir kutsal delil bulunmayan incilde eminim bundan daha fazlası vardır...!

Ve eminim Kuran daha düz ve mantıksız bir kitaptır!

Sitelerde Paylaş
Hiç kimse birilerini sevmek zorunda değil. Herkes karşısında olduğu düşünceye karşı görüşlerini belirtebilmeli ama bu adam gibi görüş beyanı şeklinde olmalıdır. Hiç kimse karşısında olduğu düşüncenin değerlerine küfür etme hakkına sahip değildir... Belki birilerimizin değer yargıları "olsada olur olmasada olur" şeklinde olabilir ama unutmayın ki kimi insanlar sahip olduğu değerleri canları pahasına korumaktadırlar...

saygılarımla

NOT:Bunları pezevengliğin kronolojisi başlığı altına da yazmış sayın...

Bunları pezevenklik adında başlık açan ve buna çanak tutanlar içinde söylersen sana hak veriyorum..

Sitelerde Paylaş
Ewt..

Kuranda bulunan ve bilimle uyuşan sayısız ayetlerden sadece biri...

Deri tamamen yandıktan sonra insan artık acı hissetmez..

Yanan bir insan bir müddet sonra hiç bir acı hissetmez ve duman zehirlenmesi nedeniyle boğularak ölür..

Fakat içinde en ufak bir kutsal delil bulunmayan incilde eminim bundan daha fazlası vardır...!

Ve eminim Kuran daha düz ve mantıksız bir kitaptır!

Nasıl acı hissetmez yav ? Sen kafayı peynir ekmekle yemişsin..Böyle saçma bir söz duymadım..

Yanarak ölen insan gördünmü sen hiç..Son anına kadar acı çeker..Dumandan mı zehirleniyor ? :P

Açık havadaysa nasıl ölecek peki ? HABİRE SALLIYORSUN SEN YAV..YALLAH...

Sitelerde Paylaş
Darwine dangalak dersen, hic bir curcuna cikmaz. Sizin beyniniz o kadar dumura ugramiski, illede birilerine tapmak gerekiyor zannettiginiz icin, bizimde darwine taptigimizi zannediyorsunuz.

Kurandaki küfürleri bilmedigin icin, bedavaya sallamissin.

işte ben de bunu diyorum oltama böyle takılırsınız.Sizin fikirden olmayan insanlara saygı duymak yerine beyinlerinin dumura uğradığını düşünüyorsunuz.Dumur hahaha:) seviyeniz gittikçe ortaya çıkıyor.Daha önce başka bir sitede yazı yazıyordum ama ordaki ateistler sizden bin kat daha değerli en azından hakaret etmiyorlar.Sadece görüşlerini savunuyorlar.Biz Hz.Muhammed e tapmıyoruz dikkatini çekerim burda.Dolayısıyla siz de darvine tapıyorsunuz demedim ikisi de farklı görüşün öncüleri.Ben o yazdıklarımı tapınmak anlamında söylemedim.Sadece saygıya davet ediyorum sizi ama bakıyorum da suç işlemişim.Zıt fikirden biri oldugum için karşı ataga kalkmışsınız bravo size.Eger saygılı olun diye bir ateist size böyle şeyler yazmış olsaydı baş tacı ederdiniz.Şu önyargıları kırsak da felsefemize düşüncelerimize öyle devam etsek.Bakalım yazdığınız cevaplara.

Kuran da küfür varmış. :lol: ne büyük bi keşif..... olaya ne taraftan bakmak isterseniz öyle görürsünüz arkadaşlar.

Sitelerde Paylaş
Nasıl acı hissetmez yav ? Sen kafayı peynir ekmekle yemişsin..Böyle saçma bir söz duymadım..

Yanarak ölen insan gördünmü sen hiç..Son anına kadar acı çeker..Dumandan mı zehirleniyor ? :P

Açık havadaysa nasıl ölecek peki ? HABİRE SALLIYORSUN SEN YAV..YALLAH...

Sinir hücreleri bir süre sonra öldüğü için acı son buluyor. Yananların %90'ı derilerinin yanmalarından değil duman ve gazlar nedeniyle nefes alamamaktan ölüyor.

"56. Süphesiz âyetlerimizi inkâr edenleri gün gelecek bir atese sokacagiz; onlarin derileri pisip aci duymaz hale geldikçe, derilerini baska derilerle degistiririz ki aciyi duysunlar! Allah daima üstün ve hakîmdir. "

http://galeri.internethaber.com/gallery.php?id=216&no=7

Ayetle ne kadar uyumlu değilmi.. Tabi ki incilde daha fazla bilimle uyuşan ayetler vardır..eminim...

Bu arada merak ediyorum yukardaki dediklerine bakarak bir moron olduğunu kabul mü edeceksin yoksa dansözlüğe devam edip bana cevap mı yazacaksın..

tarihinde antiateist! tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Murtimuro,

Anlaşıyoruz. Ali İmran'ı ben de okudum, tabii ki. Ben Uhud mağlubiyetinden sonra Hz.Muhammedin eleştiriye tabi tutulması gibi bir anlam çıkartamadım. Her savaşta ölenlerin yakınları "bizim yanımızda olsalardı ölmezlerdi belki" diyebilir, hatta Kuran'da bu deyiş bile fasık ameli olarak ele alınıyor, fakat bu, Uhud mağlubiyetine doğrudan bir eleştiri değil, beni anlıyorsun. Ayrıca, ben Kuran'ın ilahi kitap olduğunu kanıtlayacağımı ileri sürmedim. Sorar dururum devamlı, Kuran'ın ilahi kitap olduğunu içinden gösterecek her hangi bir şey var mı, diye.

Seza,

Köpürmeden yazacaksan, tartışabiliriz.

Ali İmranı okumuştum, okudum, doğrudan eleştiri anlamı çıkartamadım. Varsa, ayeti cımbızlarsın buraya, hatamızı görürüz.

Al Imran152 -Andolsun, Allah, izniyle, onları (müşrikleri) kırıp geçirdiğiniz sırada size olan vadini gerçekleştirdi. Nihayet sevdiğiniz şeyi (zaferi) size gösterdikten sonra, za'f gösterdiniz. (Peygamber'in verdiği) emir konusunda tartıştınız ve emre karşı geldiniz. İçinizden dünyayı isteyenler de vardı, ahireti isteyenler de. Sonra sizi denemek için onlardan yüzünüzü çevirdi. (Kaçıp hezimete uğradınız. Buna rağmen) sizi bağışladı. Allah mü'minlere karşı çok lütufkârdır.

Savaşlardan önce istişare olurdu. İstişare zamanında bile Hz.Muhammed'in önerdiği Uhud içinde savaş taktiğini geri çevirip, Uhud dışında savaş taktiğini savunanlar oldu. Bu, savaş sonrası tenkit değildir. Savaş esnasında Uhud dağındaki vazifesini zamansız terk edenler oldu, Hz.Muhammed arkalarından bağırarak geri dönmelerini istedi, fakat geri dönmediler, bu, savaş sonrası tenkit değildir. Hatta Hz.Muhammed'in eline koz geçmiştir.

Enfal 65-Ey Peygamber! Müminleri savaşa teşvik et. Eğer içinizde sabırlı yirmi kişi bulunursa iki yüz kişiye galip gelirler. Eğer içinizde (sabırlı) yüz kişi bulunursa, inkar edenlerden bin kişiye galip gelirler. Çünkü onlar anlamayan bir kavimdir.

Muhammed sıkışmıştır..Savaşa çıkmadan önce insanları teşvik etmiş, ''Korkmayın Allah Bedir savaşında olduğu gibi yine yanımızdadır, biz kazanacağız'' diyerek insanları gaza getirmiştir..

Demiş Murtimuro. Fakat kaynak göstermemiş, Uhud Savaşının çıkma sebeplerine dair bazı rivayetler filan vardır. (Rivayet olmaz filan demeyin, tarih yazım tarzları vardır, bunlardan biri de Rivayetçi Tarih Yazıcılığı ve Anlayışı'dır. Ayrıca kullanılan rivayetler tarih yazımında kullanılan yazılı kaynakların bir alt bölümüdür.) Müşriklerin Mekke'de ordu toplayıp Medineye doğru hareket etmesi, Hz.Muhammed'in elçi göndererek aldığı haberi doğrulatması filan... Daha sonra istişare yapılmış ve pek tabii, savunmaya geçilmiştir. Burda savaşa teşvik değil, savunmaya teşvik (sonradan istişare neticesinde Uhud dışında karşılama taktiğine geçişi hesaba katsak bile) söz konusu ola bilir ki, benim bildiğim Uhud Savaşı bir savunma savaşıdır.

tarihinde Rexino tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Demiş Murtimuro. Fakat kaynak göstermemiş, Uhud Savaşının çıkma sebeplerine dair bazı rivayetler filan vardır. (Rivayet olmaz filan demeyin, tarih yazım tarzları vardır, bunlardan biri de Rivayetçi Tarih Yazıcılığı ve Anlayışı'dır. Ayrıca kullanılan rivayetler tarih yazımında kullanılan yazılı kaynakların bir alt bölümüdür.) Müşriklerin Mekke'de ordu toplayıp Medineye doğru hareket etmesi, Hz.Muhammed'in elçi göndererek aldığı haberi doğrulatması filan... Daha sonra istişare yapılmış ve pek tabii, savunmaya geçilmiştir. Burda savaşa teşvik değil, savunmaya teşvik (sonradan istişare neticesinde Uhud dışında karşılama taktiğine geçişi hesaba katsak bile) söz konusu ola bilir ki, benim bildiğim Uhud Savaşı bir savunma savaşıdır.

Kaynak zaten Kuran'ın kendisi..Sureyi okuyunca neyin ne olduğu anlaşılıyor zaten..Şimdi tek tek onları buraya mı yazmam gerekiyor ? Ben kendim okudum kendim anladım..Kaynak falan yok..

Sen bir kitap okuduğuna onunla ilgili yorum yapmaz mısın , ya da bir film izlediğinde..Herhangi bir olay sana anlatıldığında o olayla ilgili fikir yürütmez misin ?

Sureyi okuyunca olay aynen benim anlattığım gibi anlaşılıyor..Muhammed yenilgiyi tatmış askerlerini bir komutan gibi cesaretlendirmeye çalışıyor..Bunların hepsi çok açık..

Yok böyle olmadı diyorsan o senin görüşün derim sadece..Başka birşey söyleyemiyorum artık..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...